March 19, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathalia Mallo JR Alonso 2:28.46 10
2 Megan Wells SR Newsome 2:28.83 8
3 Reyna Simpson JR George Steinbrenner 2:29.47 6
4 Anna Breede SR George Steinbrenner 2:32.47 5
5 Arianna Milsaps FR Robinson 2:35.84 4
6 Rachel Harrar FR Newsome 2:36.34 3
7 Jessica Brickhaus SO Newsome 2:36.82 2
8 Shelby Viseur SR Sunlake 2:37.49 1
9 Sara Ellingson SR Sunlake 2:37.50 -
10 Caroline Brindise JR Robinson 2:37.60 -
11 Evangeline DiTinno FR King 2:38.28 -
12 Ava Walsh SR Carrollwood 2:39.54 -
13 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 2:39.93 -
14 Faith Palmer SO Strawberry Crest 2:42.08 -
15 Maria Ortiz FR Alonso 2:43.65 -
16 Brynlee White FR Robinson 2:44.65 -
17 Hannah Sheen JR Wiregrass Ranch 2:44.72 -
18 Skyler Knott JR Newsome 2:45.42 -
19 Jasmine Harvell JR Auburndale 2:48.55 -
20 Alex Howell FR Alonso 2:48.95 -
21 Sienna Paras SO Wiregrass Ranch 2:51.13 -
22 Annie Winborn JR Sunlake 2:53.23 -
23 Khalia Woodley FR Alonso 2:53.79 -
24 Emma Burleson SR Sunlake 2:54.63 -
25 Hannah McCartney SR Carrollwood 3:02.35 -
26 Elena Le FR King 3:03.41 -
27 Tannah Perez SO Armwood 3:04.98 -
28 Meredith Mendenhall FR Tampa Catholic 3:08.55 -
29 Diana Garcia SO Strawberry Crest 3:12.29 -
30 Maitlyn Evans SO Bartow 3:12.53 -
31 Natalia Pena JR Strawberry Crest 3:14.61 -
32 Gabrielle Broding SO Strawberry Crest 3:15.87 -
33 Annastacia Benedict FR Sickles 3:16.08 -
34 Savannah Finklea FR Armwood 3:18.48 -
35 Teiera Pritchett's SO Auburndale 3:19.22 -
36 Jasmine Walker SO Armwood 3:20.58 -
37 Maddie Miniati JR Carrollwood 3:21.32 -
38 Zayla Semmons FR Freedom (Tampa) 3:22.22 -
39 Cynthia Fornos JR Chamberlain 3:27.34 -
40 Jordan Washington JR Jefferson 3:48.03 -
41 Jasmine Dowling FR Jefferson 4:36.39 -
  Olivia Townsend SR Tampa Catholic NT   
  Alexa Gross SR Carrollwood NT   
  Kendyl Walker SO Wiregrass Ranch NT   
  Emma Edgeworth SR Sickles NT   
  Landyn Williams JR Wiregrass Ranch NT   
  Zelene Jasmin SO Auburndale NT   
  Diana Le FR King NT   
  Makenna Jones FR Alonso NT   
  Thalia Fraifer SR Berkeley Prep NT   
  Emily Richardson SO Berkeley Prep NT   
  Abby Armstrong JR Berkeley Prep NT   
  Alex Louie 6 Berkeley Prep NT   
  Alessandra Hollyfield JR Robinson DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Evangeline DiTinno FR King 2:38.28 -
23 Khalia Woodley FR Alonso 2:53.79 -
26 Elena Le FR King 3:03.41 -
28 Meredith Mendenhall FR Tampa Catholic 3:08.55 -
33 Annastacia Benedict FR Sickles 3:16.08 -
35 Teiera Pritchett's SO Auburndale 3:19.22 -
38 Zayla Semmons FR Freedom (Tampa) 3:22.22 -
39 Cynthia Fornos JR Chamberlain 3:27.34 -
40 Jordan Washington JR Jefferson 3:48.03 -
41 Jasmine Dowling FR Jefferson 4:36.39 -
  Alex Louie 6 Berkeley Prep NT   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Tannah Perez SO Armwood 3:04.98 -
29 Diana Garcia SO Strawberry Crest 3:12.29 -
30 Maitlyn Evans SO Bartow 3:12.53 -
32 Gabrielle Broding SO Strawberry Crest 3:15.87 -
34 Savannah Finklea FR Armwood 3:18.48 -
36 Jasmine Walker SO Armwood 3:20.58 -
37 Maddie Miniati JR Carrollwood 3:21.32 -
  Kendyl Walker SO Wiregrass Ranch NT   
  Diana Le FR King NT   
  Zelene Jasmin SO Auburndale NT   
  Emma Edgeworth SR Sickles NT   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Caroline Brindise JR Robinson 2:37.60 -
12 Ava Walsh SR Carrollwood 2:39.54 -
13 Emaleigh Daughtry FR Auburndale 2:39.93 -
16 Brynlee White FR Robinson 2:44.65 -
18 Skyler Knott JR Newsome 2:45.42 -
19 Jasmine Harvell JR Auburndale 2:48.55 -
20 Alex Howell FR Alonso 2:48.95 -
22 Annie Winborn JR Sunlake 2:53.23 -
24 Emma Burleson SR Sunlake 2:54.63 -
25 Hannah McCartney SR Carrollwood 3:02.35 -
31 Natalia Pena JR Strawberry Crest 3:14.61 -
  Landyn Williams JR Wiregrass Ranch NT   
  Emily Richardson SO Berkeley Prep NT   
  Olivia Townsend SR Tampa Catholic NT   
  Makenna Jones FR Alonso NT   
  Alessandra Hollyfield JR Robinson DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nathalia Mallo JR Alonso 2:28.46 10
2 Megan Wells SR Newsome 2:28.83 8
3 Reyna Simpson JR George Steinbrenner 2:29.47 6
4 Anna Breede SR George Steinbrenner 2:32.47 5
5 Arianna Milsaps FR Robinson 2:35.84 4
6 Rachel Harrar FR Newsome 2:36.34 3
7 Jessica Brickhaus SO Newsome 2:36.82 2
8 Shelby Viseur SR Sunlake 2:37.49 1
9 Sara Ellingson SR Sunlake 2:37.50 -
14 Faith Palmer SO Strawberry Crest 2:42.08 -
15 Maria Ortiz FR Alonso 2:43.65 -
17 Hannah Sheen JR Wiregrass Ranch 2:44.72 -
21 Sienna Paras SO Wiregrass Ranch 2:51.13 -
  Thalia Fraifer SR Berkeley Prep NT   
  Abby Armstrong JR Berkeley Prep NT   
  Alexa Gross SR Carrollwood NT