March 4, 2023
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Miguel Pantojas SR Hagerty 1:42.55 1:56.38 1:55.22 1:27.57 2:14.81 1:51.77 2:03.29 10
2 Jonathan Leon JR Hagerty 1:56.84 1:49.61 2:00.45 1:59.25 1:41.18 1:58.05 2:13.70 8
3 Valentino Balzano SR Winter Springs 2:28.43 2:10.03 2:02.67 2:16.17 1:34.46 1:57.77 1:52.86 6
4 Isiah Auguste JR Edgewater 1:44.75 1:58.47 2:04.70 1:34.78 2:28.40 1:27.29 2:35.88 5
5 Myles Egerton JR Oviedo 1:36.13 2:08.59 2:04.84 1:49.86 1:43.62 2:39.80 2:38.55 4
6 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:27.00 1:55.59 2:05.64 1:34.23 1:32.98 2:03.13 2:16.95 3
7 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:20.02 2:17.50 2:06.14 2:42.72 2:38.94 2:01.10 2:31.37 2
8 Andrew Prowell JR Winter Springs 2:27.57 2:32.74 2:09.44 1:46.14 2:34.04 1:56.50 1:47.44 1
9 Thomas Neeld SR Circle Christian 2:16.97 2:24.79 2:10.44 1:36.53 1:50.88 2:35.23 2:48.27 -
10 Julian Scanlon JR Hagerty 2:43.27 1:51.02 2:10.61 1:53.63 2:39.35 1:56.25 2:23.68 -
11 Cairo Vanegas SR Oviedo 1:53.81 2:22.59 2:10.81 1:36.80 2:35.67 2:43.52 2:10.81 -
12 Landon Pierce SR Circle Christian 2:14.01 2:16.64 2:11.38 2:49.48 2:28.46 2:17.95 1:38.54 -
13 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 1:37.57 2:11.85 2:11.85 2:22.40 1:41.53 2:09.22 2:09.22 -
14 Adam Ruble SR Lake Mary 1:48.17 2:14.88 2:13.54 2:16.21 2:12.21 2:36.25 2:52.27 -
15 Robert Bellamy SR Oviedo 2:39.48 2:23.39 2:14.01 2:48.86 2:51.54 2:01.95 1:39.17 -
16 Efa Casey SR Geneva School 2:49.97 1:45.55 2:17.07 2:56.82 2:33.52 2:00.63 2:02.00 -
17 Ryan Heath JR Winter Springs 1:36.30 2:14.81 2:17.56 1:45.93 2:02.43 2:02.43 2:46.45 -
18 Treyce Cleveland FR Edgewater 2:31.99 2:11.08 2:19.44 1:45.98 2:40.36 2:20.84 2:02.71 -
19 Michael Verdu SO Lake Howell 2:14.66 2:24.48 2:20.27 2:55.34 1:45.21 3:00.95 2:13.26 -
20 Michael Liquori FR Geneva School 2:07.94 2:14.97 2:20.59 2:50.12 2:26.22 2:57.15 1:41.23 -
21 Alexander Shank SO Lake Howell 1:52.48 2:55.75 2:20.60 3:01.38 3:01.38 2:14.98 2:13.57 -
22 Brian Thelemaque FR Colonial 2:35.07 3:03.79 2:23.58 1:43.38 2:25.02 2:36.51 2:13.53 -
23 Lincoln Ulman JR Trinity Prep 1:49.79 2:54.79 2:24.45 2:51.90 2:49.01 2:15.79 1:57.01 -
24 Phillip Hibbert FR University (Orlando) 2:17.26 1:45.47 2:24.48 2:07.15 2:08.59 2:50.49 2:25.93 -
25 Alejandro Restrepo FR University (Orlando) 2:43.29 2:33.17 2:24.50 2:47.62 2:14.39 2:49.07 2:25.95 -
26 Andrew O'Connor JR Master's Academy (Oviedo) 2:24.34 1:43.51 2:25.79 2:09.76 2:12.67 2:08.30 2:46.20 -
27 Clay Robinson SR Master's Academy (Oviedo) 1:56.76 2:31.78 2:25.94 2:46.38 1:49.46 2:06.97 1:42.16 -
28 Andrew Newman JR Master's Academy (Oviedo) 2:09.90 2:02.60 2:25.95 2:27.41 2:20.12 2:40.55 2:28.87 -
29 Braeden Dias SO Lake Mary 2:55.65 2:36.30 2:28.85 2:30.34 2:12.48 2:12.48 2:42.25 -
30 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 2:25.31 3:13.74 2:31.36 2:29.85 2:05.63 2:49.53 2:28.34 -
31 Jake Cotter FR Orangewood Christian 1:49.03 3:06.26 2:31.43 2:35.98 3:06.26 1:55.09 2:57.18 -
32 Diego Cerpa SO Lake Mary 2:07.73 2:09.26 2:32.06 3:14.64 2:36.63 1:57.09 1:47.97 -
33 Justin Stockstill FR Trinity Prep 3:11.99 3:16.60 2:33.59 2:09.02 2:25.91 2:50.49 3:05.85 -
34 Brandon Brison SO Lake Howell 2:53.57 3:05.97 2:34.97 1:59.33 2:22.58 2:30.32 3:18.37 -
35 Nicholas Brown FR Edgewater 3:08.27 2:00.81 2:36.89 3:06.70 2:10.22 2:58.86 2:49.45 -
36 Noah Mintz FR Colonial 2:09.13 3:09.61 2:43.45 2:07.50 3:22.68 2:02.59 2:05.86 -
37 Brooks Steketee SO Trinity Prep 2:25.04 3:22.38 2:48.65 3:37.56 3:05.52 3:13.95 3:27.44 -
38 Daniel Murga FR Circle Christian 2:14.57 2:38.42 2:50.34 2:16.28 2:35.01 2:36.72 2:35.01 -
39 Cameron Fatizzi JR International Community 2:42.19 2:24.17 3:00.21 2:07.95 2:36.79 2:20.57 3:38.06 -
  Warren Bennett SO Orangewood Christian DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  William Hernandez SO University (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Gammichia 7 Orangewood Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elijah Quintana SO Geneva School DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brian Garcia-Nazario SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Alexander Shank SO Lake Howell 2:43.10 2:20.60 1:46.86 2:33.26 3:01.38 -
23 Lincoln Ulman JR Trinity Prep 2:47.57 2:24.45 1:46.90 2:40.34 1:51.23 -
24 Phillip Hibbert FR University (Orlando) 2:11.48 2:24.48 2:46.16 2:53.38 2:28.82 -
25 Alejandro Restrepo FR University (Orlando) 2:53.40 2:24.50 2:40.40 1:59.94 2:36.06 -
29 Braeden Dias SO Lake Mary 3:03.09 2:28.85 1:48.66 3:06.07 3:13.51 -
30 Jayrhen Vendrell Alvarado SO Crooms 3:10.72 2:31.36 2:16.23 2:46.50 2:57.10 -
31 Jake Cotter FR Orangewood Christian 2:52.63 2:31.43 2:22.35 2:57.18 2:04.18 -
32 Diego Cerpa SO Lake Mary 3:00.96 2:32.06 3:17.68 2:10.78 2:09.26 -
33 Justin Stockstill FR Trinity Prep 2:56.63 2:33.59 3:04.31 1:52.12 2:09.02 -
34 Brandon Brison SO Lake Howell 2:39.62 2:34.97 2:36.52 2:02.43 2:53.57 -
35 Nicholas Brown FR Edgewater 3:02.00 2:36.89 2:54.15 2:00.81 2:19.64 -
36 Noah Mintz FR Colonial 3:14.51 2:43.45 3:06.34 2:05.86 2:23.84 -
37 Brooks Steketee SO Trinity Prep 3:17.32 2:48.65 2:53.71 2:48.65 3:34.19 -
38 Daniel Murga FR Circle Christian 2:50.34 2:50.34 3:34.63 3:02.27 3:05.67 -
39 Cameron Fatizzi JR International Community 3:09.22 3:00.21 3:09.22 2:24.17 2:53.01 -
  Warren Bennett SO Orangewood Christian DNF DNF DNF DNF DNF   
  Elijah Quintana SO Geneva School DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brian Garcia-Nazario SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Gammichia 7 Orangewood Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Miguel Pantojas SR Hagerty 1:55.22 2:12.51 10
2 Jonathan Leon JR Hagerty 2:00.45 2:24.54 8
3 Valentino Balzano SR Winter Springs 2:02.67 2:32.11 6
4 Isiah Auguste JR Edgewater 2:04.70 1:31.04 5
5 Myles Egerton JR Oviedo 2:04.84 2:17.33 4
6 Lucas Wells SO Seminole (Sanford) 2:05.64 2:39.57 3
7 Mathew Pruitt SO Seminole (Sanford) 2:06.14 2:38.94 2
8 Andrew Prowell JR Winter Springs 2:09.44 2:05.56 1
9 Thomas Neeld SR Circle Christian 2:10.44 1:43.05 -
10 Julian Scanlon JR Hagerty 2:10.61 2:09.31 -
11 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:10.81 2:29.13 -
12 Landon Pierce SR Circle Christian 2:11.38 1:31.97 -
13 Alexander Plummer SO Seminole (Sanford) 2:11.85 1:54.71 -
14 Adam Ruble SR Lake Mary 2:13.54 1:36.15 -
15 Robert Bellamy SR Oviedo 2:14.01 2:01.95 -
16 Efa Casey SR Geneva School 2:17.07 1:52.40 -
17 Ryan Heath JR Winter Springs 2:17.56 1:44.55 -
18 Treyce Cleveland FR Edgewater 2:19.44 1:39.01 -
19 Michael Verdu SO Lake Howell 2:20.27 1:41.00 -
20 Michael Liquori FR Geneva School 2:20.59 2:43.09 -
22 Brian Thelemaque FR Colonial 2:23.58 1:52.00 -
26 Andrew O'Connor JR Master's Academy (Oviedo) 2:25.79 2:22.88 -
27 Clay Robinson SR Master's Academy (Oviedo) 2:25.94 1:46.54 -
28 Andrew Newman JR Master's Academy (Oviedo) 2:25.95 3:06.82 -
  William Hernandez SO University (Orlando) DNS DNS