March 25, 2022
|
Indian Rocks Christian - Largo, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 2:38.16 2:11.19 2:02.60 10
2 Landon Young SR Indian Rocks Christian 1:31.13 2:02.34 2:04.83 8
3 Garrett Anderson JR Indian Rocks Christian 1:37.47 2:41.19 2:04.95 6
4 Jervon Hinton SR Admiral Farragut 2:31.25 2:36.34 2:07.10 5
5 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 1:30.39 2:20.03 2:07.30 4
6 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 1:34.64 1:46.14 2:07.88 3
7 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 2:09.28 1:43.43 2:09.28 2
8 Ethan Laue JR Seminole 1:33.12 1:49.93 2:09.33 1
9 Hunter Beam SR First Baptist (Naples) 2:44.86 2:48.76 2:09.81 -
10 Mark Amin JR Palm Harbor University 1:50.41 2:30.68 2:09.89 -
11 Blaise Reynolds SO Northside Christian 2:34.53 2:12.26 2:10.95 -
12 Zachary Slocum JR Seminole 2:13.95 2:25.89 2:12.62 -
13 Jack Penn SO Palm Harbor University 2:38.45 2:01.17 2:13.15 -
14 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 1:39.30 2:03.46 2:14.19 -
15 Owen Leavitt JR Northside Christian 2:43.55 2:24.63 2:15.16 -
16 Jaime Candelaria JR Wiregrass Ranch 1:45.47 1:56.28 2:15.21 -
17 Logan Chase SO Seminole 2:13.98 2:54.58 2:15.33 -
18 Crosby Kappelar 7 Indian Rocks Christian 2:54.92 2:54.92 2:17.73 -
19 Keenan Laperriere JR Seminole 2:39.11 2:26.66 2:18.35 -
20 Jacob Miller SO Admiral Farragut 2:10.71 2:06.54 2:19.05 -
21 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 2:26.16 2:05.28 2:19.20 -
22 John Willetts SR Palm Harbor University 2:58.40 1:43.14 2:19.37 -
23 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 2:57.45 1:46.19 2:19.72 -
24 Riley Welch SR Indian Rocks Christian 2:12.22 2:43.17 2:20.66 -
25 GRANT WILSON SO Osceola (Seminole) 2:46.02 1:45.52 2:20.69 -
26 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 2:20.71 2:31.97 2:20.71 -
27 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 3:01.06 2:15.80 2:21.45 -
28 Andrew Krivda 8 First Baptist (Naples) 1:39.02 2:49.74 2:21.45 -
29 John Stoddard FR Indian Rocks Christian 2:54.02 2:44.12 2:21.48 -
30 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 2:10.43 2:00.51 2:21.77 -
31 Ethan Marrow FR Tampa Prep 2:57.65 1:58.91 2:23.26 -
32 Gabriel Rill SO Tampa Bay HEAT 2:46.51 2:00.58 2:23.54 -
33 Anderson Cole SO Keswick Christian 2:54.00 2:56.88 2:23.80 -
34 Cole Anthony JR Indian Rocks Christian 2:58.35 2:55.48 2:23.83 -
35 Ozzy Bedell SO Shorecrest Prep 2:39.69 2:33.88 2:25.17 -
36 John Slocum JR Seminole 2:25.72 2:56.33 2:25.72 -
37 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 2:14.17 2:08.33 2:25.83 -
38 JADEN SHEFFIELD SO Osceola (Seminole) 1:53.99 2:33.45 2:26.14 -
39 Jackson Reens FR Tampa Prep 1:51.14 2:05.76 2:26.23 -
40 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 2:50.03 2:00.19 2:26.57 -
41 Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch 2:56.36 2:28.43 2:26.96 -
42 Sathwik Yarlagadda SO Wiregrass Ranch 2:46.58 2:12.67 2:27.41 -
43 Andrew Withey SR Northside Christian 2:51.10 1:50.63 2:27.50 -
44 Mitchell McCaslin JR Wiregrass Ranch 2:54.86 1:45.21 2:28.18 -
45 Zacharie Garcon JR First Baptist (Naples) 2:18.30 2:06.41 2:28.71 -
46 Kaden Manalo SO Wiregrass Ranch 2:52.66 2:34.80 2:28.84 -
47 Cooper Kappeler SR Indian Rocks Christian 2:09.58 3:01.71 2:28.94 -
48 Wesley Ray JR Seminole 2:08.53 3:09.81 2:29.45 -
49 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 3:02.99 1:45.00 2:29.99 -
50 Andres Luna FR Indian Rocks Christian 2:00.36 2:31.95 2:30.44 -
51 Asher Walton 8 Shorecrest Prep 2:38.28 1:54.57 2:30.74 -
52 Isaieh Chois SR Tampa Prep 2:31.26 2:34.29 2:31.26 -
53 Dylan Miley SR Clearwater Central Catholic 1:51.97 2:05.58 2:31.30 -
54 Scott Holbrook SR Northside Christian 2:49.93 2:57.52 2:31.72 -
55 Austin Carr JR Northside Christian 3:00.81 2:31.94 2:31.94 -
56 Trace Stevens FR Seffner Christian 2:21.46 3:17.73 2:32.10 -
57 Braden Harris SO Tampa Bay HEAT 2:26.18 2:38.36 2:32.27 -
58 Ronan Yeager FR Osceola (Seminole) 2:26.65 3:17.06 2:32.76 -
59 Tyler Speed JR Clearwater Central Catholic 3:00.32 2:40.45 2:32.81 -
60 Daniel Rashid FR First Baptist (Naples) 2:03.40 2:04.94 2:34.24 -
61 Thomas Boals SO Shorecrest Prep 3:08.29 2:42.05 2:34.33 -
62 Avery Richardson SO Shorecrest Prep 2:29.94 2:42.30 2:34.57 -
63 Will Florell JR Shorecrest Prep 2:36.22 2:22.30 2:34.67 -
64 Josh Paul SO First Baptist (Naples) 3:11.84 2:31.62 2:34.71 -
65 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 2:50.95 2:22.72 2:36.83 -
66 Reid Keller JR Shorecrest Prep 2:02.43 1:53.02 2:36.96 -
67 Xander Grant SO Wiregrass Ranch 2:26.09 3:22.64 2:37.08 -
68 Nolan Workman FR Northside Christian 3:17.99 2:33.99 2:37.13 -
69 Kody Stephens SO Berkeley Prep 3:21.87 3:23.45 2:37.71 -
70 Aiden Szeto SO Palm Harbor University 3:04.62 2:44.11 2:37.79 -
71 Daryn Godoy FR Northside Christian 3:16.23 2:52.50 2:38.25 -
72 Aiden Williams FR Osceola (Seminole) 3:24.57 2:46.51 2:38.58 -
73 Michael Menapace JR Palm Harbor University 1:58.07 2:36.36 2:39.55 -
74 Jaiden Roman SR Pinellas Park 2:54.03 1:54.96 2:39.66 -
75 Julian Garcia JR Wiregrass Ranch 2:24.65 2:50.65 2:42.52 -
76 Christopher Beebe FR Tampa Bay HEAT 2:26.51 3:02.32 2:42.78 -
77 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 3:12.53 2:08.90 2:43.16 -
78 Zachary Schwanzl SR Wiregrass Ranch 2:40.32 3:31.04 2:43.59 -
79 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 3:15.97 2:46.33 2:44.68 -
80 Josiah Berry 7 Indian Rocks Christian 2:47.40 2:47.40 2:45.74 -
81 Ben Koutz FR Seffner Christian 2:19.31 2:01.07 2:45.84 -
82 Leonardo Di Perri FR First Baptist (Naples) 2:20.97 2:17.65 2:45.84 -
83 Thomas Dann JR Tampa Prep 2:56.20 3:12.82 2:46.22 -
84 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 3:37.21 2:53.77 2:47.08 -
85 Max Schratwieser FR Shorecrest Prep 3:34.88 2:05.91 2:47.87 -
86 Brendan Black JR Seminole 2:20.91 3:08.45 2:49.77 -
87 Brandon Schwanzl JR Wiregrass Ranch 2:04.87 3:14.23 2:53.42 -
88 Dylan Payne JR Seminole 2:42.61 2:12.89 2:54.85 -
89 Richemard Mellien JR First Baptist (Naples) 3:43.85 2:21.66 2:54.88 -
90 Jaye Rice JR Seminole 2:06.50 3:23.80 2:55.69 -
91 Oliver Wahlberg FR Northside Christian 3:56.15 3:56.15 3:01.65 -
92 Kevin Nelson JR First Baptist (Naples) 2:19.14 2:57.58 3:03.07 -
93 Connor Young JR Tampa Bay HEAT 3:32.77 2:34.92 3:06.64 -
94 Benjamin Blunt FR Tampa Prep 3:36.27 3:05.92 3:09.71 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Crosby Kappelar 7 Indian Rocks Christian 2:03.96 2:17.73 2:46.66 2:34.26 -
24 Riley Welch SR Indian Rocks Christian 2:09.41 2:20.66 2:23.48 2:19.26 -
26 Jack Kasson SR Osceola (Seminole) 2:46.04 2:20.71 2:24.94 2:03.83 -
27 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 3:02.47 2:21.45 1:44.68 2:38.43 -
30 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 2:31.70 2:21.77 1:42.08 2:54.38 -
40 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 3:10.55 2:26.57 2:35.37 1:54.33 -
42 Sathwik Yarlagadda SO Wiregrass Ranch 2:49.53 2:27.41 2:43.63 2:21.52 -
44 Mitchell McCaslin JR Wiregrass Ranch 1:57.07 2:28.18 1:51.14 1:51.14 -
50 Andres Luna FR Indian Rocks Christian 1:49.83 2:30.44 2:09.38 2:19.91 -
58 Ronan Yeager FR Osceola (Seminole) 2:20.54 2:32.76 2:52.62 3:06.37 -
63 Will Florell JR Shorecrest Prep 2:31.58 2:34.67 2:47.05 2:06.83 -
64 Josh Paul SO First Baptist (Naples) 3:05.66 2:34.71 2:42.45 2:20.79 -
68 Nolan Workman FR Northside Christian 2:19.85 2:37.13 2:19.85 3:10.13 -
70 Aiden Szeto SO Palm Harbor University 2:29.90 2:37.79 3:03.04 3:20.40 -
73 Michael Menapace JR Palm Harbor University 3:05.08 2:39.55 2:49.13 3:16.25 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Jack Penn SO Palm Harbor University 2:19.81 2:17.15 2:26.47 1:55.84 2:13.15 2:19.81 -
21 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 2:17.81 1:48.58 2:19.20 2:03.89 2:19.20 2:34.52 -
22 John Willetts SR Palm Harbor University 2:45.85 2:26.34 1:57.07 1:48.71 2:19.37 2:47.25 -
25 GRANT WILSON SO Osceola (Seminole) 2:15.07 2:31.95 1:45.52 1:38.49 2:20.69 2:09.44 -
32 Gabriel Rill SO Tampa Bay HEAT 3:05.17 1:47.66 2:24.98 2:09.19 2:23.54 2:43.64 -
37 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 2:28.75 2:09.79 2:41.88 2:18.54 2:25.83 2:55.00 -
38 JADEN SHEFFIELD SO Osceola (Seminole) 2:36.37 2:40.76 1:43.76 3:09.99 2:26.14 1:55.45 -
45 Zacharie Garcon JR First Baptist (Naples) 2:34.66 2:46.56 1:58.97 3:05.89 2:28.71 3:10.35 -
48 Wesley Ray JR Seminole 2:04.05 2:56.35 3:08.31 2:26.46 2:29.45 2:10.03 -
49 Brody Jaquish FR Shorecrest Prep 2:56.99 1:46.50 1:54.00 2:19.49 2:29.99 2:46.49 -
59 Tyler Speed JR Clearwater Central Catholic 2:06.84 3:17.13 3:18.66 2:45.04 2:32.81 2:05.31 -
60 Daniel Rashid FR First Baptist (Naples) 3:09.72 2:32.70 2:28.07 2:45.04 2:34.24 2:29.62 -
67 Xander Grant SO Wiregrass Ranch 2:40.23 2:13.52 1:59.38 2:43.37 2:37.08 2:59.08 -
71 Daryn Godoy FR Northside Christian 2:35.09 2:30.34 2:46.17 2:24.01 2:38.25 2:49.33 -
86 Brendan Black JR Seminole 3:28.82 2:36.19 2:15.82 2:42.98 2:49.77 2:42.98 -
89 Richemard Mellien JR First Baptist (Naples) 2:05.92 3:03.63 3:33.36 2:58.38 2:54.88 3:07.13 -
90 Jaye Rice JR Seminole 2:39.88 3:00.96 3:39.62 2:22.31 2:55.69 2:18.80 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
16 Jaime Candelaria JR Wiregrass Ranch 2:15.21 2:35.50 -
17 Logan Chase SO Seminole 2:15.33 2:38.34 -
29 John Stoddard FR Indian Rocks Christian 2:21.48 2:00.26 -
33 Anderson Cole SO Keswick Christian 2:23.80 2:03.67 -
52 Isaieh Chois SR Tampa Prep 2:31.26 2:14.63 -
61 Thomas Boals SO Shorecrest Prep 2:34.33 2:34.33 -
65 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 2:36.83 2:27.42 -
72 Aiden Williams FR Osceola (Seminole) 2:38.58 3:19.81 -
75 Julian Garcia JR Wiregrass Ranch 2:42.52 2:32.77 -
78 Zachary Schwanzl SR Wiregrass Ranch 2:43.59 2:04.33 -
79 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 2:44.68 2:34.80 -
80 Josiah Berry 7 Indian Rocks Christian 2:45.74 3:15.58 -
87 Brandon Schwanzl JR Wiregrass Ranch 2:53.42 3:03.83 -
88 Dylan Payne JR Seminole 2:54.85 2:23.38 -
91 Oliver Wahlberg FR Northside Christian 3:01.65 2:43.49 -
92 Kevin Nelson JR First Baptist (Naples) 3:03.07 3:50.67 -
93 Connor Young JR Tampa Bay HEAT 3:06.64 3:49.57 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
34 Cole Anthony JR Indian Rocks Christian 2:23.83 2:52.60 -
36 John Slocum JR Seminole 2:25.72 2:28.64 -
46 Kaden Manalo SO Wiregrass Ranch 2:28.84 2:28.84 -
55 Austin Carr JR Northside Christian 2:31.94 2:59.29 -
56 Trace Stevens FR Seffner Christian 2:32.10 2:10.81 -
62 Avery Richardson SO Shorecrest Prep 2:34.57 3:08.58 -
66 Reid Keller JR Shorecrest Prep 2:36.96 3:24.05 -
69 Kody Stephens SO Berkeley Prep 2:37.71 2:51.91 -
74 Jaiden Roman SR Pinellas Park 2:39.66 3:10.00 -
76 Christopher Beebe FR Tampa Bay HEAT 2:42.78 2:08.60 -
77 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 2:43.16 2:46.43 -
81 Ben Koutz FR Seffner Christian 2:45.84 2:30.92 -
83 Thomas Dann JR Tampa Prep 2:46.22 2:07.99 -
84 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 2:47.08 2:32.05 -
85 Max Schratwieser FR Shorecrest Prep 2:47.87 2:22.69 -
94 Benjamin Blunt FR Tampa Prep 3:09.71 2:24.18 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Ethan Laue JR Seminole 2:09.33 1
19 Keenan Laperriere JR Seminole 2:18.35 -
23 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 2:19.72 -
28 Andrew Krivda 8 First Baptist (Naples) 2:21.45 -
31 Ethan Marrow FR Tampa Prep 2:23.26 -
35 Ozzy Bedell SO Shorecrest Prep 2:25.17 -
39 Jackson Reens FR Tampa Prep 2:26.23 -
41 Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch 2:26.96 -
43 Andrew Withey SR Northside Christian 2:27.50 -
47 Cooper Kappeler SR Indian Rocks Christian 2:28.94 -
51 Asher Walton 8 Shorecrest Prep 2:30.74 -
53 Dylan Miley SR Clearwater Central Catholic 2:31.30 -
54 Scott Holbrook SR Northside Christian 2:31.72 -
57 Braden Harris SO Tampa Bay HEAT 2:32.27 -
82 Leonardo Di Perri FR First Baptist (Naples) 2:45.84 -
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 2:38.16 2:02.60 10
2 Landon Young SR Indian Rocks Christian 2:04.83 2:04.83 8
3 Garrett Anderson JR Indian Rocks Christian 1:28.72 2:04.95 6
4 Jervon Hinton SR Admiral Farragut 2:14.73 2:07.10 5
5 Joseph Medina JR Wiregrass Ranch 1:55.85 2:07.30 4
6 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 1:51.26 2:07.88 3
7 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 1:53.77 2:09.28 2
9 Hunter Beam SR First Baptist (Naples) 2:27.99 2:09.81 -
10 Mark Amin JR Palm Harbor University 2:34.57 2:09.89 -
11 Blaise Reynolds SO Northside Christian 1:31.67 2:10.95 -
12 Zachary Slocum JR Seminole 1:34.16 2:12.62 -
14 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:47.74 2:14.19 -
15 Owen Leavitt JR Northside Christian 2:55.71 2:15.16 -
20 Jacob Miller SO Admiral Farragut 2:41.30 2:19.05 -