March 11-12, 2022
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Zack Poekert JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:33.33 9:04.00 9:04.00 11:37.00 9:26.66 9:38.00 10
2 Alex Pena JR Sunlake 10:26.47 11:00.64 7:52.70 11:06.33 9:29.51 9:01.04 8
3 Devin Makousky JR Rockledge 8:27.42 9:19.32 12:23.83 12:23.83 9:36.61 9:59.68 6
4 Colby Robbins SR Sunlake 8:57.38 8:16.93 9:20.49 12:19.61 9:37.82 11:04.50 5
5 Joel Jean SR Harmony 8:36.03 11:47.36 9:51.40 7:14.85 9:39.80 12:16.35 4
6 Julian Pomales SR Tohopekaliga 8:03.44 10:48.52 8:15.23 10:48.52 9:49.56 11:35.68 3
7 Cason Meyer SR Sunlake 10:59.47 11:52.94 10:00.06 7:19.65 9:54.11 10:35.70 2
8 Raekwon Hopkins SR Alonso 8:31.70 10:24.74 8:43.60 12:47.54 9:54.99 8:01.95 1
9 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 11:35.31 11:05.34 9:11.45 10:23.38 9:59.40 7:05.58 -
10 Cade Culpepper FR Sunlake 8:18.78 11:13.05 12:07.13 9:18.87 10:00.93 10:36.99 -
11 Jack Girard FR Viera 11:26.59 10:00.76 10:55.94 8:28.81 10:13.02 7:21.38 -
12 Joel McConnell JR Dr. Phillips 10:19.66 10:44.20 10:50.34 9:42.85 10:13.52 9:06.04 -
13 Gavin Nelson JR Mandarin 8:05.81 10:14.94 11:28.74 8:48.85 10:14.94 7:16.61 -
14 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 9:20.42 11:17.43 10:09.69 10:28.16 10:15.84 8:12.68 -
15 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:28.48 12:25.55 8:00.60 9:02.22 10:16.15 12:31.71 -
16 Christian Koppe JR West Orange 8:53.09 10:38.47 7:32.51 8:03.50 10:19.87 8:03.50 -
17 Nat Miller Junior Starr's Mill 11:11.79 7:15.42 10:09.58 10:46.90 10:22.02 7:34.08 -
18 Dominic Geraci SO Mandarin 10:06.01 11:14.73 12:29.70 10:43.50 10:24.75 13:00.94 -
19 Grant Dougher Junior Starr's Mill 9:28.82 7:55.06 11:27.58 11:27.58 10:25.07 10:18.82 -
20 Max Dedrick SR Mandarin 12:36.93 10:10.63 8:47.94 12:05.12 10:36.07 10:55.16 -
21 Cristian Calderon JR Rockledge 13:18.58 8:18.31 12:46.64 13:24.97 10:38.86 8:05.54 -
22 Caden Baker FR George Jenkins 8:00.82 8:00.82 10:28.27 8:58.52 10:41.09 7:54.41 -
23 Jaiden Mckee FR West Orange 10:32.43 11:56.32 11:04.69 8:42.72 10:45.33 10:00.16 -
24 Brian Blackwood SR Seabreeze 13:03.14 11:39.00 9:16.61 9:36.03 10:47.22 8:37.78 -
25 Ryan Winslow JR Alonso 11:20.53 7:59.61 14:02.56 10:41.64 10:48.12 13:36.64 -
26 Trenton Brayboy SO Rockledge 11:56.83 13:28.90 8:06.66 9:12.42 10:57.64 11:23.95 -
27 Hayden Herndon SO Seabreeze 10:13.07 8:53.96 10:19.66 11:32.17 10:59.21 11:25.58 -
28 Zack Kremkau JR Alonso 12:43.79 14:24.29 14:04.19 9:22.80 11:09.99 11:09.99 -
29 Joel Richards SR Tohopekaliga 11:36.64 13:31.62 12:30.75 13:24.86 11:16.35 9:48.43 -
30 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 8:00.49 11:09.98 9:08.16 8:20.79 11:16.74 8:20.79 -
31 Zachary Smith SO Harmony 9:25.33 10:13.59 8:50.86 10:34.27 11:29.42 9:32.22 -
32 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 14:35.94 10:06.95 14:01.45 12:52.48 11:29.71 9:04.87 -
33 Brad Boncay SO Rockledge 14:03.49 14:58.80 13:35.83 14:24.23 11:31.38 14:58.80 -
34 Michael Mandato FR Windermere 12:27.33 11:38.89 10:57.38 14:24.97 11:31.97 11:52.73 -
35 Seren McNulty FR Lakewood 10:57.81 9:13.95 10:57.81 14:04.77 11:32.43 10:43.96 -
36 Alex Hansen SO Alonso 12:35.89 9:49.45 14:54.58 11:05.74 11:33.47 13:24.43 -
37 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 9:01.14 12:29.26 9:42.76 13:03.95 11:33.76 11:47.64 -
38 Jason Lee SO Viera 12:11.43 12:11.43 12:46.26 9:52.11 11:36.60 13:35.03 -
39 Matt Schwindler JR Wharton 11:02.84 11:16.79 15:07.04 9:18.18 11:37.72 13:36.34 -
40 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 10:56.93 10:42.96 12:20.80 11:38.86 11:38.86 12:27.78 -
41 DJim Pierre FR Evans 14:09.16 10:52.66 13:13.02 10:24.59 11:41.78 11:20.73 -
42 Cameron White SO Kathleen 12:38.15 9:28.62 13:06.23 11:13.91 11:41.99 13:20.27 -
43 Gadiel Centeno JR George Jenkins 15:38.71 11:04.32 12:09.30 13:07.07 12:02.08 8:32.68 -
44 Connor Murphy SR Mandarin 10:05.84 13:20.31 14:20.15 11:35.60 12:27.95 10:28.28 -
45 Avery Kaak FR Dr. Phillips 12:21.91 10:19.53 14:39.58 13:07.80 12:44.85 10:11.88 -
46 Gabriel Mourad SR Celebration 14:17.27 14:09.40 16:15.24 16:30.97 13:06.48 12:19.30 -
47 Jordan Emanuel FR Celebration 16:36.99 14:27.30 13:30.56 14:19.20 13:30.56 10:48.45 -
48 Jackson Ince FR George Jenkins 13:46.37 14:11.92 12:04.14 17:19.35 14:11.92 12:55.25 -
49 Saam Hosseinali FR St. Cloud 12:40.12 16:05.09 13:39.90 13:48.44 14:14.06 9:57.85 -
50 Conner Davis SO Auburndale 16:28.22 12:47.64 18:14.11 16:10.58 14:42.34 12:38.82 -
51 Roman La Rock FR Wharton 12:07.68 15:50.83 19:43.68 12:07.68 16:10.23 12:07.68 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Caden Baker FR George Jenkins 13:53.42 8:13.64 9:43.40 8:26.47 10:41.09 9:56.22 -
26 Trenton Brayboy SO Rockledge 11:50.26 8:52.69 9:58.46 11:56.83 10:57.64 11:17.37 -
27 Hayden Herndon SO Seabreeze 12:38.10 11:58.54 13:50.61 8:27.60 10:59.21 8:14.41 -
37 Daniel Melendez SO Osceola (Kissimmee) 10:24.39 13:31.70 8:33.39 10:59.08 11:33.76 9:28.89 -
41 DJim Pierre FR Evans 10:24.59 12:09.86 14:37.23 12:09.86 11:41.78 12:23.89 -
42 Cameron White SO Kathleen 14:58.55 11:41.99 14:02.39 14:09.41 11:41.99 10:52.85 -
44 Connor Murphy SR Mandarin 11:28.12 12:13.00 11:58.04 15:57.38 12:27.95 13:42.75 -
45 Avery Kaak FR Dr. Phillips 11:05.42 15:40.77 16:11.36 15:33.12 12:44.85 11:43.67 -
46 Gabriel Mourad SR Celebration 16:38.83 13:06.48 13:14.35 16:23.10 13:06.48 16:54.56 -
47 Jordan Emanuel FR Celebration 10:16.03 16:53.20 16:53.20 13:54.88 13:30.56 15:48.36 -
48 Jackson Ince FR George Jenkins 12:12.66 12:38.21 10:47.46 12:46.73 14:11.92 13:37.85 -
49 Saam Hosseinali FR St. Cloud 13:48.44 10:06.39 11:14.71 18:30.28 14:14.06 14:39.69 -
50 Conner Davis SO Auburndale 15:35.28 13:14.11 16:45.87 15:17.64 14:42.34 17:21.17 -
51 Roman La Rock FR Wharton 15:12.02 13:44.70 15:50.83 11:28.87 16:10.23 11:48.27 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Devin Makousky JR Rockledge 8:38.95 9:36.61 12:06.53 7:12.46 6
12 Joel McConnell JR Dr. Phillips 12:03.96 10:13.52 11:21.01 9:30.58 -
16 Christian Koppe JR West Orange 10:07.48 10:19.87 12:17.65 8:34.50 -
17 Nat Miller Junior Starr's Mill 10:03.36 10:22.02 9:13.60 10:28.24 -
19 Grant Dougher Junior Starr's Mill 8:45.06 10:25.07 10:00.07 7:23.80 -
20 Max Dedrick SR Mandarin 9:26.11 10:36.07 12:11.48 10:16.99 -
23 Jaiden Mckee FR West Orange 9:08.53 10:45.33 7:38.19 8:04.00 -
24 Brian Blackwood SR Seabreeze 11:13.11 10:47.22 8:18.36 11:51.95 -
25 Ryan Winslow JR Alonso 7:46.65 10:48.12 10:48.12 7:59.61 -
28 Zack Kremkau JR Alonso 14:17.59 11:09.99 9:02.70 11:09.99 -
29 Joel Richards SR Tohopekaliga 8:00.21 11:16.35 12:37.52 11:43.41 -
30 Johnathon Rocendo FR Lake Wales 11:37.05 11:16.74 10:02.30 12:44.72 -
31 Zachary Smith SO Harmony 12:03.90 11:29.42 8:50.86 12:17.68 -
32 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 8:44.18 11:29.71 11:29.71 8:37.29 -
33 Brad Boncay SO Rockledge 11:10.64 11:31.38 11:59.04 10:42.99 -
34 Michael Mandato FR Windermere 13:43.45 11:31.97 13:57.29 8:11.30 -
35 Seren McNulty FR Lakewood 12:07.06 11:32.43 12:34.75 9:48.57 -
36 Alex Hansen SO Alonso 14:19.91 11:33.47 9:21.71 12:01.21 -
38 Jason Lee SO Viera 13:41.99 11:36.60 9:52.11 11:08.74 -
39 Matt Schwindler JR Wharton 8:29.34 11:37.72 13:57.27 11:23.77 -
40 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 11:10.91 11:38.86 9:05.11 14:19.60 -
43 Gadiel Centeno JR George Jenkins 14:19.28 12:02.08 15:38.71 13:35.95 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zack Poekert JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 9:26.66 10
2 Alex Pena JR Sunlake 9:29.51 8
4 Colby Robbins SR Sunlake 9:37.82 5
5 Joel Jean SR Harmony 9:39.80 4
6 Julian Pomales SR Tohopekaliga 9:49.56 3
7 Cason Meyer SR Sunlake 9:54.11 2
8 Raekwon Hopkins SR Alonso 9:54.99 1
9 Jayven Garcia SR Tohopekaliga 9:59.40 -
10 Cade Culpepper FR Sunlake 10:00.93 -
11 Jack Girard FR Viera 10:13.02 -
13 Gavin Nelson JR Mandarin 10:14.94 -
14 Zeniel Lizardo JR Tohopekaliga 10:15.84 -
15 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:16.15 -
18 Dominic Geraci SO Mandarin 10:24.75 -
21 Cristian Calderon JR Rockledge 10:38.86 -