FHSAA 3A District 4 Official Rankings

ICON KEY: FHSAA 3A District
DISPLAYING

100 Meters (Men)

FHSAA 3A District  11.17
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Cion, Nappoleon SR Ridgeview (OP) 10.84 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023 2.1
2 Cook, Brenden SR Fleming Island 11.02 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
3 Singleton, Kaylib SO Fleming Island 11.03 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -0.6
3 Gaines, Sho Marion JR Matanzas 11.03 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 2.5
5 Broughton, Cibastian SO Fleming Island 11.17 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023 1.1
6 Rogers, Wyatt SR Ponte Vedra 11.20 Nease Classic 2023 Feb 18, 2023 1.4
7 Harris , Marshaun JR St. Augustine 11.24 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
8 Marshall, Musthafa SR Fleming Island 11.27 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 -0.1
9 Davis, Preston JR Menendez 11.32 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 2.5
10 Starks, Santana FR Ponte Vedra 11.37 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
11 Marshall, Kimal JR Ridgeview (OP) 11.39 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
12 Williams, D'Wonya SR Clay 11.42 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
13 Jimenez, Jarrell JR Ponte Vedra 11.43 Nease Classic 2023 Feb 18, 2023 1.7
13 Hiley, Jeffrey SO Ponte Vedra 11.43 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
15 Jackson, Dem'hir JR Fleming Island 11.45 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -0.4
16 Hilaire, Kenley SR Clay 11.47 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
17 Boyd, Jaden SO Middleburg 11.50 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 0.6
18 Cunningham, Shawn SR Ridgeview (OP) 11.51 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
19 Birch, Charles JR Ponte Vedra 11.60 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
19 Senear, Josh JR Middleburg 11.60 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
21 Nocero, Dominic JR Matanzas 11.62 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 0.8
21 Anderson, Curtis SO Menendez 11.62 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 2.6
23 Thomas, Antonio SO Clay 11.70 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
24 Burke, Vonte SO Clay 11.71 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
25 Madson, Jonathan JR Ponte Vedra 11.74 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
26 Sao, Jayden JR Matanzas 11.76 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 2.7
27 Sunas, Luke SO Ponte Vedra 11.78 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
28 Dykes, Payton JR Clay 11.80 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
29 Lane, TJ SR Middleburg 11.82 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -0.6
30 Watson, Jason JR Menendez 11.85 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 1.4

100 Meters (Women)

FHSAA 3A District  12.61
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Barton, Thania SR St. Augustine 12.56 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023 -0.7
2 Shavers, Mikayla FR Fleming Island 12.63 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 0.4
3 Berkley, Kennedy SO Fleming Island 12.67 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
4 Whitfield, Fiona SR Clay 12.70 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
5 Parks, Leila SO Clay 12.76 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
5 Gaines, Olivia JR Matanzas 12.76 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 2.5
7 Johnson, Hannah JR St. Augustine 12.78 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
8 Jenkins, London JR Fleming Island 12.98 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023 0.6
9 Miller, Avi FR Ridgeview (OP) 12.99 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
10 Miller, Evanne SO Matanzas 13.04 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 4.0
11 Chiqounis, Mia SR Ponte Vedra 13.09 Nease Classic 2023 Feb 18, 2023 2.6
12 Newsome, Dasani JR Menendez 13.10 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 4.0
13 Reese, Curria FR Clay 13.18 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
13 Williams, Kiya FR St. Augustine 13.18 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
15 Wesley, Mika SO Middleburg 13.20 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
15 Lee, Serenity FR Ridgeview (OP) 13.20 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
17 Marshall, Amelia SO Middleburg 13.45 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.4
18 Burgess, Destini JR Matanzas 13.47 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023 1.8
18 Geter, Natalie SR St. Augustine 13.47 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023 -3.8
20 Pierce, Ariana JR Fleming Island 13.48 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
21 Ricchini, Aubrie SR Ponte Vedra 13.54 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 2.2
22 Williams, R'layah FR St. Augustine 13.55 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
23 Baugh, Kennedy JR Ridgeview (OP) 13.60 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
23 Leviston, Autumn SR Fleming Island 13.60 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
25 Ferguson, Heaven FR St. Augustine 13.64 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023 -2.6
26 Breedlove, Aiyanna SO Fleming Island 13.67 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
27 Taravine, Ann-gellica SO Ridgeview (OP) 13.72 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
27 Richards, Maya JR Ponte Vedra 13.72 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023 NWI
29 Wiggins, Mahaila SR Fleming Island 13.73 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
30 Johnson, Brandi JR Menendez 13.75 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023 1.8

200 Meters (Men)

FHSAA 3A District  22.58
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Cook, Brenden SR Fleming Island 22.33 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -1.2
2 Singleton, Kaylib SO Fleming Island 22.35 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 +0.0
3 Marshall, Kimal JR Ridgeview (OP) 22.84 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 +0.0
4 Broughton, Cibastian SO Fleming Island 22.96 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -0.6
5 Cion, Nappoleon SR Ridgeview (OP) 22.98 Running of the Jackets Mar 30, 2023 NWI
6 Starks, Santana FR Ponte Vedra 23.21 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.9
6 Jackson, Dem'hir JR Fleming Island 23.21 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 -0.1
8 Gaines, Sho Marion JR Matanzas 23.39 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023 NWI
9 Hilaire, Kenley SR Clay 23.41 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
10 Hammons, Tariku JR Ponte Vedra 23.51 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
11 Hiley, Jeffrey SO Ponte Vedra 23.53 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 1.1
12 Roberts, Javaris SO Clay 23.55 Running of the Jackets Mar 30, 2023 NWI
13 MacGilvray, Charles SR Ponte Vedra 23.64 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
14 Sunas, Luke SO Ponte Vedra 23.83 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
15 Weiss, Alex SO Clay 23.88 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
16 Birch, Charles JR Ponte Vedra 23.94 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
17 Pierre, Oliver FR Clay 24.00 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
18 Harris , Marshaun JR St. Augustine 24.02 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023 -1.2
19 Cunningham, Shawn SR Ridgeview (OP) 24.03 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
20 Langford, Aiden JR Matanzas 24.08 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023 NWI
21 Randall, Ed JR Fleming Island 24.09 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023 0.4
22 Burke, Vonte SO Clay 24.15 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023 NWI
23 Williams, Chanse SO Menendez 24.17 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.4
24 Jones, Tomas SR Menendez 24.18 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.4
24 Thomas, Antonio SO Clay 24.18 Running of the Jackets Mar 30, 2023 NWI
26 Nocero, Dominic JR Matanzas 24.27 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.4
27 Watkins, DeShawn FR Ridgeview (OP) 24.36 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -0.7
28 Rodgers, Jarius FR Fleming Island 24.38 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023 2.3
29 Davis, Preston JR Menendez 24.43 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
30 Senear, Chase SO Middleburg 24.51 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 -0.1

200 Meters (Women)

FHSAA 3A District  26.08
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Barton, Thania SR St. Augustine 25.06 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
2 Chiqounis, Mia SR Ponte Vedra 26.04 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
3 Shavers, Mikayla FR Fleming Island 26.07 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 1.2
4 Berkley, Kennedy SO Fleming Island 26.30 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.4
5 Miller, Evanne SO Matanzas 26.87 Deltona HS Fresh/Soph Meet Mar 8, 2023 NWI
6 Parks, Leila SO Clay 26.99 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
7 Jenkins, London JR Fleming Island 27.00 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023 2.2
7 Flores, Gabrielle JR Fleming Island 27.00 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
9 Johnson, Hannah JR St. Augustine 27.10 East Coast Classic Feb 24, 2023 -1.8
10 Miller, Avi FR Ridgeview (OP) 27.50 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
11 Richards, Maya JR Ponte Vedra 27.55 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
11 Gaines, Olivia JR Matanzas 27.55 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 -0.7
13 Williamson, Kaygen JR Clay 27.61 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
14 Ferguson, Heaven FR St. Augustine 27.64 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023 -0.2
15 Whitfield, Fiona SR Clay 27.76 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
16 Wright, Jayden FR Matanzas 27.80 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023 NWI
17 Geter, Natalie SR St. Augustine 27.92 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
18 Wesley, Mika SO Middleburg 27.98 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.1
19 Williams, R'layah FR St. Augustine 28.06 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.1
20 Baugh, Kennedy JR Ridgeview (OP) 28.17 Running of the Jackets Mar 30, 2023 NWI
21 Leviston, Autumn SR Fleming Island 28.20 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
22 Marshall, Amelia SO Middleburg 28.23 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.1
23 Lee, Serenity FR Ridgeview (OP) 28.30 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -1.8
24 Youngman, Jordan JR Matanzas 28.31 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023 NWI
25 Larson, Aydan JR Fleming Island 28.32 Don Hall Invitational Apr 6, 2023 -1.8
26 Burgess, Destini JR Matanzas 28.38 Mandarin Mustang Classic Feb 25, 2023 NWI
27 Harris, Kali JR Menendez 28.41 Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023 -0.9
28 Landfair, Zareya JR Clay 28.42 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
29 Wiggins, Mahaila SR Fleming Island 28.49 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 -0.1
30 Taravine, Ann-gellica SO Ridgeview (OP) 28.50 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.1

400 Meters (Men)

FHSAA 3A District  51.98
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Jimenez, Jarrell JR Ponte Vedra 50.40 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
2 Starks, Santana FR Ponte Vedra 50.80 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
3 Weiss, Alex SO Clay 51.31 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
4 Brown, Franklin SR Ridgeview (OP) 51.35 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
5 Hammons, Tariku JR Ponte Vedra 51.52 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
6 MacGilvray, Charles SR Ponte Vedra 52.05 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
7 Langford, Aiden JR Matanzas 52.14 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023
8 Mollicone, Roman JR Fleming Island 52.15 River City Relays Mar 4, 2023
9 Ivey, Lennox FR Fleming Island 52.20 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
10 Circelli, Richard JR Ponte Vedra 52.86 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
11 Broughton, Cibastian SO Fleming Island 53.39 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
12 Sheets, Garrett JR Fleming Island 53.42 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
13 Andrade Brinsko, Tanner SO Ponte Vedra 53.50 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
14 Pierre, Oliver FR Clay 53.60 Clay County Championship Mar 9, 2023
15 Rivera-Segarra, Marcos SR Ridgeview (OP) 53.70 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
16 Myers, Graham JR Fleming Island 53.71 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
17 Vogel, Clayton SR Matanzas 54.26 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
18 Johnson, Daniel FR Middleburg 54.47 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
19 Melson, Luke JR Fleming Island 54.56 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
20 Zamor, Kayden JR Ridgeview (OP) 54.74 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
21 Ryan, Kyle SR Middleburg 54.80 Clay County Championship Mar 9, 2023
22 Tucker, Tabari SR Fleming Island 54.96 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
23 Mess, Jonathon SR Ridgeview (OP) 54.97 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
24 Pugh, Jack SO Fleming Island 55.33 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
25 Matz, Braidyn SO Ridgeview (OP) 55.59 Running of the Jackets Mar 30, 2023
26 Senear, Chase SO Middleburg 55.66 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
27 Baker, Ladarien FR Matanzas 55.75 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
28 Nelson, Kaden SR Menendez 55.99 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023
29 Souza, Jared SO Menendez 56.20 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
30 Fuentes, Antonio SR Menendez 56.22 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023

400 Meters (Women)

FHSAA 3A District  1:00.93
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Barton, Thania SR St. Augustine 56.47 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
2 Miller, Evanne SO Matanzas 57.98 FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
3 Chiqounis, Mia SR Ponte Vedra 59.41 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
4 Richards, Maya JR Ponte Vedra 1:00.52 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
5 Ferguson, Heaven FR St. Augustine 1:01.50 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
6 Sommer, Luise JR Matanzas 1:02.04 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
7 Williamson, Kaygen JR Clay 1:02.15 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
8 Wesley, Mika SO Middleburg 1:02.22 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
9 Flores, Gabrielle JR Fleming Island 1:02.48 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
10 Wright, Jayden FR Matanzas 1:02.67 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
11 Howard, Sierra JR Matanzas 1:03.29 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
12 Miles, Payton JR Fleming Island 1:04.61 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
13 Berenguer, Maria SO Menendez 1:04.97 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
14 Larson, Aydan JR Fleming Island 1:05.11 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
15 Dayton, Stella JR Matanzas 1:05.12 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
16 Geter, Natalie SR St. Augustine 1:05.25 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
17 Bingham, Loren FR Ponte Vedra 1:05.35 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
18 Whitfield, Fiona SR Clay 1:05.41 Running of the Jackets Mar 30, 2023
19 Johnson, Hannah JR St. Augustine 1:05.43 East Coast Classic Feb 24, 2023
20 Mckenzie, Tera JR Middleburg 1:05.54 Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023
21 Miller, Salah SR Menendez 1:05.56 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
22 Tesori, Alexis SR St. Augustine 1:06.03 2023 Eagle Invite Feb 16, 2023
23 Starks, Sienna FR Ponte Vedra 1:06.97 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
24 Grupee, Chelsea SO St. Augustine 1:08.99 Running of the Jackets Mar 30, 2023
25 Newsome, Dasani JR Menendez 1:09.70 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
26 Yee, Kianna JR Menendez 1:10.09 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023
27 Manchester, Ella SO Menendez 1:10.76 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
28 Wonpat, Grace SO Fleming Island 1:10.99 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
29 Gooden, Olivia SO Menendez 1:11.27 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
30 Mcgriff, Brianna SO Middleburg 1:11.46 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023

800 Meters (Men)

FHSAA 3A District  2:02.20
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Mollicone, Roman JR Fleming Island 1:54.68 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
2 Circelli, Richard JR Ponte Vedra 1:57.56 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
3 Myers, Graham JR Fleming Island 1:57.69 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
4 Andrade Brinsko, Tanner SO Ponte Vedra 1:57.87 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
5 Brown, Davis JR Ponte Vedra 1:58.29 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
6 Green, Colby JR Ponte Vedra 1:58.46 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
7 Doherty, Grant SR Ponte Vedra 1:58.54 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
8 Fasanelli, Nicolo SR Ponte Vedra 1:59.74 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
9 Keester IV, John JR Fleming Island 2:00.24 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
10 Sakowski, Danny SR Fleming Island 2:00.81 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
11 Hatten, Andrew SR Matanzas 2:01.85 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
12 Wicks, Miles FR Ponte Vedra 2:03.19 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
13 Montoya, Donavin SR Fleming Island 2:03.45 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
14 Mess, Jonathon SR Ridgeview (OP) 2:04.66 Clay County Championship Mar 9, 2023
15 DeRousse, Michael JR Fleming Island 2:05.25 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
16 Melson, Luke JR Fleming Island 2:05.69 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
17 Doherty, Connor SO Ponte Vedra 2:05.74 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
18 Boyer, Andrew FR Fleming Island 2:06.72 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
19 Norfolk, Christian JR Matanzas 2:09.37 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023
20 Jensen, Ethan SO Ponte Vedra 2:10.18 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
21 Washburn, Jonathan FR St. Augustine 2:10.55 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
22 Cernese, Jeffrey SR St. Augustine 2:10.59 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023
23 Fuentes, Antonio SR Menendez 2:10.63 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
24 Ducatel, Themio SR Clay 2:11.07 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
25 Deutch, John SR Ponte Vedra 2:11.25 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
26 Pugh, Jack SO Fleming Island 2:11.26 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
27 Mantei, Dillon SR St. Augustine 2:11.42 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
28 Matz, Braidyn SO Ridgeview (OP) 2:11.56 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
29 Sanders, Jacob FR Clay 2:12.69 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
30 Jones, Ryan SR Menendez 2:12.99 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023

800 Meters (Women)

FHSAA 3A District  2:28.10
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Howard, Sierra JR Matanzas 2:17.40 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
2 Scherer, Kaitlyn SR Fleming Island 2:18.17 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
3 Darnell, Lily SR Ponte Vedra 2:20.39 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
4 Scott, Reese JR Fleming Island 2:21.49 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
5 Ross, Daisy SO Ponte Vedra 2:21.78 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
6 White, Lindy JR Ponte Vedra 2:22.88 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
7 Reynolds, Brooke FR Fleming Island 2:24.13 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
8 Thompson, Katie SR Fleming Island 2:25.42 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
9 Knotts, Allie JR Fleming Island 2:26.71 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
10 Voutour, Lauren SO St. Augustine 2:28.32 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
11 Holmquist, Rylan JR St. Augustine 2:30.54 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
12 McGowan, Ella FR Ponte Vedra 2:30.96 East Coast Classic Feb 24, 2023
13 Tackling, Amelia JR Ponte Vedra 2:31.81 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
14 Conroy, Cameron FR St. Augustine 2:32.47 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
15 Bushkell, Sofia SO Ponte Vedra 2:33.78 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
16 Burt, Molly SR Middleburg 2:33.85 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
17 Vega, Hilaree JR Ponte Vedra 2:34.47 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
18 Rodriquez, Nina JR Matanzas 2:35.21 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023
19 Crevasse, Lily FR St. Augustine 2:35.98 East Coast Classic Feb 24, 2023
20 Trejo, Aide SR Ponte Vedra 2:36.45 East Coast Classic Feb 24, 2023
21 Skidmore, Abigail JR St. Augustine 2:36.49 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
22 Epstein, Zoe FR Ponte Vedra 2:37.85 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
23 Tesori, Alexis SR St. Augustine 2:38.48 East Coast Classic Feb 24, 2023
24 Preston, Julia FR Ponte Vedra 2:38.84 East Coast Classic Feb 24, 2023
25 Doherty, Arden FR Ponte Vedra 2:39.15 East Coast Classic Feb 24, 2023
26 Bertolini, Sybella JR Fleming Island 2:41.20 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
27 Pinnar, Ellie SR Ponte Vedra 2:41.66 East Coast Classic Feb 24, 2023
28 Lin, Sophia JR Fleming Island 2:44.83 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
29 Van Buren, Sara FR Matanzas 2:46.45 George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023
30 Sharman, Ella SO St. Augustine 2:46.51 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023

1600 Meters (Men)

FHSAA 3A District  4:40.90
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Myers, Graham JR Fleming Island 4:14.11 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
2 Doherty, Grant SR Ponte Vedra 4:23.38 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
3 Brown, Davis JR Ponte Vedra 4:24.31 East Coast Classic Feb 24, 2023
4 Keester IV, John JR Fleming Island 4:25.13 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
5 Fasanelli, Nicolo SR Ponte Vedra 4:28.79 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
6 Swesey, Cole FR St. Augustine 4:29.81 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
7 Wicks, Miles FR Ponte Vedra 4:30.95 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
8 Andrade Brinsko, Tanner SO Ponte Vedra 4:31.99 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
9 Circelli, Richard JR Ponte Vedra 4:32.16 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
10 Mollicone, Roman JR Fleming Island 4:35.40 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
11 Mantei, Dillon SR St. Augustine 4:35.62 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
12 Boyer, Andrew FR Fleming Island 4:35.96 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
13 Hatten, Andrew SR Matanzas 4:38.63 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
14 Moore, Logan SR Middleburg 4:39.58 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
15 Campbell, Jacob SO Fleming Island 4:40.29 Clay County Championship Mar 9, 2023
16 Jones, Ryan SR Menendez 4:41.23 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
17 Green, Colby JR Ponte Vedra 4:41.48 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
18 Norfolk, Christian JR Matanzas 4:44.28 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
19 Deutch, John SR Ponte Vedra 4:46.57 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
20 Vogel, Blaine FR Matanzas 4:50.23 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
21 Harper, Zane SO Ponte Vedra 4:52.51 East Coast Classic Feb 24, 2023
22 Edinger, Hayden FR Ponte Vedra 4:53.10 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
22 Lawrence, Spencer JR Menendez 4:53.10 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
24 Smith, Jaden SR Matanzas 4:53.26 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
25 Johnson, Charles SR Ponte Vedra 4:53.99 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
26 Jensen, Ethan SO Ponte Vedra 4:54.60 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
27 Doherty, Connor SO Ponte Vedra 4:55.47 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
28 Taggart, Aiden JR Fleming Island 4:55.48 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
29 Lowes, Canyon JR St. Augustine 4:55.93 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
30 Atzert, Cole SO Fleming Island 4:56.61 Clay County Championship Mar 9, 2023

1600 Meters (Women)

FHSAA 3A District  5:38.30
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 White, Lindy JR Ponte Vedra 4:57.20 East Coast Classic Feb 24, 2023
2 Ross, Daisy SO Ponte Vedra 5:09.50 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
3 Voutour, Lauren SO St. Augustine 5:12.82 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
4 Thompson, Katie SR Fleming Island 5:19.09 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
5 Lawrence, Katelyn JR St. Augustine 5:19.71 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
6 Bushkell, Sofia SO Ponte Vedra 5:23.18 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
7 Holmquist, Rylan JR St. Augustine 5:24.80 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
8 Vega, Hilaree JR Ponte Vedra 5:26.12 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
9 Reynolds, Brooke FR Fleming Island 5:26.70 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
10 Knotts, Allie JR Fleming Island 5:29.28 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
11 Darnell, Lily SR Ponte Vedra 5:30.85 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
12 Scherer, Kaitlyn SR Fleming Island 5:32.63 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
13 Scott, Reese JR Fleming Island 5:34.39 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
14 Tackling, Amelia JR Ponte Vedra 5:36.48 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
15 Conroy, Cameron FR St. Augustine 5:44.92 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
16 Vadeboncoeur, Banks SO Ponte Vedra 5:46.44 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
17 Epstein, Zoe FR Ponte Vedra 5:47.19 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
18 Rodriquez, Nina JR Matanzas 5:47.44 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
19 Etique, Shani FR Ponte Vedra 5:47.63 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
20 Crevasse, Lily FR St. Augustine 5:48.86 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
21 Doherty, Arden FR Ponte Vedra 5:50.22 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
22 Gates, Mari JR St. Augustine 5:52.39 East Coast Classic Feb 24, 2023
23 Preston, Julia FR Ponte Vedra 5:53.13 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
24 Shorstein, Sarah SR Ponte Vedra 5:58.10 2023 Bolles Mile Showcase Apr 6, 2023
25 Lin, Sophia JR Fleming Island 5:59.38 River City Relays Mar 4, 2023
26 Wicks, Mia FR Ponte Vedra 6:01.17 Nease Classic 2023 Feb 18, 2023
27 Giurato, Annabelle FR Ponte Vedra 6:03.79 Beachside Freshman/Sophomore JV Championship Mar 8, 2023
28 Trejo, Aide SR Ponte Vedra 6:04.66 Nease Classic 2023 Feb 18, 2023
29 Miller, Carissa SR Fleming Island 6:06.17 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
30 Thomas, Emory JR Ridgeview (OP) 6:11.03 Running of the Jackets Mar 30, 2023

3200 Meters (Men)

FHSAA 3A District  10:09.10
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Myers, Graham JR Fleming Island 9:03.45 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
2 Keester IV, John JR Fleming Island 9:25.55 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
3 Fasanelli, Nicolo SR Ponte Vedra 9:33.73 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
4 Doherty, Grant SR Ponte Vedra 9:35.84 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
5 Wicks, Miles FR Ponte Vedra 9:36.01 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
6 Campbell, Jacob SO Fleming Island 9:39.47 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
7 Mantei, Dillon SR St. Augustine 9:50.37 East Coast Classic Feb 24, 2023
8 Brown, Davis JR Ponte Vedra 9:51.47 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
9 Swesey, Cole FR St. Augustine 10:02.09 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
10 Lawrence, Spencer JR Menendez 10:30.23 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
11 Harlamor, Mitchell SO Fleming Island 10:34.39 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
12 Rodriguez, Julio SR Ridgeview (OP) 10:34.77 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
13 Moore, Logan SR Middleburg 10:35.41 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
14 Johnson, Charles SR Ponte Vedra 10:41.97 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
15 Lowes, Canyon JR St. Augustine 10:42.25 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023
16 Sanders, Jacob FR Clay 10:43.74 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
17 Hatten, Andrew SR Matanzas 10:43.75 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
18 Phelps, Gabriel JR St. Augustine 10:45.62 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
19 Atzert, Cole SO Fleming Island 10:45.87 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
20 White, Joshua JR Fleming Island 10:45.99 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
21 Sivyer, Gabe SO Menendez 10:49.14 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
22 Norfolk, Christian JR Matanzas 10:49.98 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
23 Molloy, Ethan SO Menendez 10:53.16 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
24 Vogel, Blaine FR Matanzas 10:58.03 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
25 Larson, Quinn JR Menendez 10:58.50 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
26 Gottschalk, Ray SO Ponte Vedra 11:00.29 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
27 Darfler, Cole JR Fleming Island 11:11.17 Clay County Championship Mar 9, 2023
28 Ruoss, Adam FR Ridgeview (OP) 11:12.74 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
29 Rafalski, David SO Fleming Island 11:14.58 River City Relays Mar 4, 2023
30 Deutch, John SR Ponte Vedra 11:20.56 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023

3200 Meters (Women)

FHSAA 3A District  12:20.10
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Ross, Daisy SO Ponte Vedra 10:58.49 Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
2 White, Lindy JR Ponte Vedra 11:03.68 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
3 Voutour, Lauren SO St. Augustine 11:26.96 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
4 Lawrence, Katelyn JR St. Augustine 11:28.08 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
5 Holmquist, Rylan JR St. Augustine 11:28.60 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
6 Bushkell, Sofia SO Ponte Vedra 11:49.68 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
7 Vega, Hilaree JR Ponte Vedra 11:53.94 FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
8 Knotts, Allie JR Fleming Island 11:55.14 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
9 Tackling, Amelia SR Ponte Vedra 12:04.99 East Coast Classic Feb 24, 2023
10 Thompson, Katie SR Fleming Island 12:14.08 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
11 Crevasse, Lily FR St. Augustine 12:16.76 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
12 Darnell, Lily SR Ponte Vedra 12:18.58 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
13 Etique, Shani FR Ponte Vedra 12:25.71 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
14 Wicks, Mia FR Ponte Vedra 12:40.33 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
15 Gates, Mari JR St. Augustine 12:44.26 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
16 Vadeboncoeur, Banks SO Ponte Vedra 12:50.68 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
17 Trejo, Aide SR Ponte Vedra 12:52.55 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
18 Feld, Marlea JR Fleming Island 12:55.79 Bob Hayes Invitational - High School Mar 18, 2023
19 Lin, Sophia JR Fleming Island 13:04.46 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
20 Shorstein, Sarah SR Ponte Vedra 13:10.36 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
21 Doherty, Arden FR Ponte Vedra 13:12.16 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
22 Preston, Julia FR Ponte Vedra 13:19.69 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
23 Schlotthauer, Emma FR Fleming Island 13:30.46 Don Hall Invitational Apr 6, 2023
24 Turner, Emily FR Ridgeview (OP) 13:35.46 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
25 Romero, Paloma SO Middleburg 13:50.13 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
26 Thomas, Emory JR Ridgeview (OP) 13:56.30 Running of the Jackets Mar 30, 2023
27 Rhee, Megan FR Matanzas 14:06.16 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
28 Almanza-Enriquez, Idaly JR St. Augustine 14:11.11 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
29 Bergeman, Sydney FR Ponte Vedra 14:19.94 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
30 McGowan, Ella FR Ponte Vedra 14:37.27 Beachside JV Meet Feb 22, 2023

100 Hurdles (Women)

FHSAA 3A District  17.06
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Crowe, Sasha JR Ponte Vedra 15.53 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
2 Edwards, Adrienne SO Ponte Vedra 15.83 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
3 Youngman, Jordan JR Matanzas 16.20 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 1.3
4 Burns, Armani SO St. Augustine 16.66 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023 -3.4
5 Larson, Aydan JR Fleming Island 16.86 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
6 Diebenow, Atlantic SR Ponte Vedra 17.11 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
7 Kusiak, Jennifer JR Ridgeview (OP) 17.74 Running of the Jackets Mar 30, 2023 NWI
8 Benda, Adan FR Ridgeview (OP) 17.81 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -0.1
9 Gilliard, Janyiha FR Menendez 17.84 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -0.1
10 Toomey, Riley FR Middleburg 17.92 Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023 NWI
11 Jones, Jaden SO Menendez 17.98 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.8
12 Petrosky, Anastasia SO Ridgeview (OP) 18.06 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -1.8
13 Wiggins, Mahaila SR Fleming Island 18.22 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
14 Oxendine, Iyana FR Menendez 18.99 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 1.4
15 King, Tiana JR Middleburg 19.10 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
16 Aranda, Breonna FR Clay 19.30 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -0.1
17 Rot, Jessie FR Menendez 19.84 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -0.1
18 Bryant, Makenzie SO Ridgeview (OP) 20.21 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
19 Newsome, Dasani JR Menendez 20.57 Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023 NWI
20 Hulsey, Cheyenne SR Matanzas 21.03 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 0.9
21 Braflat, Meissa SR Matanzas 21.31 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 0.9
22 Rot, Ashley SR Menendez 21.54 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 0.9
23 Johnson, Mickoyah SO Middleburg 24.50 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 +0.0

110 Hurdles (Men)

FHSAA 3A District  15.96
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Cook, Brenden SR Fleming Island 14.90 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
2 Miller, Ben SO Ponte Vedra 15.28 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
3 Jimenez, Jarrell JR Ponte Vedra 15.37 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
4 Gainer, Henry SR Ponte Vedra 15.78 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023 NWI
5 Montero, Enrico SR Fleming Island 15.89 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
6 Rogers, Wyatt SR Ponte Vedra 16.11 Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023 NWI
7 Rodgers, Jarius FR Fleming Island 16.29 Thursday Night Spikes Apr 13, 2023 NWI
8 Phan, Sophathan JR Matanzas 16.88 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -0.3
9 Light, Coda SR Ridgeview (OP) 17.24 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
10 Reyes, Noah SO Ponte Vedra 17.25 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
11 Jones, Lloyd SR Matanzas 17.65 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 -2.2
12 Price, Terry SR Ponte Vedra 17.87 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
13 Lane, Chandler SR Matanzas 18.10 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 1.8
14 Savage, Avery FR Fleming Island 18.33 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
15 Stevens, Luke SR Menendez 18.95 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 0.8
16 Roseme, Keensdee FR Middleburg 19.16 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 -0.2
17 Rexach, Andrew JR Middleburg 19.17 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
18 Wolski, Ricky FR Middleburg 19.81 Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
19 Dormevil, Jaden FR Matanzas 20.10 Earl jackson Relays Mar 21, 2023 NWI
20 Lusk, Drake JR St. Augustine 21.77 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
21 Blanco, Brady FR Menendez 22.19 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023 NWI
22 Colon-Asumu, Johnny FR Ridgeview (OP) 23.54 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI

300 Hurdles (Men)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Montero, Enrico SR Fleming Island 42.39 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
2 Savage, Avery FR Fleming Island 46.49 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023

300 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Larson, Aydan JR Fleming Island 50.30 Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023

400 Hurdles (Men)

FHSAA 3A District  59.20
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Jimenez, Jarrell JR Ponte Vedra 55.04 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023
2 Rogers, Wyatt SR Ponte Vedra 55.79 FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
3 Montero, Enrico SR Fleming Island 57.38 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
4 Lane, Chandler SR Matanzas 59.12 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
5 Phan, Sophathan JR Matanzas 1:00.47 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
6 Miller, Ben SO Ponte Vedra 1:02.21 Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
7 Jones, Lloyd SR Matanzas 1:02.41 The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
8 Stevens, Luke SR Menendez 1:04.66 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
9 Williams, Ryan SR Ridgeview (OP) 1:05.50 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
10 Savage, Avery FR Fleming Island 1:05.70 Clay County Championship Mar 9, 2023
11 Dormevil, Jaden FR Matanzas 1:07.04 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
12 Reyes, Noah SO Ponte Vedra 1:08.27 Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
13 Light, Coda SR Ridgeview (OP) 1:08.93 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
14 Wolski, Ricky FR Middleburg 1:09.05 The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
15 Beckstead, Ganyon SO Menendez 1:10.24 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
16 Roseme, Keensdee FR Middleburg 1:10.29 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
17 Massey, Tristen SO Menendez 1:11.47 FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
18 Casseus, Vince SR Ridgeview (OP) 1:11.94 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
19 Blanco, Brady FR Menendez 1:19.07 Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
20 Colon-Asumu, Johnny FR Ridgeview (OP) 1:26.31 Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023

High Jump (Men)

FHSAA 3A District  1.77m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Willis, T'Vario JR Ridgeview (OP) 1.99m 6' 6.25" Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023
2 Rodgers, Jarius FR Fleming Island 1.97m 6' 5.5" Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
3 Singleton, Kaylib SO Fleming Island 1.90m 6' 2.75" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
4 Nuhu, Israel SR Ponte Vedra 1.88m 6' 2" Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
5 Crowley, Colin SR Ponte Vedra 1.72m 5' 7.75" East Coast Classic Feb 24, 2023
6 Williams, Micah SR Menendez 1.70m 5' 7" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023
6 Beckstead, Ganyon SO Menendez 1.70m 5' 7" Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023
8 Walker, Eli SO Menendez 1.67m 5' 5.75" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
9 Massey, Tristen SO Menendez 1.65m 5' 5" The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
9 Nelson, Kaden SR Menendez 1.65m 5' 5" The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
9 Ely, Reed JR Fleming Island 1.65m 5' 5" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
12 Baker, Ladarien FR Matanzas 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
12 Merritt, Robert SO Ponte Vedra 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
14 Williams, Chanse SO Menendez 1.60m 5' 3" 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023
15 Sivyer, Gabe SO Menendez 1.58m 5' 2.25" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
16 Watkins, DeShawn FR Ridgeview (OP) 1.57m 5' 1.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
17 Ryan, Kyle SR Middleburg 1.55m 5' 1" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023
18 Pitt, Lorelle FR Ridgeview (OP) 1.53m 5' 0.25" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
19 Monroe, Karsen FR Ridgeview (OP) 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
20 O'Keefe, Jacob FR Ponte Vedra 1.47m 4' 9.75" Beachside Freshman/Sophomore JV Championship Mar 8, 2023
21 Usry, Levi FR Ponte Vedra 1.45m 4' 9" Nease High School JV Meet Mar 1, 2023
21 Blanco, Brady FR Menendez 1.45m 4' 9" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023

High Jump (Women)

FHSAA 3A District  1.46m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Flores, Gabrielle JR Fleming Island 1.63m 5' 4.25" River City Relays Mar 4, 2023
2 Jones, Jaden SO Menendez 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
2 Grant, Megan SR Ponte Vedra 1.57m 5' 1.75" FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
4 Thompson, Madie SR Fleming Island 1.52m 4' 11.75" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
5 Youngman, Jordan JR Matanzas 1.50m 4' 11" The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
6 Holloway, Maleana JR Ridgeview (OP) 1.48m 4' 10.25" Clay County Championship Mar 9, 2023
7 Lopez, Adriana JR Menendez 1.47m 4' 9.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
7 Kelly, Katherine SO Ponte Vedra 1.47m 4' 9.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
9 Manchester, Ella SO Menendez 1.43m 4' 8.25" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
9 Wiggins, Mahaila SR Fleming Island 1.43m 4' 8.25" Clay County Championship Mar 9, 2023
11 Papock, Sasha SO Ponte Vedra 1.40m 4' 7" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
12 Young, Ashleigh SO Fleming Island 1.38m 4' 6.25" Clay County Championship Mar 9, 2023
13 Boss, Sadie FR Menendez 1.35m 4' 5" The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
14 Aranda, Breonna FR Clay 1.33m 4' 4.25" Clay County Championship Mar 9, 2023
15 Stevens, Anna SO Ponte Vedra 1.32m 4' 4" East Coast Classic Feb 24, 2023
16 Petrosky, Anastasia SO Ridgeview (OP) 1.28m 4' 2.25" Clay County Championship Mar 9, 2023
17 Grant, Jacelyn SO St. Augustine 1.27m 4' 2" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
18 Rogerson, Cynthia FR Ponte Vedra 1.23m 4' 0.5" Sprint and Field Event Carnival Apr 6, 2023
18 Hart, Catherine SO Menendez 1.23m 4' 0.5" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
20 Mccoy, Karajah SO Matanzas 1.10m 3' 7.25" Matanzas - Pirate Relays 2023 Mar 18, 2023

Long Jump (Men)

FHSAA 3A District  6.36m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Baptiste, Chris SR Ridgeview (OP) 6.88m 22' 7" Don Hall Invitational Apr 6, 2023 NWI
2 Gainer, Henry SR Ponte Vedra 6.68m 21' 11" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 NWI
3 Hilaire, Kenley SR Clay 6.60m 21' 8" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
4 Crowley, Colin SR Ponte Vedra 6.49m 21' 3.5" 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 NWI
5 Domineck, Darion SR Fleming Island 6.47m 21' 2.75" Don Hall Invitational Apr 6, 2023 NWI
6 Dixon Jr., Kelvin FR Ridgeview (OP) 6.10m 20' 0.25" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
7 Pratt, Maverick SR Middleburg 6.05m 19' 10.25" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
8 Marshall, Kimal JR Ridgeview (OP) 5.94m 19' 6" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
8 Butler, Lucas SR Ponte Vedra 5.94m 19' 6" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
10 Sao, Jayden JR Matanzas 5.83m 19' 1.5" Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023 NWI
11 Lusk, Drake JR St. Augustine 5.82m 19' 1.25" The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 NWI
12 Cion, Nappoleon SR Ridgeview (OP) 5.81m 19' 0.75" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
13 Senear, Josh JR Middleburg 5.80m 19' 0.5" The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 NWI
13 Boyd, Jaden SO Middleburg 5.80m 19' 0.5" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
15 Langford, Aiden JR Matanzas 5.77m 18' 11.25" George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023 NWI
16 Ferguson, Jermiah SO Middleburg 5.76m 18' 10.75" Don Hall Invitational Apr 6, 2023 NWI
16 Watson, Jason JR Menendez 5.76m 18' 10.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
18 Beckstead, Ganyon SO Menendez 5.70m 18' 8.5" George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023 NWI
19 El, Ezekiel SO Menendez 5.63m 18' 5.75" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023 NWI
20 Knighten, Karl SR Matanzas 5.61m 18' 5" George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023 NWI
21 Morelus, Steven SR Ridgeview (OP) 5.58m 18' 3.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
21 Nocero, Dominic JR Matanzas 5.58m 18' 3.75" Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023 NWI
23 Robinson, Kennith FR Matanzas 5.57m 18' 3.25" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
23 Roberts, Lavaris SO Clay 5.57m 18' 3.25" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
25 Thomas, Antonio SO Clay 5.56m 18' 3" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
26 Burney, Trace FR Fleming Island 5.54m 18' 2.25" Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023 NWI
27 Price, Terry SR Ponte Vedra 5.51m 18' 1" 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 NWI
28 Ambrosio, Dominic-Maurice SR Ponte Vedra 5.48m 17' 11.75" 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023 NWI
29 Span, Elijah FR Fleming Island 5.47m 17' 11.5" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
30 Carmichael, Braydon SR Middleburg 5.46m 17' 11" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI

Long Jump (Women)

FHSAA 3A District  4.96m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Whitfield, Fiona SR Clay 5.08m 16' 8" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
2 Gaines, Olivia JR Matanzas 5.06m 16' 7.25" FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -1.0
3 Edwards, Adrienne SO Ponte Vedra 4.96m 16' 3.25" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 NWI
4 Miller, Avi FR Ridgeview (OP) 4.95m 16' 3" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI
5 Lopez, Adriana JR Menendez 4.90m 16' 1" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
6 Shavers, Mikayla FR Fleming Island 4.88m 16' 0.25" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 NWI
6 Jenkins, London JR Fleming Island 4.88m 16' 0.25" River City Relays Mar 4, 2023 0.2
8 Ferguson , Zakiya SR St. Augustine 4.74m 15' 6.75" The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 NWI
9 Mckenzie, Tera JR Middleburg 4.73m 15' 6.25" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
10 Grupee, Chelsea SO St. Augustine 4.72m 15' 6" Nease High School JV Meet Mar 1, 2023 NWI
11 Young, Carissa SO Ridgeview (OP) 4.69m 15' 4.75" Don Hall Invitational Apr 6, 2023 NWI
11 Williams, Kiya FR St. Augustine 4.69m 15' 4.75" East Coast Classic Feb 24, 2023 NWI
13 Johnson, Brandi JR Menendez 4.64m 15' 2.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
14 Jean-Baptiste, Angelina JR Ridgeview (OP) 4.63m 15' 2.25" Clay County Championship Mar 9, 2023 NWI
14 Taravine, Ann-gellica SO Ridgeview (OP) 4.63m 15' 2.25" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
16 Harris, Kali JR Menendez 4.59m 15' 0.75" Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023 NWI
17 Jolley, Alexis JR Middleburg 4.57m 15' 0" The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 NWI
18 Zayakosky, Ava FR Fleming Island 4.50m 14' 9.25" Don Hall Invitational Apr 6, 2023 NWI
19 Berenguer, Maria SO Menendez 4.48m 14' 8.5" George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023 NWI
20 Bryan, Kendall SR Middleburg 4.45m 14' 7.25" The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023 NWI
21 Gooden, Olivia SO Menendez 4.34m 14' 3" The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023 NWI
22 Donaldson, Siyan SO Fleming Island 4.26m 13' 11.75" First Coast JV League Meet #1 - Bolles Feb 22, 2023 NWI
23 Wright, Jayden FR Matanzas 4.22m 13' 10.25" Deltona HS Fresh/Soph Meet Mar 8, 2023 NWI
24 Yee, Kianna JR Menendez 4.21m 13' 9.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
25 Rot, Jessie FR Menendez 4.20m 13' 9.5" Deland HS Big D Relays 2023 Mar 4, 2023 NWI
26 Berkley, Kennedy SO Fleming Island 4.19m 13' 9" River City Relays Mar 4, 2023 -0.8
27 Zepponi, Nicole JR Matanzas 4.15m 13' 7.5" Earl jackson Relays Mar 21, 2023 NWI
28 Hunter, Kaleia SR Ponte Vedra 3.95m 12' 11.5" Nease Classic 2023 Feb 18, 2023 NWI
29 Myrick, Daishelona SO Middleburg 3.90m 12' 9.5" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
30 Dodson, Taylor FR Menendez 3.88m 12' 8.75" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023 NWI

Triple Jump (Men)

FHSAA 3A District  12.70m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Cion, Nappoleon SR Ridgeview (OP) 13.60m 44' 7.5" Pepsi Florida Relays Mar 31, 2023 0.9
2 Jimenez, Jarrell JR Ponte Vedra 12.91m 42' 4.25" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
3 Crowley, Colin SR Ponte Vedra 12.59m 41' 3.75" 2nd Annual North Florida/South Florida Challenge Mar 11, 2023 NWI
4 Baptiste, Chris SR Ridgeview (OP) 12.49m 40' 11.75" FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023 -0.2
5 Watson, Jason JR Menendez 11.83m 38' 9.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
6 Nuhu, Israel SR Ponte Vedra 11.58m 38' 0" Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023 NWI
7 Goswami, Chinmay SR Fleming Island 11.45m 37' 6.75" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
8 Pratt, Maverick SR Middleburg 11.39m 37' 4.5" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023 NWI
9 Morelus, Steven SR Ridgeview (OP) 11.25m 36' 11" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023 NWI
10 Baker, Ladarien FR Matanzas 11.24m 36' 10.5" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
11 Beckstead, Ganyon SO Menendez 11.19m 36' 8.5" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023 NWI
12 Butler, Lucas SR Ponte Vedra 11.09m 36' 4.75" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023 NWI
13 Robinson, Kennith FR Matanzas 11.00m 36' 1.25" Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023 NWI
14 Dixon Jr., Kelvin FR Ridgeview (OP) 10.55m 34' 7.5" 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023 NWI
15 Rexach, Andrew JR Middleburg 10.51m 34' 5.75" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023 NWI
16 Hidalgo, Nicolas SR Matanzas 7.68m 25' 2.5" George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023 NWI

Shot Put (Men)

FHSAA 3A District  13.72m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Guarnera, Jake JR Ponte Vedra 17.74m 58' 2.5" FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
2 Lebowitz, Nathan SR Ponte Vedra 17.29m 56' 8.75" FHSAA Class 3A Track & Field State Championships May 19, 2023
3 Swafford, Layne SR Ponte Vedra 17.13m 56' 2.5" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
4 Collins, Ivyn SR St. Augustine 13.91m 45' 7.75" Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
5 Underwood, Wyatt SR Middleburg 13.87m 45' 6.25" 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
6 Cox, Bradyn SR Matanzas 13.70m 44' 11.5" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
7 Goosby, Omar SO Clay 13.44m 44' 1.25" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
8 Grieco, Nicolas JR Ponte Vedra 12.66m 41' 6.5" Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
9 Robles, Kalani SR Middleburg 12.56m 41' 2.5" The Bolles Bulldog Classic Mar 3, 2023
10 Thompson, Warner SR Clay 12.45m 40' 10.25" 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
11 Theus-Vale, Jordan FR Matanzas 12.00m 39' 4.5" Matanzas vs 1st Baptist of Bunnell 2023 Mar 28, 2023
12 Gober, Dakota SR Middleburg 11.92m 39' 1.25" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
13 Defalco, Daniel JR Matanzas 11.90m 39' 0.5" Matanzas vs 1st Baptist of Bunnell 2023 Mar 28, 2023
14 McLeod, Brody FR Ponte Vedra 11.52m 37' 9.5" Beachside JV Meet Feb 22, 2023
15 Jackson, Ladarius JR Fleming Island 11.21m 36' 9.5" Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
16 Butler, Colin FR Ponte Vedra 11.16m 36' 7.5" Beachside JV Meet Feb 22, 2023
17 Styles, Jordan SR Fleming Island 11.12m 36' 5.75" Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
18 Marcelin, Chris SR Ridgeview (OP) 11.00m 36' 1.25" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
19 Raggins, Jadon FR Menendez 10.95m 35' 11.25" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
20 Brown, Dwight SR Clay 10.92m 35' 10" 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
21 Garcia, Roberto FR Ponte Vedra 10.88m 35' 8.5" Beachside JV Meet Feb 22, 2023
22 Holtzendorf, Connor FR Menendez 10.83m 35' 6.5" 2023 Ancient City Invitational Apr 6, 2023
23 Louis Charles, Ahmad JR Matanzas 10.77m 35' 4" George Janan SC Invitational M Mar 11, 2023
24 Boccio , Michael SR Menendez 10.66m 34' 11.75" Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
25 Cox, Adyn SR Matanzas 10.65m 34' 11.25" The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
26 Oconnell, Christopher SR Clay 10.56m 34' 7.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
27 Cortes, Elias JR Ridgeview (OP) 10.52m 34' 6.25" Don Hall Invitational Apr 6, 2023
28 Hutchinson, Rayhn JR Ridgeview (OP) 10.47m 34' 4.25" Don Hall Invitational Apr 6, 2023
28 Williams, Ethan SR Fleming Island 10.47m 34' 4.25" Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
30 Ellis, Peyton SO Matanzas 10.32m 33' 10.25" Matanzas - Pirate Relays 2023 Mar 18, 2023

Shot Put (Women)

FHSAA 3A District  10.06m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Harbison, Annalee SR Clay 12.03m 39' 5.75" 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
2 Tinajero, Kenya SR Clay 11.53m 37' 10" FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
3 Nuhu, Elizabeth SO Ponte Vedra 10.27m 33' 8.5" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
4 Williams, R'layah FR St. Augustine 9.78m 32' 1" FHSAA 3A Region 1 May 4, 2023
5 Heinz, Ava SR Ponte Vedra 9.76m 32' 0.25" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
6 Taylor, Ashlee SR Fleming Island 9.65m 31' 8" Thursday Night Spikes Apr 13, 2023
7 Martin, Jada JR Menendez 9.55m 31' 4" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
8 Underwood, Madison SO Middleburg 9.49m 31' 1.75" Clay County Championship Mar 9, 2023
9 Smith, Janiyah SR Matanzas 9.47m 31' 1" Matanzas - Pirate Relays 2023 Mar 18, 2023
10 Cameron, Brooke SO Ridgeview (OP) 9.33m 30' 7.5" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
11 Chacon, Naiah JR Ridgeview (OP) 9.15m 30' 0.25" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
12 Gilliard, Janyiha FR Menendez 9.13m 29' 11.5" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
13 Holliman, Jo'Kyrrah JR Menendez 9.09m 29' 10" Embry-Riddle Spike's High School Meet Apr 1, 2023
14 Myers, Deshiya SO St. Augustine 8.74m 28' 8.25" Nease High School JV Meet Mar 1, 2023
15 Thompson, Taylor SR Fleming Island 8.68m 28' 5.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
16 Smith, Bryanna JR Menendez 8.46m 27' 9.25" Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023
17 Burnes, Cheyann SR Fleming Island 8.39m 27' 6.5" River City Relays Mar 4, 2023
18 Miller, Kamryn FR Matanzas 8.30m 27' 2.75" Matanzas - Pirate Relays 2023 Mar 18, 2023
19 Cuevas, Zoie FR Ponte Vedra 8.17m 26' 9.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
20 Clinkscale, Avian SO Middleburg 8.07m 26' 5.75" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
21 Villarreal, Emily SO Middleburg 7.89m 25' 10.75" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023
22 Black, Allie SR Ridgeview (OP) 7.85m 25' 9.25" 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
22 DeCristofaro, Layla JR Fleming Island 7.85m 25' 9.25" Nease Invitational 2023 Feb 25, 2023
24 Brice, Whitfield SO Ponte Vedra 7.76m 25' 5.5" East Coast Classic Feb 24, 2023
25 Russell, Makenzie JR Menendez 7.75m 25' 5.25" Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023
26 Hofmann, Tori SO Ridgeview (OP) 7.39m 24' 3" 9th Annual Craig Speziale Memorial Invitational Mar 4, 2023
27 Bowdry, Bryonna SO Matanzas 7.04m 23' 1.25" Matanzas vs 1st Baptist of Bunnell 2023 Mar 28, 2023
28 Peeples, Kelsey SO Menendez 6.96m 22' 10" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023
29 Oxendine, Marquesha FR Menendez 6.86m 22' 6.25" Flagler Pinnacle Pre-Season Classic Feb 17, 2023
30 Baggett, Jordan SO Clay 6.73m 22' 1" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023

Discus (Men)

FHSAA 3A District  39.36m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Lebowitz, Nathan SR Ponte Vedra 57.67m 189' 2" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
2 Underwood, Wyatt SR Middleburg 49.73m 163' 2" FSU Relays (High Schools) Mar 24, 2023
3 Cox, Bradyn SR Matanzas 47.11m 154' 7" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
4 Price, Terry SR Ponte Vedra 43.96m 144' 3" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
5 Jackson, Ladarius JR Fleming Island 43.95m 144' 2" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
6 Gober, Dakota SR Middleburg 41.29m 135' 5" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
7 Gainer, Henry SR Ponte Vedra 40.87m 134' 1" Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023
8 Cox, Adyn SR Matanzas 38.72m 127' 0" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
9 Butler, Colin FR Ponte Vedra 37.53m 123' 1" Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
10 Styles, Jordan SR Fleming Island 37.39m 122' 8" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
11 Robles, Kalani SR Middleburg 36.65m 120' 3" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
12 Boccio , Michael SR Menendez 36.52m 119' 10" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
13 Defalco, Daniel JR Matanzas 35.73m 117' 3" Matanzas vs 1st Baptist of Bunnell 2023 Mar 28, 2023
14 Swafford, Layne SR Ponte Vedra 33.82m 110' 11" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
15 Theus-Vale, Jordan FR Matanzas 33.00m 108' 3" The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
16 Marcelin, Chris SR Ridgeview (OP) 31.89m 104' 7" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
17 Koppman, Charlie SR St. Augustine 31.67m 103' 11" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
17 Neloms, Johnny JR Fleming Island 31.67m 103' 11" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
19 Quincey, Witcher SO Fleming Island 30.53m 100' 2" The First Coast JV Track & Field Championships Mar 22, 2023
20 Brown, Dwight SR Clay 29.98m 98' 4" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
21 Taravine, Christian JR Ridgeview (OP) 29.76m 97' 8" 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
22 Roberts, Kenneth SO Matanzas 27.17m 89' 2" Matanzas vs 1st Baptist of Bunnell 2023 Mar 28, 2023
23 Lomaglio, Ryan SR St. Augustine 25.72m 84' 4" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
24 McCormack, Seth JR Ridgeview (OP) 24.68m 81' 0" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
25 Douglas, Joel JR Matanzas 24.28m 79' 8" Nease High School JV Meet Mar 1, 2023
26 Roseme, Keensdee FR Middleburg 23.78m 78' 0" 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
27 Hughes, Gabriel JR Menendez 23.44m 76' 11" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
28 Laureano, Elvin SR Ridgeview (OP) 23.39m 76' 9" Don Hall Invitational Apr 6, 2023
29 Tobias, Colin SO Matanzas 23.06m 75' 8" Matanzas vs 1st Baptist of Bunnell 2023 Mar 28, 2023
30 Konen, Anthony JR Menendez 22.56m 74' 0" Deland HS Big D Relays 2023 Mar 4, 2023

Discus (Women)

FHSAA 3A District  30.02m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Harbison, Annalee SR Clay 39.84m 130' 8" 2023 Bolles Sprint / Field Meet Apr 5, 2023
2 Underwood, Madison SO Middleburg 38.65m 126' 10" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
3 Tinajero, Kenya SR Clay 36.05m 118' 3" Don Hall Invitational Apr 6, 2023
4 Heinz, Ava SR Ponte Vedra 30.88m 101' 4" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
5 Nuhu, Elizabeth SO Ponte Vedra 29.85m 97' 11" Beachside Battery Invitational Apr 14, 2023
6 Miller, Kamryn FR Matanzas 28.03m 91' 11" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
7 Reinheimer, Alexa JR Ponte Vedra 27.94m 91' 8" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
8 DeCristofaro, Layla SO Fleming Island 27.63m 90' 8" Clay County Championship Mar 9, 2023
9 Brice, Whitfield SO Ponte Vedra 26.64m 87' 5" Bear Classic / True Team Championships Apr 1, 2023
10 Cameron, Brooke SO Ridgeview (OP) 26.49m 86' 11" Don Hall Invitational Apr 6, 2023
11 Bowdry, Bryonna SO Matanzas 25.90m 85' 0" The RunMatanzas T&F Invitational 2023 Apr 8, 2023
12 Smith, Janiyah SR Matanzas 25.25m 82' 10" Matanzas - Pirate Relays 2023 Mar 18, 2023
13 Chacon, Naiah JR Ridgeview (OP) 25.10m 82' 4" Tocoi Creek Toro Showdown Mar 24, 2023
14 Blaylock, Rikki JR Ridgeview (OP) 24.38m 80' 0" Clay County Championship Mar 9, 2023
15 Bailey, Kyleigh SO Fleming Island 24.23m 79' 6" River City Relays Mar 4, 2023
16 Villarreal, Emily SO Middleburg 24.11m 79' 1" Don Hall Invitational Apr 6, 2023
17 Thompson, Taylor SR Fleming Island 23.78m 78' 0" Don Hall Invitational Apr 6, 2023
18 Russell, Makenzie JR Menendez 21.54m 70' 8" Palatka JH/SH Home Meet #1 Mar 7, 2023
19 Clinkscale, Avian SO Middleburg 21.22m 69' 7" FHSAA 3A District 4 Apr 26, 2023
20 Frame, Izabella SO Menendez 20.20m 66' 3" 2023 Falcon Friday at Pedro Menendez Feb 24, 2023
21 Burnes, Cheyann SR Fleming Island 20.01m 65' 8" Clay County Championship Mar 9, 2023
22 Hofmann, Tori SO Ridgeview (OP) 19.87m 65' 2" 2023 Bronco Bob Track Meet Apr 12, 2023
23 Cortes, Alicia FR Ridgeview (OP) 19.59m