April 9, 2022
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacoryus Demps SR Gaither 10.98 8.13 8.57 11.97 10
2 Maguire Neal SR Zephyrhills 11.06 8.85 12.61 7.86 8
3 Russell Stroud JR Armwood 11.11 7.89 9.34 8.89 6
4 Keshawn Davila SR Hillsborough 11.21 12.11 9.08 10.54 5
5 Damien Pickett FR Zephyrhills 11.22 9.32 12.46 12.35 4
6 Christopher Donaldson SR Auburndale 11.24 8.55 8.10 14.50 3
7 Charles Gunn SR Jefferson 11.26 12.16 13.52 8.45 2
8 Timothy Jackson SR Zephyrhills 11.33 13.26 10.88 14.39 1
9 Jared West SO Wiregrass Ranch 11.33 8.39 8.73 13.71 -
10 Izaiah Williams SO Wiregrass Ranch 11.35 13.74 12.38 9.08 -
11 Trequan Jones JR Bartow 11.38 9.34 9.34 12.86 -
12 TJ Byrd SR Riverview 11.40 9.92 10.49 12.43 -
13 Allan Lewis SO Robinson 11.40 8.10 10.49 13.23 -
14 Tayshaun Burney SO Carrollwood 11.43 13.03 14.06 12.92 -
15 Jayden Otero JR Land O'Lakes 11.48 13.67 11.48 10.45 -
16 Michael McGee JR Bloomingdale 11.48 14.24 8.73 11.83 -
17 Alexander Anez SO George Steinbrenner 11.49 11.15 9.20 11.61 -
18 Kione Roberson SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 11.53 11.19 10.15 12.46 -
19 Antonio Depina JR Springstead 11.54 9.24 13.74 10.74 -
20 Rukeem Stroud FR Tampa Bay Tech 11.54 11.66 10.85 12.93 -
21 Kassim Johnson JR Robinson 11.56 12.26 8.79 13.30 -
22 Cameron Mitchell SO Tampa Catholic 11.60 9.40 13.92 12.65 -
23 Nathaniel Garnett Jr SR Auburndale 11.64 12.34 12.34 12.34 -
24 Malik Wilson SR Sickles 11.68 14.49 10.63 9.00 -
25 Josiah Williams SR Gaither 11.68 9.11 14.14 13.90 -
26 Mi'keviyon Mack JR Bloomingdale 11.76 8.82 11.88 12.12 -
27 Jack Lennon SR Plant 11.80 10.39 14.64 9.56 -
28 Anthony Carrie SO Carrollwood 11.83 10.18 12.90 9.47 -
29 Albert Soto JR Newsome 11.83 8.76 12.19 14.44 -
30 Peter Essad SR Plant 11.84 12.44 12.91 14.92 -
31 Jadon Manatt FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 11.84 13.98 9.24 13.15 -
32 Ammiel Bowen JR King 11.85 12.92 11.02 11.50 -
33 Trayvun Johnson JR King 11.86 12.69 14.12 13.52 -
34 Titus Goines SR Gaither 11.93 14.56 15.39 13.13 -
35 Dylan Blalock JR Tampa Catholic 11.95 9.21 12.43 12.79 -
36 Kyle Horvath SO Land O'Lakes 11.98 11.62 8.39 10.91 -
37 TJ Moore SO Tampa Catholic 11.98 9.83 14.26 13.18 -
38 D'Michael Glenn SR Armwood 12.00 15.60 14.40 8.88 -
38 Patrick Mooney SR Hillsborough 12.00 9.12 13.56 13.44 -
40 Dahjion Jackson SR Riverview 12.04 10.60 10.48 9.27 -
41 Christian Cuyler FR Auburndale 12.05 12.66 11.09 13.02 -
42 Hennis Washington SR Riverview 12.05 11.93 9.04 15.67 -
43 Dan Hargrove SR Gaither 12.05 10.73 12.78 13.14 -
44 Colin Kendrick SO Land O'Lakes 12.12 10.91 8.85 9.22 -
45 Blaine Marinko FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.13 8.98 11.65 14.92 -
46 John Annett JR Newsome 12.14 14.33 11.54 11.90 -
47 Sabien Valentin JR George Steinbrenner 12.15 9.72 8.63 11.91 -
48 Aaron Collins FR Robinson 12.17 13.03 14.85 15.46 -
49 Jace Thomas JR Bartow 12.18 10.72 10.97 12.79 -
50 Pierre Michel SO King 12.21 11.36 13.92 15.27 -
51 Josef Cordero SO Anclote 12.22 10.15 11.61 14.67 -
52 David Willins SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.23 13.82 11.99 15.54 -
53 Jonye Rosebery SO Tampa Bay Tech 12.24 8.94 11.88 15.06 -
54 Jayden Milton-Caban FR Newsome 12.26 9.69 11.41 12.63 -
55 Jatavious Scaife SO Auburndale 12.26 13.61 13.12 8.83 -
56 Robert Conner SO Riverview 12.28 11.42 10.56 13.76 -
57 Nic Hedge SO Plant 12.30 12.55 15.26 8.86 -
58 Daniel Koenig FR Mitchell 12.31 8.99 11.08 11.21 -
59 Dominic Gonzalez JR Freedom (Tampa) 12.36 12.49 10.02 11.00 -
60 Logan Polen SO Mitchell 12.36 13.11 11.25 15.08 -
61 David Switzer SR Freedom (Tampa) 12.42 10.56 14.78 11.80 -
62 Tavares Murray FR Bartow 12.42 14.16 8.82 14.66 -
63 Ahmad Bacon FR Jefferson 12.44 9.09 13.44 15.55 -
64 Aydin Fayiz SO Wiregrass Ranch 12.46 12.09 14.08 11.97 -
65 Gavin Allen SR Anclote 12.48 11.49 9.24 10.99 -
66 Walid Barazenji SR George Steinbrenner 12.51 16.14 9.89 11.01 -
67 Donovan Burton SO Alonso 12.51 11.01 16.02 13.39 -
68 Mekhi Brown SO Anclote 12.54 13.92 15.93 9.16 -
69 Luke Jimenez SO Freedom (Tampa) 12.59 9.19 10.96 12.09 -
70 Bryce Randolph FR Wiregrass Ranch 12.61 10.22 15.14 14.88 -
71 Maurice Jefferson FR Hillsborough 12.63 15.03 12.76 9.98 -
72 Michael Hunte FR Wharton 12.64 14.67 13.66 8.85 -
73 Demarcus Nicholas SO Alonso 12.64 14.67 10.37 12.64 -
74 Johnathan Capps JR Alonso 12.66 9.37 10.39 11.02 -
75 Dashawn Lattimore SO Wharton 12.69 15.87 14.60 10.92 -
76 Jakub Foigt FR Mitchell 12.70 11.18 10.29 16.13 -
77 Dayson Burnette JR Mitchell 12.79 9.47 9.08 15.48 -
78 Godswill Gibson FR Newsome 12.90 13.16 15.74 13.16 -
79 John Zewell SO Alonso 13.03 14.34 9.78 13.29 -
80 Eddie Louis SO Tampa Catholic 13.26 10.08 16.84 11.01 -
81 Lovinsky Marcellus JR Bloomingdale 13.45 15.47 16.28 13.45 -
82 Damari Phoenix FR Freedom (Tampa) 13.64 12.69 14.05 10.10 -
83 Derrick Timmons SR Palmetto 13.77 11.16 15.01 16.53 -
  Colton Tibbets SO Geneva Classical Academy NT NT NT NT   
  Kason Stokes SO Armwood NT NT NT NT   
  Jaekwon Howard SO Armwood NT NT NT NT   
  Kole Ansell SR George Steinbrenner NT NT NT NT   
  Tyrik Griffin SR Anclote NT NT NT NT   
  Jovani Francois FR Wharton NT NT NT NT   
  Elias Espana JR Wharton NT NT NT NT   
  Weshma Meme SR King NT NT NT NT   
  Ernesto Abreu SR Springstead NT NT NT NT   
  Tramell Lynch SO Jefferson NT NT NT NT   
  Marque Vereen JR Tampa Bay Tech NT NT NT NT   
  Nathan McCarthy JR Tampa Bay Tech NT NT NT NT   
  Dremalachi Findlay SO Robinson NT NT NT NT   
  Nathan Dawes JR Palmetto NT NT NT NT   
  Adonis Moise FR Palmetto NT NT NT NT   
  Cedric Augustin JR Palmetto NT NT NT NT   
  Chase Walker SR Plant NT NT NT NT   
  Desman Hearns SR Chamberlain NT NT NT NT   
  Charles Coney JR Bloomingdale NT NT NT NT   
  Jarvis Robinson FR Bartow NT NT NT NT   
  Owen Hudkins JR Sickles NT NT NT NT   
  Jacob Mckeirnan SR Sickles NT NT NT NT   
  Rufus Ferguson SO Sickles NT NT NT NT   
  Jordaan Bailey SR Hillsborough DQ DQ DQ DQ   
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
34 Titus Goines SR Gaither 12.41 11.93 -
36 Kyle Horvath SO Land O'Lakes 13.66 11.98 -
67 Donovan Burton SO Alonso 15.27 12.51 -
  Elias Espana JR Wharton NT NT   
  Ernesto Abreu SR Springstead NT NT   
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Jace Thomas JR Bartow 12.18 -
52 David Willins SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.23 -
57 Nic Hedge SO Plant 12.30 -
75 Dashawn Lattimore SO Wharton 12.69 -
80 Eddie Louis SO Tampa Catholic 13.26 -
  Jovani Francois FR Wharton NT   
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
56 Robert Conner SO Riverview 12.28 8.97 -
65 Gavin Allen SR Anclote 12.48 9.49 -
76 Jakub Foigt FR Mitchell 12.70 9.02 -
79 John Zewell SO Alonso 13.03 15.12 -
81 Lovinsky Marcellus JR Bloomingdale 13.45 14.93 -
82 Damari Phoenix FR Freedom (Tampa) 13.64 13.92 -
  Dremalachi Findlay SO Robinson NT NT   
  Jarvis Robinson FR Bartow NT NT   
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
46 John Annett JR Newsome 15.18 12.75 9.84 12.14 10.32 14.33 -
58 Daniel Koenig FR Mitchell 14.28 11.21 9.73 12.31 9.36 12.44 -
61 David Switzer SR Freedom (Tampa) 12.67 14.54 8.95 12.42 13.79 15.53 -
68 Mekhi Brown SO Anclote 10.41 10.29 13.42 12.54 10.66 15.05 -
72 Michael Hunte FR Wharton 10.37 14.67 13.53 12.64 13.28 16.31 -
74 Johnathan Capps JR Alonso 9.75 16.08 16.34 12.66 11.65 11.90 -
77 Dayson Burnette JR Mitchell 15.86 10.49 9.72 12.79 8.96 15.35 -
78 Godswill Gibson FR Newsome 12.00 11.23 10.07 12.90 13.68 15.61 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
51 Josef Cordero SO Anclote 12.22 10.51 11.61 10.15 15.03 -
60 Logan Polen SO Mitchell 12.36 11.25 14.84 11.87 13.23 -
70 Bryce Randolph FR Wiregrass Ranch 12.61 16.14 14.63 13.62 14.25 -
71 Maurice Jefferson FR Hillsborough 12.63 15.29 11.62 14.40 8.97 -
73 Demarcus Nicholas SO Alonso 12.64 11.38 13.40 13.28 11.25 -
  Colton Tibbets SO Geneva Classical Academy NT NT NT NT NT   
  Owen Hudkins JR Sickles NT NT NT NT NT   
  Rufus Ferguson SO Sickles NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
41 Christian Cuyler FR Auburndale 9.04 12.05 12.54 -
50 Pierre Michel SO King 12.21 12.21 13.80 -
54 Jayden Milton-Caban FR Newsome 11.90 12.26 13.12 -
62 Tavares Murray FR Bartow 11.80 12.42 10.31 -
  Kole Ansell SR George Steinbrenner NT NT NT   
  Tyrik Griffin SR Anclote NT NT NT   
  Nathan McCarthy JR Tampa Bay Tech NT NT NT   
  Cedric Augustin JR Palmetto NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
40 Dahjion Jackson SR Riverview 15.42 12.04 11.92 12.41 -
47 Sabien Valentin JR George Steinbrenner 12.28 12.15 9.97 11.30 -
59 Dominic Gonzalez JR Freedom (Tampa) 12.24 12.36 14.71 10.63 -
63 Ahmad Bacon FR Jefferson 14.56 12.44 10.83 11.70 -
64 Aydin Fayiz SO Wiregrass Ranch 12.96 12.46 15.70 13.83 -
66 Walid Barazenji SR George Steinbrenner 13.26 12.51 13.14 16.14 -
69 Luke Jimenez SO Freedom (Tampa) 12.85 12.59 12.72 14.36 -
  Tramell Lynch SO Jefferson NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
33 Trayvun Johnson JR King 11.51 15.18 12.93 11.86 12.93 -
35 Dylan Blalock JR Tampa Catholic 14.94 13.51 8.61 11.95 13.63 -
42 Hennis Washington SR Riverview 11.69 10.73 8.68 12.05 15.07 -
48 Aaron Collins FR Robinson 8.77 11.81 15.34 12.17 8.52 -
53 Jonye Rosebery SO Tampa Bay Tech 11.14 9.80 13.35 12.24 15.92 -
55 Jatavious Scaife SO Auburndale 11.04 15.57 10.55 12.26 11.16 -
  Weshma Meme SR King NT NT NT NT NT   
  Jacob Mckeirnan SR Sickles NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
19 Antonio Depina JR Springstead 11.89 13.27 8.66 14.66 14.78 11.54 9.24 -
21 Kassim Johnson JR Robinson 8.79 9.48 10.99 11.91 9.83 11.56 10.99 -
23 Nathaniel Garnett Jr SR Auburndale 8.97 11.99 12.11 14.20 10.71 11.64 13.62 -
30 Peter Essad SR Plant 14.09 10.66 11.73 12.44 9.36 11.84 13.26 -
38 D'Michael Glenn SR Armwood 13.68 14.52 15.36 13.68 12.96 12.00 13.32 -
38 Patrick Mooney SR Hillsborough 9.96 12.96 15.24 10.08 14.88 12.00 12.24 -
83 Derrick Timmons SR Palmetto 13.36 10.61 13.77 11.98 16.80 13.77 16.94 -
  Charles Coney JR Bloomingdale NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
22 Cameron Mitchell SO Tampa Catholic 11.72 11.60 11.60 -
25 Josiah Williams SR Gaither 12.15 11.68 15.07 -
26 Mi'keviyon Mack JR Bloomingdale 11.06 11.76 15.06 -
27 Jack Lennon SR Plant 14.52 11.80 13.69 -
29 Albert Soto JR Newsome 11.36 11.83 10.18 -
31 Jadon Manatt FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 10.07 11.84 11.49 -
32 Ammiel Bowen JR King 10.91 11.85 11.62 -
  Marque Vereen JR Tampa Bay Tech NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
28 Anthony Carrie SO Carrollwood 13.37 13.96 11.83 -
37 TJ Moore SO Tampa Catholic 12.46 14.62 11.98 -
43 Dan Hargrove SR Gaither 9.76 15.07 12.05 -
44 Colin Kendrick SO Land O'Lakes 8.49 9.22 12.12 -
45 Blaine Marinko FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 15.65 11.53 12.13 -
  Jaekwon Howard SO Armwood NT NT NT   
  Chase Walker SR Plant NT NT NT   
  Desman Hearns SR Chamberlain NT NT NT   
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Jared West SO Wiregrass Ranch 14.05 11.33 -
12 TJ Byrd SR Riverview 10.61 11.40 -
14 Tayshaun Burney SO Carrollwood 8.23 11.43 -
15 Jayden Otero JR Land O'Lakes 10.22 11.48 -
17 Alexander Anez SO George Steinbrenner 13.56 11.49 -
  Nathan Dawes JR Palmetto NT NT   
  Adonis Moise FR Palmetto NT NT   
  Jordaan Bailey SR Hillsborough DQ DQ   
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Charles Gunn SR Jefferson 11.26 2
8 Timothy Jackson SR Zephyrhills 11.33 1
11 Trequan Jones JR Bartow 11.38 -
13 Allan Lewis SO Robinson 11.40 -
16 Michael McGee JR Bloomingdale 11.48 -
20 Rukeem Stroud FR Tampa Bay Tech 11.54 -
24 Malik Wilson SR Sickles 11.68 -
  Kason Stokes SO Armwood NT   
Boys' 100 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jacoryus Demps SR Gaither 10.98 9.67 10
2 Maguire Neal SR Zephyrhills 11.06 9.74 8
3 Russell Stroud JR Armwood 11.11 8.45 6
4 Keshawn Davila SR Hillsborough 11.21 10.99 5
5 Damien Pickett FR Zephyrhills 11.22 7.86 4
6 Christopher Donaldson SR Auburndale 11.24 10.68 3
10 Izaiah Williams SO Wiregrass Ranch 11.35 13.51 -
18 Kione Roberson SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 11.53 8.19 -