February 25, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brayden Seymour JR Hagerty 4:21.00 10
2 Johneleir Rodriguez FR Winter Springs 4:46.89 8
3 Royce Eggert JR University (OC) 4:47.57 6
4 Valentino Balzano JR Winter Springs 4:52.00 5
5 Aiden Wetzl JR Hagerty 4:52.31 4
6 Marc McDonald JR Oviedo 4:52.47 3
7 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 4:53.88 2
8 Alex Madruga FR Hagerty 4:56.92 1
9 Rey Permaul SR Oviedo 5:00.97 -
10 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 5:07.17 -
11 Andrew Prowell SO Winter Springs 5:10.02 -
12 Corey Johnson SO University (OC) 5:11.33 -
13 Benjamin Bradley JR University (OC) 5:12.60 -
14 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:12.69 -
15 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 5:17.24 -
16 Jon Brauman JR Palatka 5:18.73 -
17 Donovan Levin FR Lake Mary 5:19.96 -
18 Alex Newman JR Oviedo 5:20.48 -
19 Caleb D'Antonio SO Lake Mary 5:22.07 -
20 Kesean Lowe JR Lake Howell 5:28.04 -
21 Jaelin Stojic FR Lyman 5:28.33 -
22 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:29.78 -
23 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 5:33.57 -
24 Michael Verdu FR Lake Howell 5:34.24 -
25 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:35.45 -
26 Nicholas Rahman FR Lake Howell 5:35.63 -
27 Garrett Seyler SR Palatka 5:35.96 -
28 Trenton Stahll JR Lake Brantley 5:36.63 -
29 Lucas Holmes SO Lake Mary 5:37.05 -
30 Levi Buffington   Winter Springs 5:37.23 -
31 Da'ron Simmons FR Lyman 5:39.16 -
32 Thomas Nguyen SR Lyman 5:45.37 -
33 Jed Flood SO Geneva School 6:11.25 -
34 Kehlil Mcginnis FR Palatka 6:27.08 -
  Joseph Parayil FR Crooms DNS   
  Kaiden Riegler SO Lake Brantley DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brayden Seymour JR Hagerty 4:21.00 10
2 Johneleir Rodriguez FR Winter Springs 4:46.89 8
3 Royce Eggert JR University (OC) 4:47.57 6
4 Valentino Balzano JR Winter Springs 4:52.00 5
5 Aiden Wetzl JR Hagerty 4:52.31 4
6 Marc McDonald JR Oviedo 4:52.47 3
7 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 4:53.88 2
8 Alex Madruga FR Hagerty 4:56.92 1
9 Rey Permaul SR Oviedo 5:00.97 -
10 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 5:07.17 -
11 Andrew Prowell SO Winter Springs 5:10.02 -
12 Corey Johnson SO University (OC) 5:11.33 -
13 Benjamin Bradley JR University (OC) 5:12.60 -
15 Lucas Wells FR Seminole (Sanford) 5:17.24 -
17 Donovan Levin FR Lake Mary 5:19.96 -
18 Alex Newman JR Oviedo 5:20.48 -
28 Trenton Stahll JR Lake Brantley 5:36.63 -
  Kaiden Riegler SO Lake Brantley DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jayden Fuller FR Lake Brantley 5:12.69 -
16 Jon Brauman JR Palatka 5:18.73 -
19 Caleb D'Antonio SO Lake Mary 5:22.07 -
20 Kesean Lowe JR Lake Howell 5:28.04 -
21 Jaelin Stojic FR Lyman 5:28.33 -
22 Roman Bugos FR Seminole (Sanford) 5:29.78 -
23 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 5:33.57 -
24 Michael Verdu FR Lake Howell 5:34.24 -
25 Alexander Plant SR Seminole (Sanford) 5:35.45 -
26 Nicholas Rahman FR Lake Howell 5:35.63 -
27 Garrett Seyler SR Palatka 5:35.96 -
29 Lucas Holmes SO Lake Mary 5:37.05 -
30 Levi Buffington   Winter Springs 5:37.23 -
31 Da'ron Simmons FR Lyman 5:39.16 -
32 Thomas Nguyen SR Lyman 5:45.37 -
33 Jed Flood SO Geneva School 6:11.25 -
34 Kehlil Mcginnis FR Palatka 6:27.08 -
  Joseph Parayil FR Crooms DNS