FHSAA 2A District 7 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Baptiste, Weston JR Montverde Academy 10.87 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.1
2 Smith, Chandler SO Bishop Moore 10.90 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.3
3 Davis, Nathaniel SO Atlantic (PO) 11.15 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 1.7
4 Miller, Soloman Lake Highland Prep 11.22 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
5 Austin, Trayvion JR Astronaut 11.31 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
5 McClendon, Camren 8 Lake Highland Prep 11.31 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.4
7 Miller, Samuel JR Lake Highland Prep 11.35 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.3
8 Martin, Wade JR Windermere Prep 11.38 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.1
9 Ware, Romelo 8 Lake Highland Prep 11.42 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
10 Bailey-Vice, Karlis JR Bishop Moore 11.48 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 0.8
11 Dollard, Jaden SR Astronaut 11.52 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
12 Lay , William SR Lake Highland Prep 11.57 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
13 Porter, Jordan SO Atlantic (PO) 11.67 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 +0.0
14 Baptist , Lincoln FR Montverde Academy 11.68 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.1
14 Lincoln, Trevellis FR Astronaut 11.68 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
16 Edwards, Taurus SR Titusville 11.69 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.7
17 Caito, Antonio SO Astronaut 11.72 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Torres, Abreon JR Astronaut 11.72 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
19 Moffitt, Trevor JR South Sumter 11.73 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
20 Kane, Matthew SR Windermere Prep 11.74 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.5
20 Lee, Larry FR Astronaut 11.74 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 +0.0
22 Parker, Walter SO Titusville 11.76 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
23 Morrison, Marc JR Bishop Moore 11.79 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
24 McMinn, Sam SO Bishop Moore 11.80 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
25 Crankfield, Janiero JR Bishop Moore 11.82 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
26 Fournet, Ross SR Windermere Prep 11.83 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.4
27 Smith, Davion JR South Sumter 11.87 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
28 Ballard, Richard JR Atlantic (PO) 11.88 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.6
29 Dixon, Kenney JR Astronaut 11.90 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
29 Jafet, Jack JR Bishop Moore 11.90 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
31 Daniels, Tyreek SO Titusville 11.99 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
31 Miller, Garhett JR South Sumter 11.99 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
31 Spafford, Jacob JR Lake Highland Prep 11.99 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
34 Qin, David SR Trinity Prep 12.00 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.7
35 Calcano, Willie FR Bishop Moore 12.05 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.5
36 Calhoun, Jayden FR Astronaut 12.07 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
37 Bouey, Rashawn FR Trinity Prep 12.11 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.4
38 Barrett , Nathan SO Montverde Academy 12.12 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -1.9
38 Kim, Wes JR Trinity Prep 12.12 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.3
40 Solby, Reece JR Bishop Moore 12.13 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
41 Smith, Alex JR Atlantic (PO) 12.16 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 -1.2
42 Adam, Andres Lake Highland Prep 12.18 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.4
43 Maynard, Jody FR Astronaut 12.24 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
44 Wilson, Trevor SR South Sumter 12.25 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -2.0
45 Bennett, Darrion SO South Sumter 12.26 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
46 Epps, Corey SO Atlantic (PO) 12.27 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.2
47 Taylor, Trenton JR South Sumter 12.31 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
48 Bennett, Darrius SO South Sumter 12.32 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
49 Boyd, Brent SO Astronaut 12.38 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
50 Crag-Chadderton, Brandon SR Trinity Prep 12.40 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.4
51 Eggleston, Leland JR Bishop Moore 12.44 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
51 Pinard, Jevon JR Trinity Prep 12.44 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -1.5
53 Murrillo , Alessandro SR Lake Highland Prep 12.49 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 -0.1
54 Castro, Jorge FR Bishop Moore 12.50 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
55 Nonsant, Mark FR Bishop Moore 12.57 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
55 Salinas, Jackson FR Trinity Prep 12.57 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.7
57 Culbreth, Omari SR Astronaut 12.59 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
58 Lamarion, Martin FR Titusville 12.62 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
59 Cunningham , Xander FR Montverde Academy 12.65 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.8
60 Davis, Ricky JR Titusville 12.70 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
60 Williams, Mason FR Windermere Prep 12.70 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.9
62 Crespo, Antonio SR Trinity Prep 12.71 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.7
63 Blake, David SO Astronaut 12.75 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
64 Tyler, Reynaldo SR Lake Highland Prep 12.79 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.6
65 Quintana, Damion SO Astronaut 12.83 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
66 Hedrick, Luke JR Bishop Moore 12.84 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
67 Henry, Paul SO Titusville 12.89 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
67 Tirado, Justin SO Bishop Moore 12.89 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -2.4
69 Mendez, Carlos JR Windermere Prep 12.94 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
70 Nepple, Christopher JR Trinity Prep 12.97 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
71 Phu, Sam SO Windermere Prep 13.07 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.2
71 Williams, Hamilton JR Windermere Prep 13.07 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
71 Zhu, Peter SO Windermere Prep 13.07 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
74 Bean, Dylan SR Trinity Prep 13.12 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.3
75 Pedraza, Filberto FR South Sumter 13.17 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
76 Mitchell, Jonah SR Bishop Moore 13.21 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -2.0
77 Shuffield, Dean FR Windermere Prep 13.30 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.6
78 Jones, Michael FR Titusville 13.42 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
79 Murray, Khylil SO Astronaut 13.45 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
80 Pohlod, Nicholas SO Trinity Prep 13.48 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 0.9
81 Johnson , Kyle FR Montverde Academy 13.49 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -3.5
82 Lowndes, John JR Trinity Prep 13.52 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
83 Ortiz, Rafaeldnyuel FR Montverde Academy 13.64 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.2
84 Hamlett, Senti JR Montverde Academy 13.65 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.8
85 Liska, Adam JR Montverde Academy 13.66 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -4.9
86 Becerra, Josian SO Astronaut 13.74 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
87 Kohm, Nick SO Trinity Prep 13.79 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020 -0.7
88 Webster, Ethan FR Lake Highland Prep 13.81 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
89 Mullins, Tyrese SO Astronaut 13.83 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
90 Murphy, Donovan JR Bishop Moore 13.87 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
91 Mullins, Tyler SO Astronaut 14.12 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
92 Thio, Aaron JR Lake Highland Prep 14.21 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 1.2
93 Butler, Trey FR Trinity Prep 14.54 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 0.9
94 Johnson, Josiah SO Astronaut 14.60 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
95 Yang, Oscar JR Windermere Prep 14.68 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.2
96 Vosburgh, Conner FR Trinity Prep 15.69 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020 -1.2

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bulford-Trott , Keturah JR Montverde Academy 12.20 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.3
2 Joseph, Shakeria SO Atlantic (PO) 12.66 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.4
3 Ostopovich, Mia SR Astronaut 12.75 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.2
4 McMullen, Madison JR Montverde Academy 13.05 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.8
5 McGuire, Madison SR Trinity Prep 13.43 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
6 Uzoma , Princess SR Montverde Academy 13.60 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -0.8
7 Mosley, Makayla FR Titusville 13.62 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.2
8 Galeano, Daniella JR Bishop Moore 13.65 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
9 McMullen , Madison Montverde Academy 13.69 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.4
10 Esparza, Stephani SR Titusville 13.72 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -1.0
11 Newsome, Grace JR Bishop Moore 13.74 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 1.0
12 Padgett, Yanari FR Atlantic (PO) 13.78 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 1.4
13 Chen, Katherine JR Montverde Academy 13.88 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.7
14 Washington, Shyanna SO Astronaut 13.91 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
15 Harvey, Shamere SO Astronaut 13.93 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.5
16 Sakuma, Lily FR Astronaut 13.95 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Baronville, Samari FR Bishop Moore 13.99 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
18 Kruel, Peyton FR Bishop Moore 14.14 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
19 Sodhi, Jasleen FR Windermere Prep 14.31 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.4
20 Ward-Nutt, Alyssa JR Trinity Prep 14.34 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.0
21 Donnelly, Kendal JR Lake Highland Prep 14.36 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
22 Leak, Jermiah SO Astronaut 14.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.8
23 Vera, Desiree SR South Sumter 14.39 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
24 Oxendine, Jenessa FR Atlantic (PO) 14.42 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.2
25 Perdue, Kristianne SO Lake Highland Prep 14.45 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 2.7
26 Early, Hayden FR Bishop Moore 14.46 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
27 High, Julia SO Windermere Prep 14.48 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 0.8
28 Jackson, Kennedy JR Bishop Moore 14.50 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.6
29 Palceski, Ella JR Trinity Prep 14.57 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.0
30 Allen, Olivia JR Lake Highland Prep 14.66 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 2.7
30 Tanner, Kelsey JR Windermere Prep 14.66 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.4
32 Francis, Grier SO Lake Highland Prep 14.70 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.5
33 Filsaime, Storm JR Titusville 14.74 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -1.0
34 Ennels, Asharia FR Titusville 14.75 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
35 Emilcar, Laura SR Montverde Academy 14.77 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -2.8
36 Lopez, Keryelit FR Titusville 14.79 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
37 Dyer, Anna Kate JR Bishop Moore 14.82 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
38 Yisrael, Yashaiya FR Atlantic (PO) 14.86 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -2.9
39 Bundy, Isabella FR Bishop Moore 14.87 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
40 Ruiz, Esther SR South Sumter 14.89 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -2.0
41 Lester, Alexandria FR Titusville 14.93 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
42 Yoerger, Alyssa FR Bishop Moore 14.96 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.5
43 Moreno, Victoria SR Bishop Moore 15.03 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
44 Wheeler, Lana Lake Highland Prep 15.07 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 0.3
45 Scheaffer, Emiliee SO Astronaut 15.11 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
46 Andrews, Samantha JR Bishop Moore 15.13 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
46 Nguyen, Lilly SO Trinity Prep 15.13 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.4
48 Russell, Tatum SO Trinity Prep 15.17 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 0.4
49 Owens, Theodosia SR South Sumter 15.25 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
50 Bodnar, Mia FR Trinity Prep 15.42 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.3
51 Morgan, Shabridis FR South Sumter 15.43 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
51 Tatineni, Anuha SO Trinity Prep 15.43 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
53 Brockington, Amya JR Atlantic (PO) 15.48 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 2.0
54 Miliotes, Anna FR Trinity Prep 15.60 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020 -1.1
55 Coatoam, Piper FR Lake Highland Prep 15.64 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.7
56 Whatts, Bianca FR Trinity Prep 15.66 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
57 Kraut, Romi FR Lake Highland Prep 15.70 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.2
58 Ford, Za'Mira FR Atlantic (PO) 15.75 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.4
59 Parrado, Isabella FR Bishop Moore 15.76 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.8
60 Brogan, Savannah FR South Sumter 15.78 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
61 Nieves, Jesel JR Titusville 15.79 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
62 Fallon, Keely JR Bishop Moore 15.81 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
62 Lechmaier, Ava FR Bishop Moore 15.81 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
64 Elder, Natalie SO Astronaut 15.97 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
65 Mavrofrides, Sophia FR Bishop Moore 15.98 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
66 Munter, Nicole SO Bishop Moore 16.11 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
67 Camacho, Mia SO Trinity Prep 16.13 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 0.4
68 Baitassova, Beniz SO Titusville 16.26 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
69 Goff, Keyaira SO Trinity Prep 16.36 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020 -1.0
70 Mowatt, Ryanna FR Lake Highland Prep 16.71 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.0
71 Chaudhry, Hafsa FR Trinity Prep 17.14 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 0.4
72 Ortega, Kaylee FR Trinity Prep 17.22 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
73 Mallu, Anika SO Lake Highland Prep 17.90 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.7
74 Daniel, Anjali SO Trinity Prep 19.70 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.0

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Baptiste, Weston JR Montverde Academy 21.68 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.6
2 Smith, Chandler SO Bishop Moore 21.70 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
3 Campbell, Maximus SR Atlantic (PO) 22.47 Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020 -0.1
4 Prude, Rios FR Astronaut 22.60 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
5 McClendon, Camren 8 Lake Highland Prep 22.97 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
6 Davis, Nathaniel SO Atlantic (PO) 23.02 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.2
7 Ware, Romelo 8 Lake Highland Prep 23.17 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 -1.3
8 Miller, Samuel JR Lake Highland Prep 23.19 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
9 Martin, Wade JR Windermere Prep 23.28 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.0
10 Lincoln, Trevellis FR Astronaut 23.42 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
11 Bailey-Vice, Karlis JR Bishop Moore 23.55 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
12 Wilson, Trevor SR South Sumter 23.58 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
13 Austin, Trayvion JR Astronaut 23.68 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
14 Baptist , Lincoln FR Montverde Academy 23.70 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.5
15 Dollard, Jaden SR Astronaut 23.74 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
16 Lay , William SR Lake Highland Prep 23.76 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 -0.3
17 Miller, Soloman Lake Highland Prep 23.78 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 -1.3
18 Crankfield, Janiero JR Bishop Moore 23.79 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
19 Parker, Walter SO Titusville 23.84 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
20 Ballard, Richard JR Atlantic (PO) 23.94 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.2
21 Washington, Amarion SO Atlantic (PO) 24.05 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.5
22 Lee, Larry FR Astronaut 24.10 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
23 Henry, Paul SO Titusville 24.11 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
24 Williams, Zavien JR Windermere Prep 24.22 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 0.8
25 Jafet, Jack JR Bishop Moore 24.30 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.7
26 Caito, Antonio SO Astronaut 24.32 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
27 Morrison, Marc JR Bishop Moore 24.34 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.0
28 Moffitt, Trevor JR South Sumter 24.45 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
28 Spafford, Jacob JR Lake Highland Prep 24.45 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.8
30 Schofeild, Peyton FR Atlantic (PO) 24.74 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.1
31 Adam, Andres Lake Highland Prep 24.83 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.1
32 Kim, Wes JR Trinity Prep 24.87 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 4.2
33 Davis, Ricky JR Titusville 24.97 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
34 Epps, Corey SO Atlantic (PO) 25.05 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.5
35 Bouey, Rashawn FR Trinity Prep 25.09 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020 -0.7
36 Kane, Matthew SR Windermere Prep 25.12 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -0.2
37 Dixon, Kenney JR Astronaut 25.21 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.1
38 Adams, Seth JR South Sumter 25.29 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
39 Ivanescu, Michael JR Windermere Prep 25.41 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.5
40 Satar, Keyven JR Windermere Prep 25.71 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
41 Davis, Joshua SO Titusville 25.72 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
42 Lamarion, Martin FR Titusville 25.82 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.1
43 Pinard, Jevon JR Trinity Prep 25.98 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -0.2
44 Culbreth, Omari SR Astronaut 26.09 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
45 Nepple, Christopher JR Trinity Prep 26.19 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 0.8
46 Crespo, Antonio SR Trinity Prep 26.24 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -1.1
46 Tyler, Reynaldo SR Lake Highland Prep 26.24 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 1.0
48 Cunningham , Xander FR Montverde Academy 26.30 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.5
49 Quintana, Damion SO Astronaut 26.44 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
50 Greives, Dominic SR Windermere Prep 26.69 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -1.1
51 Drummond, Carson JR Trinity Prep 26.72 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 0.7
52 Becerra, Josian SO Astronaut 26.73 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
53 Rushing, Jerome SO South Sumter 26.86 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
54 Maynard, Jody FR Astronaut 26.89 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.1
55 Champagne, Trenten SR Astronaut 26.91 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
56 Mendez, Carlos JR Windermere Prep 27.30 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.1
57 Hammer, David SO Titusville 27.45 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
58 Williams, Garrett FR Titusville 27.52 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 0.2
59 Membreno, Mateo JR Trinity Prep 27.68 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
60 Winton, Sebastian SO South Sumter 27.74 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
61 Schwartz, Jason FR Windermere Prep 27.95 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
62 Webster, Ethan FR Lake Highland Prep 27.96 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 4.2
63 Kohm, Nick SO Trinity Prep 28.07 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 -0.2
64 McCracken, Liam SO Trinity Prep 28.54 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 0.7
65 Ortiz, Rafaeldnyuel FR Montverde Academy 28.57 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 0.7
66 Johnson, Josiah SO Astronaut 28.77 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
67 Tarver, Michael FR Titusville 29.19 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
68 Thio, Aaron JR Lake Highland Prep 29.96 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
69 Butler, Trey FR Trinity Prep 31.14 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020 -0.9
70 Yang, Oscar JR Windermere Prep 31.41 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.1
71 Walsh, Baylor FR Windermere Prep 35.39 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.1
72 Skinner, Tripp SR Astronaut 52.19 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Ostopovich, Mia SR Astronaut 25.18 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
2 Bulford-Trott , Keturah JR Montverde Academy 25.22 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 1.4
3 Joseph, Shakeria SO Atlantic (PO) 26.02 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -1.0
4 Sakuma, Lily FR Astronaut 27.27 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
5 McGuire, Madison SR Trinity Prep 27.81 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.0
6 Washington, Shyanna SO Astronaut 27.84 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
7 Esparza, Stephani SR Titusville 27.90 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
8 McMullen, Madison JR Montverde Academy 28.27 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 0.9
9 Newsome, Grace JR Bishop Moore 28.28 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -0.4
10 Jackson, Kennedy JR Bishop Moore 28.69 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -0.7
11 Uzoma , Princess SR Montverde Academy 28.74 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 1.2
12 Sorensen, Payton JR Lake Highland Prep 28.83 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 2.0
13 Padgett, Yanari FR Atlantic (PO) 28.93 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 +0.0
14 Baronville, Samari FR Bishop Moore 29.02 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
15 Harvey, Shamere SO Astronaut 29.06 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
16 Ebaugh-Santos, Isabella JR Titusville 29.23 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Galeano, Daniella JR Bishop Moore 29.28 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020 -0.7
18 Donnelly, Kendal JR Lake Highland Prep 29.33 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 1.5
19 Kruel, Peyton FR Bishop Moore 29.43 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -1.5
20 Yared, Hannah SO Trinity Prep 29.82 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
21 Leak, Jermiah SO Astronaut 30.00 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 +0.0
22 Palceski, Ella JR Trinity Prep 30.04 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
23 Gant , Sawyer 7 Montverde Academy 30.06 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020 -3.7
24 Morgan, Shabridis FR South Sumter 30.12 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
25 High, Julia SO Windermere Prep 30.13 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.8
26 Moore, Amarhi SR Atlantic (PO) 30.18 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
27 Lazenby, Mikayla JR South Sumter 30.25 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
28 Emilcar, Laura SR Montverde Academy 30.33 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.8
29 Yisrael, Yashaiya FR Atlantic (PO) 30.48 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.4
30 Miliotes, Anna FR Trinity Prep 30.61 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 -0.9
31 Perdue, Kristianne SO Lake Highland Prep 30.95 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.8
32 Soriano, Dulce FR Titusville 30.96 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
33 Oxendine, Jenessa FR Atlantic (PO) 31.11 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020 -0.6
34 Francis, Grier SO Lake Highland Prep 31.12 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020 -0.3
35 Russell, Tatum SO Trinity Prep 31.16 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
36 Tatineni, Anuha SO Trinity Prep 31.31 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.8
37 Nguyen, Lilly SO Trinity Prep 31.43 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.4
38 Scheaffer, Emiliee SO Astronaut 32.14 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
39 Filsaime, Storm JR Titusville 32.27 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
40 Owens, Theodosia SR South Sumter 32.47 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
41 Whatts, Bianca FR Trinity Prep 32.60 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.6
42 Bacon, Dalea SR Titusville 32.62 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
43 Coatoam, Piper FR Lake Highland Prep 32.81 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.4
44 Rooplal, Chinnel FR Atlantic (PO) 33.00 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.8
45 Goff, Keyaira SO Trinity Prep 33.04 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020 1.8
46 Kraut, Romi FR Lake Highland Prep 33.24 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.3
47 Tanner, Kelsey JR Windermere Prep 33.40 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.3
48 Tabbenor, Isabella SO Trinity Prep 33.48 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
49 Brogan, Savannah FR South Sumter 33.60 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
50 Wolfe, Anna FR Titusville 33.93 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 +0.0
51 Mowatt, Ryanna FR Lake Highland Prep 34.18 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020 1.7
52 Ford, Za'Mira FR Atlantic (PO) 34.92 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020 1.3
53 Brockington, Amya JR Atlantic (PO) 35.17 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
54 Chaudhry, Hafsa FR Trinity Prep 35.39 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 0.6
55 Molinario, Caitlyn FR Atlantic (PO) 35.74 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 3.4
56 Ortega, Kaylee FR Trinity Prep 36.91 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.6
57 Schroeder, Ashley FR Atlantic (PO) 40.09 Royal Open 2020 Feb 22, 2020 2.3
58 Beauregard, Ashley SR Bishop Moore 49.14 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
59 Blanck, Samantha JR Titusville 1:07.45 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Baptiste, Weston JR Montverde Academy 48.57 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Campbell, Maximus SR Atlantic (PO) 49.09 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
3 Miller, Samuel JR Lake Highland Prep 51.14 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
4 Prude, Rios FR Astronaut 51.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
5 Fetters, Christopher SR Windermere Prep 52.05 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
6 Robinson, Jeffrey SR Atlantic (PO) 52.30 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
7 Smith, Davion JR South Sumter 52.72 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
8 Porter, Jordan SO Atlantic (PO) 53.71 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
9 Reed, Samuel JR South Sumter 53.78 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
9 Solby, Reece JR Bishop Moore 53.78 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
11 Lay , William SR Lake Highland Prep 54.09 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
12 Fournet, Ross SR Windermere Prep 54.18 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
13 Young, Trevor SR Atlantic (PO) 54.33 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
14 Richardson, Josh JR Montverde Academy 54.50 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
15 Spafford, Jacob JR Lake Highland Prep 54.52 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
16 Wilson, Trevor SR South Sumter 55.40 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
17 Lee, Larry FR Astronaut 55.94 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
18 Adams, Seth JR South Sumter 55.99 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
19 Calhoun, Jayden FR Astronaut 56.82 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
20 Eggleston, Leland JR Bishop Moore 56.92 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
21 Causey, Cody SO Astronaut 57.06 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
22 Martin, Davis JR Windermere Prep 57.14 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
23 Vitito, Christopher SO Montverde Academy 57.17 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
24 Miller, Brayden FR Bishop Moore 57.31 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
25 Kane, Matthew SR Windermere Prep 57.65 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
26 Cook, William JR Montverde Academy 57.68 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
27 Roth, Jackson SR Windermere Prep 57.80 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
28 Rushing, Jerome SO South Sumter 57.81 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
29 Davis, Joshua SO Titusville 58.01 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
30 Schofeild, Peyton FR Atlantic (PO) 58.02 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
31 Satar, Keyven JR Windermere Prep 58.13 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
32 Farrell, Dylin SO Titusville 58.43 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
33 Bouey, Rashawn FR Trinity Prep 58.52 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
34 Ivanescu, Michael JR Windermere Prep 58.78 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
35 Membreno, Mateo JR Trinity Prep 59.17 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
36 Hedrick, Luke JR Bishop Moore 59.38 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
37 Culbreth, Omari SR Astronaut 59.58 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
38 Tyler, Reynaldo SR Lake Highland Prep 59.66 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
39 Blake, David SO Astronaut 59.70 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
40 Jones, Riley FR Titusville 1:00.55 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
41 Lamarion, Martin FR Titusville 1:00.56 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
42 McKight, Cole JR Astronaut 1:00.57 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
43 Livermoore, Braden FR Astronaut 1:00.81 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
44 Hammer, David SO Titusville 1:00.86 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
45 Ocasio, Juan JR Titusville 1:00.95 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
46 Johnson, Josiah SO Astronaut 1:01.01 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
47 Becerra, Josian SO Astronaut 1:01.12 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
48 Lowndes, John JR Trinity Prep 1:01.21 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
49 Curran, Zachery SO Titusville 1:01.51 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
50 Mantovani, Gabriel FR Windermere Prep 1:01.60 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
51 Pohlod, Nicholas SO Trinity Prep 1:01.87 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
52 Csobi, Spencer SO Atlantic (PO) 1:01.89 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
53 Johnson , Kyle FR Montverde Academy 1:01.96 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
54 McMinn, Sam SO Bishop Moore 1:02.29 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
55 Schwartz, Jason FR Windermere Prep 1:03.28 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
56 Katz, Carter JR Trinity Prep 1:03.36 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
57 Premji, Eshaan SR Windermere Prep 1:04.48 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
58 Kohm, Nick SO Trinity Prep 1:05.37 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
59 Hogan, Ethan FR South Sumter 1:05.65 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
60 Sanders, Anthony SR Astronaut 1:05.78 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
61 McCracken, Liam SO Trinity Prep 1:06.10 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
62 Driscoll, Xavier SR Trinity Prep 1:08.89 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
63 Nepple, Christopher JR Trinity Prep 1:09.34 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
64 Liska, Adam JR Montverde Academy 1:12.21 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
65 Zaman, Safwan FR Trinity Prep 1:17.50 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Joseph, Shakeria SO Atlantic (PO) 1:00.77 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
2 Jones, Kahdia JR Atlantic (PO) 1:01.71 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
3 Tomlinson, Taylor JR Bishop Moore 1:03.41 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
4 Jackson, Kennedy JR Bishop Moore 1:03.61 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
5 Malabuyo, Ella FR Trinity Prep 1:05.73 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
6 Kruel, Peyton FR Bishop Moore 1:05.96 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
7 Esparza, Stephani SR Titusville 1:06.01 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
8 Sorensen, Payton JR Lake Highland Prep 1:06.26 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
9 Brasko, Alyssa FR Bishop Moore 1:06.41 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
10 Jaimes, Elizabeth SO South Sumter 1:06.49 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
11 Ebaugh-Santos, Isabella JR Titusville 1:07.18 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
12 Casey, Ann SO Windermere Prep 1:08.68 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
13 Neal, Tamalisha SO South Sumter 1:09.22 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
14 Leak, Jermiah SO Astronaut 1:09.92 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
15 Miranda, Mirabella JR Windermere Prep 1:09.93 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
16 Desai, Kayla FR Lake Highland Prep 1:10.07 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
17 Ward-Nutt, Alyssa JR Trinity Prep 1:10.30 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
18 Heasley, Alyssa FR Titusville 1:10.50 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
19 Early, Hayden FR Bishop Moore 1:11.20 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
20 Gant , Sawyer 7 Montverde Academy 1:11.31 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
21 Lazenby, Rachel JR South Sumter 1:11.38 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
22 Slaughter, Krishanti FR Titusville 1:11.66 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
23 Moore, Amarhi SR Atlantic (PO) 1:11.94 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
24 Padgett, Yanari FR Atlantic (PO) 1:12.01 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
25 Wheeler, Lana Lake Highland Prep 1:13.27 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
26 Miller-Feichtinger, Rayne JR Titusville 1:13.31 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
27 Yared, Hannah SO Trinity Prep 1:13.78 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
28 Nguyen, Lilly SO Trinity Prep 1:14.43 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
29 Russell, Tatum SO Trinity Prep 1:15.04 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
30 Wolfe, Anna FR Titusville 1:15.22 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
31 Collyer, Maya JR Astronaut 1:15.45 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
32 Butler, Tyaina SO Astronaut 1:17.17 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
33 Whatts, Bianca FR Trinity Prep 1:19.44 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
34 Coatoam, Piper FR Lake Highland Prep 1:22.28 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
35 Rooplal, Chinnel FR Atlantic (PO) 1:24.17 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
36 Mallu, Anika SO Lake Highland Prep 1:37.50 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Devoss, Simon JR Astronaut 2:00.01 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
2 Fetters, Christopher SR Windermere Prep 2:00.62 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
3 Lucarelli-van buskir, Dakotah SO Bishop Moore 2:02.15 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
4 Phillips, Jai SR Lake Highland Prep 2:02.74 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
5 Manning, David SR Trinity Prep 2:03.12 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
6 Grimaud , Armani SR Montverde Academy 2:03.91 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
7 Kenoyer, Ty SR Lake Highland Prep 2:06.92 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
8 Caldwell, Kevante SR Atlantic (PO) 2:08.02 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
9 Foltyn, Kaesen SR Titusville 2:08.63 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
10 Walton, Joshua SR Lake Highland Prep 2:09.54 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
11 Kryc, Daniel SO Astronaut 2:10.21 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
12 Williams, Jack Lake Highland Prep 2:10.75 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
13 Rathbun, Matthew JR Lake Highland Prep 2:11.03 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
14 Machinski, Tate SR Montverde Academy 2:11.11 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
15 Nailos, Heath SR Montverde Academy 2:11.80 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
16 Carpenter, Nick SO Trinity Prep 2:12.64 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Lisman, Marcus JR Bishop Moore 2:13.23 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
18 Roth, Jackson SR Windermere Prep 2:13.90 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
19 Mchugh, Brandon SR Astronaut 2:14.05 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
20 Cook, William JR Montverde Academy 2:15.15 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
21 Morales, Andon SO Astronaut 2:15.28 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
22 Sherman, Barry FR Atlantic (PO) 2:15.48 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
23 Seamen, Jaden JR Astronaut 2:15.91 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
24 Livermoore, Braden FR Astronaut 2:16.06 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
25 Ivanescu, Michael JR Windermere Prep 2:19.83 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
26 Jones, Malachi SR Titusville 2:19.98 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
27 Shircliff, John JR Bishop Moore 2:21.03 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
28 Tandy, Mason JR Atlantic (PO) 2:21.16 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
29 Nesmith, Nicolas SO Montverde Academy 2:21.50 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
30 Thomas, Evin SO Astronaut 2:22.61 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
31 Ahl, Matthew SO Trinity Prep 2:23.10 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
32 Johnson, Corey SO Atlantic (PO) 2:23.72 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
33 Hedrick, Luke JR Bishop Moore 2:24.90 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
34 Russell, Zachery FR Atlantic (PO) 2:25.18 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
35 Coyle, Cody JR Trinity Prep 2:26.09 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
36 Pedraza, Filberto FR South Sumter 2:28.01 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
37 Stratton, Liam JR South Sumter 2:28.17 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
38 Jones, Riley FR Titusville 2:28.18 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
39 Tabin, Carter FR Astronaut 2:29.38 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
40 Phillips, Caleb JR Titusville 2:29.94 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
41 Duncan, Garrett FR Lake Highland Prep 2:30.62 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
42 Soriano, Francisco JR Titusville 2:31.12 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
43 Winton, Will JR South Sumter 2:31.82 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
44 Tilford , Caleb FR Astronaut 2:31.94 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
45 Mello, Wyatt FR Trinity Prep 2:32.50 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
46 Hutchins, Matthew SO Astronaut 2:33.58 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
47 Krzesinski, Evan FR Titusville 2:35.76 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
48 Tobar, Ricardo SR South Sumter 2:37.51 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
49 Eadens , Adam FR Titusville 2:37.84 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
50 Pasch, Dalton FR South Sumter 2:38.13 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
51 Mavrofrides, Luke SO Bishop Moore 2:38.45 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
52 Patel, Ohm JR South Sumter 2:39.25 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
53 Copley, Chris SO Astronaut 2:42.93 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
54 Marques Fernandes, Felipe JR Windermere Prep 2:43.67 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
55 Cutkelvin, Marlon FR Astronaut 2:43.92 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
56 Sanders, Anthony SR Astronaut 2:44.64 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
57 Criss, Ethan SO Astronaut 2:44.73 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
58 Tekin, Koray FR Trinity Prep 2:45.45 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
59 Leighton, Chase SO Astronaut 2:45.62 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
60 Champagne, Matthew SO Astronaut 2:47.22 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
61 Campbell , Josh SO Astronaut 2:47.44 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
62 Zilcosky, Chase SO South Sumter 2:52.44 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
63 Warol, Jacob FR Astronaut 2:55.44 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
64 Reed, Ja'Vonte FR Atlantic (PO) 2:57.22 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
65 Garcia, Orlando FR Astronaut 2:57.88 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
66 Haines, Maximillian FR Astronaut 2:59.97 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
67 Vazquez , Julian SO Astronaut 3:01.10 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
68 Skinner, Tripp SR Astronaut 3:16.69 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hiers, Brianna JR Montverde Academy 2:26.32 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 White, Karah FR Montverde Academy 2:28.97 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
3 Phillips, Kheli JR Lake Highland Prep 2:29.69 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
4 Cardwell, Kendyl JR Montverde Academy 2:30.36 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
5 Driscoll, Elizabeth SO Trinity Prep 2:32.54 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
6 Jaszczak, Paige SO Titusville 2:34.65 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
7 Denson, Khianni FR Atlantic (PO) 2:35.43 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
8 Albright, Lucy SR Trinity Prep 2:36.68 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
9 Maddox, Taylor JR Bishop Moore 2:39.54 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
10 Moler, Taylor SO Bishop Moore 2:40.61 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
11 Turbyfill, Taitem JR Trinity Prep 2:41.10 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
12 Barbaza , Zarrah SO Montverde Academy 2:41.60 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
13 Nesmith, Natalie FR Montverde Academy 2:41.72 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
14 Kirchner, Jessica JR Bishop Moore 2:44.56 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
15 Newman, Natalie 7 Lake Highland Prep 2:46.04 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
16 Joseph, Shakeria SO Atlantic (PO) 2:46.18 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
17 Casey, Ann SO Windermere Prep 2:47.27 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
18 Lopez, Keryelit FR Titusville 2:51.04 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
19 Mills, Alexis SO Astronaut 2:51.35 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
20 Collyer, Maya JR Astronaut 2:52.04 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
21 Woodward, Emma SO Lake Highland Prep 2:53.72 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
22 Richards, Peyton FR Lake Highland Prep 2:54.02 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
23 Sperry, Ryleigh SO Montverde Academy 2:54.18 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
24 Browning, Eliana JR Astronaut 2:54.51 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
25 McCarty, Olivia JR Lake Highland Prep 2:54.80 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
26 Brasko, Brianna JR Bishop Moore 2:54.97 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
27 Hage, Eve FR Bishop Moore 2:55.84 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
28 Ebaugh-Santos, Isabella JR Titusville 2:55.95 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
29 Yacuzzo, Rachael JR South Sumter 2:56.52 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
30 Jones, Kahdia JR Atlantic (PO) 2:57.96 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
31 Echavarria, Jorgelina JR Trinity Prep 2:58.16 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
32 Clark, Stacey JR Astronaut 3:01.16 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
33 Aziz, Layla SO Montverde Academy 3:01.44 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
34 Arellano , Neomi FR South Sumter 3:02.53 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
35 Sumner, Sarah FR Astronaut 3:03.01 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
36 Friedel, Brissa FR Astronaut 3:03.09 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
37 Rooplal, Chinnel FR Atlantic (PO) 3:04.11 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
38 Crean, Alexia SO Astronaut 3:04.62 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
39 Patel, Divya FR Trinity Prep 3:08.38 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
40 Naranjo, Yitzel JR South Sumter 3:08.82 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
41 Schwab, Taylor JR South Sumter 3:09.36 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
42 Bigney, Jaiden SO Trinity Prep 3:12.71 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
43 Sholtis, Alexandra FR Windermere Prep 3:17.71 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
44 Beauregard, Ashley SR Bishop Moore 3:18.53 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
45 Sanders, Felicity FR South Sumter 3:19.43 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
46 Acevedo, Amaliz SO Astronaut 3:22.23 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
47 Coughlin, Reghan FR Windermere Prep 3:26.40 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
48 Luo, Luisa FR Windermere Prep 3:26.68 Mount Dora Christian Track and Field Meet Feb 15, 2020
49 Gullessarian, Maria JR Windermere Prep 3:42.53 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 OBrien, Gavin SR Astronaut 4:19.04 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
2 Devoss, Simon JR Astronaut 4:19.14 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
3 Kryc, Daniel SO Astronaut 4:34.70 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
4 Carpenter, Nick SO Trinity Prep 4:34.76 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
5 Manning, David SR Trinity Prep 4:35.16 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
6 Phillips, Jai SR Lake Highland Prep 4:36.33 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
7 Lightman, Isaac JR Lake Highland Prep 4:37.61 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
8 Rooplal, Darnell JR Atlantic (PO) 4:38.16 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
9 Lucarelli-van buskir, Dakotah SO Bishop Moore 4:45.64 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
10 Miller, Jack JR Trinity Prep 4:47.72 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
11 Cardwell, Colton FR Montverde Academy 4:48.31 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
12 Lisman, Marcus JR Bishop Moore 4:49.02 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
13 Foltyn, Kaesen SR Titusville 4:50.11 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
14 Makkena, Taneesh JR Lake Highland Prep 4:52.05 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
15 Kenoyer, Ty SR Lake Highland Prep 4:52.10 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
16 Williams, Jack Lake Highland Prep 4:53.79 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
17 Josephs, Brant FR Windermere Prep 4:55.95 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
18 Parks, Noah FR Bishop Moore 4:56.32 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
19 Coyle, Cody JR Trinity Prep 4:57.15 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
20 Shaban , Cooper 8 Montverde Academy 4:58.38 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
21 Tabin, Carter FR Astronaut 4:58.99 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
22 Jones, Malachi SR Titusville 4:59.52 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
23 Rathbun, Matthew Lake Highland Prep 4:59.68 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
24 Prakash, Aetant FR Trinity Prep 5:00.60 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
25 Thomas, Evin SO Astronaut 5:03.22 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
26 Aziz, Andrew SR Montverde Academy 5:03.24 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
27 Hill, Jeffrey JR Trinity Prep 5:03.43 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
28 Caldwell, Kevante SR Atlantic (PO) 5:03.79 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
29 Nesmith, Nicolas SO Montverde Academy 5:04.70 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
30 Hernandez, Adrian SO Lake Highland Prep 5:05.22 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
30 Worthington, Tyler JR Titusville 5:05.22 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
32 Ahl, Matthew SO Trinity Prep 5:06.10 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
33 Jones, Riley FR Titusville 5:06.88 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
34 Niemann, Quinn FR Bishop Moore 5:07.65 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
35 O'Connor, Carlos FR Trinity Prep 5:09.99 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
36 Miryala , Dave SR Montverde Academy 5:10.68 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
37 Line, Preston FR Lake Highland Prep 5:12.34 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
38 Sherman, Barry SO Atlantic (PO) 5:12.36 Deland HS Big D Relays 2020 Mar 7, 2020
39 Rebar, Marshall JR Lake Highland Prep 5:14.99 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
40 Provencher, Noah JR Windermere Prep 5:18.75 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
41 Russell, Zachery FR Atlantic (PO) 5:19.04 Deland HS Big D Relays 2020 Mar 7, 2020
42 O'Connor, Bennett JR Trinity Prep 5:20.41 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
43 Coen , Lucas 7 Montverde Academy 5:20.77 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
44 Sweeney, Nicholas SO Bishop Moore 5:22.31 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
45 Pullakhandam, Venkata FR Lake Highland Prep 5:23.33 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
46 Duncan, Garrett FR Lake Highland Prep 5:24.93 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
47 Dowdy, Mason FR Trinity Prep 5:29.19 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
48 Bailey, Jackson SO Astronaut 5:29.88 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
49 Ocasio, Juan JR Titusville 5:30.18 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
50 Song , Daniel JR Montverde Academy 5:30.42 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
51 Morales, Andon SO Astronaut 5:30.57 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
52 Woodward, Jackson SO Montverde Academy 5:30.66 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
53 Foxman, Cooper SO Atlantic (PO) 5:31.83 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
54 Cutkelvin, Marlon FR Astronaut 5:37.29 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
55 Copley, Chris SO Astronaut 5:39.68 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
56 Mello, Wyatt FR Trinity Prep 5:40.24 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
57 Soriano, Francisco JR Titusville 5:45.08 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
58 Tilford , Caleb FR Astronaut 5:45.89 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
59 Tekin, Koray FR Trinity Prep 5:47.70 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
60 Wang, Daniel FR Trinity Prep 5:51.07 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
61 McKight, Cole JR Astronaut 5:51.75 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
62 Eadens , Adam FR Titusville 5:52.30 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
63 Karen , Adam FR Montverde Academy 5:53.67 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
64 Hutchins, Matthew SO Astronaut 5:58.49 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
65 Leighton, Chase SO Astronaut 6:00.42 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
66 Champagne, Matthew SO Astronaut 6:01.50 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
67 Campbell , Josh SO Astronaut 6:14.20 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
68 Warol, Jacob FR Astronaut 6:14.55 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
69 Criss, Ethan SO Astronaut 6:19.44 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
70 Garcia, Orlando FR Astronaut 6:19.67 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
71 Vazquez , Julian SO Astronaut 6:26.45 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
72 Tobar, Ricardo SR South Sumter 6:26.86 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
73 Muniz, Jordan JR Trinity Prep 6:29.64 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
74 Haines, Maximillian FR Astronaut 6:32.00 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
75 Strickland, Gideon FR South Sumter 6:36.41 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
76 Reed, Ja'Vonte FR Atlantic (PO) 6:37.45 Deland HS Big D Relays 2020 Mar 7, 2020
77 Hauck, Nicholas SO Windermere Prep 6:38.70 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
78 Pasch, Dalton FR South Sumter 7:16.71 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Castillo, Billie SR Titusville 5:12.49 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
2 Cardwell, Kendyl JR Montverde Academy 5:15.33 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
3 Morrison , Avery JR Montverde Academy 5:21.53 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
4 Hiers, Brianna JR Montverde Academy 5:23.21 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
5 Jaszczak, Riley SO Titusville 5:25.73 Satellite High 1600 Mar 13, 2020
6 Lorey, Emma SR Bishop Moore 5:26.89 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
7 White, Karah FR Montverde Academy 5:30.04 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
8 Phillips, Kheli JR Lake Highland Prep 5:33.86 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
9 Turbyfill, Taitem JR Trinity Prep 5:37.13 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
10 Jaszczak, Paige SO Titusville 5:38.25 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
11 Moler, Taylor SO Bishop Moore 5:44.06 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
12 Pisello, Alaina JR Trinity Prep 5:47.58 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
13 Blumenfeld, Sofia SR Trinity Prep 5:48.28 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
14 Wilhelm, Emily JR Trinity Prep 5:48.59 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
15 Brauman , Jayci SO Montverde Academy 5:49.61 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
16 Kirchner, Jessica JR Bishop Moore 5:50.09 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
17 Driscoll, Elizabeth SO Trinity Prep 5:55.31 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
18 Davey, Emma JR Trinity Prep 5:57.15 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
19 Richards, Peyton FR Lake Highland Prep 6:05.83 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
20 Ward, Nicole JR Lake Highland Prep 6:07.94 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
21 McAnally, Lauren FR Trinity Prep 6:09.71 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
22 Sperry, Ryleigh SO Montverde Academy 6:10.08 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
23 Nesmith, Natalie FR Montverde Academy 6:11.35 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
24 Newman, Natalie 7 Lake Highland Prep 6:19.04 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
25 Akins, Macy JR Lake Highland Prep 6:19.12 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
26 Woodward, Emma SO Lake Highland Prep 6:19.47 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
27 Kortman, Ava SO Trinity Prep 6:20.59 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
28 Mills, Alexis SO Astronaut 6:20.72 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
29 Sumner, Sarah FR Astronaut 6:26.43 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
30 Echavarria, Jorgelina JR Trinity Prep 6:28.30 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
31 Moore, Lauren JR Lake Highland Prep 6:30.53 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
32 Myers, Juliet SO Trinity Prep 6:30.69 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
33 Orlando, Madeline FR Bishop Moore 6:40.22 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
34 Murill, Paige JR Titusville 6:43.34 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
35 Friedel, Brissa FR Astronaut 6:44.39 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
36 Aziz, Layla SO Montverde Academy 6:45.68 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
37 Albright, Lucy SR Trinity Prep 6:46.32 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
38 Bigney, Jaiden SO Trinity Prep 6:47.20 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
39 Crean, Alexia SO Astronaut 6:51.36 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
40 McCarty, Olivia JR Lake Highland Prep 6:54.77 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
41 Lechmaier, Ava FR Bishop Moore 6:55.54 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
42 Clark, Stacey JR Astronaut 7:05.32 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
43 Row , Brenna SO Astronaut 7:25.28 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
44 Coughlin, Reghan FR Windermere Prep 7:28.46 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
45 Kinkead, Tallulah SR Montverde Academy 7:28.66 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
46 Acevedo, Amaliz SO Astronaut 7:31.89 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
47 Peterson, Annika FR Lake Highland Prep 7:36.28 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
48 Bundy, Isabella FR Bishop Moore 7:41.33 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
49 Levy, Hannah JR Lake Highland Prep 7:44.06 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Devoss, Simon JR Astronaut 9:24.78 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Manning, David SR Trinity Prep 9:44.60 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
3 OBrien, Gavin SR Astronaut 9:49.43 Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
4 Carpenter, Nick SO Trinity Prep 9:57.70 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
5 Phillips, Jai SR Lake Highland Prep 10:00.50 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
6 Rooplal, Darnell JR Atlantic (PO) 10:18.00 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
7 Miller, Jack JR Trinity Prep 10:18.30 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
8 Cardwell, Colton FR Montverde Academy 10:24.47 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
9 Kryc, Daniel SO Astronaut 10:26.93 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
10 Lightman, Isaac Lake Highland Prep 10:34.90 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
11 Williams, Jack Lake Highland Prep 10:37.60 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
12 Coyle, Cody JR Trinity Prep 10:47.25 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
13 Lisman, Marcus JR Bishop Moore 10:50.72 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
14 Makkena, Taneesh JR Lake Highland Prep 10:51.59 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
15 Aziz, Andrew SR Montverde Academy 10:52.20 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
16 Prakash, Aetant FR Trinity Prep 10:54.77 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Parks, Noah FR Bishop Moore 10:56.79 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
18 Rathbun, Matthew JR Lake Highland Prep 11:00.57 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
19 Sherman, Barry FR Atlantic (PO) 11:11.23 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
20 Hutchins, Matthew SO Astronaut 11:13.22 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
21 Hill, Jeffrey JR Trinity Prep 11:14.45 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
22 Shaban , Cooper 8 Montverde Academy 11:14.81 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
23 Jones, Malachi SR Titusville 11:17.37 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
24 Line, Preston FR Lake Highland Prep 11:23.87 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
25 Russell, Zachery FR Atlantic (PO) 11:27.76 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
26 Coen , Lucas 7 Montverde Academy 11:32.60 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
27 Worthington, Tyler JR Titusville 11:33.02 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
28 Bailey, Jackson SO Astronaut 11:47.06 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
29 Pullakhandam, Venkata FR Lake Highland Prep 11:54.19 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
30 Mello, Wyatt FR Trinity Prep 11:55.04 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
31 Sweeney, Nicholas SO Bishop Moore 12:20.27 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
32 Provencher, Noah JR Windermere Prep 12:25.42 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
33 Foxman, Cooper SO Atlantic (PO) 12:28.20 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
34 Wellons, Jacob 7 Lake Highland Prep 13:25.67 Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Castillo, Billie SR Titusville 11:29.86 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
2 Morrison , Avery JR Montverde Academy 11:39.18 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
3 Jaszczak, Riley SO Titusville 11:56.97 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
4 Jaszczak, Paige SO Titusville 12:15.67 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
5 Turbyfill, Taitem JR Trinity Prep 12:15.98 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
6 Lorey, Emma SR Bishop Moore 12:27.06 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
7 Newman, Natalie 7 Lake Highland Prep 12:39.06 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
8 Brauman , Jayci SO Montverde Academy 12:45.69 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
9 Wilhelm, Emily JR Trinity Prep 12:58.45 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
10 McAnally, Lauren FR Trinity Prep 13:05.84 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
11 Ward, Nicole JR Lake Highland Prep 13:28.10 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
12 Richards, Peyton FR Lake Highland Prep 13:42.98 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
13 Kortman, Ava SO Trinity Prep 13:54.13 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
14 McCaul, Paige FR Bishop Moore 14:06.61 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
15 Aziz, Layla SO Montverde Academy 14:07.20 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
16 Hage, Eve FR Bishop Moore 14:34.89 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
17 Murill, Paige JR Titusville 14:56.65 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
18 Sumner, Sarah FR Astronaut 15:14.77 Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
19 Moore, Lauren JR Lake Highland Prep 15:41.29 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Yared, Hannah SO Trinity Prep 17.96 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020 2.4
2 Rocker, Daija SO South Sumter 17.97 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
3 Dyer, Anna Kate JR Bishop Moore 19.58 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020 -3.6
4 Gillette, Alexa FR Bishop Moore 20.57 BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
5 Groom, Sofia SO Bishop Moore 20.70 BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
6 McNally, Alivia SO Astronaut 20.78 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
7 Fallon, Keely JR Bishop Moore 21.18 BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
8 Lester, Alexandria FR Titusville 21.40 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 -0.2
9 Isaak, Madison SO Astronaut 21.59 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020 +0.0
10 Bacon, Dalea SR Titusville 21.76 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
11 Van Hooijdonk, Sadie FR South Sumter 21.83 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
12 Ennels, Asharia FR Titusville 21.84 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
13 Collyer, Maya JR Astronaut 21.94 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
14 TRAINA, HAILEY SR Titusville 21.99 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
15 Butler, Tyaina SO Astronaut 22.67 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
16 Lawence, Brianna SO Titusville 22.77 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Rampersaud, Amber SR Trinity Prep 22.84 Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020 1.6
18 Scoma, Bella JR Bishop Moore 24.06 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Miller, Samuel JR Lake Highland Prep 41.80 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
2 Lay , William SR Lake Highland Prep 42.30 Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
3 Thomas, Tristan SR Titusville 43.14 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
4 Mandahl, Wyatt JR South Sumter 43.29 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
5 Washington, Amarion SO Atlantic (PO) 44.99 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
6 Galvez, Daniel SR Trinity Prep 45.75 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
7 Denney, Sean SO Bishop Moore 46.09 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
8 Calhoun, Jayden FR Astronaut 46.44 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
9 Jamerson, Janquese SO Atlantic (PO) 46.45 Royal Open 2020 Feb 22, 2020
10 Hemmings, Sonny SR South Sumter 46.52 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
11 Borden, Nick SO Astronaut 46.75 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
12 Garcia, Cody JR Astronaut 47.05 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
13 Epps, Corey SO Atlantic (PO) 47.38 Flagler Volusia Freshman Sophomore Meet Mar 11, 2020
14 Caruso, Christian SR South Sumter 47.47 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
15 Winton, Will JR South Sumter 47.71 Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
16 Rice, Mason SR Titusville 48.52 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
17 Olivo, Alejandro SR Bishop Moore 49.10 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
18 Murphy, Donovan JR Bishop Moore 50.30 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
19 Toby, Jordan SR Atlantic (PO) 50.47 Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
20 McNair, Xavier FR Titusville 52.71 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
21 Smith, Kyle JR Astronaut 53.78 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
22 Mullins, Tyler SO Astronaut 53.93 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
23 Briggs, Richard FR Astronaut 55.54 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rocker, Daija SO South Sumter 51.40 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
2 Butler, Tyaina SO Astronaut 56.49 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
3 Yared, Hannah SO Trinity Prep 56.55 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
4 Gillette, Alexa FR Bishop Moore 56.64 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
5 Groom, Sofia SO Bishop Moore 57.44 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
6 TRAINA, HAILEY SR Titusville 57.46 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
7 Lopez, Keryelit FR Titusville 59.29 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
8 Miliotes, Anna FR Trinity Prep 59.33 Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
9 Slaughter, Krishanti FR Titusville 1:00.52 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
10 Rampersaud, Amber SR Trinity Prep 1:00.75 Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
11 Fallon, Keely JR Bishop Moore 1:00.88 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
12 Scoma, Bella JR Bishop Moore 1:02.18 Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
13 McNally, Alivia SO Astronaut 1:02.22 Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
14 Collyer, Maya JR Astronaut 1:02.45 Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
15 Van Hooijdonk, Sadie FR South Sumter 1:03.19 River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
16 Isaak, Madison SO Astronaut 1:04.71 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
17 Secar, Kyra SO Titusville 1:13.52 Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Kern, Justin JR Bishop Moore 1.85m 6' 0.75" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
2 Williams, Zavien JR Windermere Prep 1.80m 5' 10.75" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
3 Gaines, Torrey SR Atlantic (PO) 1.77m 5' 9.75" Deland HS Big D Relays 2020 Mar 7, 2020
4 Davis, Zamari SR Atlantic (PO) 1.73m 5' 8" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
5 Martin, Davis JR Windermere Prep 1.65m 5' 5" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
6 Csobi, Spencer SO Atlantic (PO) 1.63m 5' 4.25" Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
6 Denney, Sean SO Bishop Moore 1.63m 5' 4.25" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
6 Miller, Jack JR Trinity Prep 1.63m 5' 4.25" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
9 Driscoll, Xavier SR Trinity Prep 1.62m 5' 3.75" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
10 Liska, Adam JR Montverde Academy 1.60m 5' 3" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
11 Freeman, Charles SO Lake Highland Prep 1.58m 5' 2.25" Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
12 Whitaker, Matt SO Astronaut 1.57m 5' 1.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
13 Bigney, Justin SR Trinity Prep 1.55m 5' 1" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
13 Crag-Chadderton, Brandon SR Trinity Prep 1.55m 5' 1" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
13 Duncan, Chance SO Trinity Prep 1.55m 5' 1" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
13 Williams, Mason FR Windermere Prep 1.55m 5' 1" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
17 Drummond, Carson JR Trinity Prep 1.53m 5' 0.25" Royal Open 2020 Feb 22, 2020

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Georgiev, Alex 8 Montverde Academy 4.10m 13' 5.25" Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
2 Kern, Justin JR Bishop Moore 3.90m 12' 9.5" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
3 Demo, John SR Trinity Prep 3.81m 12' 6" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
4 Hancock, Zach SR Bishop Moore 3.75m 12' 3.5" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
5 Maxwell, Blake JR Astronaut 3.73m 12' 2.75" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
6 Qin, David SR Trinity Prep 3.66m 12' 0" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
7 Scarborough, Christian JR Astronaut 3.35m 10' 11.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
8 Beeney, Nathan SO Titusville 3.20m 10' 6" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
9 Karen , Adam FR Montverde Academy 3.00m 9' 10" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
10 Scarborough, Nathan FR Astronaut 2.90m 9' 6.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
11 Galloway, Colin JR Bishop Moore 2.88m 9' 5.25" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
12 Whitaker, Matt SO Astronaut 2.74m 8' 11.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
13 Marshall-Harris, Malachi FR Lake Highland Prep 2.68m 8' 9.5" Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
14 Feenstra, Andrew SO Trinity Prep 2.59m 8' 6" Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
15 Hill, Noah FR Astronaut 2.44m 8' 0" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
15 Miner, Brandon JR Trinity Prep 2.44m 8' 0" Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
15 Stewart, Shannon FR Astronaut 2.44m 8' 0" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
18 Nevins, Ty SO Astronaut 2.43m 7' 11.5" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
19 Adam, Andres SO Lake Highland Prep 2.38m 7' 9.75" Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
20 Pohlod, Nicholas SO Trinity Prep 2.29m 7' 6" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
21 Taylor, Jarrett JR Astronaut 2.13m 6' 11.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Morrison, Marc JR Bishop Moore 6.82m 22' 4.5" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
2 Gaines, Torrey SR Atlantic (PO) 6.54m 21' 5.5" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
3 Davis, Nathaniel SO Atlantic (PO) 6.29m 20' 7.75" Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
4 Crankfield, Janiero JR Bishop Moore 6.23m 20' 5.25" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
4 Vitito, Christopher SO Montverde Academy 6.23m 20' 5.25" Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
6 Edwards, Taurus SR Titusville 6.20m 20' 4.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
7 Parker, Walter SO Titusville 6.08m 19' 11.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
8 Moffitt, Trevor JR South Sumter 6.04m 19' 9.75" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
9 Young, Trevor SR Atlantic (PO) 6.01m 19' 8.75" Deland HS Big D Relays 2020 Mar 7, 2020
10 Barrett , Nathan SO Montverde Academy 5.87m 19' 3.25" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
11 Martin, Wade JR Windermere Prep 5.80m 19' 0.5" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
12 Velez, Jouldan SR Windermere Prep 5.69m 18' 8" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
13 Duncan, Chance SO Trinity Prep 5.68m 18' 7.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
14 Winton, Will JR South Sumter 5.65m 18' 6.5" Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
15 Castro, Jorge FR Bishop Moore 5.61m 18' 5" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
16 Johnson , Kyle FR Montverde Academy 5.58m 18' 3.75" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
16 Walcott, Rick SR Windermere Prep 5.58m 18' 3.75" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
18 Porter, Jordan SO Atlantic (PO) 5.57m 18' 3.25" Charlie Harris Relays 2020 Mar 13, 2020
19 Zhu, Peter SO Windermere Prep 5.55m 18' 2.5" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
20 Pinard, Jevon JR Trinity Prep 5.45m 17' 10.75" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
21 Csobi, Spencer SO Atlantic (PO) 5.42m 17' 9.5" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
22 Tyler, Reynaldo SR Lake Highland Prep 5.33m 17' 6" Bob Mosher Wildcat Open 2020 Feb 17, 2020
23 Eliscu, Leo SO Trinity Prep 5.29m 17' 4.25" Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
23 Kaylor, Dalton SO Astronaut 5.29m 17' 4.25" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
23 McMinn, Sam SO Bishop Moore 5.29m 17' 4.25" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
26 Bailey-Vice, Karlis JR Bishop Moore 5.26m 17' 3.25" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
27 Murray, Khylil SO Astronaut 5.24m 17' 2.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
28 Miller, Soloman SO Lake Highland Prep 5.14m 16' 10.5" Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
29 Spafford, Jacob JR Lake Highland Prep 5.12m 16' 9.75" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
30 Liska, Adam JR Montverde Academy 5.11m 16' 9.25" Seminole Invitational at the NTC 2020 Feb 15, 2020
31 Henry, Paul SO Titusville 5.10m 16' 8.75" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
32 Boyd, Brent SO Astronaut 5.05m 16' 7" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
32 Pedraza, Filberto FR South Sumter 5.05m 16' 7" Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
34 Lowe, Dekode JR South Sumter 5.02m 16' 5.75" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
35 Crespo, Antonio SR Trinity Prep 4.99m 16' 4.5" Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
36 Pohlod, Nicholas SO Trinity Prep 4.93m 16' 2.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
37 Green, Demarco FR Astronaut 4.90m 16' 1" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
38 Champagne, Trenten SR Astronaut 4.72m 15' 6" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
39 Bean, Dylan SR Trinity Prep 4.71m 15' 5.5" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
40 Calhoun, Jayden FR Astronaut 4.60m 15' 1.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
41 Kohm, Nick SO Trinity Prep 4.48m 14' 8.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
42 McNair, Xavier FR Titusville 4.47m 14' 8" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
43 Webster, Ethan FR Lake Highland Prep 4.41m 14' 5.75" Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
44 Quintana, Damion SO Astronaut 4.39m 14' 5" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
45 Roberts, Alex JR Trinity Prep 4.33m 14' 2.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
46 McLaughlin, Aidan SR Trinity Prep 4.23m 13' 10.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
47 Williams, Hamilton JR Windermere Prep 4.20m 13' 9.5" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
48 Zaman, Safwan FR Trinity Prep 3.17m 10' 5" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 McGuire, Madison SR Trinity Prep 4.86m 15' 11.5" Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
2 Sorensen, Payton JR Lake Highland Prep 4.73m 15' 6.25" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
3 Groom, Sofia SO Bishop Moore 4.50m 14' 9.25" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
3 Malabuyo, Ella FR Trinity Prep 4.50m 14' 9.25" Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
3 Uzoma , Princess SR Montverde Academy 4.50m 14' 9.25" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
6 Kruel, Peyton FR Bishop Moore 4.42m 14' 6" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
7 Valido, Jenny SR Trinity Prep 4.31m 14' 1.75" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
8 Moore, Alexis SR Trinity Prep 4.30m 14' 1.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
9 Lazenby, Mikayla JR South Sumter 4.22m 13' 10.25" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
10 Newsome, Grace JR Bishop Moore 4.21m 13' 9.75" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
11 Emilcar, Laura SR Montverde Academy 4.20m 13' 9.5" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
12 Butler, Tyaina SO Astronaut 4.00m 13' 1.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
13 Santiago, Cecilia SR Trinity Prep 3.99m 13' 1.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
14 Allen, Olivia JR Lake Highland Prep 3.95m 12' 11.5" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
15 Ramakrishna, Suveda SO Windermere Prep 3.91m 12' 10" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
16 Baronville, Samari FR Bishop Moore 3.88m 12' 8.75" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
17 Perdue, Kristianne SO Lake Highland Prep 3.85m 12' 7.75" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
18 Bell , Lauren SR Montverde Academy 3.82m 12' 6.5" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
19 Goff, Keyaira SO Trinity Prep 3.72m 12' 2.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
20 Lopez, Keryelit FR Titusville 3.54m 11' 7.5" Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
21 Tanner, Kelsey JR Windermere Prep 3.47m 11' 4.75" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
22 Bacon, Dalea SR Titusville 3.45m 11' 4" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
23 Filsaime, Storm JR Titusville 3.18m 10' 5.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
24 Mavrofrides, Sophia FR Bishop Moore 3.08m 10' 1.25" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
25 Godbolt, Sierra SO Lake Highland Prep 2.82m 9' 3" Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Morrison, Marc JR Bishop Moore 13.18m 43' 3" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
2 Caito, Antonio SO Astronaut 12.24m 40' 2" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
3 Castro, Jorge FR Bishop Moore 12.14m 39' 10" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
4 Pinard, Jevon JR Trinity Prep 11.80m 38' 8.75" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
5 Allen, Franklin SR South Sumter 11.75m 38' 6.75" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
6 Mandahl, Wyatt JR South Sumter 11.66m 38' 3.25" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
7 Kaylor, Dalton SO Astronaut 11.40m 37' 5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
7 Murray, Khylil SO Astronaut 11.40m 37' 5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
9 Jafet, Jack JR Bishop Moore 11.17m 36' 7.75" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
10 Boyd, Brent SO Astronaut 11.13m 36' 6.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
11 Winton, Will JR South Sumter 11.01m 36' 1.5" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
12 Duncan, Chance SO Trinity Prep 11.00m 36' 1.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
13 Crespo, Antonio SR Trinity Prep 10.90m 35' 9.25" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
14 Kohm, Nick SO Trinity Prep 10.65m 34' 11.25" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
15 Lowe, Dekode JR South Sumter 10.58m 34' 8.5" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
16 Champagne, Trenten SR Astronaut 10.54m 34' 7" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Nonsant, Mark FR Bishop Moore 10.43m 34' 2.75" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
18 Johnson , Kyle FR Montverde Academy 9.87m 32' 4.75" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
19 Liska, Adam JR Montverde Academy 9.37m 30' 9" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020
20 Cunningham , Xander FR Montverde Academy 9.35m 30' 8.25" 45 Annual Montverde Eagle Invitational 2020 Feb 28, 2020

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Thomas, Brandon SR Bishop Moore 13.95m 45' 9.25" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
2 Rolenc, Charles JR Bishop Moore 13.52m 44' 4.25" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
3 Newsome, Cole SR Bishop Moore 12.85m 42' 2" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
4 Tressler, Chance SO Astronaut 12.53m 41' 1.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
5 Pils, Jacob JR Astronaut 12.37m 40' 7" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
6 Best, Cole JR Trinity Prep 12.21m 40' 0.75" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
7 Allen, Franklin SR South Sumter 11.77m 38' 7.5" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
8 Harvey, Logan JR Astronaut 11.42m 37' 5.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
9 Hernandez, John SO Titusville 11.00m 36' 1.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
10 Sanchez, Daniel SR South Sumter 10.97m 36' 0" Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
11 Gardner, Austin JR Titusville 10.93m 35' 10.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
12 Millington, Colton SR Titusville 10.75m 35' 3.25" Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
13 Gilbert, Waylyn FR South Sumter 10.62m 34' 10.25" Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
14 Roca, Luke JR Lake Highland Prep 10.51m 34' 5.75" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
15 Carrera, Caloe SO Astronaut 10.18m 33' 4.75" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
15 Shugg, Corey SO Astronaut 10.18m 33' 4.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Barbour, Tyler JR Titusville 10.13m 33' 3" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
18 Waddell, Jacroy SO Astronaut 10.05m 32' 11.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
19 Thomas, Leon JR Titusville 10.02m 32' 10.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
20 Horne, Brett JR Titusville 9.90m 32' 5.75" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
21 Pan, Peter JR Windermere Prep 9.64m 31' 7.5" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
22 Best, Jonah SR Windermere Prep 9.42m 30' 11" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
23 Lowe, Dekode JR South Sumter 9.32m 30' 7" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
24 Smolik, Corbian SR Titusville 9.12m 29' 11.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
25 Hills, Favian FR Astronaut 9.07m 29' 9.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
26 House, Justin JR Astronaut 9.04m 29' 8" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
27 Kinley, Broc FR South Sumter 8.77m 28' 9.25" Villages Home Meet #1 Feb 18, 2020
28 Rubin, Philip SO Trinity Prep 8.64m 28' 4.25" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
28 Veras, Kevin FR Trinity Prep 8.64m 28' 4.25" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
30 Weyrauch, Colin Lake Highland Prep 8.48m 27' 10" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
31 Mullins, Tyrese SO Astronaut 8.44m 27' 8.25" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
32 Madai, Kobe JR Windermere Prep 8.21m 26' 11.25" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
33 Hawkins, Jairus SO Atlantic (PO) 7.52m 24' 8.25" 16th Annual - East Coast Classic Feb 28, 2020
34 Lopez, Andrew FR Trinity Prep 7.28m 23' 10.75" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
35 Gibson, William SO Astronaut 6.30m 20' 8" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
36 Marpu, Rithvik FR Trinity Prep 6.25m 20' 6.25" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
37 Skinner, Tripp SR Astronaut 5.60m 18' 4.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
38 Nagulapalli, Sreekar FR Trinity Prep 5.36m 17' 7" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Watkins, Azaria JR Titusville 9.49m 31' 1.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
2 Moffitt, Rylan SO South Sumter 9.25m 30' 4.25" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
3 Barett, Katherine JR Astronaut 9.11m 29' 10.75" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
4 Dowdy, Clara JR Trinity Prep 8.79m 28' 10.25" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
5 Mosley, Makayla FR Titusville 8.75m 28' 8.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
6 Koza, Amanda JR Titusville 8.39m 27' 6.5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
7 Lieb, Ana FR Bishop Moore 8.34m 27' 4.5" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
8 Gibson, Chloe SR Titusville 7.90m 25' 11" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
9 Morgan, Shabridis FR South Sumter 7.86m 25' 9.5" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
10 HOWARD, KIERA SO Titusville 7.80m 25' 7.25" Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
11 Berry, Kellie SO Lake Highland Prep 7.53m 24' 8.5" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
12 Campbell, Maura FR Bishop Moore 7.39m 24' 3" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
13 Ingram, Stefanie SO Lake Highland Prep 7.19m 23' 7.25" Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
14 Garnett, Evi Jane SO Trinity Prep 7.18m 23' 6.75" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
15 Joyce, Casey SR Bishop Moore 7.08m 23' 2.75" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
15 Sevor, Savannah FR Astronaut 7.08m 23' 2.75" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
17 Hutchinson, Andrea JR Astronaut 6.84m 22' 5.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
18 Cochran, Gabby JR Trinity Prep 6.64m 21' 9.5" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
19 Ouellette, Stephanie SO Titusville 6.58m 21' 7.25" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
20 Taylor, Reese FR Trinity Prep 6.55m 21' 6" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
21 Tischler, Abigail FR Trinity Prep 6.47m 21' 2.75" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
22 Saaed, Ayla SO Trinity Prep 6.44m 21' 1.5" Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
23 Lake, Alyssa JR South Sumter 6.04m 19' 9.75" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
24 Beauregard, Ashley SR Bishop Moore 2.78m 9' 1.5" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Harvey, Logan JR Astronaut 41.13m 134' 11" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
2 Perez, Caleb SR Bishop Moore 41.09m 134' 10" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
3 Tressler, Chance SO Astronaut 36.91m 121' 1" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
4 Best, Cole JR Trinity Prep 36.57m 120' 0" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
5 Sanchez, Daniel SR South Sumter 35.45m 116' 4" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
6 Allen, Franklin SR South Sumter 32.76m 107' 6" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
7 Carrera, Caloe SO Astronaut 31.42m 103' 1" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
8 Cabral, Jacob JR Titusville 30.67m 100' 7" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
9 Pils, Jacob JR Astronaut 29.10m 95' 6" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
10 Roca, Luke JR Lake Highland Prep 29.08m 95' 5" Lake Mary Invite 2020 Mar 7, 2020
11 Hernandez, John SO Titusville 28.16m 92' 5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
12 Rubin, Philip SO Trinity Prep 27.49m 90' 2" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
13 Shugg, Corey SO Astronaut 27.01m 88' 7" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
14 Gilbert, Waylyn FR South Sumter 26.93m 88' 4" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
15 Gardner, Austin JR Titusville 26.25m 86' 1" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
16 Barbour, Tyler JR Titusville 25.91m 85' 0" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Allen, Isaiah SO South Sumter 25.62m 84' 1" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
18 House, Justin JR Astronaut 25.41m 83' 4" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
19 Prudhomme, Matt JR Bishop Moore 25.27m 82' 11" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
20 Goodrich, Josh FR Astronaut 25.13m 82' 5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
21 Rolenc, Charles JR Bishop Moore 24.80m 81' 4" Bolles Bulldog Classic Mar 6, 2020
22 Omaya, Tayzee JR Bishop Moore 24.38m 80' 0" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
23 Waddell, Jacroy SO Astronaut 24.31m 79' 9" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
24 Presley, Malachi JR South Sumter 24.20m 79' 5" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
25 Smolik, Corbian SR Titusville 23.99m 78' 8" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
26 Malone, Tyler FR Bishop Moore 22.64m 74' 3" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
27 Lopez, Andrew FR Trinity Prep 22.13m 72' 7" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
28 Weyrauch, Colin SO Lake Highland Prep 21.65m 71' 0" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
29 Nagulapalli, Sreekar FR Trinity Prep 20.55m 67' 5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
30 Marpu, Rithvik FR Trinity Prep 20.39m 66' 11" Trinity Prep Invitational 2020 Feb 10, 2020
31 Millington, Colton SR Titusville 18.41m 60' 5" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
32 Vosburgh, Conner FR Trinity Prep 15.57m 51' 1" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
33 Siddiqui, Sameer FR Windermere Prep 14.96m 49' 1" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
34 Robinson, Grant FR Astronaut 13.62m 44' 8" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Moffitt, Rylan SO South Sumter 30.22m 99' 2" River Ridge Meet #1 Mar 4, 2020
2 Morgan, Shabridis FR South Sumter 28.19m 92' 6" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
3 Olivo, Camila JR Bishop Moore 24.19m 79' 4" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
4 Watkins, Azaria JR Titusville 23.61m 77' 5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
5 Dowdy, Clara JR Trinity Prep 22.78m 74' 9" Brian Jaeger Elite Classic 2020 Mar 7, 2020
6 Barett, Katherine JR Astronaut 21.90m 71' 10" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
7 Campbell, Maura FR Bishop Moore 19.95m 65' 5" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
8 Taylor, Reese FR Trinity Prep 19.72m 64' 8" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
9 Adcock, Isabella FR Bishop Moore 19.60m 64' 4" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
10 Tischler, Abigail FR Trinity Prep 19.49m 63' 11" Royal Open 2020 Feb 22, 2020
11 Sevor, Savannah FR Astronaut 19.35m 63' 6" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2020 Feb 28, 2020
12 Hutchinson, Andrea JR Astronaut 19.25m 63' 2" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
13 Koza, Amanda JR Titusville 18.90m 62' 0" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
14 Saaed, Ayla SO Trinity Prep 18.53m 60' 9" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
15 Patel, Mega JR Titusville 16.87m 55' 4" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
16 Gibson, Chloe SR Titusville 16.84m 55' 3" Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
17 Lake, Alyssa JR South Sumter 15.75m 51' 8" Larry Kelly Invitational Feb 28, 2020
18 Hancock, Emily FR Bishop Moore 14.88m 48' 10" BMCHS Catholic Relays Mar 11, 2020
19 Garnett, Evi Jane SO Trinity Prep 14.50m 47' 7" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
20 Ouellette, Stephanie SO Titusville 14.40m 47' 3" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
21 Alston, Kyra FR Trinity Prep 13.40m 43' 11" Lake Howell QUAD 2020 Feb 19, 2020
22 Hillery, Hannah SO Titusville 12.00m 39' 4" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020

Javelin (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Hancock, Zach SR Bishop Moore 43.78m 143' 8" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
2 Perez, Caleb SR Bishop Moore 42.99m 141' 0" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
3 Niemann, Quinn FR Bishop Moore 40.00m 131' 3" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
4 Rice, Mason SR Titusville 37.79m 124' 0" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
5 Cabral, Jacob JR Titusville 34.80m 114' 2" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
6 McLaughlin, Aidan SR Trinity Prep 30.05m 98' 7" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
7 Tressler, Chance SO Astronaut 29.74m 97' 7" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
8 Hernandez, John SO Titusville 29.49m 96' 9" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
9 Kaylor, Dalton SO Astronaut 29.45m 96' 7" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
10 Harvey, Logan JR Astronaut 29.17m 95' 8" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
11 Smith, Kyle JR Astronaut 28.90m 94' 10" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
12 Quintana, Damion SO Astronaut 28.79m 94' 5" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
13 Boyd, Brent SO Astronaut 28.03m 91' 11" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
14 Taylor, Jarrett JR Astronaut 24.31m 79' 9" Carl Friedland Memorial Feb 14, 2020
15 Roberts, Alex JR Trinity Prep 24.30m 79' 9" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
16 Millington, Colton SR Titusville 22.69m 74' 5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
17 Gardner, Austin JR Titusville 21.15m 69' 5" Merritt Island Track and Field Invitational Feb 14, 2020
18 Nagulapalli, Sreekar FR Trinity Prep 21.11m 69' 3" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020
19 Phillips, Jacob SO Titusville 12.40m 40' 8" Astronaut Developmental Meet #1 Feb 21, 2020
20 Skinner, Tripp SR Astronaut 11.11m 36' 5" Astronaut Developmental Meet #2 Mar 6, 2020