FHSAA District 1A-2

October 28, 2021
|

Women's 5k Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Maclay 1:42:53 20:34 27 1 3 4 7 12 14 32
2 Providence 1:50:50 22:10 82 9 15 16 20 22 23 35
3 St. Johns Country Day 1:54:53 22:58 112 8 17 26 28 33 41 42
4 Bishop Snyder 1:55:25 23:05 116 5 19 21 31 40 45 49
5 Community Christian (Tal) 1:55:31 23:06 118 10 18 24 29 37 39 43
6 St. Joseph 2:02:16 24:27 148 6 13 30 47 52    
7 University Christian 2:04:05 24:49 155 2 11 38 51 53 55 56
8 Harvest Community 2:02:26 24:29 166 25 27 34 36 44 50 54
9 St. John Paul Catholic 2:37:03 31:24 268 46 48 57 58 59    

Women's 5k Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Susan Koeppel SO Maclay 06:17.4 19:32.5 1
2 Laci Watford SR University Christian 06:19.8 19:40.1 2
3 Mary Clayton Soto SO Maclay 06:24.2 19:53.8 3
4 Kassidy Moninger FR Maclay 06:41.1 20:46.2 4
5 Emily Wheldon SO Bishop Snyder 06:43.1 20:52.6 5
6 Paige Brammer FR St. Joseph 06:45.3 20:59.3 6
7 Caroline Couch 8 Maclay 06:49.4 21:12.0 7
8 Rebecca Stratton FR St. Johns Country Day 06:50.0 21:13.8 8
9 Katie Cunningham 7 Providence 06:51.6 21:18.9 9
10 Teresa Meli JR Community Christian (Tal) 06:52.8 21:22.7 10
11 Truth King SO University Christian 06:54.6 21:28.3 11
12 Lillian Koeppel 8 Maclay 06:54.8 21:28.7 12
13 Ana Whitehouse JR St. Joseph 07:00.5 21:46.6 13
14 Payton Thumm FR Maclay 07:03.3 21:55.2 14
15 Kasey Davey 8 Providence 07:06.7 22:05.9 15
16 Sarah Palmer 7 Providence 07:07.1 22:07.1 16
17 Essie Melicharek 7 St. Johns Country Day 07:08.4 22:11.1 17
18 Sarah Tychsen SO Community Christian (Tal) 07:09.3 22:13.9 18
19 Kaitlyn Frost SR Bishop Snyder 07:12.4 22:23.4 19
20 Sarah Love FR Christs Church Academy 07:13.0 22:25.5
21 Julia Palmer 8 Providence 07:13.5 22:27.1 20
22 Megan Bawroski SO Bishop Snyder 07:16.1 22:35.0 21
23 Savannah Seawell 6 Providence 07:21.5 22:51.8 22
24 Lyla Frady 6 Providence 07:24.9 23:02.4 23
25 Katherine Bouck SR Community Christian (Tal) 07:26.3 23:06.6 24
26 Krista Lovely SO Harvest Community 07:30.2 23:19.0 25
27 Evelyn Hanson SR St. Johns Country Day 07:33.3 23:28.6 26
28 Avary Stricklin 7 Harvest Community 07:34.1 23:31.0 27
29 Sofia Conde SO St. Johns Country Day 07:37.3 23:40.9 28
30 Sarah Kate Costello SO Community Christian (Tal) 07:38.3 23:43.9 29
31 Kira Casane SO St. Joseph 07:40.6 23:51.3 30
32 Donna Lynott SR Bishop Snyder 07:41.9 23:55.1 31
33 Nishi Bhanderi 8 Maclay 07:47.6 24:12.8 32
34 Sarah Robinson SO St. Johns Country Day 07:49.6 24:19.2 33
35 Sydney Woods JR Harvest Community 07:57.6 24:44.1 34
36 Annabelle Bartholomew 7 Providence 08:00.9 24:54.2 35
36 Emma Stevens 8 Harvest Community 08:00.9 24:54.2 36
38 Olivia Bishop SO Maclay 08:03.3 25:01.8
39 Morgan Crews SO Community Christian (Tal) 08:04.0 25:04.0 37
40 Leeza Loftin 6 Providence 08:04.6 25:05.6
41 Danielle Raulerson SO Christs Church Academy 08:05.3 25:07.9
42 Juanita Griffin 6 University Christian 08:05.7 25:09.2 38
43 Mikayla Johnson SO Trinity Christian (Jax) 08:11.7 25:27.9
44 Riza Johnson SO Community Christian (Tal) 08:13.2 25:32.4 39
45 Addison Hatcher 6 Providence 08:14.9 25:37.9
46 Lauren McInnis FR Bishop Snyder 08:15.5 25:39.7 40
47 Ayla Frisbee 7 St. Johns Country Day 08:15.6 25:39.9 41
48 Ireland Earlywine FR Maclay 08:16.4 25:42.4
49 Sarah Mejias 8 St. Johns Country Day 08:16.5 25:42.8 42
50 Madison Payne SO Community Christian (Tal) 08:17.2 25:44.8 43
51 Isabel Davis FR Maclay 08:19.5 25:51.9
52 Meg Fackler SO St. Johns Country Day 08:20.4 25:54.7
53 Arianna Marcellino FR Harvest Community 08:21.5 25:58.4 44
54 Kaitlyn Phillips JR St. Johns Country Day 08:23.6 26:04.8
55 Ellie Cardozo SO Bishop Snyder 08:37.2 26:47.2 45
56 AvaMarie Griffiths FR St. John Paul Catholic 08:38.3 26:50.4 46
57 Jennifer Griggs SR St. Joseph 08:38.9 26:52.4 47
58 Catalina Alvarez FR St. John Paul Catholic 08:41.7 27:00.9 48
59 Leilani Ortega Sandoval FR Bishop Snyder 08:48.9 27:23.5 49
60 Emma Hatcher 6 Providence 09:01.1 28:01.3
61 Addy Dunn 7 Harvest Community 09:10.9 28:31.8 50
62 Adyson Berry 8 University Christian 09:12.0 28:35.2 51
63 Mary Huff SO St. Joseph 09:15.8 28:47.0 52
64 Rebecca Randall SO Bishop Snyder 09:23.6 29:11.2
65 Sophia Hutchinson 6 University Christian 09:24.0 29:12.5 53
66 Natalie Taunton SR Harvest Community 09:45.9 30:20.5 54
67 Eden Jackson 7 University Christian 09:46.1 30:21.3 55
68 Lexis Lopez SO Bishop Snyder 09:47.7 30:26.0
69 Noelle Echon FR Bishop Snyder 09:52.1 30:39.8
70 Caroline DeLosSantos FR University Christian 10:10.9 31:38.1 56
71 Annalise Milligan FR St. John Paul Catholic 10:18.3 32:01.3 57
72 Avery Singletary SR Trinity Christian (Jax) 10:20.4 32:07.6
73 Claire McCormick FR St. John Paul Catholic 11:09.6 34:40.6 58
74 Ansley White SR St. John Paul Catholic 11:44.9 36:30.3 59
75 Kaitlyn Honn SO Community Christian (Tal) 12:55.9 40:11.1

Men's 5k Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Maclay 1:33:01 18:36 66 5 6 16 19 20 29 30
2 St. Johns Country Day 1:31:18 18:15 68 1 2 8 13 44 46 47
3 Bishop Snyder 1:33:41 18:44 84 3 7 23 24 27 34 51
4 Providence 1:35:36 19:07 88 10 11 14 22 31 32 40
5 St. Joseph 1:35:21 19:04 99 4 9 15 35 36 50 64
6 Community Christian (Tal) 1:37:39 19:31 108 12 17 25 26 28 37 52
7 Trinity Christian (Jax) 1:45:55 21:11 211 18 38 42 56 57 58 65
8 Christs Church Academy 1:47:49 21:33 236 21 43 48 61 63 66 72
9 St. John Paul Catholic 1:49:35 21:55 257 39 45 54 59 60 74  
10 Florida Deaf and Blind 1:57:23 23:28 285 33 41 68 70 73 75 76
11 University Christian 1:52:55 22:35 286 49 53 55 62 67 69 71

Men's 5k Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Matthew Stratton SR St. Johns Country Day 05:16.2 16:22.5 1
2 Graham Myers SO St. Johns Country Day 05:26.5 16:54.3 2
3 Donald Dempsey SR Bishop Snyder 05:29.3 17:03.0 3
4 Victor Farfan SR St. Joseph 05:31.2 17:08.9 4
5 Clayton Knox JR Maclay 05:34.7 17:19.8 5
6 Carter Rothell JR Maclay 05:41.0 17:39.6 6
7 Caden Hoffer SR Bishop Snyder 05:41.7 17:41.6 7
8 Richard Nichols SO St. Johns Country Day 05:46.1 17:55.5 8
9 Ashton Akam SO St. Joseph 05:48.1 18:01.6 9
10 Sean Cunningham 7 Providence 05:51.2 18:11.3 10
11 Walker White 8 Providence 05:56.2 18:26.6 11
12 Keelan Tidwell SR Community Christian (Tal) 06:04.0 18:51.1 12
13 Stanley Cowherd SR St. Johns Country Day 06:07.8 19:02.7 13
14 Jack Sessions 8 Providence 06:08.3 19:04.2 14
15 Logan Lanham SO St. Joseph 06:08.3 19:04.3 15
16 Lucas Mauch JR Maclay 06:09.5 19:08.1 16
17 Luke Meli 8 Community Christian (Tal) 06:12.2 19:16.4 17
18 Logan Brown SO Trinity Christian (Jax) 06:13.0 19:18.9 18
19 Eli Mears SR Maclay 06:15.3 19:26.1 19
20 Charles Rust SO Maclay 06:15.9 19:27.9 20
21 Carson Martin SO Christs Church Academy 06:16.6 19:30.0 21
22 Sam Loftin 8 Providence 06:17.0 19:31.5 22
23 Matthew Sparks SO Bishop Snyder 06:17.2 19:31.9 23
24 William Thompson SR Bishop Snyder 06:18.1 19:34.9 24
25 Charles Wilson 8 Community Christian (Tal) 06:20.3 19:41.6 25
26 Christopher Tychsen SO Community Christian (Tal) 06:21.0 19:43.9 26
27 Steven Newkirk SR Bishop Snyder 06:23.0 19:50.0 27
28 Bryan Meli FR Community Christian (Tal) 06:28.3 20:06.4 28
29 Lawrence Bishop SR Maclay 06:29.5 20:10.3 29
30 Logan Price FR Maclay 06:31.5 20:16.4 30
31 Dillon Williams JR Maclay 06:31.7 20:17.1
32 Jesus Castro SR Hamilton County 06:32.5 20:19.7
33 Andrew Kozlowski FR Providence 06:33.7 20:23.3 31
34 Claude Loftin SO Providence 06:34.5 20:25.7 32
35 Roberto Torres JR Florida Deaf and Blind 06:35.0 20:27.3 33
36 William Richardson JR Bishop Snyder 06:35.9 20:30.0 34
37 Jacob Stisser JR St. Joseph 06:36.3 20:31.4 35
38 Joshua Nelson SO St. Joseph 06:37.5 20:35.1 36
39 Ethan Leeman SR Community Christian (Tal) 06:40.5 20:44.3 37
40 Caleb Olan FR Trinity Christian (Jax) 06:40.7 20:45.0 38
41 Corey Stavres JR St. John Paul Catholic 06:41.6 20:47.9 39
42 Hayden Edinger 8 Providence 06:41.8 20:48.6 40
43 Dracob Hunt FR Florida Deaf and Blind 06:42.0 20:49.1 41
44 Jonathan Okey SO Trinity Christian (Jax) 06:43.6 20:54.0 42
45 Donovan Drake FR Providence 06:44.0 20:55.2
46 Jonathan Reeves FR Christs Church Academy 06:46.0 21:01.6 43
47 Adan Hererra SR St. Johns Country Day 06:46.6 21:03.3 44
48 Julian Thompson FR St. John Paul Catholic 06:49.2 21:11.4 45
49 Davis Malone FR Maclay 06:49.6 21:12.8
50 Rollins Miller FR Maclay 06:49.9 21:13.7
51 Teague Dunagan 8 St. Johns Country Day 06:50.0 21:13.9 46
52 Timothy Jackson SO St. Johns Country Day 06:50.2 21:14.6 47
53 Arlo Kistner 8 St. Johns Country Day 06:52.3 21:21.1
54 Connor Popp SR Providence 06:53.4 21:24.6
55 Wyatt Hollingsworth 8 St. Johns Country Day 06:55.0 21:29.6
56 Jake Holeva JR Christs Church Academy 06:56.3 21:33.6 48
57 Corbin Ellis 8 University Christian 06:57.6 21:37.4 49
58 Angel Castro FR St. Joseph 06:58.6 21:40.8 50
59 Quintin Thompson-Davoli SR Bishop Snyder 07:02.3 21:52.1 51
59 Benjamin Reeves 8 Community Christian (Tal) 07:02.3 21:52.1 52
61 Landon Reeves 6 Community Christian (Tal) 07:02.4 21:52.6
62 Harrison Kozlowski 8 Providence 07:03.7 21:56.6
63 Nate Frazee FR University Christian 07:12.8 22:24.8 53
64 Charlie Sasso FR St. John Paul Catholic 07:13.2 22:25.9 54
65 Wisdom Conteh 7 University Christian 07:13.2 22:26.1 55
66 Lukas Presley 7 Trinity Christian (Jax) 07:13.6 22:27.3 56
67 Matthew Yates SR Trinity Christian (Jax) 07:14.5 22:30.2 57
68 Ira Merritt SR Trinity Christian (Jax) 07:15.2 22:32.2 58
69 Jenson Reppen FR St. John Paul Catholic 07:15.5 22:33.1 59
70 Jordan Washington JR St. John Paul Catholic 07:16.6 22:36.7 60
71 Benjamin Brodehl 6 Christs Church Academy 07:19.5 22:45.5 61
72 Joshua Warren FR University Christian 07:20.2 22:47.7 62
73 Antonio Pascual FR Hamilton County 07:21.6 22:52.2
74 Jeremy Collier 8 Community Christian (Tal) 07:22.0 22:53.3
75 Michael Breen SO Christs Church Academy 07:23.6 22:58.4 63
76 Braden Castiglia SO St. Joseph 07:26.2 23:06.5 64
77 Andrew Heavener SO Trinity Christian (Jax) 07:30.2 23:18.7 65
78 Cole Kozera SO Hamilton County 07:34.5 23:32.1
79 Tyler Wolford FR Christs Church Academy 07:35.8 23:36.1 66
80 Kameron Brinson 6 University Christian 07:36.8 23:39.4 67
81 Jacob Holyer JR St. Johns Country Day 07:39.1 23:46.6
82 Levi Harwell JR North Florida Christian 07:45.2 24:05.5
83 Edilberto Arellano Martinez SO Florida Deaf and Blind 07:50.0 24:20.3 68
84 Riley Hodge 6 University Christian 07:55.3 24:37.0 69
85 Addison Allen 8 Florida Deaf and Blind 07:59.1 24:48.6 70
86 Carter Delossantos 6 University Christian 08:01.2 24:55.2 71
87 Buck Stowell 6 Christs Church Academy 08:04.6 25:05.8 72
88 Kade Presley 6 Trinity Christian (Jax) 08:22.7 26:02.0
89 Sam Frazee 6 University Christian 08:24.2 26:06.6
90 Cole Roughgarden 6 University Christian 08:36.5 26:44.9
91 Jackson Swartzlander 8 Florida Deaf and Blind 08:40.6 26:57.7 73
92 Jacob Stribling 7 North Florida Christian 08:48.3 27:21.4
93 Josiah Vazquez 7 North Florida Christian 08:51.9 27:32.6
94 Eric Valderrama JR Christs Church Academy 09:19.3 28:57.9
95 Omar Baltadano SR St. John Paul Catholic 09:34.7 29:45.8 74
96 Laquardius Carter 8 Hamilton County 09:36.2 29:50.3
97 Kayden Hughes 8 Florida Deaf and Blind 10:12.3 31:42.6 75
98 Jose Lopez Martinez 7 Florida Deaf and Blind 10:15.5 31:52.4 76
99 Cam Townsend 7 North Florida Christian 12:07.2 37:39.5