March 5, 2022
|
Miramar Ansin Sports Complex - Miramar, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Olivia Rodriguez FR Lourdes 2:30.45
2 Jazmine Trotz FR Braddock 2:31.39
3 Kaelynn Fitos SO Windermere 2:32.85
4 Daniella Perez-Cartaya SO Palmer Trinity 2:32.89
5 Julia McDuffee JR FAU High 2:33.32
6 Ava Baysura JR Vero Beach 2:33.60
7 Azlin Thompson JR South Plantation 2:34.68
8 Melania Hernaiz Narvaez FR Flanagan 2:34.83
9 Zoe Tanksley SO Northeast (OP) 2:35.10
10 Rickaiya Lewis JR Miami Northwestern 2:35.36
11 Lauren Minor JR Windermere 2:35.52
12 Riley Johnston JR Niceville 2:35.68
13 Sienna Alvarez-Coia SO American Heritage 2:36.01
14 Amanda Edwards-Vazquez FR St. Thomas Aquinas 2:36.05
15 Jazmine Daley SR Miramar 2:36.07
16 Ashanti Salley FR Boyd Anderson 2:37.55
17 Jamariya Robinson SO Miami Northwestern 2:38.45
18 Keschay Smith SR Dillard 2:38.94
19 Sophia Nieto SO Braddock 2:40.27
20 Briauna Morency FR Flanagan 2:40.93
21 Sofia Rodriguez JR Vero Beach 2:42.15
22 Eymani Brown FR Miramar 2:42.98
23 Madeleline Emperic JR Windermere 2:43.01
24 Rachel Fernandez SR St. Brendan 2:44.65
25 noura naami JR South Plantation 2:46.82
26 Catalina Sansone FR Cardinal Gibbons 2:46.91
27 Paola Montejo SR St. Brendan 2:47.12
28 Delaney Kasher SR Dwyer 2:48.22
29 Sindy Moncada FR Vero Beach 2:49.39
30 Alana Burnside SO Western 2:51.49
31 Angelina Deleon FR Palmer Trinity 2:51.49
32 Tiffany Aquilino JR St. Brendan 2:53.15
33 Ayan Safarli FR Dwyer 2:53.74
34 Tanita Westley FR Cardinal Gibbons 2:56.19
35 Camaran Gillins FR Flanagan 2:56.98
36 Ellen Huang SO Cooper City 2:58.94
37 Alexandria Guillianes FR Hialeah-Miami Lakes 2:59.21
38 Salome Almeida JR Cooper City 3:00.06
39 Taylor Aks JR FAU High 3:09.15
40 Daryn Smith FR Chaminade-Madonna 3:34.25
41 Kyra Briceno FR Hialeah-Miami Lakes 3:40.17
42 Anjolie Casamajor JR Monsignor Pace 4:14.30
Girls 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Olivia Rodriguez FR Lourdes 2:30.45
2 Jazmine Trotz FR Braddock 2:31.39
3 Kaelynn Fitos SO Windermere 2:32.85
4 Daniella Perez-Cartaya SO Palmer Trinity 2:32.89
9 Zoe Tanksley SO Northeast (OP) 2:35.10
10 Rickaiya Lewis JR Miami Northwestern 2:35.36
11 Lauren Minor JR Windermere 2:35.52
12 Riley Johnston JR Niceville 2:35.68
13 Sienna Alvarez-Coia SO American Heritage 2:36.01
14 Amanda Edwards-Vazquez FR St. Thomas Aquinas 2:36.05
16 Ashanti Salley FR Boyd Anderson 2:37.55
17 Jamariya Robinson SO Miami Northwestern 2:38.45
19 Sophia Nieto SO Braddock 2:40.27
23 Madeleline Emperic JR Windermere 2:43.01
31 Angelina Deleon FR Palmer Trinity 2:51.49
Girls 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Julia McDuffee JR FAU High 2:33.32
6 Ava Baysura JR Vero Beach 2:33.60
7 Azlin Thompson JR South Plantation 2:34.68
8 Melania Hernaiz Narvaez FR Flanagan 2:34.83
15 Jazmine Daley SR Miramar 2:36.07
20 Briauna Morency FR Flanagan 2:40.93
21 Sofia Rodriguez JR Vero Beach 2:42.15
22 Eymani Brown FR Miramar 2:42.98
24 Rachel Fernandez SR St. Brendan 2:44.65
25 noura naami JR South Plantation 2:46.82
27 Paola Montejo SR St. Brendan 2:47.12
28 Delaney Kasher SR Dwyer 2:48.22
29 Sindy Moncada FR Vero Beach 2:49.39
Girls 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Keschay Smith SR Dillard 2:38.94
26 Catalina Sansone FR Cardinal Gibbons 2:46.91
30 Alana Burnside SO Western 2:51.49
32 Tiffany Aquilino JR St. Brendan 2:53.15
33 Ayan Safarli FR Dwyer 2:53.74
34 Tanita Westley FR Cardinal Gibbons 2:56.19
35 Camaran Gillins FR Flanagan 2:56.98
36 Ellen Huang SO Cooper City 2:58.94
37 Alexandria Guillianes FR Hialeah-Miami Lakes 2:59.21
38 Salome Almeida JR Cooper City 3:00.06
39 Taylor Aks JR FAU High 3:09.15
40 Daryn Smith FR Chaminade-Madonna 3:34.25
41 Kyra Briceno FR Hialeah-Miami Lakes 3:40.17
42 Anjolie Casamajor JR Monsignor Pace 4:14.30