March 26, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Shannon Levy JR Osceola (Kissimmee) 13.51 13.88 9.95 12.28 15.11 13.27 10 -0.3
2 Tykira Glasco SR Rockledge 15.13 10.34 15.99 12.30 8.61 11.07 8 -0.3
3 Anijia Sutton SR Rockledge 9.44 14.41 12.67 12.42 16.15 15.65 6 -0.3
4 Shadae Hawkins FR Rockledge 11.49 13.62 13.49 12.49 10.87 14.99 5 -0.3
5 Quanaya Jenkins JR Osceola (Kissimmee) 14.05 9.16 9.41 12.54 14.80 15.05 4 -0.3
6 Mariana Morillo FR Horizon 13.11 15.14 14.12 12.72 14.00 10.18 3 1.3
7 Zanaya Bright SO Osceola (Kissimmee) 13.43 12.92 16.50 12.79 12.67 10.75 2 1.3
8 Emma Morris SO Lake Nona 12.30 12.05 11.53 12.81 10.12 9.23 1 -0.3
9 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 9.75 10.91 16.17 12.83 10.78 16.04 - -0.3
10 Anaya Wills SR Spruce Creek 13.62 11.16 12.07 12.97 13.88 12.84 - 1.3
11 Davionne Stinson FR Vero Beach 9.10 10.66 14.03 12.99 13.77 14.81 - 1.3
12 Hezzy Seabrook SO Timber Creek 9.53 10.84 10.44 13.05 9.14 13.32 - -0.3
13 Senyce Rene SO Dr. Phillips 12.04 16.75 13.87 13.08 12.56 14.39 - 1.3
14 Makayla Stokes SO Timber Creek 10.21 15.70 16.22 13.08 15.31 15.57 - 1.3
15 Lauren Mallinger FR Melbourne 16.35 10.21 14.92 13.08 10.47 16.09 - 1.3
16 Adriana Rosa SR Harmony 15.81 16.99 11.86 13.17 11.07 13.44 - 1.3
17 Carmen Simmons SO Horizon 16.61 15.69 10.28 13.18 10.55 15.29 - 0.6
18 Laylah Lara JR St. Cloud 13.99 12.27 10.82 13.19 16.10 11.74 - 0.6
19 Victorious Smith FR Lake Nona 9.72 10.65 11.18 13.31 16.11 11.72 - -0.6
20 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 12.00 11.33 14.53 13.33 9.34 12.40 - 0.4
21 Arianna Slater SR Lake Nona 14.17 17.37 9.62 13.36 9.49 9.62 - 0.4
22 Elise Butler SR Spruce Creek 16.50 16.90 9.39 13.41 14.49 15.69 - 0.4
23 Maggie Harp SR Cocoa 16.23 15.16 12.48 13.41 12.61 13.82 - 0.4
24 Aniya Means SR Spruce Creek 10.21 14.24 13.17 13.43 16.66 10.61 - 0.4
25 Bethany Muncey SR Heritage 10.92 12.54 10.38 13.48 10.79 10.25 - 0.4
26 Leyshka Arroyo SR Tohopekaliga 14.18 9.45 16.61 13.50 17.42 11.07 - 0.8
27 Alexus Parsons JR Melbourne 9.80 10.20 11.29 13.60 15.78 12.38 - 0.4
28 Paris Jernigan JR Viera 13.11 11.06 11.33 13.65 11.74 13.79 - -0.2
29 Jolie Flowers JR Freedom (Orlando) 9.97 15.57 16.93 13.65 12.15 12.15 - 0.6
30 Cydney Sergant SR Bartow 11.93 17.42 15.91 13.71 16.87 13.71 - -0.6
31 Morgan Pascual FR Harmony 17.55 14.40 15.63 13.71 10.01 11.66 - 0.6
32 Tyrina Bathelemy FR Vero Beach 14.97 12.77 13.73 13.73 14.56 10.58 - -0.6
33 Starlet Matthews JR Tohopekaliga 13.64 11.85 9.78 13.77 16.39 16.67 - -0.6
34 Ariah Beckford SO Cocoa 10.75 12.82 17.09 13.78 12.41 11.44 - 0.8
35 Charlize Salgado SR Timber Creek 10.22 11.60 15.74 13.80 11.87 13.67 - 0.8
36 Amerie Wingster SO Dr. Phillips 9.67 13.54 11.88 13.81 17.68 17.54 - 0.8
37 Ausauna Whittaker SR Olympia 17.14 11.89 12.44 13.82 12.03 12.58 - 2.8
38 Kimaree Bacon 8 Lake Highland Prep 12.05 17.87 11.50 13.85 12.05 17.04 - 0.6
39 Jirehlis Chiclana FR Harmony 17.28 16.44 14.91 13.93 16.02 11.57 - -0.6
40 Meryl Canine FR Lake Highland Prep 14.53 13.14 12.44 13.97 14.67 10.62 - -0.2
41 Sydnee Massey SO Olympia 15.94 10.77 14.68 13.98 14.26 10.21 - -0.6
42 Jade Rios FR St. Cloud 14.04 15.73 17.98 14.04 14.89 16.43 - -0.6
43 Alaina Roberts SO New Smyrna Beach 10.20 13.60 16.00 14.16 15.44 10.77 - 0.6
44 Arlinda Roundtree SO Olympia 10.40 15.95 13.39 14.24 17.23 10.54 - 2.8
45 Saniyah Williams JR Cypress Creek 10.56 12.28 18.41 14.27 11.85 17.84 - -0.2
46 Nicole Novak SO Lake Buena Vista 17.44 10.44 18.58 14.29 12.01 14.01 - 0.5
47 LaRhiyyah Shepherd SO Auburndale 13.64 17.51 11.77 14.35 16.94 15.36 - 2.8
48 Sonia Cano JR St. Cloud 12.64 12.21 16.09 14.36 16.37 17.81 - -0.2
49 Annabel Bispo SO Lake Highland Prep 17.95 11.92 11.92 14.36 11.06 12.93 - -0.2
50 T'Miyahh Brooks SO Kathleen 15.03 11.27 16.91 14.45 13.15 15.32 - -0.2
51 Jada Mitchell SO New Smyrna Beach 15.03 17.78 16.62 14.45 17.49 18.21 - -0.2
52 Dontaesha Cobb SO Cypress Creek 16.64 18.09 16.79 14.47 14.62 16.07 - 2.8
53 Melkia Lee JR Tohopekaliga 14.49 10.73 13.62 14.49 17.39 12.76 - -0.2
54 Shayna Alder SO Heritage 18.13 14.94 18.13 14.50 14.36 15.08 - -0.6
55 Khalia Hinson SR Auburndale 16.53 15.66 15.52 14.50 17.11 11.75 - 0.5
56 Nadeysha Rodriguez JR Kathleen 17.60 11.05 16.14 14.54 16.87 16.72 - -0.2
57 Olivia White FR Horizon 11.23 10.36 16.33 14.58 15.90 17.50 - 0.8
58 Marina Habashy JR Lake Buena Vista 14.02 18.25 13.00 14.60 14.46 15.92 - -0.2
59 Mya Frisby SR Freedom (Orlando) 13.25 17.82 15.17 14.72 11.93 15.90 - 2.8
60 Evangeline Schmitt SO Lake Buena Vista 10.90 11.35 17.68 14.73 18.42 15.77 - 0.5
61 Brienna McCain SO Viera 18.22 14.81 14.52 14.81 15.55 16.74 - -0.2
62 Tayler Raymond SO Auburndale 15.51 17.76 12.95 15.05 11.59 11.29 - 0.5
63 Nicole Martinez FR Cypress Creek 19.47 14.87 18.86 15.33 11.19 15.18 - 0.5
64 Priska Vaillant SR Freedom (Orlando) 12.32 15.70 18.16 15.39 14.47 13.70 - 0.5
65 Melanie Medina FR New Smyrna Beach 18.41 17.18 14.55 15.47 13.31 15.78 - 0.5
  Skyy Bell FR Vero Beach DQ DQ DQ DQ DQ DQ - -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
37 Ausauna Whittaker SR Olympia 9.68 17.42 11.75 13.82 17.56 16.86 17.00 -
44 Arlinda Roundtree SO Olympia 16.52 12.96 17.38 14.24 11.25 16.95 15.10 -
47 LaRhiyyah Shepherd SO Auburndale 10.05 15.36 17.65 14.35 16.36 14.93 11.48 -
52 Dontaesha Cobb SO Cypress Creek 18.24 12.59 13.46 14.47 17.22 15.63 17.22 -
59 Mya Frisby SR Freedom (Orlando) 18.99 17.52 17.37 14.72 13.10 15.46 17.23 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Paris Jernigan JR Viera 16.11 10.38 9.97 13.65 10.92 -
40 Meryl Canine FR Lake Highland Prep 15.09 11.74 18.17 13.97 11.04 -
45 Saniyah Williams JR Cypress Creek 14.84 16.56 15.70 14.27 11.42 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
26 Leyshka Arroyo SR Tohopekaliga 12.02 13.50 -
34 Ariah Beckford SO Cocoa 15.44 13.78 -
35 Charlize Salgado SR Timber Creek 15.74 13.80 -
36 Amerie Wingster SO Dr. Phillips 14.23 13.81 -
57 Olivia White FR Horizon 17.79 14.58 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
46 Nicole Novak SO Lake Buena Vista 14.29 16.58 -
55 Khalia Hinson SR Auburndale 14.50 15.95 -
60 Evangeline Schmitt SO Lake Buena Vista 14.73 17.68 -
62 Tayler Raymond SO Auburndale 15.05 16.56 -
63 Nicole Martinez FR Cypress Creek 15.33 11.96 -
64 Priska Vaillant SR Freedom (Orlando) 15.39 19.86 -
65 Melanie Medina FR New Smyrna Beach 15.47 14.08 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
48 Sonia Cano JR St. Cloud 14.36 16.37 -
49 Annabel Bispo SO Lake Highland Prep 14.36 12.35 -
50 T'Miyahh Brooks SO Kathleen 14.45 12.00 -
51 Jada Mitchell SO New Smyrna Beach 14.45 10.70 -
53 Melkia Lee JR Tohopekaliga 14.49 10.44 -
56 Nadeysha Rodriguez JR Kathleen 14.54 13.24 -
58 Marina Habashy JR Lake Buena Vista 14.60 18.55 -
61 Brienna McCain SO Viera 14.81 11.41 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
19 Victorious Smith FR Lake Nona 13.31 10.52 -
30 Cydney Sergant SR Bartow 13.71 17.14 -
32 Tyrina Bathelemy FR Vero Beach 13.73 10.99 -
33 Starlet Matthews JR Tohopekaliga 13.77 14.32 -
39 Jirehlis Chiclana FR Harmony 13.93 15.19 -
41 Sydnee Massey SO Olympia 13.98 11.61 -
42 Jade Rios FR St. Cloud 14.04 16.29 -
54 Shayna Alder SO Heritage 14.50 16.82 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Carmen Simmons SO Horizon 14.77 15.03 17.14 10.28 14.77 13.18 13.71 -
18 Laylah Lara JR St. Cloud 15.17 12.93 13.99 14.91 12.67 13.19 15.44 -
29 Jolie Flowers JR Freedom (Orlando) 16.38 16.66 16.79 13.24 13.93 13.65 13.11 -
31 Morgan Pascual FR Harmony 10.70 10.29 17.55 15.91 14.54 13.71 14.54 -
38 Kimaree Bacon 8 Lake Highland Prep 11.78 16.35 13.02 13.16 17.32 13.85 13.72 -
43 Alaina Roberts SO New Smyrna Beach 10.34 14.73 17.42 16.15 17.99 14.16 16.29 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Jayla Edgecombe 8 Cocoa 16.67 11.20 11.20 13.33 11.33 9.60 -
21 Arianna Slater SR Lake Nona 10.56 13.23 14.30 13.36 14.70 14.30 -
22 Elise Butler SR Spruce Creek 15.69 15.16 15.96 13.41 17.03 16.23 -
23 Maggie Harp SR Cocoa 13.15 15.83 12.07 13.41 14.76 16.23 -
24 Aniya Means SR Spruce Creek 14.91 16.66 11.69 13.43 16.66 10.48 -
25 Bethany Muncey SR Heritage 14.16 12.41 14.70 13.48 9.44 10.11 -
27 Alexus Parsons JR Melbourne 17.41 13.88 10.20 13.60 9.52 12.79 -
  Skyy Bell FR Vero Beach DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Girls' 100 Meters Section 9
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Mariana Morillo FR Horizon 12.72 3
7 Zanaya Bright SO Osceola (Kissimmee) 12.79 2
10 Anaya Wills SR Spruce Creek 12.97 -
11 Davionne Stinson FR Vero Beach 12.99 -
13 Senyce Rene SO Dr. Phillips 13.08 -
14 Makayla Stokes SO Timber Creek 13.08 -
15 Lauren Mallinger FR Melbourne 13.08 -
16 Adriana Rosa SR Harmony 13.17 -
Girls' 100 Meters Section 10
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shannon Levy JR Osceola (Kissimmee) 15.97 14.37 8.72 9.34 11.92 14.86 12.28 10
2 Tykira Glasco SR Rockledge 13.78 15.63 13.53 10.95 9.35 13.04 12.30 8
3 Anijia Sutton SR Rockledge 13.05 15.28 12.92 9.69 9.94 11.93 12.42 6
4 Shadae Hawkins FR Rockledge 9.37 10.00 10.37 14.99 9.50 10.62 12.49 5
5 Quanaya Jenkins JR Osceola (Kissimmee) 9.16 14.42 15.68 10.41 15.80 14.68 12.54 4
8 Emma Morris SO Lake Nona 9.74 11.79 14.86 15.38 10.12 11.02 12.81 1
9 Za'kaiyah Allen JR Melbourne 14.25 16.17 14.37 10.01 16.30 10.65 12.83 -
12 Hezzy Seabrook SO Timber Creek 9.40 15.79 12.01 10.44 10.57 13.58 13.05 -