February 19, 2022
|
Lakewood HS - St. Petersburg, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 4:41.95 5:45.79 4:25.99 3:27.48 10
2 Alex Pena JR Sunlake 3:55.32 5:12.86 4:27.40 3:31.25 8
3 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 3:37.60 4:01.78 4:28.64 5:33.12 6
4 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 5:07.48 5:34.46 4:29.72 3:35.78 5
5 David Denkler SR Largo 5:13.91 4:30.61 4:30.61 4:08.97 4
6 Noah Chatman SR East Lake 5:01.30 4:20.59 4:31.44 5:20.30 3
7 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 5:02.92 5:41.13 4:32.90 5:30.21 2
8 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 3:15.98 4:28.77 4:39.96 5:02.36 1
9 Tyler Galley JR Palm Harbor University 5:44.71 3:30.19 4:40.25 4:17.83 -
10 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:37.95 5:03.21 4:40.75 5:06.02 -
11 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:21.87 3:56.53 4:41.58 5:51.98 -
12 Cade Culpepper FR Sunlake 4:43.46 5:37.86 4:46.32 5:00.64 -
13 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 5:13.64 4:50.40 4:50.40 3:49.42 -
14 Cole Summers JR Lakewood 5:47.57 3:50.74 4:52.07 5:53.41 -
15 Logan Thornton FR Palm Harbor University 3:30.92 3:51.43 4:52.94 4:23.65 -
16 Avery Reynolds SO St. Petersburg 5:02.42 6:09.95 4:53.61 4:38.93 -
17 Peter Fiorillo Junior St. Petersburg Catholic 4:37.17 4:43.13 4:58.03 5:36.78 -
18 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 5:33.87 4:18.67 5:00.78 4:57.78 -
19 Braedon Miner JR Admiral Farragut 5:37.58 4:58.40 5:01.41 4:46.34 -
20 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 4:41.93 3:56.46 5:03.15 6:12.88 -
21 Anthony DiMuzio SO Bell Creek 3:35.25 3:32.22 5:03.16 4:48.01 -
22 Angelo Cavalleri FR East Lake 4:48.54 6:31.80 5:03.72 4:15.13 -
23 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 3:59.69 4:18.13 5:07.29 6:24.12 -
24 Dylan Feger SO Osceola (Seminole) 5:44.31 4:14.36 5:10.19 5:50.52 -
25 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 6:38.28 4:15.15 5:11.15 4:55.60 -
26 Joaquin Arevalo JR Sunlake 4:25.10 4:43.81 5:11.88 3:38.32 -
27 Bryce Reeves SO Sunlake 4:38.34 6:18.42 5:12.74 6:15.29 -
28 Kanon Vetter FR St. Petersburg Catholic 4:35.32 5:37.89 5:12.86 6:43.59 -
29 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 5:57.48 5:00.54 5:16.35 6:35.44 -
30 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 3:51.49 5:39.31 5:17.11 6:42.73 -
31 Jay Irby SR St. Petersburg 5:10.78 4:42.24 5:17.12 6:39.58 -
32 Tristan Heck JR Sunlake 5:14.45 4:42.36 5:20.86 5:46.53 -
33 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 5:19.50 6:43.40 5:22.72 5:58.22 -
34 Roman Ruggiero FR Parrish 4:08.65 3:46.05 5:22.92 6:24.28 -
35 JADEN SHEFFIELD SO Osceola (Seminole) 5:36.68 4:31.94 5:23.73 3:46.62 -
36 Trevor Miller SO Osceola (Seminole) 6:07.07 6:10.32 5:24.84 4:42.61 -
37 Seren McNulty FR Lakewood 6:33.71 5:12.37 5:25.38 4:33.32 -
38 Caden Avren FR Parrish 6:23.27 4:12.24 5:27.58 6:36.38 -
39 Chase Bowen JR Parrish 4:51.68 5:53.95 5:27.73 6:39.83 -
40 Jacob Miller SO Admiral Farragut 4:29.64 5:15.67 5:28.82 4:36.21 -
41 Jacob Mattson FR Parrish 5:40.84 6:20.55 5:30.91 5:37.53 -
42 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 6:23.72 4:30.28 5:33.67 6:40.41 -
43 Isreal Harris JR Gibbs 6:12.20 6:52.44 5:35.31 6:25.61 -
44 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 5:10.12 6:51.24 5:37.08 5:10.12 -
45 Jadon Sparer FR Sunlake 6:37.83 6:34.46 5:37.14 5:50.63 -
46 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 6:25.49 5:14.48 5:38.15 7:06.07 -
47 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:14.45 6:26.23 5:41.79 6:09.14 -
48 Chandler Roberts SR Boca Ciega 5:06.01 5:30.08 5:43.83 7:20.11 -
49 Nicholas Jacobs SO East Lake 5:54.25 7:09.92 5:43.93 6:01.13 -
50 James Cruickshank JR Lakewood 5:06.47 4:25.15 5:44.34 5:51.23 -
51 Aiden Williams FR Osceola (Seminole) 6:08.26 4:44.88 5:47.41 5:09.20 -
52 Brad Hart FR Bell Creek 4:13.87 6:59.59 5:52.59 5:38.49 -
53 Tomas Puodziunas SO St. Petersburg Catholic 7:35.71 6:49.79 5:53.26 6:03.86 -
54 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 5:22.00 7:05.75 5:57.77 5:57.77 -
55 Walker Hall FR Admiral Farragut 6:23.30 4:14.34 5:58.22 4:39.42 -
56 Colston Cotignola FR Osceola (Seminole) 5:19.19 6:56.03 5:58.64 4:21.81 -
57 Eli Richard SO St. Petersburg 4:15.41 5:41.74 5:59.72 5:23.75 -
58 Ronan Yeager FR Osceola (Seminole) 7:44.65 6:21.81 6:00.19 4:37.35 -
59 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 5:25.94 4:56.97 6:02.15 4:24.37 -
60 Jayden Edwards SO Gibbs 6:28.02 4:13.84 6:02.63 6:53.40 -
61 Jalen Long FR Lakewood 4:50.12 6:53.42 6:02.65 7:51.45 -
62 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 7:35.22 5:15.72 6:07.11 6:21.80 -
63 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 6:14.46 7:21.20 6:10.75 7:17.49 -
64 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 4:42.09 5:56.33 6:11.17 5:37.77 -
65 Tyler Weeks FR Bell Creek 7:30.50 7:00.22 6:18.57 7:34.29 -
66 Noah Adelson JR Lakewood 6:31.25 6:38.85 6:19.85 7:39.62 -
67 Matthew Martinez SR Bell Creek 6:45.96 4:35.75 6:22.98 5:17.88 -
68 Aiden Szeto SO Palm Harbor University 4:38.41 5:36.42 6:26.68 7:20.82 -
69 Jack Plouf SO Lakewood 6:58.45 6:27.45 6:27.45 6:19.70 -
70 Leonard Seto FR Palm Harbor University 7:00.54 6:52.60 6:36.73 6:32.77 -
71 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 6:41.84 7:05.71 6:37.86 7:01.74 -
72 Spencer Jarmolych SO Palm Harbor University 7:03.70 6:55.55 6:47.40 5:46.29 -
73 Alejandro Bermudez JR Northeast (SP) 9:17.21 5:04.73 7:15.32 5:09.08 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 4:39.06 4:54.92 6:17.36 4:54.92 4:23.21 3:57.84 5:17.11 -
42 Owen Foster FR Osceola (Seminole) 6:50.42 6:03.70 5:10.32 4:03.58 5:57.03 7:03.76 5:33.67 -
44 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 4:19.56 6:04.05 6:31.02 5:10.12 5:40.45 6:51.24 5:37.08 -
46 Colton Payne FR Osceola (Seminole) 4:44.05 6:01.82 3:56.71 4:30.52 5:04.34 4:50.81 5:38.15 -
47 Chase Patterson FR Osceola (Seminole) 5:00.78 5:38.38 6:09.14 5:11.03 4:40.27 6:09.14 5:41.79 -
48 Chandler Roberts SR Boca Ciega 5:47.27 4:04.12 7:02.91 7:26.98 4:48.82 5:19.77 5:43.83 -
51 Aiden Williams FR Osceola (Seminole) 4:51.83 6:56.90 4:13.61 4:24.04 5:09.20 4:30.98 5:47.41 -
54 Jarren Dinglasan FR Bell Creek 7:16.48 6:29.97 4:35.49 4:39.06 5:14.84 4:14.02 5:57.77 -
60 Jayden Edwards SO Gibbs 7:33.29 4:46.48 4:17.47 5:11.87 7:18.79 7:51.42 6:02.63 -
61 Jalen Long FR Lakewood 6:49.80 7:22.44 7:04.30 5:01.00 7:11.56 6:24.41 6:02.65 -
63 Anthony Niemi FR St. Petersburg Catholic 7:10.07 6:47.83 8:01.98 4:41.77 6:29.29 6:40.41 6:10.75 -
64 Rhett Turner FR Osceola (Seminole) 4:42.09 7:29.12 6:37.16 6:18.60 5:45.19 6:44.58 6:11.17 -
65 Tyler Weeks FR Bell Creek 6:29.93 6:22.36 4:32.57 4:32.57 8:12.15 7:11.57 6:18.57 -
67 Matthew Martinez SR Bell Creek 4:43.41 6:42.13 5:40.86 7:54.90 4:43.41 7:28.09 6:22.98 -
71 Gavin Leavitt JR St. Petersburg Catholic 6:53.78 8:37.22 8:13.35 4:38.51 5:10.33 6:06.04 6:37.86 -
72 Spencer Jarmolych SO Palm Harbor University 7:36.29 6:35.18 7:15.92 6:39.26 6:06.66 5:09.63 6:47.40 -
73 Alejandro Bermudez JR Northeast (SP) 5:09.08 6:01.32 6:23.09 8:03.21 5:26.49 8:11.92 7:15.32 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Kanon Vetter FR St. Petersburg Catholic 6:15.44 5:12.86 5:59.79 4:41.58 3:54.65 6:43.59 -
40 Jacob Miller SO Admiral Farragut 6:31.30 5:28.82 5:48.55 4:36.21 4:46.08 6:21.44 -
41 Jacob Mattson FR Parrish 5:01.13 5:30.91 5:27.60 6:50.33 4:21.42 4:41.28 -
43 Isreal Harris JR Gibbs 5:38.67 5:35.31 4:28.25 5:45.37 6:08.85 7:15.91 -
45 Jadon Sparer FR Sunlake 4:16.23 5:37.14 4:12.86 5:50.63 4:43.20 4:49.94 -
50 James Cruickshank JR Lakewood 4:04.49 5:44.34 6:42.88 7:10.43 6:11.89 6:32.55 -
52 Brad Hart FR Bell Creek 6:03.17 5:52.59 5:13.81 5:52.59 7:13.69 5:17.33 -
55 Walker Hall FR Admiral Farragut 7:24.20 5:58.22 6:12.55 7:27.78 6:26.88 5:43.90 -
56 Colston Cotignola FR Osceola (Seminole) 6:48.85 5:58.64 4:54.09 5:37.13 6:56.03 6:02.23 -
57 Eli Richard SO St. Petersburg 6:42.89 5:59.72 5:05.77 6:21.31 7:47.64 7:15.27 -
58 Ronan Yeager FR Osceola (Seminole) 6:03.80 6:00.19 7:26.64 4:37.35 5:38.58 6:00.19 -
59 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 4:28.00 6:02.15 7:36.31 7:18.21 6:13.02 4:42.48 -
66 Noah Adelson JR Lakewood 7:39.62 6:19.85 7:13.03 6:12.26 7:09.23 6:04.66 -
68 Aiden Szeto SO Palm Harbor University 4:53.88 6:26.68 7:24.69 6:11.22 6:53.75 7:40.15 -
69 Jack Plouf SO Lakewood 6:04.21 6:27.45 5:37.09 8:12.07 6:42.95 8:15.94 -
70 Leonard Seto FR Palm Harbor University 6:52.60 6:36.73 8:04.01 7:52.11 5:21.36 4:37.72 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Latham Graves SO Osceola (Seminole) 5:57.72 5:03.15 5:06.19 -
21 Anthony DiMuzio SO Bell Creek 5:33.48 5:03.16 4:41.94 -
24 Dylan Feger SO Osceola (Seminole) 6:43.25 5:10.19 4:11.26 -
25 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 5:01.82 5:11.15 5:20.49 -
26 Joaquin Arevalo JR Sunlake 4:34.46 5:11.88 3:41.44 -
27 Bryce Reeves SO Sunlake 4:16.45 5:12.74 4:44.60 -
32 Tristan Heck JR Sunlake 6:50.70 5:20.86 4:29.53 -
33 Pacey Cronin SR Admiral Farragut 6:24.04 5:22.72 5:45.31 -
34 Roman Ruggiero FR Parrish 5:35.84 5:22.92 6:21.05 -
35 JADEN SHEFFIELD SO Osceola (Seminole) 4:44.89 5:23.73 4:48.12 -
36 Trevor Miller SO Osceola (Seminole) 4:00.39 5:24.84 5:47.58 -
37 Seren McNulty FR Lakewood 6:01.18 5:25.38 4:52.85 -
38 Caden Avren FR Parrish 5:43.96 5:27.58 4:08.96 -
39 Chase Bowen JR Parrish 7:02.78 5:27.73 5:11.35 -
49 Nicholas Jacobs SO East Lake 4:55.78 5:43.93 7:13.36 -
53 Tomas Puodziunas SO St. Petersburg Catholic 4:46.14 5:53.26 6:00.33 -
62 SEAN BEGLEITER JR Osceola (Seminole) 5:56.10 6:07.11 7:05.85 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 William Stone SR Osceola (Seminole) 4:25.99 4:25.99 4:02.05 4:25.99 10
2 Alex Pena JR Sunlake 4:59.49 4:27.40 4:30.08 4:08.69 8
3 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 5:08.94 4:28.64 4:28.64 5:22.37 6
4 Frank "Griffin" Tenore SR St. Petersburg 3:19.60 4:29.72 4:05.45 5:02.09 5
5 David Denkler SR Largo 5:32.85 4:30.61 4:52.26 5:11.21 4
6 Noah Chatman SR East Lake 5:52.88 4:31.44 3:34.44 5:20.30 3
7 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 5:05.65 4:32.90 5:13.84 5:27.48 2
8 Patrick Cappelli SR Osceola (Seminole) 4:56.76 4:39.96 3:49.57 5:47.15 1
9 Tyler Galley JR Palm Harbor University 5:58.72 4:40.25 4:06.62 3:47.01 -
10 Eli Zuppa SO Northeast (SP) 4:32.33 4:40.75 3:16.53 5:22.87 -
11 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 3:36.82 4:41.58 5:37.90 5:35.08 -
12 Cade Culpepper FR Sunlake 3:46.20 4:46.32 4:49.19 5:52.18 -
13 Wes D'Angio JR Osceola (Seminole) 3:43.61 4:50.40 3:46.52 4:12.65 -
14 Cole Summers JR Lakewood 3:53.66 4:52.07 4:05.34 3:27.37 -
15 Logan Thornton FR Palm Harbor University 4:11.93 4:52.94 4:50.01 3:54.36 -
16 Avery Reynolds SO St. Petersburg 3:43.15 4:53.61 4:03.70 3:40.21 -
17 Peter Fiorillo Junior St. Petersburg Catholic 3:28.62 4:58.03 4:46.11 5:15.92 -
18 Matthew Gunn SO Palm Harbor University 5:06.80 5:00.78 5:27.85 5:18.83 -
19 Braedon Miner JR Admiral Farragut 5:37.58 5:01.41 4:04.15 3:30.99 -
22 Angelo Cavalleri FR East Lake 5:58.39 5:03.72 3:38.68 5:49.28 -
23 Adam Foster SO Osceola (Seminole) 3:59.69 5:07.29 3:38.18 4:24.27 -
29 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 6:19.62 5:16.35 3:57.27 3:41.45 -
31 Jay Irby SR St. Petersburg 5:01.27 5:17.12 6:11.03 5:58.35 -