March 5, 2022
|
Holy Trinity - Melbourne, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jonathan Bailey SR Holy Trinity 10.81 10
2 Jacob Panzarella SR First Baptist (Naples) 10.82 8
3 Malik Lewis SR Cocoa 10.89 6
4 Dylan Collins SR Holy Trinity 10.99 5
5 Cameron Mills JR Viera 11.56 4
6 Samsudeen Wadda JR Florida Prep 11.72 3
24 Darnel Bush FR Florida Prep 13.22 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Andrew Fabela SR First Baptist (Naples) 11.73 2
9 Joey Adams SO First Baptist (Naples) 11.86 -
10 De'idra Wright SO Cocoa 11.87 -
11 Noah Sliger SR Master's Academy (Oviedo) 11.94 -
12 Michael Votta JR First Baptist (Naples) 12.00 -
16 Kaya Steele SR Florida Prep 12.27 -
17 Carter Virsik SO Viera 12.30 -
19 TYREKE BROWN FR Sebastian River 12.53 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 EMANUEL MCKENZIE FR Sebastian River 12.04 -
14 CALVIN GODWIN JR Sebastian River 12.08 -
15 Hansel Pearson SR Florida Prep 12.17 -
18 Blake Pulliam SO Viera 12.38 -
20 Hunter Steele FR Melbourne Central Catholic 12.56 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Logan Rice JR Master's Academy (Oviedo) 12.71 -
22 Tyler Jansky FR John Carroll 12.72 -
23 Jacob Holmes SO Master's Academy (Oviedo) 12.84 -
25 Diego Sanchez JR Melbourne Central Catholic 13.24 -
29 Abubakr Akoud FR Odyssey Charter 14.21 -
30 Dylan Rivera SO Odyssey Charter 14.44 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Dylan Gibson JR Holy Trinity 11.84 1
26 Peter Astriab JR Master's Academy (Oviedo) 13.52 -
27 Bo Bagwell 7 Holy Trinity 13.83 -
27 Gavin Manion FR Holy Trinity 13.83 -
31 Gabriel Glover 7 Holy Trinity 15.80 -
32 Noah Nicholson FR Odyssey Charter 17.10 -

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Panzarella SR First Baptist (Naples) 21.71 10
2 Jonathan Bailey SR Holy Trinity 22.21 8
3 Dylan Collins SR Holy Trinity 22.33 6
4 Devin Giles SR Viera 23.07 5
5 Andrew Fabela SR First Baptist (Naples) 23.18 4
6 Samsudeen Wadda JR Florida Prep 23.82 3
7 Joey Adams SO First Baptist (Naples) 23.96 2
8 Nicolas Handal JR Viera 24.15 1
9 De'idra Wright SO Cocoa 24.18 -
10 Michael Votta JR First Baptist (Naples) 24.36 -
11 Hansel Pearson SR Florida Prep 24.44 -
12 Collin Roddy FR Viera 24.45 -
13 Carter Virsik SO Viera 24.70 -
14 TYREKE BROWN FR Sebastian River 24.77 -
15 EMANUEL MCKENZIE FR Sebastian River 24.87 -
16 Larry Edgecombe SR Holy Trinity 24.96 -
17 Dylan Jensen FR Holy Trinity 25.06 -
18 JAYLEN COLLINS SR Sebastian River 25.13 -
19 Malik Evans 8 Cocoa 25.22 -
20 Logan Rice JR Master's Academy (Oviedo) 25.55 -
21 CALVIN GODWIN JR Sebastian River 25.58 -
22 Johnny Raner SO John Carroll 26.00 -
23 Scott Verboncoeur SO Master's Academy (Oviedo) 26.10 -
24 Deontae Glover 8 Cocoa 26.17 -
25 Andrew Negherbon FR John Carroll 26.30 -
26 Jorge Lugo SO Master's Academy (Oviedo) 26.44 -
27 Tyler Jansky FR John Carroll 26.47 -
28 Darnel Bush FR Florida Prep 26.55 -
29 Peter Astriab JR Master's Academy (Oviedo) 27.10 -
30 Diego Sanchez JR Melbourne Central Catholic 27.13 -
31 Eliyzha Rivera SR Holy Trinity 27.67 -
32 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 27.82 -
33 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 28.21 -
34 Dylan Rosario-Quintero FR Melbourne Central Catholic 29.00 -
35 Dylan Rivera SO Odyssey Charter 29.44 -
36 Abubakr Akoud FR Odyssey Charter 31.39 -
37 Miguel Borjas FR Odyssey Charter 32.40 -
38 Noah Nicholson FR Odyssey Charter 40.87 -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Panzarella SR First Baptist (Naples) 21.71 10
2 Jonathan Bailey SR Holy Trinity 22.21 8
3 Dylan Collins SR Holy Trinity 22.33 6
4 Devin Giles SR Viera 23.07 5
5 Andrew Fabela SR First Baptist (Naples) 23.18 4
7 Joey Adams SO First Baptist (Naples) 23.96 2
10 Michael Votta JR First Baptist (Naples) 24.36 -
16 Larry Edgecombe SR Holy Trinity 24.96 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Samsudeen Wadda JR Florida Prep 23.82 3
8 Nicolas Handal JR Viera 24.15 1
9 De'idra Wright SO Cocoa 24.18 -
12 Collin Roddy FR Viera 24.45 -
13 Carter Virsik SO Viera 24.70 -
14 TYREKE BROWN FR Sebastian River 24.77 -
24 Deontae Glover 8 Cocoa 26.17 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Hansel Pearson SR Florida Prep 24.44 -
15 EMANUEL MCKENZIE FR Sebastian River 24.87 -
17 Dylan Jensen FR Holy Trinity 25.06 -
18 JAYLEN COLLINS SR Sebastian River 25.13 -
19 Malik Evans 8 Cocoa 25.22 -
20 Logan Rice JR Master's Academy (Oviedo) 25.55 -
28 Darnel Bush FR Florida Prep 26.55 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Johnny Raner SO John Carroll 26.00 -
25 Andrew Negherbon FR John Carroll 26.30 -
30 Diego Sanchez JR Melbourne Central Catholic 27.13 -
32 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 27.82 -
33 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 28.21 -
34 Dylan Rosario-Quintero FR Melbourne Central Catholic 29.00 -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 CALVIN GODWIN JR Sebastian River 25.58 -
29 Peter Astriab JR Master's Academy (Oviedo) 27.10 -
35 Dylan Rivera SO Odyssey Charter 29.44 -
36 Abubakr Akoud FR Odyssey Charter 31.39 -
37 Miguel Borjas FR Odyssey Charter 32.40 -
38 Noah Nicholson FR Odyssey Charter 40.87 -
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Scott Verboncoeur SO Master's Academy (Oviedo) 26.10 -
26 Jorge Lugo SO Master's Academy (Oviedo) 26.44 -
27 Tyler Jansky FR John Carroll 26.47 -
31 Eliyzha Rivera SR Holy Trinity 27.67 -

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Giles SR Viera 49.92 10
2 Javon Dawkins SR Sebastian River 51.72 8
3 Nicolas Handal JR Viera 54.56 6
4 JAVIEN PATTERSON SR Sebastian River 55.44 5
5 Ben Elwell JR Viera 55.51 4
6 Zachary Mutz JR Viera 56.43 3
7 Malik Evans 8 Cocoa 57.54 2
8 ALEX PEREZ JR Sebastian River 58.12 1
9 Shawn Juntunen SR Holy Trinity 58.77 -
10 Noah Perez JR John Carroll 59.09 -
11 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 1:01.79 -
12 Michael Gernie JR John Carroll 1:02.70 -
13 Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic 1:02.83 -
14 Michael Green FR Melbourne Central Catholic 1:03.21 -
15 Dylan Rivera SO Odyssey Charter 1:03.77 -
16 Anderson Kirschner FR Florida Prep 1:07.62 -
17 Jacob Morales FR John Carroll 1:08.01 -
18 Ryan Cassedy SO Master's Academy (Oviedo) 1:08.73 -
19 Andrew Melachrinos 8 Odyssey Charter 1:11.70 -
20 Diego Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 1:11.92 -
21 Jerry Herndon JR Florida Prep 1:14.42 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Devin Giles SR Viera 49.92 10
2 Javon Dawkins SR Sebastian River 51.72 8
4 JAVIEN PATTERSON SR Sebastian River 55.44 5
7 Malik Evans 8 Cocoa 57.54 2
9 Shawn Juntunen SR Holy Trinity 58.77 -
10 Noah Perez JR John Carroll 59.09 -
11 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 1:01.79 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ben Elwell JR Viera 55.51 4
12 Michael Gernie JR John Carroll 1:02.70 -
14 Michael Green FR Melbourne Central Catholic 1:03.21 -
15 Dylan Rivera SO Odyssey Charter 1:03.77 -
16 Anderson Kirschner FR Florida Prep 1:07.62 -
17 Jacob Morales FR John Carroll 1:08.01 -
19 Andrew Melachrinos 8 Odyssey Charter 1:11.70 -
21 Jerry Herndon JR Florida Prep 1:14.42 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Nicolas Handal JR Viera 54.56 6
6 Zachary Mutz JR Viera 56.43 3
8 ALEX PEREZ JR Sebastian River 58.12 1
13 Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic 1:02.83 -
18 Ryan Cassedy SO Master's Academy (Oviedo) 1:08.73 -
20 Diego Rodriguez SO Master's Academy (Oviedo) 1:11.92 -

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Kramer SR Sebastian River 2:05.00 10
2 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 2:05.30 8
3 Riley Burrup SR Viera 2:06.17 6
4 Noah Mcmann SO Sebastian River 2:07.57 5
5 Aidan Carroll JR Viera 2:10.00 4
6 Colin Mcadams JR Sebastian River 2:11.36 3
7 Andrew Newman SO Master's Academy (Oviedo) 2:17.19 2
8 Tye Morrell SO Viera 2:18.06 1
9 Cole Dubon SR John Carroll 2:21.58 -
10 Jack Girard FR Viera 2:22.14 -
11 Sawyer Jacobs FR Holy Trinity 2:25.11 -
12 Tyler Ptague JR Cocoa 2:31.06 -
13 Erick Lopez JR John Carroll 2:32.87 -
14 Ryan Cassedy SO Master's Academy (Oviedo) 2:39.38 -
15 Michael Fernandez SO Master's Academy (Oviedo) 2:44.79 -
16 Noah Nicholson FR Odyssey Charter 3:31.75 -
17 Edwin Mercado 7 Florida Prep 3:59.10 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jack Girard FR Viera 2:22.14 -
11 Sawyer Jacobs FR Holy Trinity 2:25.11 -
13 Erick Lopez JR John Carroll 2:32.87 -
14 Ryan Cassedy SO Master's Academy (Oviedo) 2:39.38 -
16 Noah Nicholson FR Odyssey Charter 3:31.75 -
17 Edwin Mercado 7 Florida Prep 3:59.10 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Kramer SR Sebastian River 2:05.00 10
2 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 2:05.30 8
3 Riley Burrup SR Viera 2:06.17 6
4 Noah Mcmann SO Sebastian River 2:07.57 5
5 Aidan Carroll JR Viera 2:10.00 4
6 Colin Mcadams JR Sebastian River 2:11.36 3
7 Andrew Newman SO Master's Academy (Oviedo) 2:17.19 2
8 Tye Morrell SO Viera 2:18.06 1
9 Cole Dubon SR John Carroll 2:21.58 -
12 Tyler Ptague JR Cocoa 2:31.06 -
15 Michael Fernandez SO Master's Academy (Oviedo) 2:44.79 -

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Kramer SR Sebastian River 4:40.83 10
2 Augustine Stehley SO Holy Trinity 4:43.14 8
3 Noah Mcmann SO Sebastian River 4:48.35 6
4 Skyler Jensen FR Holy Trinity 4:49.62 5
5 Joshua Ingalls SR Viera 4:49.69 4
6 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 4:54.24 3
7 Jack Girard FR Viera 4:54.61 2
8 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 5:00.48 1
9 Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic 5:09.80 -
10 Andrew Newman SO Master's Academy (Oviedo) 5:15.28 -
11 Garrett Tinker SO Holy Trinity 5:30.43 -
12 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 5:36.21 -
13 Adam Deforest JR Viera 5:37.10 -
14 Erick Lopez JR John Carroll 5:37.50 -
15 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 5:40.18 -
16 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 5:50.48 -
17 Trip McHenry FR Holy Trinity 5:56.53 -
18 Ashton Akam SO St. Joseph 6:21.44 -
19 Luke Villa SR John Carroll 6:34.35 -
20 Thomas Ribnicky JR Melbourne Central Catholic 6:36.84 -
21 Edwin Mercado 7 Florida Prep 9:19.59 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Trip McHenry FR Holy Trinity 5:56.53 -
20 Thomas Ribnicky JR Melbourne Central Catholic 6:36.84 -
21 Edwin Mercado 7 Florida Prep 9:19.59 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Kramer SR Sebastian River 4:40.83 10
2 Augustine Stehley SO Holy Trinity 4:43.14 8
3 Noah Mcmann SO Sebastian River 4:48.35 6
4 Skyler Jensen FR Holy Trinity 4:49.62 5
5 Joshua Ingalls SR Viera 4:49.69 4
6 Caleb Wilkinson SO Sebastian River 4:54.24 3
7 Jack Girard FR Viera 4:54.61 2
8 Zach Merly SR Master's Academy (Oviedo) 5:00.48 1
9 Robert Trebnik SO Melbourne Central Catholic 5:09.80 -
10 Andrew Newman SO Master's Academy (Oviedo) 5:15.28 -
11 Garrett Tinker SO Holy Trinity 5:30.43 -
12 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 5:36.21 -
13 Adam Deforest JR Viera 5:37.10 -
14 Erick Lopez JR John Carroll 5:37.50 -
15 Nathaniel Pasantes SR Master's Academy (Oviedo) 5:40.18 -
16 Duran Wiker SR Melbourne Central Catholic 5:50.48 -
18 Ashton Akam SO St. Joseph 6:21.44 -
19 Luke Villa SR John Carroll 6:34.35 -

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Daher SR Master's Academy (Oviedo) 11:12.38 10
2 Colin Mcadams JR Sebastian River 11:18.99 8
3 Matthew Moorman FR Master's Academy (Oviedo) 11:47.98 6
4 Payton Dipietro JR Sebastian River 12:15.78 5
5 ETHAN PAIEMENT SO Sebastian River 12:17.57 4
6 Connor McAdams FR Sebastian River 12:32.27 3
7 Andrew O'Connor SO Master's Academy (Oviedo) 13:06.45 2
8 Austin Olivas JR Holy Trinity 14:02.69 1
9 Javier Luna 6 Odyssey Charter 14:24.27 -

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jaeden McMillan 8 Holy Trinity 16.84 10
2 Travon Simmons SO Cocoa 17.84 8
3 Elijah Tanner JR Master's Academy (Oviedo) 18.25 6
4 Nick Kronman SO Florida Prep 18.68 5
5 Jamal Smith 7 Cocoa 18.89 4
6 Blake Conkling SR Master's Academy (Oviedo) 19.35 3
7 Austin Greer SO Master's Academy (Oviedo) 20.89 2
8 Logan Bass SO Cocoa 21.14 1
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jayshawn Smith SO Cocoa 42.24 10
2 Jaeden McMillan 8 Holy Trinity 44.17 8
3 Elijah Tanner JR Master's Academy (Oviedo) 46.47 6
4 Jamal Smith 7 Cocoa 47.28 5
6 Nick Kronman SO Florida Prep 47.89 3
7 Jaylen Ballard SO Holy Trinity 48.89 2
9 Logan Bass SO Cocoa 50.50 -
11 Travon Simmons SO Cocoa 51.27 -
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Blake Conkling SR Master's Academy (Oviedo) 47.55 4
8 Austin Greer SO Master's Academy (Oviedo) 49.55 1
10 Zack Gunderson FR Holy Trinity 50.93 -
12 Noah McMinis 8 Holy Trinity 54.15 -
14 Brendan Salomone FR Melbourne Central Catholic 1:00.37 -
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Myles Smith FR Holy Trinity 58.50 -
15 Andrew Melachrinos 8 Odyssey Charter 1:04.66 -

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Cameron Mills JR Viera 1.82m 5' 11.5" 10
2 Scott Verboncoeur SO Master's Academy (Oviedo) 1.77m 5' 9.75" 8
3 Keenan Matthews JR Sebastian River 1.77m 5' 9.75" 6
4 Victor Zidor SR Cocoa 1.72m 5' 7.75" 5
5 Tyler Armstrong FR Viera 1.72m 5' 7.75" 4
6 Kam'Ron Lee SR Cocoa 1.72m 5' 7.75" 3
7 Brighton Stanaland JR Master's Academy (Oviedo) 1.67m 5' 5.75" 2
8 AJ Toney SR Viera 1.62m 5' 3.75" 1
9 Noah McMinis 8 Holy Trinity 1.47m 4' 9.75" -
10 Dylan Jensen FR Holy Trinity 1.47m 4' 9.75" -
11 Daniel Arrubla FR Melbourne Central Catholic 1.42m 4' 7.75" -
11 Clay Robinson JR Master's Academy (Oviedo) 1.42m 4' 7.75" -
  Thomas Ribnicky JR Melbourne Central Catholic NH NH -

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Joseph Butler SO Sebastian River 3.19m 10' 5.5" 10
2 AIDEN HATCH SR Sebastian River 3.04m 9' 11.75" 8
3 Aidan McCarthy JR Holy Trinity 3.04m 9' 11.75" 6

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Noah Sliger SR Master's Academy (Oviedo) 6.10m 20' 0.25" 10
2 Christopher Cummings JR Sebastian River 5.91m 19' 4.75" 8
3 Jaeden McMillan 8 Holy Trinity 5.85m 19' 2.5" 6
4 Jacob Price SR Holy Trinity 5.80m 19' 0.5" 5
5 Tyler Armstrong FR Viera 5.76m 18' 10.75" 4
6 Benjamin Gearhart SR Viera 5.63m 18' 5.75" 3
7 Hunter Steele FR Melbourne Central Catholic 5.56m 18' 3" 2
8 CEDRIC STUCKEY SR Sebastian River 5.51m 18' 1" 1
9 Shane Jainarine JR Florida Prep 5.41m 17' 9" -
10 Daniel Adams SR Master's Academy (Oviedo) 5.36m 17' 7" -
11 Elijah Tanner JR Master's Academy (Oviedo) 5.24m 17' 2.25" -
12 Shawn Juntunen SR Holy Trinity 5.14m 16' 10.5" -
13 Brighton Stanaland JR Master's Academy (Oviedo) 5.07m 16' 7.75" -
14 Scott Verboncoeur SO Master's Academy (Oviedo) 5.04m 16' 6.5" -
15 Keenan Matthews JR Sebastian River 4.87m 15' 11.75" -
16 Blake Pulliam SO Viera 4.82m 15' 9.75" -
17 Dylan Rosario-Quintero FR Melbourne Central Catholic 4.25m 13' 11.5" -
18 Brendan Salomone FR Melbourne Central Catholic 4.24m 13' 11" -
Boys' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Noah Sliger SR Master's Academy (Oviedo) 6.10m 20' 0.25" 10
2 Christopher Cummings JR Sebastian River 5.91m 19' 4.75" 8
3 Jaeden McMillan 8 Holy Trinity 5.85m 19' 2.5" 6
5 Tyler Armstrong FR Viera 5.76m 18' 10.75" 4
7 Hunter Steele FR Melbourne Central Catholic 5.56m 18' 3" 2
9 Shane Jainarine JR Florida Prep 5.41m 17' 9" -
16 Blake Pulliam SO Viera 4.82m 15' 9.75" -
Boys' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
4 Jacob Price SR Holy Trinity 5.80m 19' 0.5" 5
6 Benjamin Gearhart SR Viera 5.63m 18' 5.75" 3
8 CEDRIC STUCKEY SR Sebastian River 5.51m 18' 1" 1
10 Daniel Adams SR Master's Academy (Oviedo) 5.36m 17' 7" -
11 Elijah Tanner JR Master's Academy (Oviedo) 5.24m 17' 2.25" -
12 Shawn Juntunen SR Holy Trinity 5.14m 16' 10.5" -
13 Brighton Stanaland JR Master's Academy (Oviedo) 5.07m 16' 7.75" -
14 Scott Verboncoeur SO Master's Academy (Oviedo) 5.04m 16' 6.5" -
15 Keenan Matthews JR Sebastian River 4.87m 15' 11.75" -
17 Dylan Rosario-Quintero FR Melbourne Central Catholic 4.25m 13' 11.5" -
18 Brendan Salomone FR Melbourne Central Catholic 4.24m 13' 11" -

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Christopher Cummings JR Sebastian River 12.43m 40' 9.5" 10
2 Noah Sliger SR Master's Academy (Oviedo) 12.28m 40' 3.5" 8
3 Shane Jainarine JR Florida Prep 11.46m 37' 7.25" 6
4 Cass Werder JR Holy Trinity 11.33m 37' 2.25" 5
5 Keenan Matthews JR Sebastian River 11.09m 36' 4.75" 4
6 Daniel Adams SR Master's Academy (Oviedo) 10.80m 35' 5.25" 3

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Cody Menke SR John Carroll 15.32m 50' 3.25" 10
2 Xavier Solis SO Cocoa 14.82m 48' 7.5" 8
3 Jacori Clark SR Sebastian River 13.89m 45' 7" 6
4 Jayden Woodson SR Master's Academy (Oviedo) 12.69m 41' 7.75" 5
5 Garry Alexis SR Sebastian River 12.59m 41' 3.75" 4
6 Jayden Holson JR Sebastian River 12.47m 40' 11" 3
7 Kyle Bortz SR Viera 11.71m 38' 5" 2
8 David Parker SR Viera 11.71m 38' 5" 1
9 William Thogersen JR John Carroll 11.69m 38' 4.25" -
10 Tim Passmore SR Cocoa 10.48m 34' 4.75" -
11 Seth Hufty FR Viera 10.15m 33' 3.75" -
12 Daniel Rubenstein SR Florida Prep 9.95m 32' 7.75" -
13 Merrick Campbell FR Holy Trinity 9.59m 31' 5.75" -
14 Adrien Lyke SR Master's Academy (Oviedo) 9.39m 30' 9.75" -
15 Dereon Walker JR Cocoa 9.24m 30' 3.75" -
16 Conner Manchee SO Florida Prep 9.09m 29' 10" -
17 Miguel Borjas FR Odyssey Charter 7.99m 26' 2.75" -
18 Ryan Cassedy SO Master's Academy (Oviedo) 6.95m 22' 9.75" -
19 Gabriel Basalo SR Florida Prep 6.28m 20' 7.25" -
20 Rian Paull 8 Odyssey Charter 5.66m 18' 7" -
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Cody Menke SR John Carroll 15.32m 50' 3.25" 10
2 Xavier Solis SO Cocoa 14.82m 48' 7.5" 8
3 Jacori Clark SR Sebastian River 13.89m 45' 7" 6
4 Jayden Woodson SR Master's Academy (Oviedo) 12.69m 41' 7.75" 5
5 Garry Alexis SR Sebastian River 12.59m 41' 3.75" 4
6 Jayden Holson JR Sebastian River 12.47m 40' 11" 3
8 David Parker SR Viera 11.71m 38' 5" 1
9 William Thogersen JR John Carroll 11.69m 38' 4.25" -
10 Tim Passmore SR Cocoa 10.48m 34' 4.75" -
15 Dereon Walker JR Cocoa 9.24m 30' 3.75" -
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
7 Kyle Bortz SR Viera 11.71m 38' 5" 2
11 Seth Hufty FR Viera 10.15m 33' 3.75" -
12 Daniel Rubenstein SR Florida Prep 9.95m 32' 7.75" -
13 Merrick Campbell FR Holy Trinity 9.59m 31' 5.75" -
14 Adrien Lyke SR Master's Academy (Oviedo) 9.39m 30' 9.75" -
16 Conner Manchee SO Florida Prep 9.09m 29' 10" -
17 Miguel Borjas FR Odyssey Charter 7.99m 26' 2.75" -
18 Ryan Cassedy SO Master's Academy (Oviedo) 6.95m 22' 9.75" -
19 Gabriel Basalo SR Florida Prep 6.28m 20' 7.25" -
20 Rian Paull 8 Odyssey Charter 5.66m 18' 7" -

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Cody Menke SR John Carroll 43.48m 142' 8" 10
2 Jacori Clark SR Sebastian River 39.70m 130' 3" 8
3 Garry Alexis SR Sebastian River 38.50m 126' 4" 6
4 Jayden Woodson SR Master's Academy (Oviedo) 37.03m 121' 6" 5
5 Xavier Solis SO Cocoa 33.23m 109' 0" 4
6 David Parker SR Viera 32.76m 107' 6" 3
7 Daniel Rubenstein SR Florida Prep 29.86m 97' 11" 2
8 Kyle Bortz SR Viera 28.84m 94' 7" 1
9 Daniel Ochoa JR Viera 28.58m 93' 9" -
10 Jayden Holson JR Sebastian River 26.14m 85' 9" -
11 Joshua Pastrana JR John Carroll 24.34m 79' 10" -
12 Tarvos Alford FR John Carroll 23.91m 78' 5" -
13 Daniel Adams SR Master's Academy (Oviedo) 21.59m 70' 10" -
14 Conner Manchee SO Florida Prep 20.21m 66' 4" -
15 Dereon Walker JR Cocoa 20.19m 66' 3" -
16 Mitchell Schiller SR Master's Academy (Oviedo) 19.39m 63' 7" -
17 Miguel Borjas FR Odyssey Charter 17.28m 56' 8" -
18 Tim Passmore SR Cocoa 16.92m 55' 6" -
19 Gabriel Basalo SR Florida Prep 16.25m 53' 4" -
20 Rian Paull 8 Odyssey Charter 15.45m 50' 8" -
21 Noah Nicholson FR Odyssey Charter 10.19m 33' 5" -
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Cody Menke SR John Carroll 43.48m 142' 8" 10
2 Jacori Clark SR Sebastian River 39.70m 130' 3" 8
3 Garry Alexis SR Sebastian River 38.50m 126' 4" 6
4 Jayden Woodson SR Master's Academy (Oviedo) 37.03m 121' 6" 5
5 Xavier Solis SO Cocoa 33.23m 109' 0" 4
6 David Parker SR Viera 32.76m 107' 6" 3
7 Daniel Rubenstein SR Florida Prep 29.86m 97' 11" 2
8 Kyle Bortz SR Viera 28.84m 94' 7" 1
10 Jayden Holson JR Sebastian River 26.14m 85' 9" -
15 Dereon Walker JR Cocoa 20.19m 66' 3" -
18 Tim Passmore SR Cocoa 16.92m 55' 6" -
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
9 Daniel Ochoa JR Viera 28.58m 93' 9" -
11 Joshua Pastrana JR John Carroll 24.34m 79' 10" -
12 Tarvos Alford FR John Carroll 23.91m 78' 5" -
13 Daniel Adams SR Master's Academy (Oviedo) 21.59m 70' 10" -
14 Conner Manchee SO Florida Prep 20.21m 66' 4" -
16 Mitchell Schiller SR Master's Academy (Oviedo) 19.39m 63' 7" -
17 Miguel Borjas FR Odyssey Charter 17.28m 56' 8" -
19 Gabriel Basalo SR Florida Prep 16.25m 53' 4" -
20 Rian Paull 8 Odyssey Charter 15.45m 50' 8" -
21 Noah Nicholson FR Odyssey Charter 10.19m 33' 5" -

Boys' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Dominick Gentile JR Viera 42.93m 140' 10" 10
2 Jayden Woodson SR Master's Academy (Oviedo) 41.61m 136' 6" 8
3 Cody Menke SR John Carroll 37.78m 123' 11" 6
4 Bear Graves JR Viera 37.75m 123' 10" 5
5 Hagen Mueller JR Florida Prep 37.59m 123' 4" 4
6 Mitchell Schiller SR Master's Academy (Oviedo) 35.75m 117' 3" 3
7 Benjamin Gearhart SR Viera 33.36m 109' 5" 2
8 Shane Jainarine JR Florida Prep 32.36m 106' 2" 1
9 Jayden Holson JR Sebastian River 30.30m 99' 5" -
10 Adrien Lyke SR Master's Academy (Oviedo) 25.57m 83' 11" -
11 Daniel Rubenstein SR Florida Prep 24.56m 80' 7" -
12 JORGE SANCHEZ FR Sebastian River 15.05m 49' 4" -