March 27, 2023
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
ICON KEY: FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 5:22.97 4:48.36 3:53.58
2 Roman Bugos SO Seminole (Sanford) 4:56.12 4:53.18 4:20.93
3 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 5:05.48 4:53.73 3:46.18
4 Donovan Levin SO Lake Mary 6:12.72 4:55.81 5:28.35
5 William Heilman FR Seminole (Sanford) 3:34.65 4:58.12 5:21.97
6 Noah Mott FR Hagerty 4:28.98 4:58.86 6:16.57
7 Aiden Brooks FR Lake Brantley 4:31.42 5:04.96 4:46.67
8 Thomas Chitty SO Hagerty 4:42.75 5:07.33 5:44.21
9 Ricardo Hernandez FR Hagerty 5:33.19 5:20.37 5:39.60
10 Trenton Stahll SR Lake Brantley 5:35.33 5:25.56 3:47.90
11 Alexander Zimmerman FR Hagerty 5:10.72 5:27.07 6:06.32
12 Brendan Arnold FR Lake Mary 6:19.53 5:27.18 5:53.36
13 Ryan Heath JR Winter Springs 5:55.96 5:29.59 4:50.04
14 Morgan Kallin SR Seminole (Sanford) 5:16.08 5:32.71 5:29.39
15 Nicholas Rodiguez SO Hagerty 5:40.76 5:34.07 6:47.57
16 Nolan Tebbens SO Hagerty 5:29.73 5:36.45 4:59.44
17 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 6:30.48 5:36.62 4:59.60
18 Justin Ramsey FR Hagerty 6:21.46 5:40.59 4:49.51
19 Marty Pyros FR Hagerty 6:46.22 5:41.36 6:18.91
20 Jose Rivera SO Lyman 5:21.18 5:41.68 6:05.60
21 Aadarsh Arul SO Seminole (Sanford) 5:37.00 5:51.04 6:57.74
22 Eshaan Gumudavelli SO Seminole (Sanford) 6:24.27 5:52.54 6:41.90
23 James Lopez SR Hagerty 7:29.55 5:53.97 6:29.37
24 Jacob Cummings JR Lyman 6:23.76 5:58.65 7:35.49
25 Thomas Ferencak FR Hagerty 4:53.21 6:01.98 6:59.90
26 Peyton Shemas FR Hagerty 5:00.28 6:06.19 5:07.60
27 Justin Warhurst SR Lyman 5:35.12 6:16.54 7:01.73
28 Mitchell Roark FR Lyman 7:03.53 6:18.15 6:29.50
29 Liam Gale JR Seminole (Sanford) 8:14.37 6:23.23 8:10.54
30 Emilio Ibar JR Seminole (Sanford) 8:09.97 6:28.86 5:46.09
31 Brennen Bellon FR Lyman 7:04.73 6:52.36 8:06.59
  Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) DNS DNS DNS
  Konrad Ponicki SR Winter Springs DNS DNS DNS
  Skyler Francois SO Lake Brantley DNS DNS DNS
  Kaiden Riegler JR Lake Brantley DNS DNS DNS
  Joshua Williams FR Winter Springs DNS DNS DNS
  Joseph Parayil SO Crooms DNS DNS DNS
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 6:03.34 5:57.57 4:07.99 4:48.36 3:53.58 4:05.11
2 Roman Bugos SO Seminole (Sanford) 5:40.09 4:59.05 6:03.55 4:53.18 5:16.64 5:19.57
3 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 3:43.24 4:12.61 4:06.74 4:53.73 4:15.55 5:46.61
4 Donovan Levin SO Lake Mary 3:50.74 5:46.10 5:07.65 4:55.81 4:05.53 4:35.11
5 William Heilman FR Seminole (Sanford) 5:54.77 6:24.58 4:55.14 4:58.12 6:09.67 5:01.11
6 Noah Mott FR Hagerty 5:25.76 4:34.96 5:46.68 4:58.86 4:25.99 4:14.04
7 Aiden Brooks FR Lake Brantley 4:00.92 3:45.67 4:31.42 5:04.96 4:52.77 5:32.41
8 Thomas Chitty SO Hagerty 4:02.79 5:01.19 5:34.99 5:07.33 5:04.26 4:24.31
9 Ricardo Hernandez FR Hagerty 6:24.45 6:34.06 5:39.60 5:20.37 3:53.87 3:44.26
10 Trenton Stahll SR Lake Brantley 5:51.61 4:00.92 5:38.59 5:25.56 5:41.84 3:54.41
11 Alexander Zimmerman FR Hagerty 3:52.22 6:52.11 5:10.72 5:27.07 6:58.65 4:05.31
13 Ryan Heath JR Winter Springs 6:45.40 5:29.59 4:00.60 5:29.59 5:32.89 5:49.37
14 Morgan Kallin SR Seminole (Sanford) 3:52.90 6:05.99 6:45.91 5:32.71 4:06.21 7:02.55
16 Nolan Tebbens SO Hagerty 5:56.64 5:12.90 4:39.26 5:36.45 5:46.55 5:26.36
  Konrad Ponicki SR Winter Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Skyler Francois SO Lake Brantley DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kaiden Riegler JR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Brendan Arnold FR Lake Mary 4:18.48 5:01.01 5:17.37 4:51.19 5:27.18 6:55.52 6:35.89
15 Nicholas Rodiguez SO Hagerty 5:54.12 6:34.21 5:37.41 7:07.61 5:34.07 4:07.22 6:24.18
17 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 4:49.50 5:23.16 6:47.31 5:36.62 5:36.62 4:32.67 4:05.74
18 Justin Ramsey FR Hagerty 3:58.42 5:47.41 4:32.48 4:35.88 5:40.59 6:14.65 4:18.85
19 Marty Pyros FR Hagerty 5:14.06 4:46.75 6:05.26 4:33.09 5:41.36 5:00.40 5:00.40
20 Jose Rivera SO Lyman 6:12.44 6:43.19 7:13.94 6:50.02 5:41.68 4:43.60 5:48.52
21 Aadarsh Arul SO Seminole (Sanford) 4:47.86 4:05.73 6:05.09 7:08.27 5:51.04 6:43.70 7:15.29
22 Eshaan Gumudavelli SO Seminole (Sanford) 6:06.65 4:27.93 4:34.99 6:56.00 5:52.54 5:45.49 6:24.27
23 James Lopez SR Hagerty 7:26.01 5:15.04 6:11.67 4:57.34 5:53.97 5:29.20 6:22.29
24 Jacob Cummings JR Lyman 5:44.31 6:09.41 6:05.83 4:36.16 5:58.65 4:54.10 5:47.89
25 Thomas Ferencak FR Hagerty 6:20.08 4:49.59 4:20.63 7:14.38 6:01.98 7:43.34 4:17.01
26 Peyton Shemas FR Hagerty 6:53.80 4:56.62 5:07.60 6:06.19 6:06.19 5:07.60 6:50.14
27 Justin Warhurst SR Lyman 4:53.71 6:16.54 7:31.85 6:27.84 6:16.54 7:35.62 6:12.78
28 Mitchell Roark FR Lyman 5:28.99 6:40.84 6:44.62 5:44.12 6:18.15 5:47.90 7:14.88
29 Liam Gale JR Seminole (Sanford) 5:10.42 6:00.24 5:48.74 8:14.37 6:23.23 6:50.06 6:53.89
30 Emilio Ibar JR Seminole (Sanford) 6:01.64 8:21.63 5:11.09 6:40.53 6:28.86 4:43.87 4:32.21
31 Brennen Bellon FR Lyman 7:12.98 7:54.22 8:43.70 6:23.50 6:52.36 4:52.78 6:19.38
  Joshua Williams FR Winter Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joseph Parayil SO Crooms DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS