April 9, 2022
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryann McLeod FR Plant 2:23.89 10
2 Skyler Gillett JR Alonso 2:27.03 8
3 Maranda Hildebrand SR Land O'Lakes 2:27.38 6
4 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 2:27.73 5
5 Rachel Harrar FR Newsome 2:28.14 4
6 Anna Breede SR George Steinbrenner 2:28.56 3
7 Reyna Simpson JR George Steinbrenner 2:28.94 2
8 Nathalia Mallo JR Alonso 2:29.49 1
9 Ava Adriani SO Land O'Lakes 2:31.36 -
10 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 2:32.09 -
11 Evangeline DiTinno FR King 2:33.73 -
12 Carlie Ortiz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:33.99 -
13 Dixie Blessing FR Land O'Lakes 2:34.01 -
14 Madison Poe SR Zephyrhills 2:35.06 -
15 Addison Raquet FR Sickles 2:37.53 -
16 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 2:39.56 -
17 Brynlee White FR Robinson 2:40.53 -
18 Sharlinn Morel FR Alonso 2:42.10 -
19 Maria Ortiz FR Alonso 2:43.09 -
20 Grace Connoy SO Land O'Lakes 2:43.56 -
21 Nella Petersen JR Mitchell 2:45.09 -
22 Maria Zervas JR Anclote 2:45.59 -
23 Brooke Hineman SR George Steinbrenner 2:46.23 -
24 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 2:46.53 -
25 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 2:46.73 -
26 Sienna Paras SO Wiregrass Ranch 2:50.51 -
27 Jessica Erwin JR Mitchell 2:50.99 -
28 Mia Murray FR Riverview 2:51.08 -
29 Jasmine Harvell JR Auburndale 2:51.46 -
30 Scarlette Aguilar FR Robinson 2:53.28 -
31 Meaghan Knowles JR Auburndale 2:53.76 -
32 Olivia Townsend SR Tampa Catholic 2:54.78 -
33 Diana Le FR King 2:58.12 -
34 Zelene Jasmin SO Auburndale 2:58.37 -
35 Alexis Allen FR Springstead 2:58.40 -
36 Elena Le FR King 3:04.22 -
37 Meredith Mendenhall FR Tampa Catholic 3:04.72 -
38 Zayla Semmons FR Freedom (Tampa) 3:04.94 -
39 Malea Bianchi FR Newsome 3:06.42 -
40 Savannah Finklea FR Armwood 3:08.65 -
41 Makayla Compton SO Zephyrhills 3:09.14 -
42 Jasmine Walker SO Armwood 3:11.77 -
43 Madison Larkee SO Riverview 3:26.52 -
44 Maiah Ros JR Tampa Bay Tech 3:32.32 -
45 Jazzlynn Canales SO Anclote 3:33.40 -
46 Kimberly Ferguson FR Anclote 3:42.49 -
47 Khadeeja Aljiryawee JR Anclote 4:29.77 -
48 Jasmine Dowling FR Jefferson 4:45.09 -
  Keira Lefebvre FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NT   
  Jordan Washington JR Jefferson NT   
  Natalia Madrid SR Palmetto NT   
  Arianna Milsaps FR Robinson NT   
  Caroline Brindise JR Robinson NT   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Sharlinn Morel FR Alonso 2:42.10 -
33 Diana Le FR King 2:58.12 -
34 Zelene Jasmin SO Auburndale 2:58.37 -
35 Alexis Allen FR Springstead 2:58.40 -
36 Elena Le FR King 3:04.22 -
37 Meredith Mendenhall FR Tampa Catholic 3:04.72 -
38 Zayla Semmons FR Freedom (Tampa) 3:04.94 -
39 Malea Bianchi FR Newsome 3:06.42 -
40 Savannah Finklea FR Armwood 3:08.65 -
41 Makayla Compton SO Zephyrhills 3:09.14 -
42 Jasmine Walker SO Armwood 3:11.77 -
43 Madison Larkee SO Riverview 3:26.52 -
44 Maiah Ros JR Tampa Bay Tech 3:32.32 -
45 Jazzlynn Canales SO Anclote 3:33.40 -
46 Kimberly Ferguson FR Anclote 3:42.49 -
47 Khadeeja Aljiryawee JR Anclote 4:29.77 -
48 Jasmine Dowling FR Jefferson 4:45.09 -
  Jordan Washington JR Jefferson NT   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Addison Raquet FR Sickles 2:37.53 -
16 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 2:39.56 -
17 Brynlee White FR Robinson 2:40.53 -
19 Maria Ortiz FR Alonso 2:43.09 -
20 Grace Connoy SO Land O'Lakes 2:43.56 -
21 Nella Petersen JR Mitchell 2:45.09 -
22 Maria Zervas JR Anclote 2:45.59 -
23 Brooke Hineman SR George Steinbrenner 2:46.23 -
24 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 2:46.53 -
25 Sydnie Alagal SO Wiregrass Ranch 2:46.73 -
26 Sienna Paras SO Wiregrass Ranch 2:50.51 -
27 Jessica Erwin JR Mitchell 2:50.99 -
28 Mia Murray FR Riverview 2:51.08 -
29 Jasmine Harvell JR Auburndale 2:51.46 -
30 Scarlette Aguilar FR Robinson 2:53.28 -
31 Meaghan Knowles JR Auburndale 2:53.76 -
32 Olivia Townsend SR Tampa Catholic 2:54.78 -
  Keira Lefebvre FR Cypress Creek (Wesley Chapel) NT   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryann McLeod FR Plant 2:23.89 10
2 Skyler Gillett JR Alonso 2:27.03 8
3 Maranda Hildebrand SR Land O'Lakes 2:27.38 6
4 Caitlyn Gordon SO Tampa Bay Tech 2:27.73 5
5 Rachel Harrar FR Newsome 2:28.14 4
6 Anna Breede SR George Steinbrenner 2:28.56 3
7 Reyna Simpson JR George Steinbrenner 2:28.94 2
8 Nathalia Mallo JR Alonso 2:29.49 1
9 Ava Adriani SO Land O'Lakes 2:31.36 -
10 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 2:32.09 -
11 Evangeline DiTinno FR King 2:33.73 -
12 Carlie Ortiz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:33.99 -
13 Dixie Blessing FR Land O'Lakes 2:34.01 -
14 Madison Poe SR Zephyrhills 2:35.06 -
  Caroline Brindise JR Robinson NT   
  Arianna Milsaps FR Robinson NT   
  Natalia Madrid SR Palmetto NT