March 5, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Pena JR Sunlake 1:59.13 10
2 Lawson McLeod SR Jesuit (Tampa) 1:59.70 8
3 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 2:01.80 6
4 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:06.42 5
5 Chris Tan JR Jesuit (Tampa) 2:07.25 4
6 Orison Domingo SR George Jenkins 2:07.89 3
7 Erikson Wills JR McKeel 2:08.72 2
8 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 2:10.07 1
9 Preston Lang SR Lake Gibson 2:14.49 -
10 Caden Baker FR George Jenkins 2:15.02 -
11 Miles Kennedy SR Geneva Classical Academy 2:15.35 -
12 Derick Gomez JR Mulberry 2:16.13 -
13 Colin Fetter JR Auburndale 2:16.14 -
14 Dylan Ghastin JR Bartow 2:16.44 -
15 Ryan Elfring JR Forest 2:16.47 -
16 Kyle Beasley FR George Jenkins 2:18.40 -
17 Samuel Otero FR George Jenkins 2:19.08 -
18 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 2:19.95 -
19 Cipriano Alvarado JR Frostproof 2:20.04 -
20 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:20.20 -
21 Javien Burnham FR McKeel 2:21.33 -
22 Israel Mirtil JR Lake Region 2:21.57 -
23 Ethan Ramsey SO Forest 2:21.72 -
24 Spencer Louis JR Haines City 2:21.82 -
25 Mena Gars-Yousef JR George Jenkins 2:21.83 -
26 Austin Pelletier SO Palm Harbor University 2:22.08 -
27 Christopher Wheeler JR Lakeland 2:22.16 -
28 Gabriel Willis SR Ridge Community 2:22.27 -
29 Austin Jordan 8 McKeel 2:22.49 -
30 Byron Hayes SR George Jenkins 2:22.79 -
31 Marlon Tullis FR Winter Haven 2:24.12 -
32 Kevin Salcedo SR Mulberry 2:24.29 -
33 Jayden Vegter FR McKeel 2:24.37 -
34 Colton Tibbets SO Geneva Classical Academy 2:24.78 -
35 Amari Smith JR Lake Region 2:25.36 -
36 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 2:26.08 -
37 Nicholas Williams SR George Jenkins 2:27.10 -
38 Logan Stearns JR Sunlake 2:27.15 -
39 Anthony Jenkins FR George Jenkins 2:27.77 -
40 Walter Turner JR Forest 2:28.03 -
41 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 2:28.16 -
42 Quran Key-Harrington SO Winter Haven 2:28.57 -
43 Neil Isaac Brown FR Forest 2:28.67 -
44 Brandon Milo FR George Jenkins 2:29.96 -
45 Emmanuel Mercado Gonzalez SR Ridge Community 2:30.19 -
46 Jackson Snell SO George Jenkins 2:30.46 -
47 Jacob Dejesus JR McKeel 2:30.95 -
48 Kelley O'Reiily SO Ridgeview Global Studies 2:31.58 -
49 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 2:31.79 -
50 Larry Glenn 8 McKeel 2:32.64 -
51 Steven Davis SO McKeel 2:33.17 -
52 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:34.36 -
53 Dante Menconi JR Palm Harbor University 2:34.40 -
54 Evrald Thompson JR Lake Region 2:35.23 -
55 Aiden Drielick FR Sunlake 2:36.58 -
56 Jomar Rodriguez JR McKeel 2:36.71 -
57 Andrew Scott SR Mount Dora 2:36.85 -
58 Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region 2:37.36 -
59 Chris Sempert SO Bartow 2:37.38 -
60 Kaidan Staab FR Mount Dora 2:37.57 -
61 Pedro Moran SO Ridge Community 2:37.69 -
62 Jackson Ince FR George Jenkins 2:37.99 -
63 Jadon Sparer FR Sunlake 2:38.91 -
64 Logan Meurer JR Palm Harbor University 2:39.36 -
65 Wyatt Leverette SO Lake Region 2:39.88 -
66 Terrance Williams SO Auburndale 2:40.49 -
67 Bryston Machado SO Victory Christian (LL) 2:41.56 -
68 Brandon Hiddemen SO Auburndale 2:41.59 -
69 Jose Hernandez FR Ridgeview Global Studies 2:42.30 -
70 Noel Jackson SO Haines City 2:42.46 -
71 Lucas Fonseca SO Palm Harbor University 2:42.60 -
72 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 2:42.80 -
73 Bryson Rennard SO Mount Dora 2:43.18 -
74 Jason Delgadillo SR Winter Haven 2:44.15 -
75 Omar Singh SO Winter Haven 2:44.92 -
76 Steven Sanchez SR Winter Haven 2:46.55 -
77 Sebastian Feliciano-Colon FR Haines City 2:47.36 -
78 Richard Tucker JR Forest 2:49.63 -
79 Elijah Ridore FR Auburndale 2:50.45 -
80 Steven Twiss FR George Jenkins 2:52.21 -
81 Ian Rosado JR Frostproof 2:54.72 -
82 Nicholas Knowles JR Auburndale 2:55.68 -
83 Andrew McKnight 7 McKeel 2:56.65 -
84 Elvin Ramirez FR Haines City 2:56.74 -
85 Noah Fourari SR Mount Dora 2:57.55 -
86 Jayson Merritt FR Haines City 2:58.66 -
87 Coen Strickland FR Mulberry 2:59.72 -
88 Jayden Mizell SO George Jenkins 2:59.82 -
89 Jahvoney Vital FR Lake Region 2:59.83 -
90 Xavier Mahan SO Auburndale 2:59.90 -
91 Conner Davis SO Auburndale 3:01.30 -
92 Luke Sweeney FR McKeel 3:24.71 -
  Carter McCastlain FR Geneva Classical Academy NT   
  Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy NT   
  Noah Roger FR Tampa Bay HEAT NT   
  Aiden Bailey JR Tampa Bay HEAT NT   
  Jamison Bennett SO Mulberry NT   
  Sean Miller FR Fort Meade NT   
  Mekhi Berrien 8 Fort Meade NT   
  Jordan Barnes JR Auburndale NT   
  Armando Sanchez JR Auburndale NT   
  Levi Berry FR Victory Christian (LL) NT   
  Carmine Burke FR McKeel NT   
  Axel Blackstone SO Mount Dora NT   
  Caleb Casanova SO Lakeland NT   
  Luciano Aulisio FR Lakeland NT   
  Christian Muniz FR Haines City NT   
  Noxollys Almendarez FR Haines City NT   
  Guillermo Miranda FR Haines City NT   
  Ethan Cornelius SO George Jenkins NT   
  Gadiel Centeno JR George Jenkins NT   
  Jovian Velez-Martinez 6 Frostproof NT   
  Ben Hill SO Geneva Classical Academy DNS   
  Connor Young JR Tampa Bay HEAT DNS   
  Gabriel Rill SO Tampa Bay HEAT DNS   
  Dailen Eiland FR Fort Meade DNS   
  Tristan Heck JR Sunlake DNS   
  Ian Caram-Andruet FR McKeel DNS   
  Jase Severit 7 McKeel DNS   
  Caiden Sadler JR McKeel DNS   
  Jackson Birge 8 McKeel DNS   
  Antonio Vargas SR Winter Haven DNS   
  James Dixon III JR Mount Dora DNS   
  Kaiba Sieber FR Mount Dora DNS   
  Andre Heidelburg SR Mount Dora DNS   
  Justin Finley SR Palm Harbor University DNS   
  Mark Amin JR Palm Harbor University DNS   
  David Romero SO Palm Harbor University DNS   
  Joseph Roumou SR Lakeland DNS   
  Antonio Shaw JR Lakeland DNS   
  James Wonders JR Lakeland DNS   
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS   
  Tyler Martelly SO Lake Region DNS   
  Makhia Davis JR Lake Region DNS   
  Brandon Thompson JR Haines City DNS   
  Kyle Rogalski FR George Jenkins DNS   
  Yael Betancourt SR Frostproof DNS   
  Parth Patel SR Forest DNS   
  Juan Espino SR Forest DNS   
  Francisco Mondragon SR Bartow DNS   
  Nicholas Randall JR Bartow DNS   
  Louis Romero SO Ridgeview Global Studies DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Gabriel Willis SR Ridge Community 2:22.27 -
31 Marlon Tullis FR Winter Haven 2:24.12 -
33 Jayden Vegter FR McKeel 2:24.37 -
34 Colton Tibbets SO Geneva Classical Academy 2:24.78 -
38 Logan Stearns JR Sunlake 2:27.15 -
40 Walter Turner JR Forest 2:28.03 -
54 Evrald Thompson JR Lake Region 2:35.23 -
57 Andrew Scott SR Mount Dora 2:36.85 -
59 Chris Sempert SO Bartow 2:37.38 -
60 Kaidan Staab FR Mount Dora 2:37.57 -
63 Jadon Sparer FR Sunlake 2:38.91 -
75 Omar Singh SO Winter Haven 2:44.92 -
76 Steven Sanchez SR Winter Haven 2:46.55 -
78 Richard Tucker JR Forest 2:49.63 -
80 Steven Twiss FR George Jenkins 2:52.21 -
87 Coen Strickland FR Mulberry 2:59.72 -
89 Jahvoney Vital FR Lake Region 2:59.83 -
92 Luke Sweeney FR McKeel 3:24.71 -
  Brandon Thompson JR Haines City DNS   
  Connor Young JR Tampa Bay HEAT DNS   
  Jase Severit 7 McKeel DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Kevin Salcedo SR Mulberry 2:24.29 -
44 Brandon Milo FR George Jenkins 2:29.96 -
48 Kelley O'Reiily SO Ridgeview Global Studies 2:31.58 -
56 Jomar Rodriguez JR McKeel 2:36.71 -
67 Bryston Machado SO Victory Christian (LL) 2:41.56 -
73 Bryson Rennard SO Mount Dora 2:43.18 -
79 Elijah Ridore FR Auburndale 2:50.45 -
81 Ian Rosado JR Frostproof 2:54.72 -
82 Nicholas Knowles JR Auburndale 2:55.68 -
83 Andrew McKnight 7 McKeel 2:56.65 -
84 Elvin Ramirez FR Haines City 2:56.74 -
86 Jayson Merritt FR Haines City 2:58.66 -
88 Jayden Mizell SO George Jenkins 2:59.82 -
90 Xavier Mahan SO Auburndale 2:59.90 -
  Nicholas Randall JR Bartow DNS   
  Louis Romero SO Ridgeview Global Studies DNS   
  Parth Patel SR Forest DNS   
  Kyle Rogalski FR George Jenkins DNS   
  Tyler Martelly SO Lake Region DNS   
  Joseph Roumou SR Lakeland DNS   
  Gabriel Rill SO Tampa Bay HEAT DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Derick Gomez JR Mulberry 2:16.13 -
13 Colin Fetter JR Auburndale 2:16.14 -
14 Dylan Ghastin JR Bartow 2:16.44 -
25 Mena Gars-Yousef JR George Jenkins 2:21.83 -
29 Austin Jordan 8 McKeel 2:22.49 -
39 Anthony Jenkins FR George Jenkins 2:27.77 -
42 Quran Key-Harrington SO Winter Haven 2:28.57 -
47 Jacob Dejesus JR McKeel 2:30.95 -
51 Steven Davis SO McKeel 2:33.17 -
62 Jackson Ince FR George Jenkins 2:37.99 -
69 Jose Hernandez FR Ridgeview Global Studies 2:42.30 -
70 Noel Jackson SO Haines City 2:42.46 -
77 Sebastian Feliciano-Colon FR Haines City 2:47.36 -
85 Noah Fourari SR Mount Dora 2:57.55 -
91 Conner Davis SO Auburndale 3:01.30 -
  Makhia Davis JR Lake Region DNS   
  Andre Heidelburg SR Mount Dora DNS   
  James Dixon III JR Mount Dora DNS   
  Juan Espino SR Forest DNS   
  Dailen Eiland FR Fort Meade DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Carter McCastlain FR Geneva Classical Academy NT   
  Axel Blackstone SO Mount Dora NT   
  Caleb Casanova SO Lakeland NT   
  Luciano Aulisio FR Lakeland NT   
  Christian Muniz FR Haines City NT   
  Noxollys Almendarez FR Haines City NT   
  Guillermo Miranda FR Haines City NT   
  Ethan Cornelius SO George Jenkins NT   
  Gadiel Centeno JR George Jenkins NT   
  Carmine Burke FR McKeel NT   
  Levi Berry FR Victory Christian (LL) NT   
  Zach Lindsey JR Geneva Classical Academy NT   
  Noah Roger FR Tampa Bay HEAT NT   
  Aiden Bailey JR Tampa Bay HEAT NT   
  Jamison Bennett SO Mulberry NT   
  Sean Miller FR Fort Meade NT   
  Mekhi Berrien 8 Fort Meade NT   
  Jordan Barnes JR Auburndale NT   
  Armando Sanchez JR Auburndale NT   
  Jovian Velez-Martinez 6 Frostproof NT   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Neil Isaac Brown FR Forest 2:28.67 -
45 Emmanuel Mercado Gonzalez SR Ridge Community 2:30.19 -
49 Brody Alford SR Geneva Classical Academy 2:31.79 -
50 Larry Glenn 8 McKeel 2:32.64 -
52 Will Yates FR Geneva Classical Academy 2:34.36 -
55 Aiden Drielick FR Sunlake 2:36.58 -
58 Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region 2:37.36 -
61 Pedro Moran SO Ridge Community 2:37.69 -
64 Logan Meurer JR Palm Harbor University 2:39.36 -
65 Wyatt Leverette SO Lake Region 2:39.88 -
66 Terrance Williams SO Auburndale 2:40.49 -
68 Brandon Hiddemen SO Auburndale 2:41.59 -
71 Lucas Fonseca SO Palm Harbor University 2:42.60 -
72 Gabriel Stille SO Palm Harbor University 2:42.80 -
74 Jason Delgadillo SR Winter Haven 2:44.15 -
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS   
  James Wonders JR Lakeland DNS   
  Kaiba Sieber FR Mount Dora DNS   
  Jackson Birge 8 McKeel DNS   
  Francisco Mondragon SR Bartow DNS   
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Ryan Elfring JR Forest 2:16.47 -
19 Cipriano Alvarado JR Frostproof 2:20.04 -
20 LeAndre Campbell FR Lake Gibson 2:20.20 -
21 Javien Burnham FR McKeel 2:21.33 -
23 Ethan Ramsey SO Forest 2:21.72 -
24 Spencer Louis JR Haines City 2:21.82 -
26 Austin Pelletier SO Palm Harbor University 2:22.08 -
27 Christopher Wheeler JR Lakeland 2:22.16 -
37 Nicholas Williams SR George Jenkins 2:27.10 -
41 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 2:28.16 -
46 Jackson Snell SO George Jenkins 2:30.46 -
53 Dante Menconi JR Palm Harbor University 2:34.40 -
  Yael Betancourt SR Frostproof DNS   
  Antonio Shaw JR Lakeland DNS   
  David Romero SO Palm Harbor University DNS   
  Justin Finley SR Palm Harbor University DNS   
  Caiden Sadler JR McKeel DNS   
  Ian Caram-Andruet FR McKeel DNS   
  Tristan Heck JR Sunlake DNS   
  Ben Hill SO Geneva Classical Academy DNS   
Boys' 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Pena JR Sunlake 1:59.13 10
2 Lawson McLeod SR Jesuit (Tampa) 1:59.70 8
3 Nathan Yates SR Geneva Classical Academy 2:01.80 6
4 Cameron Rupe SR George Jenkins 2:06.42 5
5 Chris Tan JR Jesuit (Tampa) 2:07.25 4
6 Orison Domingo SR George Jenkins 2:07.89 3
7 Erikson Wills JR McKeel 2:08.72 2
8 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 2:10.07 1
9 Preston Lang SR Lake Gibson 2:14.49 -
10 Caden Baker FR George Jenkins 2:15.02 -
11 Miles Kennedy SR Geneva Classical Academy 2:15.35 -
16 Kyle Beasley FR George Jenkins 2:18.40 -
17 Samuel Otero FR George Jenkins 2:19.08 -
18 Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven 2:19.95 -
22 Israel Mirtil JR Lake Region 2:21.57 -
30 Byron Hayes SR George Jenkins 2:22.79 -
35 Amari Smith JR Lake Region 2:25.36 -
36 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 2:26.08 -
  Mark Amin JR Palm Harbor University DNS   
  Antonio Vargas SR Winter Haven DNS