March 18, 2023
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Serenity Brazell SR Wharton 2:21.80 10
2 Aida Castelli SR Hillsborough 2:23.07 8
3 Nathalia Mallo SR Alonso 2:26.20 6
4 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 2:31.19 5
5 Brooke Snee FR George Steinbrenner 2:36.26 4
6 ANABELLA HERNANDEZ SR Hillsborough 2:40.09 3
7 Sarah Tate FR Robinson 2:40.22 2
8 Mia Jarrell SO Tarpon Springs 2:41.95 1
9 Brinn Carlson SO Gaither 2:42.02 -
10 Camille Petrarca JR Holy Names 2:44.24 -
11 Abigail Chudzinski SR Holy Names 2:47.13 -
12 Katelyn Aschenbrenner SO Holy Names 2:47.54 -
13 Carolina Austin 6 Geneva Classical Academy 2:47.84 -
14 Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch 2:48.14 -
15 Brynlee White SO Robinson 2:48.18 -
16 Katelyn Boyd FR Robinson 2:50.03 -
17 Megan Seales SO Alonso 2:51.06 -
18 Aiyana Ware JR Haines City 2:51.15 -
19 Sarah Lawton FR Geneva Classical Academy 2:52.62 -
20 Alex Howell SO Alonso 2:53.35 -
21 Abigail Shaughnessy FR King 2:56.14 -
22 Holland Kennedy SO Geneva Classical Academy 2:56.22 -
23 Camila Angulo FR Wiregrass Ranch 2:56.92 -
24 Kaitlyn Kejonen FR Palm Harbor University 2:59.16 -
25 Kayla Velasquez FR King 2:59.99 -
26 Sydney Lam SO Tampa Catholic 3:00.05 -
27 Adia Chappelle FR George Steinbrenner 3:01.19 -
28 Annastacia Benedict SO Sickles 3:03.39 -
29 Lilah Swanton FR Sickles 3:03.78 -
30 Emilie Campion JR George Steinbrenner 3:06.35 -
31 Addyson Lane FR King 3:09.41 -
32 Kayla Clayton SO Palm Harbor University 3:11.29 -
33 Gabrielle Zsido FR Tarpon Springs 3:14.20 -
34 Daisy Carrillo FR Tampa Catholic 3:17.98 -
35 Lindsay Edwards JR Newsome 3:22.61 -
36 Gabriella Romero-Leyva JR Strawberry Crest 3:23.84 -
37 Hailey Becton SO Strawberry Crest 3:43.68 -
38 Stefanie Romeus JR Haines City 3:59.72 -
  Francesca Porricolo FR Tampa Catholic DNF   
  Mckenzy Strobbe JR Bishop McLaughlin DNS   
  Alexandra Raquet SR Sickles DNS   
  Micielo Ponce-Jaquez JR Haines City DNS   
  Kiera Matthews JR Hillsborough DNS   
  Haley Thornton SR Palm Harbor University DNS   
  Olivia Cazel FR Tarpon Springs DNS   
  Gabrielle Broding JR Strawberry Crest DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Serenity Brazell SR Wharton 1:43.52 3:00.09 2:21.80 10
7 Sarah Tate FR Robinson 1:58.57 3:20.28 2:40.22 2
13 Carolina Austin 6 Geneva Classical Academy 2:10.92 3:06.31 2:47.84 -
22 Holland Kennedy SO Geneva Classical Academy 3:22.66 3:08.56 2:56.22 -
23 Camila Angulo FR Wiregrass Ranch 3:46.46 2:46.31 2:56.92 -
26 Sydney Lam SO Tampa Catholic 2:11.44 2:52.85 3:00.05 -
28 Annastacia Benedict SO Sickles 3:27.23 2:17.55 3:03.39 -
33 Gabrielle Zsido FR Tarpon Springs 3:39.45 3:10.32 3:14.20 -
34 Daisy Carrillo FR Tampa Catholic 4:17.38 3:47.68 3:17.98 -
36 Gabriella Romero-Leyva JR Strawberry Crest 2:26.77 2:22.69 3:23.84 -
37 Hailey Becton SO Strawberry Crest 3:57.10 3:36.97 3:43.68 -
38 Stefanie Romeus JR Haines City 3:02.19 3:21.37 3:59.72 -
  Olivia Cazel FR Tarpon Springs DNS DNS DNS   
  Micielo Ponce-Jaquez JR Haines City DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Mia Jarrell SO Tarpon Springs 3:14.34 2:41.95 1
14 Abbigail Mcfaul JR Wiregrass Ranch 2:44.78 2:48.14 -
17 Megan Seales SO Alonso 2:49.35 2:51.06 -
18 Aiyana Ware JR Haines City 2:08.37 2:51.15 -
19 Sarah Lawton FR Geneva Classical Academy 3:18.52 2:52.62 -
25 Kayla Velasquez FR King 3:39.59 2:59.99 -
27 Adia Chappelle FR George Steinbrenner 3:28.37 3:01.19 -
29 Lilah Swanton FR Sickles 2:17.84 3:03.78 -
30 Emilie Campion JR George Steinbrenner 3:56.67 3:06.35 -
31 Addyson Lane FR King 2:58.05 3:09.41 -
32 Kayla Clayton SO Palm Harbor University 2:27.30 3:11.29 -
35 Lindsay Edwards JR Newsome 3:08.43 3:22.61 -
  Francesca Porricolo FR Tampa Catholic DNF DNF   
  Gabrielle Broding JR Strawberry Crest DNS DNS   
  Mckenzy Strobbe JR Bishop McLaughlin DNS DNS   
  Kiera Matthews JR Hillsborough DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Aida Castelli SR Hillsborough 2:57.41 2:23.07 2:23.07 8
3 Nathalia Mallo SR Alonso 1:54.04 2:26.20 2:29.13 6
4 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 1:45.84 2:31.19 2:13.05 5
5 Brooke Snee FR George Steinbrenner 3:04.39 2:36.26 2:00.32 4
6 ANABELLA HERNANDEZ SR Hillsborough 2:41.69 2:40.09 2:11.28 3
9 Brinn Carlson SO Gaither 2:09.62 2:42.02 2:06.38 -
10 Camille Petrarca JR Holy Names 2:37.67 2:44.24 2:14.68 -
11 Abigail Chudzinski SR Holy Names 2:13.71 2:47.13 2:53.82 -
12 Katelyn Aschenbrenner SO Holy Names 3:00.95 2:47.54 3:04.30 -
15 Brynlee White SO Robinson 2:34.73 2:48.18 2:29.68 -
16 Katelyn Boyd FR Robinson 3:08.74 2:50.03 3:20.64 -
20 Alex Howell SO Alonso 3:29.76 2:53.35 3:02.02 -
21 Abigail Shaughnessy FR King 2:33.25 2:56.14 2:13.87 -
24 Kaitlyn Kejonen FR Palm Harbor University 3:18.87 2:59.16 2:07.21 -
  Haley Thornton SR Palm Harbor University DNS DNS DNS   
  Alexandra Raquet SR Sickles DNS DNS DNS