April 22, 2022
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Miguel Pantojas JR Hagerty 1:56.13 10
2 Ethan Myrick SR DeLand 2:04.03 8
3 Nathan Henning SO Lake Mary 2:05.94 6
4 Benjamin Bradley JR University (OC) 2:06.34 5
5 Landon Holt FR Lake Brantley 2:06.57 4
6 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:07.52 3
7 Tyler Sintscha JR University (OC) 2:08.12 2
8 Noah Ennabili SO DeLand 2:08.29 1
9 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:09.46 -
10 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:10.12 -
11 Keino Parchment FR Lake Howell 2:10.17 -
12 Ayden Burns SO DeLand 2:10.35 -
13 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:10.47 -
14 Rey Permaul SR Oviedo 2:10.56 -
15 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:10.62 -
16 Davis Alloway SO Oviedo 2:10.70 -
17 Marek Orr SO Hagerty 2:11.38 -
18 Corey Johnson SO University (OC) 2:11.68 -
19 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:12.21 -
20 Adam Ruble JR Lake Mary 2:12.30 -
21 Myles Egerton SO Oviedo 2:13.37 -
22 Jose Escobar SR Lake Howell 2:15.38 -
23 Tyler Reinisch SR Lake Howell 2:15.89 -
24 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:16.93 -
25 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:19.64 -
26 Da'ron Simmons FR Lyman 2:20.10 -
27 Jaelin Stojic FR Lyman 2:21.25 -
28 Dean Cobb SR Spruce Creek 2:23.88 -
29 Ronald Graham SO Lyman 2:26.58 -
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Landon Holt FR Lake Brantley 2:06.57 4
9 Dylan Brewer SR Spruce Creek 2:09.46 -
11 Keino Parchment FR Lake Howell 2:10.17 -
12 Ayden Burns SO DeLand 2:10.35 -
14 Rey Permaul SR Oviedo 2:10.56 -
15 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 2:10.62 -
16 Davis Alloway SO Oviedo 2:10.70 -
22 Jose Escobar SR Lake Howell 2:15.38 -
23 Tyler Reinisch SR Lake Howell 2:15.89 -
25 Jayden Fuller FR Lake Brantley 2:19.64 -
26 Da'ron Simmons FR Lyman 2:20.10 -
27 Jaelin Stojic FR Lyman 2:21.25 -
29 Ronald Graham SO Lyman 2:26.58 -
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Miguel Pantojas JR Hagerty 1:56.13 10
2 Ethan Myrick SR DeLand 2:04.03 8
3 Nathan Henning SO Lake Mary 2:05.94 6
4 Benjamin Bradley JR University (OC) 2:06.34 5
6 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:07.52 3
7 Tyler Sintscha JR University (OC) 2:08.12 2
8 Noah Ennabili SO DeLand 2:08.29 1
10 Christian Sanders SR Seminole (Sanford) 2:10.12 -
13 Mathew Pruitt FR Seminole (Sanford) 2:10.47 -
17 Marek Orr SO Hagerty 2:11.38 -
18 Corey Johnson SO University (OC) 2:11.68 -
19 Samuel Pritchard SR Lake Mary 2:12.21 -
20 Adam Ruble JR Lake Mary 2:12.30 -
21 Myles Egerton SO Oviedo 2:13.37 -
24 Aden Ferullo FR Spruce Creek 2:16.93 -
28 Dean Cobb SR Spruce Creek 2:23.88 -