March 26, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Layla Haynes JR IMG Academy 2:11.99 10
2 Mia Rodriguez SR King's Academy 2:17.75 8
3 Andie Harding SR IMG Academy 2:19.31 6
4 Kashia Hoo FR Chaminade-Madonna 2:19.33 5
5 Julia Reitz JR Bishop Verot 2:23.26 4
6 Sydni Studesville JR American Heritage 2:26.60 3
7 Jurni Janac SO Miami Northwestern 2:28.58 2
8 Jenna Rosado JR Oasis 2:29.11 1
9 Isabella Adams SO Village School 2:29.33 -
10 Gina Fuca SR Martin County 2:29.63 -
11 Gabriella Santucci JR Canterbury (FM) 2:31.56 -
12 Mia Andreae JR IMG Academy 2:32.31 -
13 Annabelle Daley SO Naples 2:33.12 -
14 Hannah Manibo FR Bishop Verot 2:34.05 -
15 Sydney Sinclair JR Cardinal Gibbons 2:34.19 -
16 Maddison Thomas SR Bishop Verot 2:34.88 -
17 Olivia Nickson JR IMG Academy 2:35.69 -
18 Hayden Brands JR Canterbury (FM) 2:35.83 -
19 Kathryn Lynch JR Naples 2:36.38 -
20 Rickaiya Lewis JR Miami Northwestern 2:36.59 -
21 Sienna Alvarez-Coia SO American Heritage 2:37.00 -
22 Amaiya Samuel SO American Heritage 2:37.60 -
23 Aniyah Parker 6 American Heritage 2:37.90 -
24 Jaclynn Mars JR Oasis 2:37.98 -
25 Cameron Bates FR Naples 2:38.50 -
26 Isabella Dugarte SR Cardinal Gibbons 2:38.59 -
27 Lindsay Hill FR Fort Myers 2:39.04 -
28 Riley McFarland SO Cape Coral 2:39.68 -
29 Anika Homolka SR North Fort Myers 2:39.82 -
30 Isabella Fernandez 8 Mater Lakes 2:40.67 -
31 Anna Tullidge SR Martin County 2:41.39 -
32 Sammya Brown SR Miami Norland 2:41.48 -
33 Diana Lingueno SO Mater Lakes 2:41.96 -
34 Leila Ceilley FR Fort Myers 2:42.34 -
35 Monica Sanchez SR Martin County 2:43.43 -
36 Rebecca Jackson FR Parrish 2:43.90 -
37 Kasey Johnson FR Evangelical Christian 2:44.23 -
38 Erika Romero FR Bishop Verot 2:44.50 -
39 Gracianne Goll SR Estero 2:45.79 -
40 Summer Sinclair SR Martin County 2:46.79 -
41 Paola Garcia JR Mater Lakes 2:47.61 -
42 Mollie O'Dwyer JR Naples 2:48.96 -
43 Madison Martin SO North Fort Myers 2:49.77 -
44 Jenny Swenson JR Parrish 2:49.84 -
45 Hannah Brock SR North Fort Myers 2:50.56 -
46 Sara Sanford JR South Fort Myers 2:51.21 -
47 Isabella Maccini FR Parrish 2:51.48 -
48 Shalyah Tresvant SO Miami Northwestern 2:52.54 -
49 Bridget Donofrio JR Estero 2:53.20 -
50 Trinity Castillo JR North Fort Myers 2:54.21 -
51 Isabella Hobt 8 Canterbury (FM) 2:54.49 -
52 Mia Moran SO Cape Coral 2:55.29 -
53 Ginger Thomas SO Evangelical Christian 2:56.10 -
54 Kayley McClaran 7 Evangelical Christian 2:56.90 -
55 Emily Lopez SR Mater Lakes 2:58.87 -
56 Samaria Gordon SO Miami Norland 3:00.85 -
57 Laney Castillo SO Lely 3:03.60 -
58 Sabina Memet FR Lakewood 3:04.34 -
59 Shumarah Pierre JR Lely 3:04.55 -
60 Cathleen Peters FR Parrish 3:05.41 -
61 Yoselin Escalante SO Dunbar 3:07.30 -
62 Helen Pena JR Miami Coral Park 3:08.30 -
63 Abigail Cudnik FR Cape Coral 3:10.94 -
64 Luciana Arguello SR Coral Reef 3:11.23 -
65 Rachael Phillips SO Oasis 3:14.58 -
66 Kesha Bazile FR Miami Carol City 3:23.33 -
67 Zoe Lucken JR Cypress Lake 3:23.63 -
68 Madison Sanchez FR Cape Coral 3:25.35 -
69 Erica Walls JR Miami Carol City 3:26.18 -
70 Anika Arcipov JR Gibbs 3:30.28 -
71 Katherine Woodrow-Frister SR Oasis 3:30.86 -
72 Gabriela Stokes SO Dunbar 3:32.94 -
73 Kayla Dorestine FR Dunbar 3:35.53 -
74 Margarita Colocho JR Lely 3:40.17 -
  Emma Garner 8 Village School DNS   
  Catalina Sansone FR Cardinal Gibbons DNS   
  Samantha Dooney 8 Village School DNS   
  Tashauna Henry FR Miami Norland DNS   
  Samantha Foreman SO Coral Reef DNS   
  Claudia Usabel JR Coral Reef DNS   
  Jasmine Vasquez JR Riverdale DNS   
  Jasmin Castaneda SO South Fort Myers DNS   
  Oriana Taha SR Estero DNS   
  Gianna Robinson SO Estero DNS   
  Kaitlyn Ramos SR Riverdale DNS   
  Juliana Amci FR Riverdale DNS   
  Tatyana Khitlik SR Lakewood DNS   
  Caitlyn Kovacs FR South Fort Myers DNS   
  Saige Fields SO Fort Myers DNS   
  Elsa Marcet SO Fort Myers DNS   
  Erin Tully FR Lakewood DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Sydni Studesville JR American Heritage 2:26.60 3
40 Summer Sinclair SR Martin County 2:46.79 -
55 Emily Lopez SR Mater Lakes 2:58.87 -
62 Helen Pena JR Miami Coral Park 3:08.30 -
63 Abigail Cudnik FR Cape Coral 3:10.94 -
64 Luciana Arguello SR Coral Reef 3:11.23 -
65 Rachael Phillips SO Oasis 3:14.58 -
66 Kesha Bazile FR Miami Carol City 3:23.33 -
67 Zoe Lucken JR Cypress Lake 3:23.63 -
68 Madison Sanchez FR Cape Coral 3:25.35 -
70 Anika Arcipov JR Gibbs 3:30.28 -
71 Katherine Woodrow-Frister SR Oasis 3:30.86 -
72 Gabriela Stokes SO Dunbar 3:32.94 -
73 Kayla Dorestine FR Dunbar 3:35.53 -
74 Margarita Colocho JR Lely 3:40.17 -
  Samantha Foreman SO Coral Reef DNS   
  Tatyana Khitlik SR Lakewood DNS   
  Erin Tully FR Lakewood DNS   
  Jasmin Castaneda SO South Fort Myers DNS   
  Gianna Robinson SO Estero DNS   
  Tashauna Henry FR Miami Norland DNS   
  Samantha Dooney 8 Village School DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Erika Romero FR Bishop Verot 2:44.50 -
41 Paola Garcia JR Mater Lakes 2:47.61 -
42 Mollie O'Dwyer JR Naples 2:48.96 -
43 Madison Martin SO North Fort Myers 2:49.77 -
45 Hannah Brock SR North Fort Myers 2:50.56 -
46 Sara Sanford JR South Fort Myers 2:51.21 -
50 Trinity Castillo JR North Fort Myers 2:54.21 -
51 Isabella Hobt 8 Canterbury (FM) 2:54.49 -
52 Mia Moran SO Cape Coral 2:55.29 -
54 Kayley McClaran 7 Evangelical Christian 2:56.90 -
56 Samaria Gordon SO Miami Norland 3:00.85 -
57 Laney Castillo SO Lely 3:03.60 -
58 Sabina Memet FR Lakewood 3:04.34 -
59 Shumarah Pierre JR Lely 3:04.55 -
60 Cathleen Peters FR Parrish 3:05.41 -
61 Yoselin Escalante SO Dunbar 3:07.30 -
  Kaitlyn Ramos SR Riverdale DNS   
  Caitlyn Kovacs FR South Fort Myers DNS   
  Jasmine Vasquez JR Riverdale DNS   
  Juliana Amci FR Riverdale DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Annabelle Daley SO Naples 2:33.12 -
17 Olivia Nickson JR IMG Academy 2:35.69 -
25 Cameron Bates FR Naples 2:38.50 -
29 Anika Homolka SR North Fort Myers 2:39.82 -
30 Isabella Fernandez 8 Mater Lakes 2:40.67 -
33 Diana Lingueno SO Mater Lakes 2:41.96 -
34 Leila Ceilley FR Fort Myers 2:42.34 -
35 Monica Sanchez SR Martin County 2:43.43 -
36 Rebecca Jackson FR Parrish 2:43.90 -
37 Kasey Johnson FR Evangelical Christian 2:44.23 -
44 Jenny Swenson JR Parrish 2:49.84 -
47 Isabella Maccini FR Parrish 2:51.48 -
48 Shalyah Tresvant SO Miami Northwestern 2:52.54 -
49 Bridget Donofrio JR Estero 2:53.20 -
53 Ginger Thomas SO Evangelical Christian 2:56.10 -
69 Erica Walls JR Miami Carol City 3:26.18 -
  Claudia Usabel JR Coral Reef DNS   
  Elsa Marcet SO Fort Myers DNS   
  Emma Garner 8 Village School DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jenna Rosado JR Oasis 2:29.11 1
11 Gabriella Santucci JR Canterbury (FM) 2:31.56 -
14 Hannah Manibo FR Bishop Verot 2:34.05 -
16 Maddison Thomas SR Bishop Verot 2:34.88 -
18 Hayden Brands JR Canterbury (FM) 2:35.83 -
19 Kathryn Lynch JR Naples 2:36.38 -
20 Rickaiya Lewis JR Miami Northwestern 2:36.59 -
23 Aniyah Parker 6 American Heritage 2:37.90 -
24 Jaclynn Mars JR Oasis 2:37.98 -
26 Isabella Dugarte SR Cardinal Gibbons 2:38.59 -
27 Lindsay Hill FR Fort Myers 2:39.04 -
28 Riley McFarland SO Cape Coral 2:39.68 -
31 Anna Tullidge SR Martin County 2:41.39 -
39 Gracianne Goll SR Estero 2:45.79 -
  Catalina Sansone FR Cardinal Gibbons DNS   
  Oriana Taha SR Estero DNS   
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Layla Haynes JR IMG Academy 2:11.99 10
2 Mia Rodriguez SR King's Academy 2:17.75 8
3 Andie Harding SR IMG Academy 2:19.31 6
4 Kashia Hoo FR Chaminade-Madonna 2:19.33 5
5 Julia Reitz JR Bishop Verot 2:23.26 4
7 Jurni Janac SO Miami Northwestern 2:28.58 2
9 Isabella Adams SO Village School 2:29.33 -
10 Gina Fuca SR Martin County 2:29.63 -
12 Mia Andreae JR IMG Academy 2:32.31 -
15 Sydney Sinclair JR Cardinal Gibbons 2:34.19 -
21 Sienna Alvarez-Coia SO American Heritage 2:37.00 -
22 Amaiya Samuel SO American Heritage 2:37.60 -
32 Sammya Brown SR Miami Norland 2:41.48 -
  Saige Fields SO Fort Myers DNS