March 27, 2023
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Markel Jones SR Lake Mary 1:26.81 1:22.12 1:57.31 1:45.58 1:59.66 2:06.70
2 Price Wheeler SR Lake Mary 2:07.87 1:24.06 1:58.39 1:58.39 1:50.11 2:06.68
3 Landon Holt SO Lake Brantley 1:25.86 2:19.07 2:00.93 2:15.45 2:33.59 2:13.03
4 Connor Stromberg SO Lake Mary 1:44.43 2:10.21 2:08.92 1:50.88 2:25.68 1:44.43
5 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:36.03 1:55.72 2:10.02 2:02.22 1:46.62 2:47.73
6 Justin Harding FR Lake Mary 1:46.98 2:48.30 2:10.46 2:48.30 2:20.90 2:07.85
7 Roman Bugos SO Seminole (Sanford) 2:22.37 2:15.66 2:14.31 1:56.85 1:52.82 1:55.51
8 William Heilman FR Seminole (Sanford) 1:56.22 2:54.32 2:15.13 2:15.13 2:47.57 2:31.35
9 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:10.43 1:59.56 2:15.86 1:52.77 1:55.49 1:56.84
10 Jaelin Stojic SO Lyman 2:37.91 2:22.94 2:16.13 1:48.91 2:44.72 1:51.63
11 Malik Devine SR Winter Springs 2:25.74 2:38.00 2:16.20 2:48.89 1:36.71 2:09.39
12 Adam Ruble SR Lake Mary 2:53.44 2:26.12 2:16.56 2:52.07 1:56.08 2:01.54
13 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 2:01.66 1:52.09 2:16.69 2:29.00 2:30.36 1:37.05
14 Jaiden Roberts SO Winter Springs 2:38.97 2:19.44 2:19.44 2:06.89 2:22.23 1:57.13
15 Aiden Brooks FR Lake Brantley 1:45.69 2:40.65 2:20.92 2:16.70 2:40.65 2:04.01
16 Benjamin Barth SR Lake Mary 1:58.46 2:37.95 2:21.02 2:57.69 1:40.13 1:42.95
17 Brandon Hill SR Lyman 1:55.77 2:52.24 2:21.18 1:47.30 3:00.71 2:28.24
18 Noah Justice SO Lake Mary 1:40.83 3:00.36 2:22.01 2:29.11 2:23.43 2:09.23
19 Noah Mott FR Hagerty 2:11.14 2:58.70 2:24.11 2:42.85 2:24.11 2:58.70
20 Ricardo Hernandez FR Hagerty 3:03.66 2:15.94 2:24.61 3:00.77 1:41.23 1:48.46
21 Nolan Tebbens SO Hagerty 2:10.26 2:49.34 2:24.73 1:47.10 2:37.76 2:20.39
22 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 1:51.78 1:59.04 2:25.16 1:56.13 3:02.91 2:28.07
23 Braeden Dias SO Lake Mary 2:31.49 2:00.90 2:25.66 1:56.53 2:56.25 2:51.88
24 Diego Cerpa SO Lake Mary 2:46.16 1:46.40 2:25.75 1:47.86 2:27.21 3:05.11
25 Thomas Chitty SO Hagerty 1:51.25 2:27.85 2:26.38 1:57.11 1:55.64 2:07.35
26 Aadarsh Arul SO Seminole (Sanford) 2:36.17 2:08.18 2:27.33 2:58.27 2:46.49 1:54.92
27 Jacob Petriccione SO Lake Mary 2:54.08 2:54.08 2:27.52 2:49.65 3:04.40 1:49.17
28 Trenton Stahll SR Lake Brantley 2:49.71 3:08.89 2:27.57 2:45.28 2:01.01 2:29.05
29 Morgan Kallin SR Seminole (Sanford) 1:55.46 1:55.46 2:28.02 2:59.11 2:59.11 2:10.26
30 Emilio Ibar JR Seminole (Sanford) 1:55.07 3:03.80 2:29.43 1:58.05 2:05.53 2:11.50
31 Jose Rivera SO Lyman 3:08.34 2:06.57 2:30.67 2:33.69 2:32.18 2:35.19
32 Alexander Zimmerman FR Hagerty 2:37.91 2:09.49 2:37.91 2:18.96 2:53.71 2:03.17
33 Justin Ramsey FR Hagerty 3:06.86 3:21.11 2:38.35 2:52.61 3:16.36 2:20.94
34 James Lopez SR Hagerty 2:47.93 2:49.51 2:38.42 1:50.90 2:35.26 2:00.40
35 Eshaan Gumudavelli SO Seminole (Sanford) 2:27.59 3:16.78 2:38.69 2:51.39 3:26.30 3:26.30
36 Nicholas Rodiguez SO Hagerty 3:02.85 2:51.62 2:40.39 3:28.51 2:42.00 3:02.85
37 David Dockery FR Lyman 2:19.36 3:08.55 2:43.95 3:20.02 2:21.00 3:26.58
38 Justin Warhurst SR Lyman 2:59.98 3:36.98 2:48.20 3:01.66 2:58.30 2:58.30
39 Peyton Shemas FR Hagerty 2:27.20 3:12.88 2:49.19 2:49.19 2:50.89 2:10.28
40 Mitchell Roark FR Lyman 3:44.80 2:04.51 2:52.92 3:30.97 3:13.67 2:40.82
41 Thomas Ferencak FR Hagerty 3:27.94 3:24.42 2:56.22 2:31.55 3:06.80 2:29.79
42 Marty Pyros FR Hagerty 3:02.78 3:15.70 3:04.62 2:33.24 3:34.16 3:52.63
43 Alexander Brooks SO Lyman 3:05.05 3:51.32 3:05.05 3:43.91 3:25.41 4:00.57
44 Cameron Fatizzi JR International Community 2:09.89 3:48.23 3:05.55 3:51.94 2:48.85 3:14.83
45 Brennen Bellon FR Lyman 2:29.18 3:32.00 3:16.29 2:17.41 2:21.33 4:05.37
46 Rocco Faiello FR Lyman 3:57.70 3:00.73 3:16.44 3:41.98 2:54.84 2:29.30
  Ryan Heath JR Winter Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joshua Williams FR Winter Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Konrad Ponicki SR Winter Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Liam Gale JR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Skyler Francois SO Lake Brantley DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kaiden Riegler JR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Hayden Miranda JR Lyman DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Markel Jones SR Lake Mary 2:30.16 1:57.31 1:52.62 1:47.93 1:33.85 1:50.28 2:00.83
2 Price Wheeler SR Lake Mary 1:32.35 1:58.39 2:05.50 2:31.54 2:20.89 2:20.89 1:53.66
3 Landon Holt SO Lake Brantley 1:58.52 2:00.93 1:53.68 2:36.00 2:03.35 2:20.28 1:53.68
4 Connor Stromberg SO Lake Mary 2:20.53 2:08.92 2:26.97 2:45.02 1:48.30 2:01.19 1:47.01
5 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:23.03 2:10.02 2:38.63 2:43.83 2:46.43 2:07.42 2:21.73
6 Justin Harding FR Lake Mary 2:23.51 2:10.46 2:05.25 1:36.54 1:45.68 1:44.37 1:37.85
7 Roman Bugos SO Seminole (Sanford) 2:11.63 2:14.31 2:53.26 1:51.48 2:22.37 2:38.49 2:00.88
9 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:21.30 2:15.86 2:45.75 2:03.64 1:51.41 1:51.41 2:10.43
10 Jaelin Stojic SO Lyman 2:05.24 2:16.13 2:24.30 2:46.08 2:37.91 2:55.61 1:47.55
12 Adam Ruble SR Lake Mary 1:38.33 2:16.56 2:05.64 2:47.97 2:34.32 2:30.22 2:57.53
14 Jaiden Roberts SO Winter Springs 2:40.36 2:19.44 2:26.42 1:39.01 2:48.73 1:55.74 2:45.94
15 Aiden Brooks FR Lake Brantley 1:51.33 2:20.92 2:15.29 2:18.11 2:35.02 2:29.38 1:42.88
19 Noah Mott FR Hagerty 1:46.65 2:24.11 1:48.09 1:58.17 2:08.26 1:43.76 1:56.73
21 Nolan Tebbens SO Hagerty 2:55.13 2:24.73 2:43.55 2:05.92 2:23.29 2:37.76 1:54.34
25 Thomas Chitty SO Hagerty 2:00.04 2:26.38 2:01.50 1:43.93 2:13.21 2:11.75 1:43.93
28 Trenton Stahll SR Lake Brantley 1:52.16 2:27.57 3:05.94 2:58.56 1:50.68 1:46.25 1:46.25
  Kaiden Riegler JR Lake Brantley DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ryan Heath JR Winter Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Malik Devine SR Winter Springs 2:16.20
16 Benjamin Barth SR Lake Mary 2:21.02
20 Ricardo Hernandez FR Hagerty 2:24.61
22 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 2:25.16
23 Braeden Dias SO Lake Mary 2:25.66
24 Diego Cerpa SO Lake Mary 2:25.75
26 Aadarsh Arul SO Seminole (Sanford) 2:27.33
30 Emilio Ibar JR Seminole (Sanford) 2:29.43
34 James Lopez SR Hagerty 2:38.42
36 Nicholas Rodiguez SO Hagerty 2:40.39
37 David Dockery FR Lyman 2:43.95
41 Thomas Ferencak FR Hagerty 2:56.22
42 Marty Pyros FR Hagerty 3:04.62
43 Alexander Brooks SO Lyman 3:05.05
44 Cameron Fatizzi JR International Community 3:05.55
45 Brennen Bellon FR Lyman 3:16.29
46 Rocco Faiello FR Lyman 3:16.44
  Joshua Williams FR Winter Springs DNS
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 William Heilman FR Seminole (Sanford) 2:15.13 2:23.24 2:04.32 2:50.27
13 Fabian Sosa FR Seminole (Sanford) 2:16.69 1:42.52 1:35.69 2:39.93
17 Brandon Hill SR Lyman 2:21.18 2:26.83 1:55.77 1:41.65
18 Noah Justice SO Lake Mary 2:22.01 2:19.17 2:29.11 2:02.13
27 Jacob Petriccione SO Lake Mary 2:27.52 2:20.15 2:05.40 2:39.33
29 Morgan Kallin SR Seminole (Sanford) 2:28.02 2:01.38 3:12.43 2:42.83
31 Jose Rivera SO Lyman 2:30.67 3:09.85 2:44.23 2:09.58
32 Alexander Zimmerman FR Hagerty 2:37.91 2:01.59 3:15.81 2:00.02
33 Justin Ramsey FR Hagerty 2:38.35 3:21.11 2:03.52 2:05.10
35 Eshaan Gumudavelli SO Seminole (Sanford) 2:38.69 2:32.35 3:23.13 2:10.13
38 Justin Warhurst SR Lyman 2:48.20 3:06.71 3:20.16 2:14.56
39 Peyton Shemas FR Hagerty 2:49.19 2:45.81 2:08.59 3:31.49
40 Mitchell Roark FR Lyman 2:52.92 2:46.01 2:40.82 2:28.72
  Hayden Miranda JR Lyman DNS DNS DNS DNS
  Liam Gale JR Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS
  Konrad Ponicki SR Winter Springs DNS DNS DNS DNS
  Skyler Francois SO Lake Brantley DNS DNS DNS DNS