April 17, 2021
|
Alonso High School - Tampa, FL
|
Timing: TRC Race Mgmt
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Wynne Thomas SR Plant 9:51.14 10
2 Jacob Braun SO East Lake 10:02.78 8
3 Michael Gonzalez JR Plant 10:05.65 6
4 Sebastian Hernandez SR Wiregrass Ranch 10:07.42 5
5 Thomas Walter SR Wharton 10:16.82 4
6 Tyler Galley SO Palm Harbor University 10:30.35 3
7 Ethan Bhatt SR George Steinbrenner 10:30.96 2
8 Ashton Stringer JR Plant 10:44.86 1
9 Romal EsteMcDonald SR Wiregrass Ranch 10:53.86 -
10 Derek Maxfield SR Alonso 11:07.99 -
11 Jack Webster SO Wiregrass Ranch 11:11.79 -
12 Jacob Smith SO George Steinbrenner 11:12.26 -
13 Jenson Lowdermilk JR Wharton 11:17.16 -
14 Ryan Winslow SO Alonso 11:17.45 -
15 Matthew Gunn FR Palm Harbor University 11:21.00 -
16 Finley Callaghan FR Alonso 11:51.12 -
17 Evan Farnan FR Sickles 12:12.00 -
18 Ethan Congdon SO Palm Harbor University 12:49.41 -
19 Jack McKee FR Sickles 13:04.74 -
  Patrick Fethiere JR Leto NT   
  Gabriel Ellis JR Sickles NT   
  Bryce Krueger SR George Steinbrenner NT   
  Alan Meriga JR Wharton DNF   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Derek Maxfield SR Alonso 11:21.35 11:28.03 11:14.67 11:48.07 9:47.84 13:34.95 11:07.99 -
11 Jack Webster SO Wiregrass Ranch 12:18.97 11:58.82 9:57.90 13:39.59 11:45.38 11:18.51 11:11.79 -
12 Jacob Smith SO George Steinbrenner 14:07.05 9:44.87 10:05.04 13:46.88 13:26.72 12:59.83 11:12.26 -
13 Jenson Lowdermilk JR Wharton 14:13.23 10:50.08 9:08.50 13:12.28 8:14.33 8:48.19 11:17.16 -
15 Matthew Gunn FR Palm Harbor University 14:11.25 9:38.85 10:33.33 12:22.29 12:01.86 9:18.42 11:21.00 -
16 Finley Callaghan FR Alonso 14:27.57 10:54.23 10:32.90 8:32.01 11:51.12 12:05.35 11:51.12 -
17 Evan Farnan FR Sickles 11:20.76 12:55.92 10:00.24 15:44.28 12:12.00 9:09.00 12:12.00 -
18 Ethan Congdon SO Palm Harbor University 14:21.74 10:38.61 11:01.70 11:47.86 14:14.05 10:46.31 12:49.41 -
19 Jack McKee FR Sickles 15:57.39 9:25.02 14:15.37 14:15.37 14:46.76 16:52.32 13:04.74 -
  Patrick Fethiere JR Leto NT NT NT NT NT NT NT   
  Gabriel Ellis JR Sickles NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Wynne Thomas SR Plant 8:04.74 9:51.14 10
2 Jacob Braun SO East Lake 9:50.73 10:02.78 8
3 Michael Gonzalez JR Plant 10:05.65 10:05.65 6
4 Sebastian Hernandez SR Wiregrass Ranch 7:05.20 10:07.42 5
5 Thomas Walter SR Wharton 7:24.11 10:16.82 4
6 Tyler Galley SO Palm Harbor University 12:30.12 10:30.35 3
7 Ethan Bhatt SR George Steinbrenner 9:02.63 10:30.96 2
8 Ashton Stringer JR Plant 11:42.90 10:44.86 1
9 Romal EsteMcDonald SR Wiregrass Ranch 8:30.01 10:53.86 -
14 Ryan Winslow SO Alonso 9:56.16 11:17.45 -
  Bryce Krueger SR George Steinbrenner NT NT   
  Alan Meriga JR Wharton DNF DNF