February 18-19, 2022
|
Traz Powell Stadium
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 800m Run Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Raquel Edwards SO Dillard 2:15.80 10
2 Jaellene Burgess JR Coral Reef 2:17.95 8
3 Kashia Hoo FR Chaminade-Madonna 2:18.98 6
4 Faith Wallace SR St. Thomas Aquinas 2:19.16 5
5 Tamijah Scriven JR Dillard 2:23.69 4
6 Jurni Janac SO Miami Northwestern 2:26.22 3
7 Lina Adjouadi SR Braddock 2:27.53 2
8 Tori Goldblatt SO West Boca Raton 2:27.60 1
9 Gina Fuca SR Martin County 2:29.36 -
10 Camila Cortes JR Park Vista 2:29.48 -
11 Kayla Feeney FR Braddock 2:29.78 -
12 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:30.48 -
13 Sydney Sinclair JR Cardinal Gibbons 2:30.59 -
14 Anika Kaufman JR Cypress Bay 2:30.89 -
15 Camille Langston SR Dillard 2:32.30 -

Girls 800m Run Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Raquel Edwards SO Dillard 2:18.74
2 Faith Wallace SR St. Thomas Aquinas 2:21.95
3 Kashia Hoo FR Chaminade-Madonna 2:23.56
4 Jaellene Burgess JR Coral Reef 2:23.82
5 Anika Kaufman JR Cypress Bay 2:26.98
6 Tamijah Scriven JR Dillard 2:27.04
7 Tori Goldblatt SO West Boca Raton 2:27.31
8 Gina Fuca SR Martin County 2:28.21
9 Kayla Feeney FR Braddock 2:28.21
10 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:28.24
11 Sydney Sinclair JR Cardinal Gibbons 2:28.29
12 Jurni Janac SO Miami Northwestern 2:28.36
13 Camille Langston SR Dillard 2:28.39
14 Lina Adjouadi SR Braddock 2:29.73
15 Camila Cortes JR Park Vista 2:30.51
16 Xaviauna Dawson SO Boyd Anderson 2:30.91
17 Amanda Edwards-Vazquez FR St. Thomas Aquinas 2:32.77
18 Jazmine Trotz FR Braddock 2:32.99
19 Nina Starvaggi SR Gulliver Prep 2:33.36
20 Jada Garcia SO Braddock 2:34.49
21 Kaycie Aquilino SO St. Brendan 2:34.65
22 Gabriella Kinsey JR Pembroke Pines Charter 2:35.33
23 Carolina Merino SR Cypress Bay 2:36.41
24 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 2:36.75
25 Elise Ratledge JR Park Vista 2:37.44
26 Rachel Robertson SR Pembroke Pines Charter 2:38.57
27 Regan Morrall SO Western 2:38.81
28 Anna Tullidge SR Martin County 2:39.35
29 Anaya Aristhomene SR Somerset Academy (PP) 2:40.01
30 Azlin Thompson JR South Plantation 2:40.92
31 Melania Hernaiz Narvaez FR Flanagan 2:42.59
32 BARBARA HERNANDEZ JR Doral Academy 2:42.62
33 Shalyah Tresvant SO Miami Northwestern 2:42.94
34 Eymani Brown FR Miramar 2:44.20
35 Isabella Dugarte SR Cardinal Gibbons 2:44.25
36 Jazmine Daley SR Miramar 2:44.27
37 Briauna Morency FR Flanagan 2:44.71
38 Isabella Marty JR Varela 2:44.71
39 Elicia Bryant JR Homestead 2:45.94
40 Trinity Allen JR Miramar 2:46.51
41 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:46.95
42 Ashanti Salley FR Boyd Anderson 2:47.00
43 Johanna Velez FR Spanish River 2:47.19
44 Elizabeth Chu JR Martin County 2:48.34
45 Paola Montejo SR St. Brendan 2:48.69
46 Karina Martinez FR St. Brendan 2:49.18
47 Jadann Sassnett FR Miramar 2:49.22
48 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 2:49.66
49 noura naami JR South Plantation 2:49.68
50 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:49.91
51 JULIETA BAUDINI 8 Doral Academy 2:53.76
52 Andrea Andino SR St. Brendan 2:55.28
53 Jailyn Joseph JR Pembroke Pines Charter 2:57.64
54 Anne Bannon SR Gulliver Prep 2:58.52
55 Alexandria Guillianes FR Hialeah-Miami Lakes 2:59.50
56 Amira Johnson JR Plantation 3:00.98
57 Alana Burnside SO Western 3:01.91
58 Camaran Gillins FR Flanagan 3:02.31
59 Deztinie Lewis FR Miami Washington 3:02.34
60 VICTORIA HOUGH FR Miami Palmetto 3:04.36
61 elizabeth etienne JR Somerset Academy (PP) 3:04.99
62 Kiara Betancourt SR Ferguson 3:05.19
63 Amanda Larsen JR Coral Reef 3:06.41
64 Ximena Lara SO Ferguson 3:09.78
65 Dayvna Gracien JR Homestead 3:11.57
66 Anna Beck JR Coral Reef 3:11.60
67 Chlesea Torres JR Somerset Academy (PP) 3:11.73
68 Fedrina Sannon SO Monsignor Pace 3:12.01
69 Arielizabeth Guerra SO Goleman 3:14.23
70 Siloe Montiel JR North Miami 3:15.63
71 SIERRA HELLER FR Miami Palmetto 3:19.09
72 Carra Pierre-Louis FR Monsignor Pace 3:24.23
73 Iris Valladares SO iMater Prep 3:24.91
74 Aracely Ruiz SO Goleman 3:26.73
75 Paula Gomez JR Southwest Miami 3:27.37
76 Natalie Mendoza SR Goleman 3:28.31
77 Saniah Cardenas SO Miami Central 3:30.87
78 Kori Wong FR Miami Southridge 3:31.50
79 Stherly Mirtil JR Homestead 3:34.29
80 Jazmine Onate FR McArthur 3:35.77
81 Morgan Phillips JR McArthur 3:41.96
82 Natalia Bermudez JR Monsignor Pace 3:50.14
83 NUNIYAT EJIGU FR Doral Academy 4:07.01
  Ashley Portilla SR American DNF
Girls 800m Run Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Gina Fuca SR Martin County 2:28.21
16 Xaviauna Dawson SO Boyd Anderson 2:30.91
19 Nina Starvaggi SR Gulliver Prep 2:33.36
22 Gabriella Kinsey JR Pembroke Pines Charter 2:35.33
29 Anaya Aristhomene SR Somerset Academy (PP) 2:40.01
47 Jadann Sassnett FR Miramar 2:49.22
50 Niewa BROWN SR Miami Southridge 2:49.91
55 Alexandria Guillianes FR Hialeah-Miami Lakes 2:59.50
71 SIERRA HELLER FR Miami Palmetto 3:19.09
73 Iris Valladares SO iMater Prep 3:24.91
77 Saniah Cardenas SO Miami Central 3:30.87
79 Stherly Mirtil JR Homestead 3:34.29
83 NUNIYAT EJIGU FR Doral Academy 4:07.01
Girls 800m Run Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Cayla Moore SR Miami Southridge 2:28.24
11 Sydney Sinclair JR Cardinal Gibbons 2:28.29
28 Anna Tullidge SR Martin County 2:39.35
45 Paola Montejo SR St. Brendan 2:48.69
59 Deztinie Lewis FR Miami Washington 3:02.34
62 Kiara Betancourt SR Ferguson 3:05.19
63 Amanda Larsen JR Coral Reef 3:06.41
65 Dayvna Gracien JR Homestead 3:11.57
66 Anna Beck JR Coral Reef 3:11.60
68 Fedrina Sannon SO Monsignor Pace 3:12.01
81 Morgan Phillips JR McArthur 3:41.96
Girls 800m Run Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jaellene Burgess JR Coral Reef 2:23.82
5 Anika Kaufman JR Cypress Bay 2:26.98
7 Tori Goldblatt SO West Boca Raton 2:27.31
20 Jada Garcia SO Braddock 2:34.49
31 Melania Hernaiz Narvaez FR Flanagan 2:42.59
35 Isabella Dugarte SR Cardinal Gibbons 2:44.25
40 Trinity Allen JR Miramar 2:46.51
44 Elizabeth Chu JR Martin County 2:48.34
61 elizabeth etienne JR Somerset Academy (PP) 3:04.99
69 Arielizabeth Guerra SO Goleman 3:14.23
70 Siloe Montiel JR North Miami 3:15.63
Girls 800m Run Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Tamijah Scriven JR Dillard 2:27.04
13 Camille Langston SR Dillard 2:28.39
18 Jazmine Trotz FR Braddock 2:32.99
21 Kaycie Aquilino SO St. Brendan 2:34.65
24 NICOLE DRAGONI SO Miami Palmetto 2:36.75
26 Rachel Robertson SR Pembroke Pines Charter 2:38.57
36 Jazmine Daley SR Miramar 2:44.27
38 Isabella Marty JR Varela 2:44.71
51 JULIETA BAUDINI 8 Doral Academy 2:53.76
52 Andrea Andino SR St. Brendan 2:55.28
53 Jailyn Joseph JR Pembroke Pines Charter 2:57.64
67 Chlesea Torres JR Somerset Academy (PP) 3:11.73
Girls 800m Run Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Faith Wallace SR St. Thomas Aquinas 2:21.95
3 Kashia Hoo FR Chaminade-Madonna 2:23.56
9 Kayla Feeney FR Braddock 2:28.21
25 Elise Ratledge JR Park Vista 2:37.44
34 Eymani Brown FR Miramar 2:44.20
41 Antanyah Lee JR Miami Southridge 2:46.95
43 Johanna Velez FR Spanish River 2:47.19
46 Karina Martinez FR St. Brendan 2:49.18
49 noura naami JR South Plantation 2:49.68
60 VICTORIA HOUGH FR Miami Palmetto 3:04.36
75 Paula Gomez JR Southwest Miami 3:27.37
76 Natalie Mendoza SR Goleman 3:28.31
Girls 800m Run Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Raquel Edwards SO Dillard 2:18.74
12 Jurni Janac SO Miami Northwestern 2:28.36
14 Lina Adjouadi SR Braddock 2:29.73
15 Camila Cortes JR Park Vista 2:30.51
32 BARBARA HERNANDEZ JR Doral Academy 2:42.62
37 Briauna Morency FR Flanagan 2:44.71
39 Elicia Bryant JR Homestead 2:45.94
42 Ashanti Salley FR Boyd Anderson 2:47.00
57 Alana Burnside SO Western 3:01.91
64 Ximena Lara SO Ferguson 3:09.78
72 Carra Pierre-Louis FR Monsignor Pace 3:24.23
74 Aracely Ruiz SO Goleman 3:26.73
78 Kori Wong FR Miami Southridge 3:31.50
80 Jazmine Onate FR McArthur 3:35.77
Girls 800m Run Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Amanda Edwards-Vazquez FR St. Thomas Aquinas 2:32.77
23 Carolina Merino SR Cypress Bay 2:36.41
27 Regan Morrall SO Western 2:38.81
30 Azlin Thompson JR South Plantation 2:40.92
33 Shalyah Tresvant SO Miami Northwestern 2:42.94
48 Valeria Castillo SO Gulliver Prep 2:49.66
54 Anne Bannon SR Gulliver Prep 2:58.52
56 Amira Johnson JR Plantation 3:00.98
58 Camaran Gillins FR Flanagan 3:02.31
82 Natalia Bermudez JR Monsignor Pace 3:50.14
  Ashley Portilla SR American DNF