April 5, 2023
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alexandra Raquet SR Sickles 4:28.09 5:39.15 5:52.07 6:46.98 5:23.00 10
2 Elle Grider JR Plant 6:31.87 6:48.62 7:02.02 6:58.67 5:34.93 8
3 Kristin Keyser SR Plant 6:08.99 5:22.03 6:39.18 6:35.82 5:35.44 6
4 Ainsley Aeschleman FR George Steinbrenner 4:26.64 6:24.78 5:51.02 6:34.90 5:37.52 5
5 Mckenzie David JR George Steinbrenner 6:22.35 5:14.68 6:02.05 6:18.97 5:38.36 4
6 Kate Pollard SR Plant 6:09.72 4:41.53 4:07.61 5:22.23 5:39.19 3
7 Katherine Fisher SO Plant 6:51.64 6:37.92 7:22.51 7:25.94 5:43.03 2
8 Hannah Morin FR George Steinbrenner 4:12.65 7:29.16 6:15.47 4:40.72 5:50.90 1
9 Maria Ortiz JR Alonso 5:42.10 6:53.37 4:55.77 5:13.59 5:56.35 -
10 Maria Tejada SO George Steinbrenner 4:19.71 4:30.53 5:53.49 5:24.63 6:00.70 -
11 Caroline Brindise SR Robinson 7:52.67 6:18.14 6:50.86 5:27.24 6:03.59 -
12 Gabriella Rodrigues SO Robinson 7:20.84 5:31.54 4:18.68 5:38.83 6:04.33 -
13 Malea Skinner SR Sickles 7:16.39 6:50.50 7:42.28 4:26.27 6:09.82 -
14 Alex Howell SO Alonso 6:49.39 4:42.85 7:00.56 7:34.05 6:12.17 -
15 Megan Seales SO Alonso 6:14.53 7:36.93 6:18.28 4:25.92 6:14.53 -
16 Emma Carothers FR Alonso 5:27.84 5:27.84 7:20.88 6:13.06 6:16.82 -
17 Annastacia Benedict SO Sickles 6:54.29 5:43.27 5:35.38 7:14.02 6:34.56 -
18 Ava Duncan SO Blake 5:20.23 5:28.23 5:52.25 6:08.26 6:40.28 -
19 Nola Soiferman SO Blake 8:01.95 8:01.95 6:25.56 7:48.18 7:39.00 -
20 Amaya Santiago JR Leto 9:57.51 7:03.44 7:55.19 8:18.71 7:50.48 -
21 Ashley Synaii FR Blake 11:17.67 10:34.30 10:18.03 11:12.25 9:02.13 -
  Kalin Chavarria SR Blake NT NT NT NT NT   
  Alessandra Skarshinski-Fred JR Sickles NT NT NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Malea Skinner SR Sickles 4:44.77 4:29.97 7:05.30 6:09.82 4:48.46 7:57.07 6:02.43 -
14 Alex Howell SO Alonso 5:31.24 5:05.18 6:04.73 6:12.17 5:46.12 4:42.85 8:03.83 -
15 Megan Seales SO Alonso 5:37.08 5:55.81 4:25.92 6:14.53 6:55.73 5:33.34 7:21.95 -
16 Emma Carothers FR Alonso 4:31.31 7:28.42 4:57.69 6:16.82 7:13.35 5:20.30 5:20.30 -
17 Annastacia Benedict SO Sickles 7:53.48 8:21.10 4:55.92 6:34.56 8:13.20 7:45.58 5:51.16 -
18 Ava Duncan SO Blake 5:56.25 5:36.24 8:16.35 6:40.28 6:24.27 5:56.25 4:44.20 -
19 Nola Soiferman SO Blake 7:20.64 7:48.18 7:52.77 7:39.00 6:02.61 6:39.33 6:02.61 -
20 Amaya Santiago JR Leto 6:30.50 9:10.47 9:29.28 7:50.48 8:42.24 6:54.03 9:01.06 -
21 Ashley Synaii FR Blake 6:35.76 9:07.56 10:34.30 9:02.13 10:01.77 6:19.50 9:18.40 -
  Kalin Chavarria SR Blake NT NT NT NT NT NT NT   
  Alessandra Skarshinski-Fred JR Sickles NT NT NT NT NT NT NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alexandra Raquet SR Sickles 5:23.00 10
2 Elle Grider JR Plant 5:34.93 8
3 Kristin Keyser SR Plant 5:35.44 6
4 Ainsley Aeschleman FR George Steinbrenner 5:37.52 5
5 Mckenzie David JR George Steinbrenner 5:38.36 4
6 Kate Pollard SR Plant 5:39.19 3
7 Katherine Fisher SO Plant 5:43.03 2
8 Hannah Morin FR George Steinbrenner 5:50.90 1
9 Maria Ortiz JR Alonso 5:56.35 -
10 Maria Tejada SO George Steinbrenner 6:00.70 -
11 Caroline Brindise SR Robinson 6:03.59 -
12 Gabriella Rodrigues SO Robinson 6:04.33 -