February 18, 2022
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santos Aguilar SR South Lake 4:41.84 10
2 Dylan Torres SO Lake Nona 4:43.92 8
3 Brendan Hamilton SR Lake Mary 4:49.31 6
4 Caleb Brady SR Timber Creek 4:49.38 5
5 Marc McDonald JR Oviedo 4:51.53 4
6 Connor Kracht SR Oviedo 4:55.11 3
7 Evan Boudreau JR Lake Nona 4:57.58 2
8 Robert Bellamy JR Oviedo 5:00.10 1
9 Rey Permaul SR Oviedo 5:00.23 -
10 Jacob Bormet SR Lake Mary 5:03.77 -
11 Cory Clayton FR Timber Creek 5:04.18 -
12 Nathan Henning SO Lake Mary 5:04.67 -
13 Issac Eshleman JR Lyman 5:05.24 -
14 Gabriel Barker JR Lake Nona 5:05.60 -
15 Myles Egerton SO Oviedo 5:06.68 -
16 Amir Rosa SR Lake Nona 5:07.53 -
17 Elias Pack SR Lake Nona 5:09.20 -
18 Alex Newman JR Oviedo 5:11.56 -
19 Markus Mazurowski JR Colonial 5:12.27 -
20 Connor Stromberg FR Lake Mary 5:12.48 -
21 Jacob Porterfield FR Lake Mary 5:13.22 -
22 Donovan Levin FR Lake Mary 5:15.28 -
23 Jackson McAfee FR Timber Creek 5:15.49 -
24 Harold Baerga SO Lake Nona 5:16.37 -
25 Cairo Vanegas JR Oviedo 5:16.39 -
26 Adam Ruble JR Lake Mary 5:19.08 -
27 Caleb Nunn SR Lake Nona 5:20.20 -
28 Eduardo Rojas SR Colonial 5:23.82 -
29 Jaelin Stojic FR Lyman 5:27.60 -
30 Caleb D'Antonio SO Lake Mary 5:27.62 -
31 William Shifflett JR Lake Mary 5:28.84 -
32 Theodore Crouch SO Oviedo 5:30.63 -
33 Zev Jungreis JR South Lake 5:32.13 -
34 Joshua Cargill SR South Lake 5:34.29 -
35 Lucas Holmes SO Lake Mary 5:34.76 -
36 William Bronga SO Oviedo 5:37.83 -
37 Austin Jessum FR Timber Creek 5:40.75 -
38 Thalyson Viana SO South Lake 5:43.69 -
39 Finley Spurling SR Lake Mary 5:45.03 -
40 Thomas Nguyen SR Lyman 5:52.95 -
41 Brian Garcia-Nazario FR Colonial 5:53.32 -
42 Jadon Grant SR Lake Mary 5:56.25 -
43 Grant Walker SO South Lake 5:57.52 -
44 Luca Emmans FR Lake Nona 5:57.57 -
45 Dominick Morgan SO Lyman 5:59.17 -
46 Connor Darwent FR Lyman 6:00.86 -
47 Boe Fines JR Lake Nona 6:01.52 -
48 Aiden Blackstock JR Lake Mary 6:21.95 -
49 Justin Warhurst SO Lyman 6:22.42 -
50 Brandon Hill JR Lyman 6:28.31 -
51 Liam Napolitano JR Timber Creek 6:28.63 -
52 Braeden Dias FR Lake Mary 6:37.59 -
53 Connor Densberger SR Oviedo 6:39.48 -
54 Shawn Sewpersaud SO South Lake 6:41.18 -
55 Marcos Hernandez SO Lake Mary 6:43.11 -
56 Koda Harkema 6 City of Life Christian 6:43.29 -
57 Brady Almeida 8 City of Life Christian 6:44.26 -
58 Kaiden Harkema FR City of Life Christian 6:45.35 -
59 Anthony Pascazio FR Lake Mary 7:05.28 -
60 Jack Harkema FR City of Life Christian 7:29.99 -
  Anthony Aziz SO Lake Nona DNS   
  Richard Walters SO Geneva School DNS   
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS   
  Elijah Candelario FR Lake Nona DNS   
  Kennth Wu SO Lake Nona DNS   
  James Beers SO Lake Nona DNS   
  Rory Kirkland FR Lake Mary DNS   
  Jed Flood SO Geneva School DNS   
  Kaleo Fornoles FR South Lake DNS   
  Kaleeb Vazquez FR South Lake DNS   
  Angel Colon FR Lyman DNS   
  Daniel Torres FR Lyman DNS   
  Daniel Gonzalez 6 City of Life Christian DNS   
  Owen Sommerfeldt FR Oviedo DNS   
  Colin Duncan SR Oviedo DNS   
  Aidan Vollenweider SO Geneva School DNS   
  Dylan Nanku FR South Lake DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Alex Newman JR Oviedo 5:11.56 -
20 Connor Stromberg FR Lake Mary 5:12.48 -
21 Jacob Porterfield FR Lake Mary 5:13.22 -
22 Donovan Levin FR Lake Mary 5:15.28 -
23 Jackson McAfee FR Timber Creek 5:15.49 -
25 Cairo Vanegas JR Oviedo 5:16.39 -
31 William Shifflett JR Lake Mary 5:28.84 -
33 Zev Jungreis JR South Lake 5:32.13 -
37 Austin Jessum FR Timber Creek 5:40.75 -
38 Thalyson Viana SO South Lake 5:43.69 -
43 Grant Walker SO South Lake 5:57.52 -
51 Liam Napolitano JR Timber Creek 6:28.63 -
54 Shawn Sewpersaud SO South Lake 6:41.18 -
55 Marcos Hernandez SO Lake Mary 6:43.11 -
56 Koda Harkema 6 City of Life Christian 6:43.29 -
58 Kaiden Harkema FR City of Life Christian 6:45.35 -
59 Anthony Pascazio FR Lake Mary 7:05.28 -
60 Jack Harkema FR City of Life Christian 7:29.99 -
  Daniel Gonzalez 6 City of Life Christian DNS   
  Owen Sommerfeldt FR Oviedo DNS   
  Dylan Nanku FR South Lake DNS   
  Rory Kirkland FR Lake Mary DNS   
  Elijah Quintana FR Geneva School DNS   
  Richard Walters SO Geneva School DNS   
  Kennth Wu SO Lake Nona DNS   
  Kaleeb Vazquez FR South Lake DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Cory Clayton FR Timber Creek 5:04.18 -
30 Caleb D'Antonio SO Lake Mary 5:27.62 -
34 Joshua Cargill SR South Lake 5:34.29 -
35 Lucas Holmes SO Lake Mary 5:34.76 -
36 William Bronga SO Oviedo 5:37.83 -
39 Finley Spurling SR Lake Mary 5:45.03 -
40 Thomas Nguyen SR Lyman 5:52.95 -
41 Brian Garcia-Nazario FR Colonial 5:53.32 -
42 Jadon Grant SR Lake Mary 5:56.25 -
45 Dominick Morgan SO Lyman 5:59.17 -
46 Connor Darwent FR Lyman 6:00.86 -
47 Boe Fines JR Lake Nona 6:01.52 -
48 Aiden Blackstock JR Lake Mary 6:21.95 -
49 Justin Warhurst SO Lyman 6:22.42 -
50 Brandon Hill JR Lyman 6:28.31 -
52 Braeden Dias FR Lake Mary 6:37.59 -
53 Connor Densberger SR Oviedo 6:39.48 -
57 Brady Almeida 8 City of Life Christian 6:44.26 -
  James Beers SO Lake Nona DNS   
  Daniel Torres FR Lyman DNS   
  Angel Colon FR Lyman DNS   
  Elijah Candelario FR Lake Nona DNS   
  Kaleo Fornoles FR South Lake DNS   
  Anthony Aziz SO Lake Nona DNS   
  Aidan Vollenweider SO Geneva School DNS   
  Jed Flood SO Geneva School DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santos Aguilar SR South Lake 4:41.84 10
2 Dylan Torres SO Lake Nona 4:43.92 8
3 Brendan Hamilton SR Lake Mary 4:49.31 6
4 Caleb Brady SR Timber Creek 4:49.38 5
5 Marc McDonald JR Oviedo 4:51.53 4
6 Connor Kracht SR Oviedo 4:55.11 3
7 Evan Boudreau JR Lake Nona 4:57.58 2
8 Robert Bellamy JR Oviedo 5:00.10 1
9 Rey Permaul SR Oviedo 5:00.23 -
10 Jacob Bormet SR Lake Mary 5:03.77 -
12 Nathan Henning SO Lake Mary 5:04.67 -
13 Issac Eshleman JR Lyman 5:05.24 -
14 Gabriel Barker JR Lake Nona 5:05.60 -
15 Myles Egerton SO Oviedo 5:06.68 -
16 Amir Rosa SR Lake Nona 5:07.53 -
17 Elias Pack SR Lake Nona 5:09.20 -
19 Markus Mazurowski JR Colonial 5:12.27 -
24 Harold Baerga SO Lake Nona 5:16.37 -
26 Adam Ruble JR Lake Mary 5:19.08 -
27 Caleb Nunn SR Lake Nona 5:20.20 -
28 Eduardo Rojas SR Colonial 5:23.82 -
29 Jaelin Stojic FR Lyman 5:27.60 -
32 Theodore Crouch SO Oviedo 5:30.63 -
44 Luca Emmans FR Lake Nona 5:57.57 -
  Colin Duncan SR Oviedo DNS