April 9, 2022
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 4:35.09 10
2 Tyler Rogers JR Plant 4:38.92 8
3 George Dirks SO Plant 4:42.86 6
4 Roman Montero SO Robinson 4:43.19 5
5 Cooper Chesser FR Sickles 4:44.76 4
6 Zachary Glover FR Sickles 4:48.81 3
7 Trevor Connatser JR Newsome 4:50.86 2
8 Caden Sessions JR Land O'Lakes 4:51.09 1
9 William Poe SO Zephyrhills 4:51.46 -
10 Jordan Hierholzer SR Bloomingdale 4:51.72 -
11 Hunter Boggs SO Wiregrass Ranch 4:52.26 -
12 Zack Kremkau JR Alonso 4:53.24 -
13 Jacob Potantus JR Plant 4:53.71 -
14 Ryan Winslow JR Alonso 4:53.77 -
15 Sawyer Raveling SR George Steinbrenner 4:54.44 -
16 Preston Cooper FR Alonso 4:55.11 -
17 Dylan Fournier FR Plant 4:56.57 -
18 Douglas Yoder SO Robinson 4:57.36 -
19 Nehemiah Morales SO Land O'Lakes 4:58.74 -
20 Brady Peifer FR George Steinbrenner 4:59.89 -
21 Michael McDow SO Geneva Classical Academy 5:00.10 -
22 Ethan Russ SO George Steinbrenner 5:00.19 -
23 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 5:00.22 -
24 Miles Kennedy SR Geneva Classical Academy 5:00.46 -
25 Jackson Miller JR Plant 5:00.61 -
26 Dylan Powell SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:00.76 -
27 Eric Major SR Chamberlain 5:01.22 -
28 Seth Brickman JR Plant 5:03.54 -
29 Jacob Smith JR George Steinbrenner 5:03.66 -
30 William Thompson JR Plant 5:06.86 -
31 Tytan Hinson FR Land O'Lakes 5:07.67 -
32 Lance Logan SO Sickles 5:07.86 -
33 Wendell Rivera JR Jefferson 5:09.97 -
34 Samuel Aspinall FR George Steinbrenner 5:10.11 -
35 Garrett Pelletier JR Newsome 5:10.15 -
36 Dallin Chapman FR Newsome 5:10.76 -
37 Brett Brown JR Wharton 5:11.76 -
38 Arnold Moran JR Hillsborough 5:13.06 -
39 Cameron Howe SR Alonso 5:13.10 -
40 Dallas Milburn FR Wharton 5:13.52 -
41 Matthew Croswell Jr. JR George Steinbrenner 5:13.60 -
42 Charles Clark FR George Steinbrenner 5:14.20 -
43 Clayton Slowick JR Plant 5:16.01 -
44 Evan Farnan SO Sickles 5:16.65 -
45 Jack Stuart SO Newsome 5:17.33 -
46 Jorge Munoz FR George Steinbrenner 5:17.55 -
47 Will Yates FR Geneva Classical Academy 5:18.53 -
48 Sebastian Foster FR Newsome 5:18.63 -
49 Isaiah Ridore JR Auburndale 5:19.02 -
50 Jordan Palmer FR Robinson 5:19.28 -
51 Jeremiah Austin SR Auburndale 5:20.07 -
52 Jace Faircloth FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:20.08 -
53 Mason Desilles FR Freedom (Tampa) 5:20.77 -
54 Brandon Leung SO Newsome 5:20.98 -
55 Jamin DeWitt FR George Steinbrenner 5:21.31 -
56 William Benedict JR Sickles 5:22.32 -
57 David Schilling FR Bloomingdale 5:22.62 -
58 Bryce Winkler JR Newsome 5:24.32 -
59 Nic Thompson FR George Steinbrenner 5:25.91 -
60 Mason Cantrell JR George Steinbrenner 5:26.93 -
61 Jaden Millet FR Bloomingdale 5:30.00 -
62 Ezra Gondelman FR George Steinbrenner 5:31.25 -
63 Taylor Hohman SO George Steinbrenner 5:31.38 -
64 Mason Rhody SR Bloomingdale 5:31.48 -
65 Khaleb White FR Riverview 5:32.04 -
66 Joel Rodriguez Morales SR Freedom (Tampa) 5:32.23 -
67 Juan Salazar SO Tampa Bay Tech 5:33.78 -
68 Jean Villela-Sierra SR Chamberlain 5:33.80 -
69 Alex Hansen SO Alonso 5:34.37 -
70 Armando Sanchez JR Auburndale 5:35.77 -
71 Cordell Smith FR Newsome 5:36.02 -
72 Taylor Stanley SR George Steinbrenner 5:36.28 -
73 Fabian Tossas JR Tampa Bay Tech 5:38.21 -
74 Varshith Ale FR Sickles 5:38.31 -
75 Jayden Petaway FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:38.42 -
76 Luis DeJesus JR Anclote 5:38.49 -
77 Sathwik Yarlagadda SO Wiregrass Ranch 5:40.23 -
78 Thomas Gianquitti SR Zephyrhills 5:40.53 -
79 Joshua Sotomayor SO Newsome 5:41.33 -
80 Mitchell McCaslin JR Wiregrass Ranch 5:42.25 -
81 Kaden Manalo SO Wiregrass Ranch 5:44.92 -
82 Bobby Hilton SO Zephyrhills 5:46.18 -
83 Aiden Tran FR Alonso 5:46.52 -
84 Derrick Hall SO Freedom (Tampa) 5:46.76 -
85 Devon Nguyen SO Mitchell 5:46.77 -
86 Ethan Zerby JR Riverview 5:46.92 -
87 Andrew Wyant SO George Steinbrenner 5:48.57 -
88 Joe Mena FR Chamberlain 5:48.76 -
89 Duncan Goldtrap FR Armwood 5:49.83 -
90 Benedict Maloney SO Freedom (Tampa) 5:50.03 -
91 Brandon McClain JR Jefferson 5:50.34 -
92 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 5:51.66 -
93 Brandon Diberardino FR Newsome 5:51.92 -
94 Caleb Gilmore FR Wharton 5:52.06 -
95 Gavin Johnson SO Newsome 5:54.12 -
96 Cayden Faircloth SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:56.62 -
97 Delmas Wilson SO Zephyrhills 5:56.86 -
98 Elliot Santa SO Tampa Catholic 5:57.97 -
99 Jacob Maher SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:59.46 -
100 Samuel Pearson JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:59.61 -
101 Christopher Davidson SO Zephyrhills 6:04.09 -
102 Xander Grant SO Wiregrass Ranch 6:07.64 -
103 Luke Walguarnery FR Alonso 6:08.08 -
104 David Carrillo SO Tampa Catholic 6:09.67 -
105 Brady Combs FR Newsome 6:16.47 -
106 Zachariah Arnold SR Zephyrhills 6:24.60 -
107 Alex Marcotte JR Jefferson 6:26.46 -
108 Diego Martinez JR Gaither 6:28.96 -
109 Zachary Schwanzl SR Wiregrass Ranch 6:29.08 -
110 Ryan Lam FR Alonso 6:29.51 -
111 Dylan Fernandez FR Anclote 6:29.74 -
112 Chase Davey SO Anclote 6:31.51 -
113 Eli Kennedy 7 Geneva Classical Academy 6:37.81 -
114 Lorenzo Allen SO Anclote 6:38.46 -
115 Brandon Schwanzl JR Wiregrass Ranch 6:49.34 -
  Ben Hill SO Geneva Classical Academy NT   
  Alex Carter FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NT   
  Decklyn Gommier FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NT   
  Colin Fetter JR Auburndale NT   
  Chigo Anunobi SR Armwood NT   
  Alexander Merveous SR Armwood NT   
  Noa Cruz JR Armwood NT   
  Yael Cruz JR Armwood NT   
  Gavin Floyd FR Riverview NT   
  Tomas Garzon SO Riverview NT   
  Christian Schousboe FR George Steinbrenner NT   
  Steven Rivera SR Anclote NT   
  Roman La Rock FR Wharton NT   
  Ethan Stinnett JR Wharton NT   
  Lucas Hardy JR Wharton NT   
  Henry Moore JR Wiregrass Ranch NT   
  Ben Deloach SO Wiregrass Ranch NT   
  Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch NT   
  Miles Rouillier SR Mitchell NT   
  Nicolas Fernandez JR King NT   
  Tyler Winn SR Newsome NT   
  Radin Nastaein FR Freedom (Tampa) NT   
  Elijah Law SO Freedom (Tampa) NT   
  Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) NT   
  Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) NT   
  Alex Carlos SO Palmetto NT   
  Owen Bigelow SO Hillsborough NT   
  Liam Ballard JR Gaither NT   
  Thomas Schilling JR Bloomingdale NT   
  Luke Gibson SO Bloomingdale NT   
  Brandon Turner JR Bloomingdale NT   
  Chris Sempert SO Bartow NT   
  Jackson Tubbs FR Tampa Catholic NT   
  Colin Duong JR Alonso NT   
  Asher Pollard FR Alonso NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
48 Sebastian Foster FR Newsome 5:18.63 -
52 Jace Faircloth FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:20.08 -
54 Brandon Leung SO Newsome 5:20.98 -
58 Bryce Winkler JR Newsome 5:24.32 -
77 Sathwik Yarlagadda SO Wiregrass Ranch 5:40.23 -
79 Joshua Sotomayor SO Newsome 5:41.33 -
80 Mitchell McCaslin JR Wiregrass Ranch 5:42.25 -
81 Kaden Manalo SO Wiregrass Ranch 5:44.92 -
82 Bobby Hilton SO Zephyrhills 5:46.18 -
93 Brandon Diberardino FR Newsome 5:51.92 -
95 Gavin Johnson SO Newsome 5:54.12 -
101 Christopher Davidson SO Zephyrhills 6:04.09 -
  Tyler Winn SR Newsome NT   
  Miles Rouillier SR Mitchell NT   
  Steven Rivera SR Anclote NT   
  Tomas Garzon SO Riverview NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
99 Jacob Maher SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:59.46 -
100 Samuel Pearson JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:59.61 -
102 Xander Grant SO Wiregrass Ranch 6:07.64 -
104 David Carrillo SO Tampa Catholic 6:09.67 -
105 Brady Combs FR Newsome 6:16.47 -
107 Alex Marcotte JR Jefferson 6:26.46 -
110 Ryan Lam FR Alonso 6:29.51 -
111 Dylan Fernandez FR Anclote 6:29.74 -
112 Chase Davey SO Anclote 6:31.51 -
113 Eli Kennedy 7 Geneva Classical Academy 6:37.81 -
114 Lorenzo Allen SO Anclote 6:38.46 -
115 Brandon Schwanzl JR Wiregrass Ranch 6:49.34 -
  Lucas Hardy JR Wharton NT   
  Radin Nastaein FR Freedom (Tampa) NT   
  Decklyn Gommier FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NT   
  Alex Carter FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NT   
  Roman La Rock FR Wharton NT   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
65 Khaleb White FR Riverview 5:32.04 -
70 Armando Sanchez JR Auburndale 5:35.77 -
71 Cordell Smith FR Newsome 5:36.02 -
73 Fabian Tossas JR Tampa Bay Tech 5:38.21 -
74 Varshith Ale FR Sickles 5:38.31 -
75 Jayden Petaway FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:38.42 -
76 Luis DeJesus JR Anclote 5:38.49 -
83 Aiden Tran FR Alonso 5:46.52 -
85 Devon Nguyen SO Mitchell 5:46.77 -
86 Ethan Zerby JR Riverview 5:46.92 -
87 Andrew Wyant SO George Steinbrenner 5:48.57 -
88 Joe Mena FR Chamberlain 5:48.76 -
91 Brandon McClain JR Jefferson 5:50.34 -
92 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 5:51.66 -
94 Caleb Gilmore FR Wharton 5:52.06 -
97 Delmas Wilson SO Zephyrhills 5:56.86 -
98 Elliot Santa SO Tampa Catholic 5:57.97 -
108 Diego Martinez JR Gaither 6:28.96 -
109 Zachary Schwanzl SR Wiregrass Ranch 6:29.08 -
  Ben Deloach SO Wiregrass Ranch NT   
  Chris Sempert SO Bartow NT   
  Noa Cruz JR Armwood NT   
  Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch NT   
  Owen Bigelow SO Hillsborough NT   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Dallin Chapman FR Newsome 5:10.76 -
44 Evan Farnan SO Sickles 5:16.65 -
46 Jorge Munoz FR George Steinbrenner 5:17.55 -
55 Jamin DeWitt FR George Steinbrenner 5:21.31 -
59 Nic Thompson FR George Steinbrenner 5:25.91 -
61 Jaden Millet FR Bloomingdale 5:30.00 -
62 Ezra Gondelman FR George Steinbrenner 5:31.25 -
63 Taylor Hohman SO George Steinbrenner 5:31.38 -
64 Mason Rhody SR Bloomingdale 5:31.48 -
66 Joel Rodriguez Morales SR Freedom (Tampa) 5:32.23 -
67 Juan Salazar SO Tampa Bay Tech 5:33.78 -
84 Derrick Hall SO Freedom (Tampa) 5:46.76 -
89 Duncan Goldtrap FR Armwood 5:49.83 -
90 Benedict Maloney SO Freedom (Tampa) 5:50.03 -
96 Cayden Faircloth SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:56.62 -
103 Luke Walguarnery FR Alonso 6:08.08 -
106 Zachariah Arnold SR Zephyrhills 6:24.60 -
  Yael Cruz JR Armwood NT   
  Luke Gibson SO Bloomingdale NT   
  Gavin Floyd FR Riverview NT   
  Christian Schousboe FR George Steinbrenner NT   
  Ethan Stinnett JR Wharton NT   
  Nicolas Fernandez JR King NT   
  Asher Pollard FR Alonso NT   
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Michael McDow SO Geneva Classical Academy 5:00.10 -
34 Samuel Aspinall FR George Steinbrenner 5:10.11 -
35 Garrett Pelletier JR Newsome 5:10.15 -
37 Brett Brown JR Wharton 5:11.76 -
38 Arnold Moran JR Hillsborough 5:13.06 -
39 Cameron Howe SR Alonso 5:13.10 -
41 Matthew Croswell Jr. JR George Steinbrenner 5:13.60 -
42 Charles Clark FR George Steinbrenner 5:14.20 -
45 Jack Stuart SO Newsome 5:17.33 -
47 Will Yates FR Geneva Classical Academy 5:18.53 -
49 Isaiah Ridore JR Auburndale 5:19.02 -
50 Jordan Palmer FR Robinson 5:19.28 -
51 Jeremiah Austin SR Auburndale 5:20.07 -
53 Mason Desilles FR Freedom (Tampa) 5:20.77 -
56 William Benedict JR Sickles 5:22.32 -
57 David Schilling FR Bloomingdale 5:22.62 -
60 Mason Cantrell JR George Steinbrenner 5:26.93 -
68 Jean Villela-Sierra SR Chamberlain 5:33.80 -
69 Alex Hansen SO Alonso 5:34.37 -
72 Taylor Stanley SR George Steinbrenner 5:36.28 -
78 Thomas Gianquitti SR Zephyrhills 5:40.53 -
  Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) NT   
  Alexander Merveous SR Armwood NT   
  Ben Hill SO Geneva Classical Academy NT   
  Colin Duong JR Alonso NT   
Boys' 1600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Trevor Connatser JR Newsome 4:50.86 2
8 Caden Sessions JR Land O'Lakes 4:51.09 1
15 Sawyer Raveling SR George Steinbrenner 4:54.44 -
17 Dylan Fournier FR Plant 4:56.57 -
19 Nehemiah Morales SO Land O'Lakes 4:58.74 -
20 Brady Peifer FR George Steinbrenner 4:59.89 -
22 Ethan Russ SO George Steinbrenner 5:00.19 -
23 Wesley Pheffer SO Wiregrass Ranch 5:00.22 -
25 Jackson Miller JR Plant 5:00.61 -
26 Dylan Powell SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:00.76 -
27 Eric Major SR Chamberlain 5:01.22 -
28 Seth Brickman JR Plant 5:03.54 -
29 Jacob Smith JR George Steinbrenner 5:03.66 -
30 William Thompson JR Plant 5:06.86 -
31 Tytan Hinson FR Land O'Lakes 5:07.67 -
32 Lance Logan SO Sickles 5:07.86 -
33 Wendell Rivera JR Jefferson 5:09.97 -
40 Dallas Milburn FR Wharton 5:13.52 -
43 Clayton Slowick JR Plant 5:16.01 -
  Henry Moore JR Wiregrass Ranch NT   
  Elijah Law SO Freedom (Tampa) NT   
  Tomasino De La Cruz SO Freedom (Tampa) NT   
  Thomas Schilling JR Bloomingdale NT   
  Brandon Turner JR Bloomingdale NT   
  Alex Carlos SO Palmetto NT   
Boys' 1600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 4:35.09 10
2 Tyler Rogers JR Plant 4:38.92 8
3 George Dirks SO Plant 4:42.86 6
4 Roman Montero SO Robinson 4:43.19 5
5 Cooper Chesser FR Sickles 4:44.76 4
6 Zachary Glover FR Sickles 4:48.81 3
9 William Poe SO Zephyrhills 4:51.46 -
10 Jordan Hierholzer SR Bloomingdale 4:51.72 -
11 Hunter Boggs SO Wiregrass Ranch 4:52.26 -
12 Zack Kremkau JR Alonso 4:53.24 -
13 Jacob Potantus JR Plant 4:53.71 -
14 Ryan Winslow JR Alonso 4:53.77 -
16 Preston Cooper FR Alonso 4:55.11 -
18 Douglas Yoder SO Robinson 4:57.36 -
24 Miles Kennedy SR Geneva Classical Academy 5:00.46 -
  Jackson Tubbs FR Tampa Catholic NT   
  Liam Ballard JR Gaither NT   
  Colin Fetter JR Auburndale NT   
  Chigo Anunobi SR Armwood NT