April 8, 2022
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:40.53 5:25.42 4:01.26 3:30.40 10
2 Cole Summers JR Lakewood 4:48.59 5:37.65 5:34.77 5:49.20 8
3 Ethan Laue JR Seminole 4:49.89 3:57.71 4:32.50 4:44.10 6
4 Zachary Slocum JR Seminole 5:09.42 4:47.76 6:17.50 4:19.92 5
5 Lawrence Budo SO Boca Ciega 5:10.37 4:26.92 5:29.00 4:51.75 4
6 Keenan Laperriere JR Seminole 5:18.45 5:43.93 5:08.90 5:53.48 3
7 Jay Irby SR St. Petersburg 5:21.34 6:12.76 6:48.11 5:34.20 2
8 Caiden Schuller SO St. Petersburg 5:23.89 4:19.12 4:32.07 5:46.57 1
9 Seren McNulty FR Lakewood 5:24.95 4:00.47 7:02.44 4:23.21 -
10 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:27.94 5:37.78 5:34.50 4:35.47 -
11 John Slocum JR Seminole 5:28.18 4:22.55 6:53.51 6:01.00 -
12 Jeremy Egelston FR Countryside 5:30.74 6:23.66 6:17.05 6:50.12 -
13 Wesley Ray JR Seminole 5:30.83 4:18.05 5:47.38 4:41.21 -
14 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 5:31.22 4:38.23 4:31.60 5:34.54 -
15 Joseph Canete JR Countryside 5:34.00 4:47.24 5:03.94 4:03.82 -
16 Til Lange JR St. Petersburg 5:35.45 5:58.94 5:25.39 6:29.13 -
17 Koen Rittenhouse FR Countryside 5:36.26 4:12.20 6:56.97 5:36.26 -
18 Cade Shapiro FR Lakewood 5:42.16 4:57.68 5:42.16 7:17.97 -
19 Eli Richard SO St. Petersburg 5:42.24 5:11.44 6:47.27 6:06.20 -
20 Joshua Sourini SR Countryside 5:44.45 5:06.56 5:41.01 7:20.90 -
21 Rusty Zhirvakov FR Countryside 5:46.04 4:12.61 5:59.89 4:02.23 -
22 Jalen Long FR Lakewood 5:46.52 6:48.90 4:23.36 4:40.69 -
23 Jackson Bradley JR Seminole 5:47.85 6:15.68 7:14.82 6:12.20 -
24 Isreal Harris JR Gibbs 5:50.35 5:29.33 5:11.82 5:57.36 -
25 Jack Helms FR Boca Ciega 5:53.45 6:42.94 7:21.82 7:18.28 -
26 Brendan Black JR Seminole 6:02.74 7:26.17 5:48.23 5:04.71 -
27 Aiden Brunner JR Countryside 6:08.91 7:11.63 6:34.74 7:19.01 -
28 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:10.34 5:25.90 5:03.68 6:02.94 -
29 Thomas Ingram SR Countryside 6:18.15 7:26.22 4:58.74 4:47.40 -
30 Charles Eggiman FR St. Petersburg 6:18.57 6:26.15 7:11.57 5:59.65 -
31 Jaye Rice JR Seminole 6:19.05 7:04.54 4:32.92 6:19.05 -
32 Jack Plouf SO Lakewood 6:20.60 6:47.25 6:51.05 6:12.99 -
33 Brooks Baumstark FR St. Petersburg 6:22.30 6:03.19 6:52.89 7:34.94 -
34 Zane Shapiro SR Lakewood 6:30.07 6:10.57 8:23.19 5:35.46 -
35 Steven Gagov JR St. Petersburg 6:33.86 6:14.17 5:11.15 8:04.45 -
36 Dylan Payne JR Seminole 6:34.44 8:05.17 4:59.78 7:45.44 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Caiden Schuller SO St. Petersburg 5:23.89 1
16 Til Lange JR St. Petersburg 5:35.45 -
17 Koen Rittenhouse FR Countryside 5:36.26 -
18 Cade Shapiro FR Lakewood 5:42.16 -
21 Rusty Zhirvakov FR Countryside 5:46.04 -
22 Jalen Long FR Lakewood 5:46.52 -
25 Jack Helms FR Boca Ciega 5:53.45 -
26 Brendan Black JR Seminole 6:02.74 -
27 Aiden Brunner JR Countryside 6:08.91 -
28 Siuming Lam FR Boca Ciega 6:10.34 -
30 Charles Eggiman FR St. Petersburg 6:18.57 -
31 Jaye Rice JR Seminole 6:19.05 -
32 Jack Plouf SO Lakewood 6:20.60 -
33 Brooks Baumstark FR St. Petersburg 6:22.30 -
34 Zane Shapiro SR Lakewood 6:30.07 -
35 Steven Gagov JR St. Petersburg 6:33.86 -
36 Dylan Payne JR Seminole 6:34.44 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nickolas Forbes SO St. Petersburg 4:23.70 5:02.98 4:01.26 4:20.90 4:40.53 10
2 Cole Summers JR Lakewood 5:20.34 5:26.11 5:34.77 3:56.65 4:48.59 8
3 Ethan Laue JR Seminole 6:11.06 4:23.80 5:53.67 5:04.39 4:49.89 6
4 Zachary Slocum JR Seminole 4:57.05 4:47.76 6:20.59 4:57.05 5:09.42 5
5 Lawrence Budo SO Boca Ciega 4:39.34 3:37.26 4:02.09 4:02.09 5:10.37 4
6 Keenan Laperriere JR Seminole 4:46.61 4:30.69 6:28.51 5:15.27 5:18.45 3
7 Jay Irby SR St. Petersburg 6:28.83 6:09.54 6:38.47 5:11.70 5:21.34 2
9 Seren McNulty FR Lakewood 5:24.95 6:59.19 3:47.47 5:54.20 5:24.95 -
10 Jesus Rosales SO Boca Ciega 5:14.83 7:06.33 5:14.83 5:18.11 5:27.94 -
11 John Slocum JR Seminole 5:08.49 6:53.51 6:40.38 5:34.75 5:28.18 -
12 Jeremy Egelston FR Countryside 4:44.44 5:43.97 7:03.35 6:56.74 5:30.74 -
13 Wesley Ray JR Seminole 4:57.75 5:10.98 5:57.30 6:50.23 5:30.83 -
14 Bryce Maxwell SO Boca Ciega 6:54.03 4:11.73 4:15.04 4:51.48 5:31.22 -
15 Joseph Canete JR Countryside 5:13.96 5:17.30 4:03.82 6:37.46 5:34.00 -
19 Eli Richard SO St. Petersburg 6:57.54 4:06.42 5:31.98 5:25.13 5:42.24 -
20 Joshua Sourini SR Countryside 7:07.12 7:17.46 5:20.34 6:15.45 5:44.45 -
23 Jackson Bradley JR Seminole 6:33.07 4:27.85 6:08.73 6:08.73 5:47.85 -
24 Isreal Harris JR Gibbs 4:54.30 4:15.76 6:28.89 6:56.92 5:50.35 -
29 Thomas Ingram SR Countryside 6:44.62 7:45.13 7:30.00 6:18.15 6:18.15 -