FHSAA 1A District 12 Official Rankings

ICON KEY: FHSAA 1A District
DISPLAYING

100 Meters (Men)

FHSAA 1A District  11.43
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 German, Jyden 8 Evangelical Christian 10.90 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.5
2 Lennon, KC SO First Baptist (Naples) 11.14 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.8
3 Davis, Latrell SR First Baptist (Naples) 11.20 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.5
4 Beauvoir, Darius SR Community School (Naples) 11.29 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.5
5 McDonagh, Jared SR St. John Neumann 11.30 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
6 Leavatte, Azarian SO Canterbury (FM) 11.32 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.8
7 Kadlec, Jack FR Donahue Academy 11.37 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
8 Votta, Michael SR First Baptist (Naples) 11.38 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.9
9 Patterson, Tommy SR Donahue Academy 11.43 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
10 Adams, Joey JR First Baptist (Naples) 11.47 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.3
10 Kelly, Jaimie SR Donahue Academy 11.47 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
12 Cadore, Sheadon SR Southwest Florida Christian 11.52 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.9
13 Morame, Tariq SR Community School (Naples) 11.53 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -0.4
14 Camarca, Alexander SR Canterbury (FM) 11.59 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 2.2
15 Minter, Aiden JR Donahue Academy 11.62 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
15 Allen, Isaiah SO Community School (Naples) 11.62 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.3
17 Thomas, Ethan JR Evangelical Christian 11.63 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.3
18 Williams, Gavin SO Evangelical Christian 11.70 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 2.5
19 Ortiz, Yohandry SR First Baptist (Naples) 11.71 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.7
20 Sparacio, Samuel FR First Baptist (Naples) 11.72 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023 NWI
20 Jean Baptiste, Leodsky SO Marco Island Academy 11.72 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023 NWI
22 DeBone, Jake JR Donahue Academy 11.80 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023 NWI
23 Sullivan, Sokichi SO Village School 11.87 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.9
23 Fritzam , Cole SR St. John Neumann 11.87 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
25 Floyd, Carson SO St. John Neumann 11.93 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.9
25 Bullock, Seven SO Evangelical Christian 11.93 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.9
27 Bruno, Paul SO Donahue Academy 11.97 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
28 Stauffer, Grant JR Southwest Florida Christian 12.00 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 2.2
28 Davis, Dominick SO First Baptist (Naples) 12.00 SHARK INVITE Feb 18, 2023 NWI
30 Johnson, David JR Southwest Florida Christian 12.06 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.9

100 Meters (Women)

FHSAA 1A District  13.13
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Travis, McKenzie JR Evangelical Christian 11.39 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.1
2 Bereczki, Alexa JR Evangelical Christian 12.72 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 0.7
3 De La Nuez, Joslyne FR Canterbury (FM) 12.77 Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023 0.9
4 Wiltgen, Rachel FR Evangelical Christian 12.88 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.8
5 Watkins, Kharisma 7 Evangelical Christian 13.00 Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023 2.2
6 Melancon, Ava FR First Baptist (Naples) 13.02 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.8
7 Louzonis, Christine JR First Baptist (Naples) 13.14 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 4.2
8 Polit, Farrah FR Community School (Naples) 13.23 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 0.7
9 Azunque, Maleda SO First Baptist (Naples) 13.39 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -2.5
10 Roth, Julissa 8 First Baptist (Naples) 13.40 Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023 2.2
11 Miller, Ellie SO Canterbury (FM) 13.44 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -3.5
12 Igot , Felicity SO St. John Neumann 13.45 SHARK INVITE Feb 18, 2023 NWI
13 Slaboch, Mia JR Village School 13.47 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
14 Pugh, Avery 7 First Baptist (Naples) 13.53 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023 NWI
15 Hagenbuckle, Karina FR Community School (Naples) 13.75 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.3
16 Hixon, Lamoria 7 Southwest Florida Christian 13.82 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -2.0
17 Halisky, Veronica FR Donahue Academy 13.83 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.2
18 Jones, Callee FR St. John Neumann 14.00 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -3.5
19 Bersh, Olivia 7 Community School (Naples) 14.02 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023 NWI
20 Molina, MacKenzie FR Canterbury (FM) 14.03 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 0.8
20 Sweet, Samantha SR Village School 14.03 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 2.9
22 Walker, Savannah-Belle JR St. John Neumann 14.05 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
23 Scheffler, Hailey FR St. John Neumann 14.11 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
23 Perez, Chelsea FR St. John Neumann 14.11 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
25 Gavaldon, Avaiya SO St. John Neumann 14.12 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
26 Lozano , Samantha FR Evangelical Christian 14.15 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.2
27 Giardetti, Angelica JR Southwest Florida Christian 14.22 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.8
28 Cabrera, Kiaraly SR Community School (Naples) 14.24 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -2.0
29 DiGrigoli, Isabella SR First Baptist (Naples) 14.26 SHARK INVITE Feb 18, 2023 NWI
29 Clark, Kadence SR Southwest Florida Christian 14.26 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -1.5

200 Meters (Men)

FHSAA 1A District  23.25
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 German, Jyden 8 Evangelical Christian 22.39 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -1.3
2 Lennon, KC SO First Baptist (Naples) 22.72 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.9
3 Leavatte, Azarian SO Canterbury (FM) 22.99 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.2
4 Beauvoir, Darius SR Community School (Naples) 23.03 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
5 Cadore, Sheadon SR Southwest Florida Christian 23.07 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
6 Azunque, Andrew SO First Baptist (Naples) 23.20 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.9
7 Patterson, Tommy SR Donahue Academy 23.31 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
8 Davis, Latrell SR First Baptist (Naples) 23.48 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -0.1
9 Votta, Michael SR First Baptist (Naples) 23.50 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 3.9
10 Williams, Gavin SO Evangelical Christian 23.61 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.5
11 Johnson, David JR Southwest Florida Christian 23.95 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 +0.0
11 Morame, Tariq SR Community School (Naples) 23.95 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -2.2
13 Jean Baptiste, Leodsky SO Marco Island Academy 24.02 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.6
14 Roker, Leroy JR Canterbury (FM) 24.10 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 -3.5
15 Jessogne, Mason SO Canterbury (FM) 24.19 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.6
16 Minter, Aiden JR Donahue Academy 24.36 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023 NWI
17 Sullivan, Sokichi SO Village School 24.47 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -1.9
18 Stauffer, Grant JR Southwest Florida Christian 24.50 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -2.0
19 Tanis, Gamahiel 8 First Baptist (Naples) 24.59 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 -0.3
20 Floyd, Carson SO St. John Neumann 24.69 McGarity’s Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 28, 2023 -0.7
21 Fritzam , Cole SR St. John Neumann 24.74 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023 NWI
21 Sparacio, Samuel FR First Baptist (Naples) 24.74 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 -0.2
23 Bruno, Paul SO Donahue Academy 24.77 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
24 McDonagh, Jared SR St. John Neumann 24.91 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
25 Gordon, Jayson SR Canterbury (FM) 24.97 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -2.0
26 DeBone, Jake JR Donahue Academy 25.00 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
27 Hopper, Tai SR Southwest Florida Christian 25.01 Charlotte Invitational Mar 3, 2023 -1.1
28 Cassano, Nick SR Seacrest Country Day 25.02 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023 NWI
28 McGovern, Jack SO First Baptist (Naples) 25.02 SHARK INVITE Feb 18, 2023 NWI
30 Verma, Krish JR Canterbury (FM) 25.03 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 2.3

200 Meters (Women)

FHSAA 1A District  27.65
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 Travis, McKenzie JR Evangelical Christian 23.15 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 3.2
2 De La Nuez, Joslyne FR Canterbury (FM) 25.32 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 4.6
3 Watkins, Kharisma 7 Evangelical Christian 26.38 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
4 Bereczki, Alexa JR Evangelical Christian 26.58 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -0.7
5 Miller, Ellie SO Canterbury (FM) 27.08 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
6 Wiltgen, Rachel FR Evangelical Christian 27.17 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.3
7 Azunque, Maleda SO First Baptist (Naples) 27.20 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 -1.0
8 Polit, Farrah FR Community School (Naples) 27.38 McGarity’s Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 28, 2023 -0.8
9 Louzonis, Christine JR First Baptist (Naples) 27.42 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 +0.0
10 Roth, Julissa 8 First Baptist (Naples) 27.65 Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023 -0.3
11 Melancon, Ava FR First Baptist (Naples) 27.73 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -0.7
12 Hagenbuckle, Karina FR Community School (Naples) 27.98 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 2.3
13 Morisseau, Cheyenne FR Canterbury (FM) 28.07 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 2.3
14 Mitchell, Zaira JR Evangelical Christian 28.23 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023 1.5
15 Coggins, Grace JR Southwest Florida Christian 28.36 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -0.7
16 Giardetti, Angelica JR Southwest Florida Christian 28.50 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -2.0
17 Bates, Kaylee FR First Baptist (Naples) 28.56 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 4.9
18 Land, Sydney SO Evangelical Christian 28.80 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 -1.0
19 West, Payton JR Southwest Florida Christian 28.90 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.4
20 Halisky, Veronica FR Donahue Academy 29.08 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 0.4
21 Kilpatrick, Elizabeth 8 Southwest Florida Christian 29.14 Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023 1.1
22 Gavaldon, Avaiya SO St. John Neumann 29.18 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -2.0
23 Hixon, Lamoria 7 Southwest Florida Christian 29.22 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.1
24 Pugh, Avery 7 First Baptist (Naples) 29.26 Tarpon Classic Mar 24, 2023 -0.9
25 Kelly, Camille FR Donahue Academy 29.31 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
26 Jones, Callee FR St. John Neumann 29.32 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 1.6
27 Klucik, Teresa JR Donahue Academy 29.35 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
28 DiGrigoli, Isabella SR First Baptist (Naples) 29.55 Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023 -1.4
28 Walker, Savannah-Belle JR St. John Neumann 29.55 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -2.3
30 Molina, MacKenzie FR Canterbury (FM) 29.59 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -2.0

400 Meters (Men)

FHSAA 1A District  54.08
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Williams, Gavin SO Evangelical Christian 51.46 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
2 Johnson, David JR Southwest Florida Christian 51.89 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
3 Wolters, Blake JR Southwest Florida Christian 52.59 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
4 Azunque, Andrew SO First Baptist (Naples) 52.66 Tarpon Classic Mar 24, 2023
5 Jessogne, Mason SO Canterbury (FM) 53.02 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
6 Gifford, Jack SO Southwest Florida Christian 53.47 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
7 Lupo, Chase JR Community School (Naples) 53.52 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
8 Hopper, Tai SR Southwest Florida Christian 53.71 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
9 Meagher, Charles SR Canterbury (FM) 53.91 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
10 Leavatte, Azarian SO Canterbury (FM) 53.97 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
11 Bartelt, Logan FR St. John Neumann 54.24 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
12 Kadlec, Nick SR Donahue Academy 54.35 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
13 Anderson, Elliot JR Southwest Florida Christian 54.48 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
14 Ragsdale, Hunter SO Evangelical Christian 54.69 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
15 Davis, Dominick SO First Baptist (Naples) 55.11 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
16 Cusick, Tommy JR First Baptist (Naples) 55.15 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
17 Freeze, Ben JR Donahue Academy 55.87 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
18 Tafoya, Noah 8 Southwest Florida Christian 56.19 Tarpon Classic Mar 24, 2023
19 Di Perri, Leonardo SO First Baptist (Naples) 56.49 McGarity’s Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 28, 2023
20 Vanderkooy, Nicholas SO Evangelical Christian 57.15 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
21 Ciurzynski, Steel SO Marco Island Academy 57.31 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
22 O'Brien , Thomas FR St. John Neumann 57.87 Early Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Feb 22, 2023
23 Babb, Hunter FR First Baptist (Naples) 58.19 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
23 Kelly, Jaimie SR Donahue Academy 58.19 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023
25 Giardetti, Joel FR Southwest Florida Christian 58.22 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
26 Camarca, Alexander SR Canterbury (FM) 58.26 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
27 Patterson, Eddie FR Donahue Academy 58.42 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
27 Floyd, Carson SO St. John Neumann 58.42 Early Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Feb 22, 2023
29 Arango, Aiden FR First Baptist (Naples) 58.43 McGarity’s Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 28, 2023
30 Nolasco, Johnny FR Marco Island Academy 58.65 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023

400 Meters (Women)

FHSAA 1A District  1:05.51
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Bereczki, Alexa JR Evangelical Christian 57.86 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
2 Morisseau, Cheyenne FR Canterbury (FM) 1:00.76 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
3 O'Berski, Maddie SO Evangelical Christian 1:01.00 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
4 Roth, Julissa 8 First Baptist (Naples) 1:01.40 Tarpon Classic Mar 24, 2023
5 Van de Wouw, Mylee FR Village School 1:02.29 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
6 Igot , Felicity SO St. John Neumann 1:02.46 SHARK INVITE Feb 18, 2023
7 Murtack, Ava FR St. John Neumann 1:02.89 McGarity’s Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 28, 2023
8 Adams, Isabella JR Village School 1:03.44 SHARK INVITE Feb 18, 2023
9 Valentine, Claire SR Evangelical Christian 1:04.19 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
10 McKinney, Riley JR Southwest Florida Christian 1:04.32 Tarpon Classic Mar 24, 2023
11 Coggins, Grace JR Southwest Florida Christian 1:04.35 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
12 Land, Sydney SO Evangelical Christian 1:04.43 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
13 Rodriguez - Zogg, Neomi JR First Baptist (Naples) 1:04.47 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
14 Bates, Kaylee FR First Baptist (Naples) 1:04.59 Tarpon Classic Mar 24, 2023
15 Kilpatrick, Elizabeth 8 Southwest Florida Christian 1:04.79 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
16 Janopoulos , Sloane JR St. John Neumann 1:05.06 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
16 Barnes, Michelle SR Canterbury (FM) 1:05.06 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
18 West, Payton JR Southwest Florida Christian 1:05.46 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
19 Watkins, Kharisma 7 Evangelical Christian 1:05.86 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
20 Giardetti, Angelica JR Southwest Florida Christian 1:06.08 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
21 Miller, Carlie 7 Canterbury (FM) 1:06.33 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
22 Cole, Eden SR Southwest Florida Christian 1:07.19 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
23 Massoll, Stella 7 Community School (Naples) 1:07.29 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
24 Gawron, Elena JR Donahue Academy 1:07.72 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
25 Miller, Ellie SO Canterbury (FM) 1:07.79 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
26 Igot, Jacinta FR St. John Neumann 1:08.09 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
27 Johnson, Kasey JR Evangelical Christian 1:08.73 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
28 Mokhiber, Sophie FR Southwest Florida Christian 1:08.75 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
29 Lozano , Samantha FR Evangelical Christian 1:08.80 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
30 Gustafson, Ryah 6 Village School 1:09.02 Knights Closed Invite Apr 19, 2023

800 Meters (Men)

FHSAA 1A District  2:07.60
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Gifford, Jack SO Southwest Florida Christian 1:59.70 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
2 Meagher, Charles SR Canterbury (FM) 2:02.80 Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
3 Anderson, Elliot JR Southwest Florida Christian 2:03.27 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
4 Bartelt, Logan FR St. John Neumann 2:03.69 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
5 Tank, Hayden SR Southwest Florida Christian 2:04.66 Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023
6 Borjorn, Leo JR Donahue Academy 2:04.75 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
7 Freeze, Ben JR Donahue Academy 2:05.38 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
8 Heinrichs, Justin JR Canterbury (FM) 2:06.37 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
9 Hopper, Tai SR Southwest Florida Christian 2:09.31 Tarpon Classic Mar 24, 2023
10 Guzman, Sergi SR Community School (Naples) 2:10.15 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
11 Wolters, Blake JR Southwest Florida Christian 2:11.95 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
12 Foland, Reece SR Community School (Naples) 2:12.46 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
13 Pinilla, Esteban SR St. John Neumann 2:12.65 GGHS/SJN Dual Apr 11, 2023
14 O'Brien , Thomas FR St. John Neumann 2:13.44 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
15 Borjon, Ricco FR Donahue Academy 2:13.93 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023
16 Babb, Hunter FR First Baptist (Naples) 2:15.96 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
17 Wheeler, Devon SR Community School (Naples) 2:16.19 Tarpon Classic Mar 24, 2023
18 Wunsch, Brody FR Southwest Florida Christian 2:16.23 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
19 Faucette, Tyler SR Southwest Florida Christian 2:16.57 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
20 Krivda, Andrew FR First Baptist (Naples) 2:18.11 Tarpon Classic Mar 24, 2023
21 Hart, Stephen JR Donahue Academy 2:18.65 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
22 Cruz, Brayden JR Community School (Naples) 2:19.34 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
23 Rashid, Daniel SO First Baptist (Naples) 2:19.65 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
24 Gibbs, Wyatt SR Community School (Naples) 2:19.74 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
25 Fritz, Jaxon FR Canterbury (FM) 2:19.77 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
26 Nolasco, Johnny FR Marco Island Academy 2:20.36 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
27 Donley, Richie SR Seacrest Country Day 2:21.56 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
28 Sheek, Sam JR First Baptist (Naples) 2:21.80 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
29 Bartholomew, Donavan SO Evangelical Christian 2:22.03 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
30 Rietes, Brayden SR St. John Neumann 2:23.72 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023

800 Meters (Women)

FHSAA 1A District  2:33.50
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Van de Wouw, Mylee FR Village School 2:21.64 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
2 Johnson, Kasey SO Evangelical Christian 2:22.17 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
3 Beam, Katelyn SR First Baptist (Naples) 2:22.36 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
4 Adams, Isabella JR Village School 2:22.40 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
5 Hagenbuckle, Hanna FR Community School (Naples) 2:31.10 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
6 Santucci, Gabriella SR Canterbury (FM) 2:31.65 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
7 McKinney, Riley JR Southwest Florida Christian 2:32.33 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
8 Brands, Hayden SR Canterbury (FM) 2:33.05 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
9 Hobbs, Elizabeth SO Community School (Naples) 2:33.19 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
10 Mokhiber, Sophie FR Southwest Florida Christian 2:33.33 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
11 Kilpatrick, Elizabeth 8 Southwest Florida Christian 2:35.64 Tarpon Classic Mar 24, 2023
12 McClaran, Kayley 8 Evangelical Christian 2:37.21 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
13 Garner, Emma FR Village School 2:37.38 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
14 Meyer, Izzy SO Donahue Academy 2:37.46 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
15 Miller, Carlie 7 Canterbury (FM) 2:37.80 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
16 Coggins, Grace JR Southwest Florida Christian 2:38.27 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
17 Murtack, Ava FR St. John Neumann 2:38.44 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
18 Chachere, Virginia JR St. John Neumann 2:38.80 GGHS/SJN Dual Apr 11, 2023
19 Green, Abby SR Southwest Florida Christian 2:40.27 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
20 Janopoulos , Sloane JR St. John Neumann 2:40.37 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
21 Wheeler, Sloan SO Community School (Naples) 2:40.44 SHARK INVITE Feb 18, 2023
22 Foss, Brooke 6 Evangelical Christian 2:40.96 Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023
23 Dawick, Claire 8 Seacrest Country Day 2:42.30 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
24 Joslin , Elisabeth 8 Evangelical Christian 2:42.92 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
25 Gawron, Elena JR Donahue Academy 2:43.02 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
26 Blackwell, Emma FR Evangelical Christian 2:43.43 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
27 Lappin, Lauren JR Village School 2:45.49 SHARK INVITE Feb 18, 2023
28 Rashid, Anna 8 First Baptist (Naples) 2:46.48 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
29 Schmieding, Mia FR Community School (Naples) 2:46.99 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
30 Valdes, Hanna SO Seacrest Country Day 2:47.78 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023

1600 Meters (Men)

FHSAA 1A District  4:48.50
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Borjorn, Leo JR Donahue Academy 4:25.37 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
2 Tank, Hayden SR Southwest Florida Christian 4:29.26 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
3 Mastrangelo, Tyler JR Community School (Naples) 4:34.58 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
4 Gifford, Jack SO Southwest Florida Christian 4:36.43 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
5 Anderson, Elliot JR Southwest Florida Christian 4:40.16 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
6 Pinilla, Esteban SR St. John Neumann 4:47.97 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
7 Bartelt, Logan FR St. John Neumann 4:48.89 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
8 Meagher, Charles SR Canterbury (FM) 4:49.73 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
9 Duda, AJ SR Southwest Florida Christian 4:49.79 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
10 Mortensen, Trey SO First Baptist (Naples) 4:50.39 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
11 Faucette, Tyler SR Southwest Florida Christian 4:51.31 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
12 Heinrichs, Travis SO Canterbury (FM) 4:53.53 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
13 Hobbs, AJ JR Community School (Naples) 4:56.06 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
14 Wolters, Blake JR Southwest Florida Christian 4:56.47 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
15 Mansson, Noah FR Community School (Naples) 4:56.78 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
16 Heinrichs, Justin JR Canterbury (FM) 4:56.93 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
17 Guzman, Sergi SR Community School (Naples) 4:58.03 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
18 Weber, Andrew 7 First Baptist (Naples) 5:00.41 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
19 Graham, Andrew SR Donahue Academy 5:04.22 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
20 Wunsch, Brody FR Southwest Florida Christian 5:04.27 Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023
21 Donley, Richie SR Seacrest Country Day 5:06.67 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
22 Fritz, Jaxon FR Canterbury (FM) 5:07.70 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
23 Babb, Hunter FR First Baptist (Naples) 5:15.72 Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023
24 Barry, Colton FR Evangelical Christian 5:17.55 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
25 Hart, Stephen JR Donahue Academy 5:18.56 TVS Quad - Meet Mar 21, 2023
26 Cruz, Brayden JR Community School (Naples) 5:18.90 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
27 O'Brien , Thomas FR St. John Neumann 5:19.91 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
28 Sheek, Sam JR First Baptist (Naples) 5:20.57 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
29 Rietes, Brayden SR St. John Neumann 5:20.69 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
30 Borjon, Ricco FR Donahue Academy 5:23.38 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023

1600 Meters (Women)

FHSAA 1A District  5:47.40
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Povich, Ava SR Evangelical Christian 5:01.84 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
2 Beam, Katelyn SR First Baptist (Naples) 5:20.79 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
3 Santucci, Gabriella SR Canterbury (FM) 5:20.95 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
4 Adams, Isabella JR Village School 5:25.56 SHARK INVITE Feb 18, 2023
5 Lappin, Lauren JR Village School 5:30.29 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
6 Wheeler, Sloan SO Community School (Naples) 5:41.42 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
7 Meyer, Izzy Donahue Academy 5:42.91 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
8 Meyer, Izzy SO Donahue Academy 5:43.39 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
9 Garner, Emma FR Village School 5:46.38 McGarity’s Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 28, 2023
10 Mokhiber, Sophie FR Southwest Florida Christian 5:47.00 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
11 Hobbs, Elizabeth SO Community School (Naples) 5:51.50 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
12 Chachere, Virginia JR St. John Neumann 5:53.59 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
13 Brands, Hayden SR Canterbury (FM) 5:53.70 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
14 O'Berski, Maddie SO Evangelical Christian 5:59.03 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
15 Foss, Brooke 6 Evangelical Christian 5:59.36 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
16 Rashid, Anna 8 First Baptist (Naples) 6:00.79 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
17 Casto, Anna Kate 7 First Baptist (Naples) 6:01.94 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
18 Lampitt, Lillian 6 Evangelical Christian 6:02.07 Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023
19 Green, Abby SR Southwest Florida Christian 6:03.30 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
20 Dawick, Claire 8 Seacrest Country Day 6:06.37 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
21 Joslin , Elisabeth 8 Evangelical Christian 6:08.94 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
22 Gawron, Elena JR Donahue Academy 6:13.34 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
23 Mokhiber, Vivian 7 Southwest Florida Christian 6:14.68 Tarpon Classic Mar 24, 2023
24 Schmieding, Mia FR Community School (Naples) 6:16.95 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
25 Varadan, Nicole SR Donahue Academy 6:17.86 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
26 Collins , Emma SO St. John Neumann 6:20.18 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
27 Janopoulos , Sloane JR St. John Neumann 6:22.34 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
28 Valdes, Hanna SO Seacrest Country Day 6:23.09 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
29 Murtack, Ava FR St. John Neumann 6:25.12 Early Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Feb 22, 2023
30 Pacascio, Madilyn 8 First Baptist (Naples) 6:30.94 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023

3200 Meters (Men)

FHSAA 1A District  10:33.80
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Tank, Hayden SR Southwest Florida Christian 9:38.06 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
2 Mastrangelo, Tyler JR Community School (Naples) 9:57.07 SHARK INVITE Feb 18, 2023
3 Pinilla, Esteban SR St. John Neumann 10:23.95 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
4 Heinrichs, Travis SO Canterbury (FM) 10:32.48 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
5 Duda, AJ SR Southwest Florida Christian 10:32.52 Tarpon Classic Mar 24, 2023
6 Mortensen, Trey SO First Baptist (Naples) 10:35.17 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
7 Borjorn, Leo JR Donahue Academy 10:35.96 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
8 Wunsch, Brody FR Southwest Florida Christian 10:47.51 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
9 Mansson, Noah FR Community School (Naples) 10:50.88 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
10 Graham, Andrew SR Donahue Academy 10:53.70 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
11 Faucette, Tyler SR Southwest Florida Christian 10:58.97 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
12 Barry, Colton FR Evangelical Christian 11:15.71 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
13 Weber, Andrew 7 First Baptist (Naples) 11:18.25 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
14 Cruz, Brayden JR Community School (Naples) 11:20.09 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
15 Pasquales, Gianluca SO First Baptist (Naples) 11:20.17 Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
16 Powers, Ryan FR Canterbury (FM) 11:20.24 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
17 Ahlborn, Tyler JR Southwest Florida Christian 11:28.49 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
18 Fritz, Jaxon FR Canterbury (FM) 11:31.23 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
19 Grows, Parker FR First Baptist (Naples) 11:46.82 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
20 Gibbs, Wyatt SR Community School (Naples) 11:52.05 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
21 Alsokary, Gabriel FR Community School (Naples) 12:17.49 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
22 Campbell, Luke SO Community School (Naples) 12:22.83 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
23 Zengel, Frank JR Southwest Florida Christian 12:28.70 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
24 Smith, Conrad FR Southwest Florida Christian 12:44.91 Tarpon Classic Mar 24, 2023
25 Baker, Max SR Community School (Naples) 13:22.50 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
26 Gavin, William FR Community School (Naples) 13:25.14 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
27 McAdams, Anderson FR Community School (Naples) 13:49.41 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
28 Bubick, Tommy JR First Baptist (Naples) 13:54.09 SHARK INVITE Feb 18, 2023

3200 Meters (Women)

FHSAA 1A District  12:58.30
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Povich, Ava SR Evangelical Christian 10:47.99 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
2 Santucci, Gabriella SR Canterbury (FM) 11:28.07 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
3 Meyer, Izzy SO Donahue Academy 11:58.61 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
4 Lappin, Lauren JR Village School 11:59.49 SHARK INVITE Feb 18, 2023
5 Meyer, Izzy Donahue Academy 12:19.65 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
6 Wheeler, Sloan SO Community School (Naples) 12:41.17 Tarpon Classic Mar 24, 2023
7 Hobbs, Elizabeth SO Community School (Naples) 13:00.15 SHARK INVITE Feb 18, 2023
8 Lampitt, Lillian 6 Evangelical Christian 13:02.63 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
9 Casto, Anna Kate 7 First Baptist (Naples) 13:05.22 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
10 Mokhiber, Vivian 7 Southwest Florida Christian 13:28.56 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
11 Chachere, Virgina JR St. John Neumann 13:32.86 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
12 Schmieding, Mia FR Community School (Naples) 14:01.41 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
13 Varadan, Nicole SR Donahue Academy 14:45.24 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
14 Volz, Ruthie SR Southwest Florida Christian 15:07.93 Charlotte Invitational Mar 3, 2023
15 Morrell, Emma 6 Southwest Florida Christian 15:32.88 Tarpon Classic Mar 24, 2023
16 Wright, Julia JR Southwest Florida Christian 15:34.29 Tarpon Classic Mar 24, 2023
17 O'Reilly , Maria FR St. John Neumann 15:56.46 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
18 Klevanosky, Kerrigan JR First Baptist (Naples) 15:59.22 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
19 Harris, Sarah JR Southwest Florida Christian 16:23.31 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
20 Mastrangelo, Emma FR Community School (Naples) 16:31.31 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023

100 Hurdles (Women)

FHSAA 1A District  18.34
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date Wind
1 De La Nuez, Joslyne FR Canterbury (FM) 15.13 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023 0.2
2 Newman, Aniston 8 First Baptist (Naples) 15.56 FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023 0.5
3 Coggins, Grace JR Southwest Florida Christian 17.32 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.1
4 Julmeus, Kristen SO Evangelical Christian 17.44 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 2.9
5 Povich, Vonda SO Evangelical Christian 17.64 FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 1.1
6 Garrick, Peyton FR First Baptist (Naples) 18.14 Tarpon Classic Mar 24, 2023 -1.9
7 Lugo, Ava 6 First Baptist (Naples) 18.61 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0
8 Dorman, Alexis SR Southwest Florida Christian 18.72 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 -2.9
8 Clark, Kadence SR Southwest Florida Christian 18.72 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 0.4
10 Appell, Marlee SO Evangelical Christian 18.95 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -1.8
11 Dawick, Sidney 7 Seacrest Country Day 18.96 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023 NWI
12 Sanchez, Allie JR Community School (Naples) 19.18 Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 -1.1
13 Joslin , Elisabeth 8 Evangelical Christian 19.26 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0
14 Walker, Anna Leigh JR St. John Neumann 19.52 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023 NWI
15 Ramirez, Ariela 7 Southwest Florida Christian 19.56 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0
16 Klucik, Teresa JR Donahue Academy 19.84 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023 NWI
17 Connor, Meghan FR St. John Neumann 19.96 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 -2.0
18 Burdette, Peyton 7 First Baptist (Naples) 20.36 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0
19 Walker, Cora 7 First Baptist (Naples) 20.52 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0
20 Ryan, Harmony 7 Southwest Florida Christian 20.64 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0
21 Green, Nina 7 Donahue Academy 21.22 SAC Meet #1 Mar 25, 2023 -0.4
22 Jones, Clara 6 First Baptist (Naples) 21.46 Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023 NWI
23 Wilkins, Jayden 7 Southwest Florida Christian 21.61 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0
24 Kovach, Caroline 8 Village School 21.68 Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023 2.9
25 Noyes, Piper JR Marco Island Academy 21.72 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023 NWI
26 Hanson, Lilly 8 Village School 21.76 Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023 2.9
27 Patterson, Bernadette 7 Donahue Academy 21.79 SAC Meet #1 Mar 25, 2023 -0.4
28 Combs, Collette JR Marco Island Academy 21.83 Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023 NWI
29 Jacquet, Naomi 7 Southwest Florida Christian 21.97 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0
30 Zheng, Crystal 7 Seacrest Country Day 22.48 GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 1.0

300 Hurdles (Women)

Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Connor, Meghan FR St. John Neumann 1:24.18 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
2 Klucik, Teresa JR Donahue Academy 1:24.52 Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023

400 Hurdles (Men)

FHSAA 1A District  1:03.45
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Mejia Barbery, Jose-Manuel SR St. John Neumann 59.12 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
2 Tafoya, Noah 8 Southwest Florida Christian 1:02.07 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
3 Tafoya, Zion SR Southwest Florida Christian 1:02.24 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
4 Oakes, Markos JR Village School 1:03.29 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
5 Palanzi, Niko JR Southwest Florida Christian 1:04.50 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
6 Scheck, Matthew JR Donahue Academy 1:05.70 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
7 Arango, Aiden FR First Baptist (Naples) 1:05.91 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
8 Maloney, Trent SO First Baptist (Naples) 1:06.96 SHARK INVITE Feb 18, 2023
9 Hobbs, AJ JR Community School (Naples) 1:07.72 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
10 Guzman, Sergi SR Community School (Naples) 1:09.06 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
11 Jean Baptiste, Leodsky SO Marco Island Academy 1:10.72 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
12 Tapscott, William JR St. John Neumann 1:11.47 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
13 Di Perri, Leonardo SO First Baptist (Naples) 1:12.04 Tarpon Classic Mar 24, 2023
14 Benetiz, Itzael SO Donahue Academy 1:14.31 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
15 Pritchard, Owen FR First Baptist (Naples) 1:14.87 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
16 Kaaber, Barton 8 Southwest Florida Christian 1:16.70 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
17 Gawron, Timmy FR Donahue Academy 1:17.57 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
18 Paul, Caleb FR First Baptist (Naples) 1:18.17 North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
19 Padilla, Joseph FR Marco Island Academy 1:37.90 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023

400 Hurdles (Women)

FHSAA 1A District  1:14.13
Top↑
  Athlete Year Team Time Meet Meet Date
1 Coggins, Grace JR Southwest Florida Christian 1:07.42 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
2 Fait, Annabelle SR Southwest Florida Christian 1:10.03 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
3 Erikson, Avery JR First Baptist (Naples) 1:11.87 FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023
4 Barnes, Michelle SR Canterbury (FM) 1:12.38 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
5 Wiltgen, Rachel FR Evangelical Christian 1:12.42 3rd Annual Panther Invitational Apr 1, 2023
6 Newman, Aniston 8 First Baptist (Naples) 1:12.50 Tarpon Classic Mar 24, 2023
7 Garrick, Peyton FR First Baptist (Naples) 1:14.91 Tarpon Classic Mar 24, 2023
8 Blackwell, Emma FR Evangelical Christian 1:17.66 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
9 Klucik, Teresa JR Donahue Academy 1:19.28 Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
10 Julmeus, Kristen SO Evangelical Christian 1:20.30 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
11 Connor, Meghan FR St. John Neumann 1:21.25 CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
12 Sanchez, Allie JR Community School (Naples) 1:21.58 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
13 Ramirez, Ariela 7 Southwest Florida Christian 1:22.68 Tarpon Classic Mar 24, 2023
14 Walker, Anna Leigh JR St. John Neumann 1:24.93 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
15 Povich, Vonda SO Evangelical Christian 1:27.58 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
16 Appell, Marlee SO Evangelical Christian 1:28.23 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
17 Ball, Ava FR Marco Island Academy 1:31.40 FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
18 DiGrigoli, Isabella SR First Baptist (Naples) 1:36.76 Tarpon Classic Mar 24, 2023

High Jump (Men)

FHSAA 1A District  1.70m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Azunque, Andrew SO First Baptist (Naples) 1.92m 6' 3.5" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
2 Paul, Josh JR First Baptist (Naples) 1.82m 5' 11.5" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
2 Mejia Barbery, Jose-Manuel SR St. John Neumann 1.82m 5' 11.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
4 Borjorn, Leo JR Donahue Academy 1.77m 5' 9.75" Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
4 Odom, Evan JR St. John Neumann 1.77m 5' 9.75" Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
4 Kelly, Jaimie SR Donahue Academy 1.77m 5' 9.75" Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
4 Ashley, Jerry SO Canterbury (FM) 1.77m 5' 9.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
4 Bullock, Seven SO Evangelical Christian 1.77m 5' 9.75" Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023
9 Davis, Latrell SR First Baptist (Naples) 1.73m 5' 8" North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
10 Meagher, Colin SO Canterbury (FM) 1.72m 5' 7.75" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
10 Kadlec, Jack FR Donahue Academy 1.72m 5' 7.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
10 Tanis, Gamahiel 8 First Baptist (Naples) 1.72m 5' 7.75" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
13 Fedelus, Zacharie SR First Baptist (Naples) 1.67m 5' 5.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
13 Moran, Jackson SO Village School 1.67m 5' 5.75" Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
15 Watt, Jacob SO Marco Island Academy 1.65m 5' 5" Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
16 Rodriguez, Adrian JR First Baptist (Naples) 1.63m 5' 4.25" North Port Invite 2023 Mar 9, 2023
17 Paul, Zack SO Community School (Naples) 1.62m 5' 3.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
17 Phillips, Pace 8 First Baptist (Naples) 1.62m 5' 3.75" Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023
17 Kadlec, Nick SR Donahue Academy 1.62m 5' 3.75" Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
20 Freeze, Ben JR Donahue Academy 1.58m 5' 2.25" Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
20 Trpeski, Kris FR St. John Neumann 1.58m 5' 2.25" Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
22 Pierre, Luvinson JR St. John Neumann 1.57m 5' 1.75" St. John Neumann Duel Meet Mar 8, 2023
22 Maloney, Trent SO First Baptist (Naples) 1.57m 5' 1.75" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
22 Tafoya, Zion SR Southwest Florida Christian 1.57m 5' 1.75" 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
25 Felix, Zachary FR Village School 1.52m 4' 11.75" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
25 Seifert, Austin FR Village School 1.52m 4' 11.75" St. John Neumann Duel Meet Mar 8, 2023
25 Minter, Aiden JR Donahue Academy 1.52m 4' 11.75" 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023
25 Stohl, Zander 8 First Baptist (Naples) 1.52m 4' 11.75" Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
25 Simmons, Terrence FR Evangelical Christian 1.52m 4' 11.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
25 Earley, Wyatt SR Southwest Florida Christian 1.52m 4' 11.75" Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023

High Jump (Women)

FHSAA 1A District  1.37m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Martin-Gonzales, Ava SO St. John Neumann 1.52m 4' 11.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
2 Azunque, Maleda SO First Baptist (Naples) 1.47m 4' 9.75" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
2 Scheffler, Hailey FR St. John Neumann 1.47m 4' 9.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
4 Bates, Kaylee FR First Baptist (Naples) 1.42m 4' 7.75" Tarpon Classic Mar 24, 2023
4 Kelly, Camille FR Donahue Academy 1.42m 4' 7.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
4 Becker, Sophie SO St. John Neumann 1.42m 4' 7.75" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
4 Erikson, Avery JR First Baptist (Naples) 1.42m 4' 7.75" SHARK INVITE Feb 18, 2023
8 Petrovic, Ariana SO St. John Neumann 1.40m 4' 7" Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023
9 Stuben, Dylan SO Village School 1.37m 4' 6" Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
9 Coggins, Grace JR Southwest Florida Christian 1.37m 4' 6" 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
9 Clark, Kadence SR Southwest Florida Christian 1.37m 4' 6" 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
12 Gardner, Anna SO First Baptist (Naples) 1.32m 4' 4" Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
12 Preston, Sydney SR Southwest Florida Christian 1.32m 4' 4" Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023
12 Roth, Nicole FR Community School (Naples) 1.32m 4' 4" Wally Keller Invitational Mar 31, 2023
12 Thielsma, Nashley SR Donahue Academy 1.32m 4' 4" TVS Quad - Meet Mar 21, 2023
16 Romero, Faith SR Donahue Academy 1.31m 4' 3.5" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
17 Tarquini, Josie 6 First Baptist (Naples) 1.27m 4' 2" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
17 Lugo, Ava 6 First Baptist (Naples) 1.27m 4' 2" Community School of Naples MS Invit Mar 2, 2023
17 Cross, Lyla 8 First Baptist (Naples) 1.27m 4' 2" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
20 Wells, Cora 8 First Baptist (Naples) 1.22m 4' 0" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
20 Pierre, Zaria FR First Baptist (Naples) 1.22m 4' 0" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
22 Bragdon, Waverly SO Donahue Academy 1.17m 3' 10" TVS Quad - Meet Mar 21, 2023

Long Jump (Men)

FHSAA 1A District  6.05m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Azunque, Andrew SO First Baptist (Naples) 6.89m 22' 7.25" Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 NWI
2 Beauvoir, Darius SR Community School (Naples) 6.64m 21' 9.5" FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 1.6
2 Fedelus, Zacharie SR First Baptist (Naples) 6.64m 21' 9.5" FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 0.9
4 Davis, Latrell SR First Baptist (Naples) 6.42m 21' 0.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
5 Morame, Tariq SR Community School (Naples) 6.34m 20' 9.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
6 Paul, Josh JR First Baptist (Naples) 6.31m 20' 8.5" North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 NWI
7 Cadore, Sheadon SR Southwest Florida Christian 6.30m 20' 8" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
8 Leavatte, Azarian SO Canterbury (FM) 6.28m 20' 7.25" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 NWI
9 Tanis, Gamahiel 8 First Baptist (Naples) 6.20m 20' 4.25" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 NWI
10 Mellien, Richemard SR First Baptist (Naples) 6.13m 20' 1.5" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023 NWI
11 Kadlec, Jack FR Donahue Academy 5.82m 19' 1.25" Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
12 Watt, Jacob SO Marco Island Academy 5.79m 19' 0" Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023 NWI
13 Bullock, Seven SO Evangelical Christian 5.74m 18' 10" 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023 NWI
14 Kelly, Jaimie SR Donahue Academy 5.62m 18' 5.25" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 +0.0
15 Patterson, Tommy SR Donahue Academy 5.61m 18' 5" 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 NWI
16 Minter, Aiden JR Donahue Academy 5.57m 18' 3.25" Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
17 Jean Baptiste, Leodsky SO Marco Island Academy 5.55m 18' 2.5" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
17 Pray, Emrhe SO Community School (Naples) 5.55m 18' 2.5" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 NWI
19 Earley, Wyatt SR Southwest Florida Christian 5.54m 18' 2.25" Tarpon Classic Mar 24, 2023 NWI
20 Tapscott, William JR St. John Neumann 5.52m 18' 1.5" SHARK INVITE Feb 18, 2023 NWI
21 Roker, Leroy JR Canterbury (FM) 5.49m 18' 0.25" Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023 NWI
21 Tafoya, Zion SR Southwest Florida Christian 5.49m 18' 0.25" 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023 NWI
23 Seifert, Austin FR Village School 5.48m 17' 11.75" Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 NWI
24 Rodriguez, Adrian JR First Baptist (Naples) 5.45m 17' 10.75" North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 NWI
24 Tafoya, Noah 8 Southwest Florida Christian 5.45m 17' 10.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
26 Kadlec, Nick SR Donahue Academy 5.38m 17' 8" Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023 NWI
26 McFarlane, Anthony SO Canterbury (FM) 5.38m 17' 8" 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 NWI
26 Felix, Zachary FR Village School 5.38m 17' 8" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
29 Seeber, Callahan JR St. John Neumann 5.34m 17' 6.25" Early Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Feb 22, 2023 NWI
30 Ortiz, Yohandry SR First Baptist (Naples) 5.32m 17' 5.5" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023 NWI

Long Jump (Women)

FHSAA 1A District  4.69m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 De La Nuez, Joslyne FR Canterbury (FM) 5.35m 17' 6.75" North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 NWI
2 Erikson, Avery JR First Baptist (Naples) 5.12m 16' 9.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
3 Wiltgen, Rachel FR Evangelical Christian 5.04m 16' 6.5" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
3 Van de Wouw, Mylee FR Village School 5.04m 16' 6.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
5 Mitchell, Zaira JR Evangelical Christian 5.00m 16' 5" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
5 Newman, Aniston 8 First Baptist (Naples) 5.00m 16' 5" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 NWI
7 Rodriguez - Zogg, Neomi JR First Baptist (Naples) 4.95m 16' 3" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 NWI
8 Roth, Julissa 8 First Baptist (Naples) 4.89m 16' 0.5" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 NWI
9 Valentine, Claire SR Evangelical Christian 4.84m 15' 10.5" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
10 Scheffler, Hailey FR St. John Neumann 4.59m 15' 0.75" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 NWI
11 Ramos, Nathaly FR St. John Neumann 4.51m 14' 9.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
11 Pugh, Avery 7 First Baptist (Naples) 4.51m 14' 9.75" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 NWI
11 Martin-Gonzales, Ava SO St. John Neumann 4.51m 14' 9.75" Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI
14 Kelly, Camille FR Donahue Academy 4.47m 14' 8" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
15 Louzonis, Christine JR First Baptist (Naples) 4.41m 14' 5.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
16 Cabrera, Kiaraly SR Community School (Naples) 4.40m 14' 5.25" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
16 Barnes, Michelle SR Canterbury (FM) 4.40m 14' 5.25" 2023 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2023 NWI
18 Cross, Lyla 8 First Baptist (Naples) 4.35m 14' 3.25" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 NWI
19 DiGrigoli, Isabella SR First Baptist (Naples) 4.30m 14' 1.25" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023 NWI
20 Romero, Faith SR Donahue Academy 4.27m 14' 0.25" Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023 NWI
21 West, Payton JR Southwest Florida Christian 4.25m 13' 11.5" Tarpon Classic Mar 24, 2023 NWI
22 Melancon, Ava FR First Baptist (Naples) 4.24m 13' 11" Tarpon Classic Mar 24, 2023 NWI
23 Gavaldon, Avaiya SO St. John Neumann 4.19m 13' 9" Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023 NWI
24 Jones, Callee FR St. John Neumann 4.16m 13' 7.75" Early Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Feb 22, 2023 NWI
25 Bersh, Olivia 7 Community School (Naples) 4.15m 13' 7.5" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 NWI
25 Meyer, Izzy SO Donahue Academy 4.15m 13' 7.5" TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI
25 Giardetti, Angelica JR Southwest Florida Christian 4.15m 13' 7.5" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
28 Noyes, Piper JR Marco Island Academy 4.13m 13' 6.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
28 Stroops, Layla 8 Evangelical Christian 4.13m 13' 6.75" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023 NWI
30 Halisky, Veronica FR Donahue Academy 4.11m 13' 6" Immokalee Tri - Meet 1 Mar 23, 2023 NWI

Triple Jump (Men)

FHSAA 1A District  11.97m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Azunque, Andrew SO First Baptist (Naples) 13.50m 44' 3.5" FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023 +0.0
2 Fedelus, Zacharie SR First Baptist (Naples) 13.33m 43' 9" FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023 +0.0
3 Paul, Josh JR First Baptist (Naples) 12.87m 42' 2.75" FHSAA 1A Region 3 May 6, 2023 2.2
4 Davis, Latrell SR First Baptist (Naples) 12.76m 41' 10.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
5 Watt, Jacob SO Marco Island Academy 12.50m 41' 0.25" Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023 NWI
6 Tanis, Gamahiel 8 First Baptist (Naples) 12.14m 39' 10" North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 NWI
7 Paul, Zack SO Community School (Naples) 12.00m 39' 4.5" Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 NWI
8 Cadore, Sheadon SR Southwest Florida Christian 11.98m 39' 3.75" Tarpon Classic Mar 24, 2023 NWI
9 Yarnell, David FR Southwest Florida Christian 11.39m 37' 4.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
10 Votta, Michael SR First Baptist (Naples) 11.21m 36' 9.5" Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 NWI
11 Pray, Emrhe SO Community School (Naples) 11.11m 36' 5.5" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 NWI
12 Mitchell, Mack 8 Evangelical Christian 10.86m 35' 7.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
13 Paul, Caleb FR First Baptist (Naples) 10.82m 35' 6" Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 NWI
14 Tapscott, William JR St. John Neumann 10.80m 35' 5.25" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
15 Lennon, KC SO First Baptist (Naples) 10.76m 35' 3.75" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 NWI
16 Ciurzynski, Steel SO Marco Island Academy 10.66m 34' 11.75" Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023 NWI
17 Wall, Gavin SO Marco Island Academy 10.05m 32' 11.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
18 Magsig, Paul SR Southwest Florida Christian 9.56m 31' 4.5" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
19 Reveau, Kelvin SO First Baptist (Naples) 9.50m 31' 2" McGarity’s Annual Freshmen Sophomore Meet Mar 28, 2023 NWI
20 Sullivan, Sokichi SO Village School 9.33m 30' 7.5" TVS Quad - Meet Mar 21, 2023 NWI

Triple Jump (Women)

FHSAA 1A District  9.47m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date Wind
1 Valentine, Claire SR Evangelical Christian 10.81m 35' 5.75" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 NWI
2 Mitchell, Zaira JR Evangelical Christian 10.59m 34' 9" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
3 Melancon, Ava FR First Baptist (Naples) 10.57m 34' 8.25" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
4 Azunque, Maleda SO First Baptist (Naples) 10.46m 34' 4" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023 NWI
5 Erikson, Avery JR First Baptist (Naples) 10.21m 33' 6" Wally Keller Invitational Mar 31, 2023 NWI
6 DiGrigoli, Isabella SR First Baptist (Naples) 9.62m 31' 6.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
7 Coggins, Grace JR Southwest Florida Christian 9.42m 30' 11" North Port Invite 2023 Mar 9, 2023 NWI
8 Gardner, Anna SO First Baptist (Naples) 9.40m 30' 10.25" Spring Break Invitational 2023 Mar 18, 2023 +0.0
9 Stuben, Dylan SO Village School 9.26m 30' 4.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
9 Blackwell, Emma FR Evangelical Christian 9.26m 30' 4.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
11 Bates, Kaylee FR First Baptist (Naples) 9.16m 30' 0.75" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
12 Slaboch, Mia JR Village School 8.87m 29' 1.25" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023 NWI
13 Newman, Aniston 8 First Baptist (Naples) 8.78m 28' 9.75" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023 NWI
14 Clark, Kadence SR Southwest Florida Christian 8.73m 28' 7.75" Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023 NWI
15 Ramos, Nathaly FR St. John Neumann 8.44m 27' 8.25" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023 NWI
16 Thayer Zolna, Morgan SO St. John Neumann 8.00m 26' 3" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023 NWI

Shot Put (Men)

FHSAA 1A District  12.12m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Pat Henry, Olsen SR First Baptist (Naples) 15.56m 51' 0.75" FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
2 Edmond, Jeremiah SR Evangelical Christian 14.43m 47' 4.25" FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
3 Fink, Tyler SR First Baptist (Naples) 14.42m 47' 3.75" FHSAA Class 1A Track & Field State Championships May 17, 2023
4 Tanner, Isaac JR Southwest Florida Christian 13.22m 43' 4.5" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
5 Henry, Treaden JR Community School (Naples) 12.81m 42' 0.5" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
6 Phillips, Pace 8 First Baptist (Naples) 12.34m 40' 6" Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
7 Benjamin, Jeremiah 8 First Baptist (Naples) 12.11m 39' 8.75" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
8 Cassano, Nick SR Seacrest Country Day 11.90m 39' 0.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
9 Jameyson, Brody SR First Baptist (Naples) 11.17m 36' 7.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
10 Richards, Cameron SR Evangelical Christian 11.16m 36' 7.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
11 Corhei, Benji FR First Baptist (Naples) 11.09m 36' 4.75" Barron Collier Throwers Meet Apr 3, 2023
12 Benstine, Robert SR Southwest Florida Christian 11.02m 36' 2" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
13 Curran, Griffin SO Canterbury (FM) 11.01m 36' 1.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
14 Seeber, Callahan JR St. John Neumann 10.97m 36' 0" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
15 Gordon, Noah SR Donahue Academy 10.94m 35' 10.75" Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
16 Woodard, Leo FR First Baptist (Naples) 10.73m 35' 2.5" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
17 Cuevas, Omar FR Community School (Naples) 10.56m 34' 7.75" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
18 Amato, Antonio 8 First Baptist (Naples) 10.12m 33' 2.5" Seacrest MS/JV home meet Mar 16, 2023
19 Stone, Charles FR Canterbury (FM) 10.08m 33' 1" Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
20 Berhmann, Caden 8 Evangelical Christian 10.03m 32' 11" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
21 Cedeno, Anthony SO Canterbury (FM) 10.02m 32' 10.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
22 James, Brayden SO St. John Neumann 9.77m 32' 0.75" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
23 Fortier, John SR First Baptist (Naples) 9.71m 31' 10.25" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
24 Taylor, Pierce JR Community School (Naples) 9.65m 31' 8" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
24 Alward II, Grant FR First Baptist (Naples) 9.65m 31' 8" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
24 Clark, Kyle SO St. John Neumann 9.65m 31' 8" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
27 Mario, Michael SR Community School (Naples) 9.53m 31' 3.25" Barron Collier Throwers Meet Apr 3, 2023
28 Gavin, John JR St. John Neumann 9.48m 31' 1.25" St. John Neumann Duel Meet Mar 8, 2023
29 Scheck, Matthew JR Donahue Academy 9.31m 30' 6.5" TITAN MINI-MEET (hand-timed--no hurdles) Mar 27, 2023
30 Jessogne, Mason SO Canterbury (FM) 9.30m 30' 6.25" Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023

Shot Put (Women)

FHSAA 1A District  8.74m
Top↑
  Athlete Year Team Mark Conv Meet Meet Date
1 Hussey, Carole Anne SR Seacrest Country Day 10.49m 34' 5" Tarpon Classic Mar 24, 2023
2 Donnell, D'Yani JR Evangelical Christian 9.51m 31' 2.5" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023
3 Stuben, Brooklyn SR Village School 9.20m 30' 2.25" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
4 Dorman, Alexis SR Southwest Florida Christian 8.57m 28' 1.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
5 Shook, Taylor SO Seacrest Country Day 8.56m 28' 1" Seacrest Home Meet #2 Mar 30, 2023
6 Foos, Remington FR Canterbury (FM) 8.47m 27' 9.5" Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
7 Fletcher, Emma JR First Baptist (Naples) 8.43m 27' 8" Charlotte Quad Traditional Feb 23, 2023
8 Sharp, Sierra JR Evangelical Christian 8.26m 27' 1.25" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
9 Flannery , Elise SR St. John Neumann 8.20m 26' 11" TITAN MINI-MEET (hand-timed--no hurdles) Mar 27, 2023
10 Brown, Kaijah SR First Baptist (Naples) 8.12m 26' 7.75" Tarpon Classic Mar 24, 2023
11 Loveall, Molly 7 First Baptist (Naples) 8.10m 26' 7" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
12 Romano, Ellery 8 Southwest Florida Christian 8.06m 26' 5.5" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
13 Keuler, Kate SR First Baptist (Naples) 8.05m 26' 5" Tarpon Classic Mar 24, 2023
14 Johnson, Amarah SR First Baptist (Naples) 7.97m 26' 1.75" Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
15 Fait, Annabelle SR Southwest Florida Christian 7.75m 25' 5.25" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
16 Cecil, Charis JR Southwest Florida Christian 7.72m 25' 4" 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
17 Spencer, Cecilia 8 Seacrest Country Day 7.71m 25' 3.5" GCAC MS Conference Championships Mar 28, 2023
18 Hussey, Mary Alice JR St. John Neumann 7.60m 24' 11.25" Late Season Dual Meet NHS & Gulf Coast Apr 4, 2023
19 Fletcher, Hannah FR First Baptist (Naples) 7.57m 24' 10" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
20 Klink, Lydia 8 Canterbury (FM) 7.40m 24' 3.5" Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic Mar 24, 2023
21 Preston, Sydney SR Southwest Florida Christian 7.36m 24' 1.75" Dunbar Tiger Classic Feb 18, 2023
22 Nassef, Raychel FR Southwest Florida Christian 7.27m 23' 10.25" 2023 Private 8 Track Meet Apr 14, 2023
23 Figueroa, Hailey SR Evangelical Christian 7.19m 23' 7.25" FBA Lions Invitational Apr 6, 2023
24 Erikson, Avery JR First Baptist (Naples) 7.13m 23' 4.75" Barron Collier Throwers Meet Apr 3, 2023
25 Taddie, Charlotte JR Donahue Academy 7.10m 23' 3.5" FHSAA 1A District 12 Apr 21, 2023
26 Laffey, Ava FR Evangelical Christian 7.08m 23' 2.75" 9th Annual Loretta Purish Invitational Feb 25, 2023
27 Sweet, Samantha SR Village School 6.84m 22' 5.25" TVS Quad - Meet Mar 21, 2023
28 Cordero , Camila SO St. John Neumann 6.79m 22' 3.5" CSN Invitational powered by UnderArmour Mar 4, 2023