April 13, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brayden Seymour JR Hagerty 4:26.64 10
2 Jonathan Leon SO Hagerty 4:31.43 8
3 Julian Scanlon SO Hagerty 4:37.28 6
4 Johneleir Rodriguez FR Winter Springs 4:38.66 5
5 Valentino Balzano JR Winter Springs 4:41.66 4
6 Robert Bellamy JR Oviedo 4:41.91 3
7 Alex Madruga FR Hagerty 4:45.42 2
8 Brendan Hamilton SR Lake Mary 4:49.37 1
9 Alex Stevens JR Winter Springs 4:50.37 -
10 Andrew Prowell SO Winter Springs 4:55.11 -
11 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 4:59.97 -
12 Jacob Bormet SR Lake Mary 5:02.49 -
13 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 5:04.50 -
14 Rey Permaul SR Oviedo 5:05.20 -
15 Skyler Francois FR Lake Brantley 5:05.62 -
16 Jaelin Stojic FR Lyman 5:07.64 -
17 Donovan Levin FR Lake Mary 5:08.56 -
18 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:09.35 -
19 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:09.84 -
20 Jacob Porterfield FR Lake Mary 5:12.84 -
21 Alex Newman JR Oviedo 5:15.29 -
22 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 5:17.00 -
23 Nicholas Rahman FR Lake Howell 5:26.80 -
24 Alexander Shank FR Lake Howell 5:27.10 -
25 Trenton Stahll JR Lake Brantley 5:35.73 -
26 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:37.91 -
27 William Bronga SO Oviedo 5:37.96 -
28 Connor Darwent FR Lyman 5:41.63 -
29 Hunter Smith FR Lake Howell 5:42.81 -
30 James St. Angelo SR Lake Howell 5:44.37 -
31 JOSEPH PARAYIL FR Crooms 5:44.43 -
32 Brandon Hill JR Lyman 5:48.00 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Skyler Francois FR Lake Brantley 5:05.62 -
16 Jaelin Stojic FR Lyman 5:07.64 -
17 Donovan Levin FR Lake Mary 5:08.56 -
18 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:09.35 -
19 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:09.84 -
20 Jacob Porterfield FR Lake Mary 5:12.84 -
21 Alex Newman JR Oviedo 5:15.29 -
22 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 5:17.00 -
23 Nicholas Rahman FR Lake Howell 5:26.80 -
24 Alexander Shank FR Lake Howell 5:27.10 -
25 Trenton Stahll JR Lake Brantley 5:35.73 -
26 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:37.91 -
27 William Bronga SO Oviedo 5:37.96 -
28 Connor Darwent FR Lyman 5:41.63 -
29 Hunter Smith FR Lake Howell 5:42.81 -
30 James St. Angelo SR Lake Howell 5:44.37 -
31 JOSEPH PARAYIL FR Crooms 5:44.43 -
32 Brandon Hill JR Lyman 5:48.00 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brayden Seymour JR Hagerty 4:26.64 10
2 Jonathan Leon SO Hagerty 4:31.43 8
3 Julian Scanlon SO Hagerty 4:37.28 6
4 Johneleir Rodriguez FR Winter Springs 4:38.66 5
5 Valentino Balzano JR Winter Springs 4:41.66 4
6 Robert Bellamy JR Oviedo 4:41.91 3
7 Alex Madruga FR Hagerty 4:45.42 2
8 Brendan Hamilton SR Lake Mary 4:49.37 1
9 Alex Stevens JR Winter Springs 4:50.37 -
10 Andrew Prowell SO Winter Springs 4:55.11 -
11 Oluwaseum Aluko SO Seminole (Sanford) 4:59.97 -
12 Jacob Bormet SR Lake Mary 5:02.49 -
13 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 5:04.50 -
14 Rey Permaul SR Oviedo 5:05.20 -