March 5, 2022
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Morgan Collins SR Blake 1:00.45 10
2 Breyanna Wright JR Tampa Bay Tech 1:01.74 8
3 Nia Randell JR Hillsborough 1:02.16 6
4 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 1:03.20 5
5 Angela West SO Riverview 1:04.22 4
6 Kaelyn Miller SO Tampa Bay Tech 1:04.25 3
  Cache Miller SR Hillsborough DNS   
  Rayna Lewis JR Blake DNS   

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Cache Miller SR Hillsborough 1:00.97 55.05 59.19 1:00.97
2 Rayna Lewis JR Blake 49.15 1:04.73 59.93 1:14.92
3 Morgan Collins SR Blake 1:11.72 53.49 1:00.78 1:00.78
4 Nia Randell JR Hillsborough 50.54 1:08.41 1:01.63 1:07.80
5 Kaelyn Miller SO Tampa Bay Tech 48.20 51.91 1:01.79 1:03.03
6 Breyanna Wright JR Tampa Bay Tech 55.03 1:08.64 1:01.83 1:04.31
7 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 47.85 48.48 1:02.95 1:18.06
8 Angela West SO Riverview 1:04.24 1:10.03 1:04.24 1:13.24
9 Patricia Kilkelly FR Alonso 1:01.69 1:04.28 1:04.93 46.75
10 Sherice Hyppolite JR Sumner 1:22.04 1:21.39 1:05.11 1:16.18
11 Brelie Espinoza JR Sickles 59.67 1:12.79 1:05.57 1:14.10
12 Moriah Scott SO Robinson 54.83 54.83 1:06.05 1:08.04
13 Megan Rothley SR Newsome 1:25.74 56.94 1:06.98 1:06.31
14 Touga Wane SR Sickles 1:14.14 1:04.71 1:07.40 55.27
15 Avery Lee SO Plant 1:24.40 1:10.22 1:07.52 1:23.05
16 Ava Miguel SR Plant 1:23.68 1:10.76 1:08.03 1:01.23
17 Alexis Brown JR Plant 1:05.32 1:03.96 1:08.04 1:14.85
18 Alethia Edwards JR Sumner 1:25.30 57.79 1:08.79 56.41
19 Julia Maggio SO Wharton 58.12 1:17.50 1:09.19 1:26.49
20 Laila Keys FR Jefferson 50.57 1:05.81 1:09.27 1:28.67
21 Lindsey Glunk FR George Steinbrenner 1:14.20 49.93 1:09.34 1:11.42
22 Ava Moon SR George Steinbrenner 1:08.00 1:19.10 1:09.38 48.57
23 Siennah Mattiza FR Durant 1:23.35 1:10.04 1:10.04 52.53
24 Sianna Vanbuskirk SR George Steinbrenner 1:00.37 49.84 1:10.19 1:19.32
25 Mikah Jones JR Strawberry Crest 1:23.06 1:10.39 1:10.39 1:01.24
26 Ally Hearn FR Riverview 57.17 55.76 1:10.58 1:16.94
27 Kimmari Glenn FR Bloomingdale 56.02 1:23.68 1:10.91 58.86
28 Chanukah Duhuisson FR Brandon 1:24.42 1:11.65 1:10.94 1:06.69
29 Madison Ward SR Robinson 1:29.12 53.47 1:11.29 1:05.59
30 Bailey House FR Sickles 1:09.22 1:09.22 1:11.36 1:23.50
31 Jamiya Wilson SO Bloomingdale 1:30.00 59.04 1:12.00 1:09.12
32 Aryana Reyes SO Durant 1:05.07 1:20.25 1:12.29 1:25.31
33 Carolina Cura SO Plant 1:33.00 1:33.72 1:12.65 1:26.46
34 Mckenzie Williams SR Sumner 1:09.04 1:11.95 1:12.67 1:19.21
35 Ava Rodgers FR Riverview 1:28.73 1:29.46 1:12.73 1:03.28
36 Scarlette Aguilar FR Robinson 1:02.00 1:10.76 1:12.94 1:34.10
37 Emma Parker FR Newsome 1:21.30 1:14.71 1:13.24 1:01.53
38 Nasiyah Smith SR Brandon 57.42 1:19.50 1:13.61 55.95
39 Chloee Wilkerson SO Lennard 1:14.11 1:08.19 1:14.11 1:08.19
40 Lyric Crawford SO Lennard 1:06.14 1:15.80 1:14.31 1:09.11
41 Briana Hodge FR Bloomingdale 57.35 1:29.38 1:14.48 1:04.06
42 Amari James JR Freedom (Tampa) 1:16.25 1:36.43 1:14.75 1:19.24
43 Katie Kilkelly JR Alonso 1:11.82 1:32.24 1:15.60 1:25.43
44 Natalia Pena JR Strawberry Crest 1:03.05 59.98 1:16.89 1:19.20
45 Jana Elsherbiny FR Alonso 1:13.69 55.85 1:17.56 1:22.22
46 Brianna Sackel SO Hillsborough 1:35.21 1:11.80 1:18.04 1:16.48
47 Natalie Daubner SO Lennard 1:06.19 1:18.45 1:21.71 1:42.14
48 Aryanna Zephir FR Blake 1:46.21 1:28.10 1:22.33 58.46
49 Michelle Zurita SR Freedom (Tampa) 1:03.53 1:41.98 1:23.59 1:42.82
50 Kennedy Brown FR Strawberry Crest 1:20.95 1:42.87 1:24.32 1:16.74
51 Amiya Hedrick FR Brandon 1:34.68 1:06.89 1:26.86 1:19.05
52 Kendra Mormon FR Leto 1:51.30 1:40.00 1:26.95 1:33.91
53 Zina Ho FR Leto 1:37.19 1:42.54 1:29.16 1:19.36
54 LaTina Robinson JR Alonso 1:51.69 1:19.27 1:30.07 1:36.38
55 Ada Scott SO Riverview 1:09.83 1:57.61 1:31.88 1:22.70
56 Orlianys Vazquez SO Leto 1:27.18 1:46.14 1:34.76 1:06.34
  Jessica Zung SR Sickles DNS DNS DNS DNS
  Hope Tepfer SR Lennard DNS DNS DNS DNS
  Denver Codner SO Sumner DNS DNS DNS DNS
  Kiera Taylor JR Spoto DNS DNS DNS DNS
  Anaya Morgan SR Jefferson DNS DNS DNS DNS
  Gabrielle Schuldt SR Newsome DNS DNS DNS DNS
  Emily Metcalfe SR Chamberlain DNS DNS DNS DNS
  Serinity Jefferson FR Blake DNS DNS DNS DNS
  Demetria Henderson SO Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS
  Emma Narvaez SR Strawberry Crest DNS DNS DNS DNS
  Cynthia Fornos JR Chamberlain DNS DNS DNS DNS
  Brooke Miller SR Chamberlain DNS DNS DNS DNS
  Alexsia Gonzalez SR Chamberlain DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Cache Miller SR Hillsborough 56.83 59.19 42.62
28 Chanukah Duhuisson FR Brandon 1:18.04 1:10.94 1:01.01
29 Madison Ward SR Robinson 1:13.43 1:11.29 59.89
35 Ava Rodgers FR Riverview 58.19 1:12.73 1:13.46
  Emma Narvaez SR Strawberry Crest DNS DNS DNS
  Kiera Taylor JR Spoto DNS DNS DNS
  Brooke Miller SR Chamberlain DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Rayna Lewis JR Blake 55.74 1:05.33 49.75 44.35 59.93 53.34
9 Patricia Kilkelly FR Alonso 53.25 55.84 1:20.52 1:12.08 1:04.93 1:01.04
12 Moriah Scott SO Robinson 56.81 1:08.04 59.45 1:10.02 1:06.05 1:03.41
20 Laila Keys FR Jefferson 54.73 58.88 1:22.44 49.19 1:09.27 1:09.97
22 Ava Moon SR George Steinbrenner 1:23.95 51.35 1:21.87 1:14.24 1:09.38 52.73
32 Aryana Reyes SO Durant 1:14.46 1:16.63 1:18.80 1:28.20 1:12.29 1:01.45
44 Natalia Pena JR Strawberry Crest 1:12.28 1:23.05 1:09.97 1:25.35 1:16.89 1:07.67
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Morgan Collins SR Blake 58.35 1:17.19 1:00.78 1:15.98 57.75 55.92
13 Megan Rothley SR Newsome 1:08.32 50.24 1:06.98 1:13.01 1:08.32 49.57
17 Alexis Brown JR Plant 57.84 1:25.73 1:08.04 1:03.28 1:06.00 1:18.93
19 Julia Maggio SO Wharton 1:06.43 56.05 1:09.19 1:01.58 1:20.96 1:19.57
34 Mckenzie Williams SR Sumner 1:34.48 1:18.49 1:12.67 1:26.48 1:24.30 1:01.77
36 Scarlette Aguilar FR Robinson 53.98 1:00.54 1:12.94 1:20.97 1:20.24 1:08.57
39 Chloee Wilkerson SO Lennard 1:18.56 1:26.71 1:14.11 1:20.78 1:21.53 1:05.96
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Nia Randell JR Hillsborough 1:04.72 1:13.34 1:04.10 50.54 1:03.48 1:01.63 47.46
8 Angela West SO Riverview 1:14.52 52.68 1:16.45 49.47 1:16.45 1:04.24 56.54
16 Ava Miguel SR Plant 55.11 1:14.84 1:21.64 58.51 57.83 1:08.03 1:05.99
18 Alethia Edwards JR Sumner 1:06.73 1:17.05 48.84 1:01.23 1:10.17 1:08.79 55.04
23 Siennah Mattiza FR Durant 1:30.36 53.23 1:28.25 1:24.05 53.93 1:10.04 1:04.44
43 Katie Kilkelly JR Alonso 1:17.87 1:05.78 1:19.38 1:14.09 55.95 1:15.60 52.92
54 LaTina Robinson JR Alonso 1:05.76 1:03.05 1:26.47 1:22.87 1:31.88 1:30.07 1:39.08
  Anaya Morgan SR Jefferson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Breyanna Wright JR Tampa Bay Tech 1:12.96 1:06.16 1:01.83
21 Lindsey Glunk FR George Steinbrenner 1:04.49 1:18.36 1:09.34
27 Kimmari Glenn FR Bloomingdale 1:08.79 56.02 1:10.91
40 Lyric Crawford SO Lennard 1:10.60 1:05.40 1:14.31
41 Briana Hodge FR Bloomingdale 1:31.61 58.84 1:14.48
42 Amari James JR Freedom (Tampa) 1:11.02 1:20.73 1:14.75
55 Ada Scott SO Riverview 1:20.86 1:04.32 1:31.88
  Emily Metcalfe SR Chamberlain DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Kaelyn Miller SO Tampa Bay Tech 1:01.79 43.87 44.49 1:05.50 56.23 55.62 1:02.41
10 Sherice Hyppolite JR Sumner 1:05.11 1:18.14 51.44 1:11.63 1:19.44 1:07.72 49.49
24 Sianna Vanbuskirk SR George Steinbrenner 1:10.19 49.84 49.84 1:23.53 54.05 1:28.44 1:08.09
25 Mikah Jones JR Strawberry Crest 1:10.39 1:27.99 1:04.06 1:05.47 1:01.24 1:22.36 54.91
30 Bailey House FR Sickles 1:11.36 1:24.21 56.38 1:32.77 55.66 1:04.23 51.38
38 Nasiyah Smith SR Brandon 1:13.61 1:06.99 1:19.50 1:28.34 1:24.66 1:28.34 1:22.45
49 Michelle Zurita SR Freedom (Tampa) 1:23.59 1:38.64 1:23.59 1:07.71 1:29.45 1:36.97 1:48.67
  Alexsia Gonzalez SR Chamberlain DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 57.92 1:02.95
14 Touga Wane SR Sickles 55.95 1:07.40
37 Emma Parker FR Newsome 1:16.91 1:13.24
45 Jana Elsherbiny FR Alonso 1:37.73 1:17.56
46 Brianna Sackel SO Hillsborough 1:32.87 1:18.04
52 Kendra Mormon FR Leto 1:24.35 1:26.95
53 Zina Ho FR Leto 1:55.91 1:29.16
  Denver Codner SO Sumner DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Brelie Espinoza JR Sickles 1:05.57 1:21.31
15 Avery Lee SO Plant 1:07.52 56.72
47 Natalie Daubner SO Lennard 1:21.71 1:43.78
51 Amiya Hedrick FR Brandon 1:26.86 1:28.60
56 Orlianys Vazquez SO Leto 1:34.76 1:50.87
  Hope Tepfer SR Lennard DNS DNS
  Serinity Jefferson FR Blake DNS DNS
  Jessica Zung SR Sickles DNS DNS
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
26 Ally Hearn FR Riverview 1:10.58 1:10.58
31 Jamiya Wilson SO Bloomingdale 1:28.56 1:12.00
33 Carolina Cura SO Plant 1:33.72 1:12.65
48 Aryanna Zephir FR Blake 1:44.56 1:22.33
50 Kennedy Brown FR Strawberry Crest 1:18.42 1:24.32
  Demetria Henderson SO Freedom (Tampa) DNS DNS
  Gabrielle Schuldt SR Newsome DNS DNS
  Cynthia Fornos JR Chamberlain DNS DNS