April 1, 2023
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Lena Bailey SR Tampa Catholic 3.95m 5.20m 5.30m 17' 0.75" 10
  • 5.10  
  • 5.20  
  • 5.18  
2 Makayla Holmes JR Plant City 3.67m 5.03m 5.08m 16' 6" 8
  • 5.03  
  • FOUL  
  • FOUL  
3 Makenzie Holmes JR Plant City 4.07m 5.02m 4.22m 16' 5.75" 6
  • 4.88  
  • 5.02  
  • 4.68  
4 Alyssa Rivers SR Riverview 6.27m 5.02m 4.42m 16' 5.75" 5
  • 4.85  
  • 4.73  
  • 5.02  
5 Victoria Fleming FR Wiregrass Ranch 4.55m 5.00m 6.45m 16' 5" 4
  • 5.00  
  • 3.94  
  • 4.73  
6 Tara Grey SR Sickles 3.89m 4.99m 3.99m 16' 4.5" 3
  • 4.90  
  • 4.88  
  • 4.99  
7 Kenani Dorsey FR Freedom (Tampa) 6.31m 4.89m 4.25m 16' 0.5" 2
  • 4.10  
  • 4.86  
  • 4.89  
8 Natalie Chavanu SR Sickles 5.11m 4.87m 5.89m 15' 11.75" 1
  • 4.80  
  • 4.87  
  • 4.29  
9 Jessica Brown SR Tampa Bay HEAT 5.64m 4.86m 5.78m 15' 11.5" -
  • 4.79  
  • 4.86  
  • 4.51  
10 Paige Boyd JR Wharton 4.51m 4.85m 4.70m 15' 11" -
  • 4.62  
  • 4.85  
  • 4.70  
11 Kehinde Ayeni JR George Steinbrenner 6.05m 4.84m 5.37m 15' 10.5" -
  • 4.50  
  • 4.84  
  • 4.70  
12 Ayanna Cineas FR Tampa Bay Tech 5.88m 4.82m 5.69m 15' 9.75" -
  • 4.20  
  • 4.39  
  • 4.82  
13 Arynn Randle El SO Wharton 5.18m 4.80m 4.42m 15' 9" -
  • FOUL  
  • 4.34  
  • 4.80  
14 Alexis Brown SR Plant 4.89m 4.75m 5.04m 15' 7" -
  • 4.75  
  • 4.48  
  • 4.64  
15 Jayce Miller FR Hillsborough 5.37m 4.75m 5.13m 15' 7" -
  • 4.59  
  • 4.75  
  • FOUL  
16 Mia Jones SO Sickles 4.34m 4.72m 4.53m 15' 6" -
  • 4.72  
  • 4.48  
  • 4.12  
17 Lilly Marshall FR Tampa Bay Tech 4.61m 4.70m 4.47m 15' 5" -
  • 4.56  
  • 4.70  
  • 4.49  
18 Jaden Miller JR Hillsborough 3.99m 4.69m 4.74m 15' 4.75" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.69  
19 Adaisha Hutchins FR Plant City 5.42m 4.67m 4.02m 15' 4" -
  • 4.63  
  • 4.48  
  • 4.67  
20 Tori Foresyth SO East Bay 5.61m 4.64m 5.01m 15' 2.75" -
  • 4.40  
  • 4.64  
  • 4.26  
21 Camie Cervetti JR Newsome 4.09m 4.60m 4.23m 15' 1.25" -
  • FOUL  
  • 4.60  
  • 4.51  
22 Riley Perkins SO Palm Harbor University 3.64m 4.55m 5.82m 14' 11.25" -
  • 4.55  
  • 4.23  
  • 4.53  
23 Symia Walker JR Wharton 5.04m 4.50m 5.00m 14' 9.25" -
  • 4.32  
  • 4.50  
  • 4.39  
24 Elia Lacour SO George Steinbrenner 5.61m 4.49m 4.76m 14' 8.75" -
  • 4.34  
  • 4.49  
  • 4.31  
25 Molly Smith SO Tampa Catholic 3.91m 4.44m 4.17m 14' 7" -
  • 4.22  
  • 4.19  
  • 4.44  
26 Alyssa Dickinson SO Newsome 3.97m 4.27m 4.23m 14' 0.25" -
  • 4.22  
  • 4.27  
  • 4.25  
27 Makenna Howell SR Alonso 4.36m 4.27m 4.01m 14' 0.25" -
  • 4.27  
  • 4.08  
  • 4.17  
28 Elektra Ribot JR Strawberry Crest 3.95m 3.76m 2.97m 12' 4" -
  • 3.60  
  • 3.76  
  • 3.73  
29 Janiyia Haines FR Strawberry Crest 4.18m 3.67m 4.33m 12' 0.5" -
  • 3.67  
  • 3.61  
  • 2.91  
  Jordyn Anderson SR Jefferson NM NM NM NM   
  Jada Hodge JR Alonso NM NM NM NM   
  Makenzie Lachance FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NM NM NM NM   
  Jada Baldwin SO Plant NM NM NM NM   
  Talia Deka SO Palm Harbor University NM NM NM NM   
  Esther Breittling JR Palm Harbor University NM NM NM NM   
  Gracie Skeins SO George Steinbrenner NM NM NM NM   
  Jennalise Tia JR Strawberry Crest NM NM NM NM   
  Rosa Calcagni FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NM NM NM NM   
  Saige Magill FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NM NM NM NM   
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Lena Bailey SR Tampa Catholic 5.20m 6.08m 6.29m 17' 0.75" 10
2 Makayla Holmes JR Plant City 5.03m 5.13m 5.68m 16' 6" 8
3 Makenzie Holmes JR Plant City 5.02m 4.07m 5.12m 16' 5.75" 6
4 Alyssa Rivers SR Riverview 5.02m 3.92m 3.97m 16' 5.75" 5
5 Victoria Fleming FR Wiregrass Ranch 5.00m 4.05m 4.25m 16' 5" 4
6 Tara Grey SR Sickles 4.99m 4.44m 5.94m 16' 4.5" 3
7 Kenani Dorsey FR Freedom (Tampa) 4.89m 4.30m 5.62m 16' 0.5" 2
8 Natalie Chavanu SR Sickles 4.87m 4.97m 4.77m 15' 11.75" 1
10 Paige Boyd JR Wharton 4.85m 5.00m 3.98m 15' 11" -
11 Kehinde Ayeni JR George Steinbrenner 4.84m 3.48m 5.08m 15' 10.5" -
12 Ayanna Cineas FR Tampa Bay Tech 4.82m 4.68m 5.11m 15' 9.75" -
14 Alexis Brown SR Plant 4.75m 3.32m 3.47m 15' 7" -
18 Jaden Miller JR Hillsborough 4.69m 5.02m 4.55m 15' 4.75" -
20 Tori Foresyth SO East Bay 4.64m 3.25m 3.85m 15' 2.75" -
21 Camie Cervetti JR Newsome 4.60m 5.80m 5.84m 15' 1.25" -
22 Riley Perkins SO Palm Harbor University 4.55m 5.19m 5.37m 14' 11.25" -
  Jada Baldwin SO Plant NM NM NM NM   
  Makenzie Lachance FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NM NM NM NM   
  Jordyn Anderson SR Jefferson NM NM NM NM   
  Saige Magill FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NM NM NM NM   
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
9 Jessica Brown SR Tampa Bay HEAT 3.79m 3.79m 3.60m 4.86m 5.10m 15' 11.5" -
13 Arynn Randle El SO Wharton 3.79m 5.66m 6.05m 4.80m 5.57m 15' 9" -
15 Jayce Miller FR Hillsborough 5.80m 4.32m 5.84m 4.75m 4.28m 15' 7" -
16 Mia Jones SO Sickles 3.92m 4.15m 5.43m 4.72m 5.81m 15' 6" -
17 Lilly Marshall FR Tampa Bay Tech 5.92m 5.22m 3.90m 4.70m 5.55m 15' 5" -
19 Adaisha Hutchins FR Plant City 3.32m 5.18m 5.84m 4.67m 4.11m 15' 4" -
23 Symia Walker JR Wharton 3.47m 5.31m 5.58m 4.50m 4.05m 14' 9.25" -
24 Elia Lacour SO George Steinbrenner 5.48m 3.77m 5.39m 4.49m 4.89m 14' 8.75" -
25 Molly Smith SO Tampa Catholic 4.13m 4.44m 4.80m 4.44m 3.20m 14' 7" -
26 Alyssa Dickinson SO Newsome 3.50m 3.42m 5.17m 4.27m 4.23m 14' 0.25" -
27 Makenna Howell SR Alonso 5.51m 4.61m 5.38m 4.27m 3.12m 14' 0.25" -
28 Elektra Ribot JR Strawberry Crest 3.84m 4.02m 3.23m 3.76m 3.42m 12' 4" -
29 Janiyia Haines FR Strawberry Crest 3.01m 3.19m 4.59m 3.67m 3.19m 12' 0.5" -
  Gracie Skeins SO George Steinbrenner NM NM NM NM NM NM   
  Rosa Calcagni FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NM NM NM NM NM NM   
  Jennalise Tia JR Strawberry Crest NM NM NM NM NM NM   
  Esther Breittling JR Palm Harbor University NM NM NM NM NM NM   
  Talia Deka SO Palm Harbor University NM NM NM NM NM NM   
  Jada Hodge JR Alonso NM NM NM NM NM NM