March 26, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 American Heritage Sydni Studesville, Ashley Fitzgerald, Aniyah Parker, Arianna Allen 12:41.65 9:59.72 9:29.74 7:05.81 9:23.74 10:05.72 10
2 Bishop Verot Julia Reitz, Kylie Thomas 10:28.84 10:04.65 9:04.19 11:59.54 11:17.21 8:40.00 8
3 Naples Amelia Jones, Kathryn Lynch, Annabelle Daley, Tara Watkins 7:21.65 10:04.99 12:30.19 9:52.89 11:05.49 12:54.39 6
4 Miami Northwestern Jurni Janac, Rickaiya Lewis, Thael Jeanmary, Jamariya Robinson 12:32.46 10:16.77 9:39.77 7:24.08 7:54.92 8:38.09 5
5 Fort Myers Giana D'Altrui, Masha Dorofeev, Saige Fields, Olivia Olney 11:39.72 10:24.75 8:19.80 9:22.28 10:31.00 7:29.82 4
6 Palmetto Ridge Julianna Bassano, Isabel Rasmussen, Sonia Lountchenko, Jilexi Velasquez 8:45.31 10:25.37 12:24.19 11:40.42 13:20.48 8:39.06 3
7 Cardinal Gibbons Emily Baldwin, Cheyenne Burns, Catalina Sansone, Sydney Sinclair 13:32.86 10:30.12 11:26.83 11:58.34 7:58.90 8:05.20 2
8 Cape Coral Isabella Sibbrell, Riley McFarland, Jalis Rodriguez, Lucy Casto-Waters 10:38.75 10:32.42 8:00.64 12:13.61 9:29.18 8:44.91 1
9 North Port Brenda Smith, Ariana Rodriguez, Danielle Van Deusen, Kaila Smith 8:58.94 10:41.59 10:09.51 8:14.03 9:05.36 11:20.09 -
10 Estero Avery Sommers, Laura Godsea, Gianna Robinson, Oriana Taha 10:09.96 10:42.06 11:39.85 8:40.07 8:40.07 11:33.43 -
11 Miami Norland Jailah Swift, Sammya Brown, Shania Swan, Di-Raphaella Nelson 13:55.93 10:58.21 13:09.86 8:53.15 11:04.80 12:50.11 -
12 North Fort Myers Evie McCarthy, Keila Creus, Ava White, Alexis Neumann 12:22.87 11:03.27 10:36.74 12:42.76 12:56.03 13:29.19 -
13 Village School Mylee Van de Wouw, Emma Garner, Lauren Lappin, Isabella Adams 10:59.79 11:20.19 9:58.57 8:09.74 12:41.82 9:31.36 -
14 Southwest Florida Christian Riley McKinney, Jefrin Joji, Abby Green, Madeline Philpott 10:42.22 11:23.21 11:30.05 14:07.18 12:52.03 12:31.54 -
15 Riverdale Riley Gutridge, Jasmine Vasquez, Delana Osnac 9:49.59 11:25.56 8:47.89 11:52.99 13:56.39 11:52.99 -
16 Coral Reef Samantha Foreman, Luciana Arguello, Emily Gomez, Claudia Usabel 16:36.12 12:52.18 13:07.63 15:03.45 16:12.95 14:17.12 -
  Lakewood Sabina Memet, Gabrielle Wright, Ja'shanna Lyons, Sara Walker DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 North Port Smith, Rodriguez, Van Deusen, Smith 8:20.44 10:41.59 12:24.25 8:01.20 8:20.44 8:58.94 -
11 Miami Norland Swift, Brown, Swan, Nelson 10:18.72 10:58.21 8:59.74 12:17.20 11:24.54 13:55.93 -
12 North Fort Myers McCarthy, Creus, White, Neumann 12:22.87 11:03.27 12:56.03 9:23.78 13:22.56 11:03.27 -
13 Village School Van de Wouw, Garner, Lappin, Adams 11:54.20 11:20.19 9:24.56 11:40.60 8:50.55 13:22.63 -
14 Southwest Florida Christian McKinney, Joji, Green, Philpott 10:08.06 11:23.21 8:25.58 13:46.69 12:11.04 12:11.04 -
15 Riverdale Gutridge, Vasquez, Osnac 11:18.71 11:25.56 10:03.30 10:37.57 9:29.02 11:25.56 -
  Lakewood Memet, Wright, Lyons, Walker DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 American Heritage Studesville, Fitzgerald, Parker, Allen 8:59.75 7:47.79 9:59.72 10
2 Bishop Verot Reitz, Thomas 9:40.47 9:10.24 10:04.65 8
3 Naples Jones, Lynch, Daley, Watkins 8:16.10 9:58.94 10:04.99 6
4 Miami Northwestern Janac, Lewis, Jeanmary, Robinson 8:56.59 8:13.42 10:16.77 5
5 Fort Myers D'Altrui, Dorofeev, Fields, Olney 12:35.95 9:59.76 10:24.75 4
6 Palmetto Ridge Bassano, Rasmussen, Lountchenko, Velasquez 9:35.34 7:24.02 10:25.37 3
7 Cardinal Gibbons Baldwin, Burns, Sansone, Sinclair 9:01.91 12:42.45 10:30.12 2
8 Cape Coral Sibbrell, McFarland, Rodriguez, Casto-Waters 8:13.29 8:51.24 10:32.42 1
10 Estero Sommers, Godsea, Robinson, Taha 12:44.06 9:50.70 10:42.06 -
16 Coral Reef Foreman, Arguello, Gomez, Usabel 13:53.96 15:49.79 12:52.18 -