March 12, 2021
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter JR Trinity Prep 4:30.55 10
2 Marcus Lisman SR Bishop Moore 4:37.35 8
3 Isaac Lightman SR Lake Highland Prep 4:39.13 6
4 Seth Augustynowski   Father Lopez 4:39.77 5
5 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 4:44.53 4
6 Colton Cardwell SO Montverde Academy 4:46.97 3
7 Haile Buck JR Windermere 4:49.93 2
8 Arthur Cavalcanti FR Windermere 4:52.91 1
9 Noah Parks SO Bishop Moore 4:53.71 -
10 Quinn Niemann SO Bishop Moore 4:58.11 -
11 Kent Wada JR Windermere 5:00.65 -
12 Anay Shah SO Lake Highland Prep 5:03.67 -
13 Jeffrey Hill SR Trinity Prep 5:04.67 -
14 Nicolas Nesmith JR Montverde Academy 5:06.09 -
15 Noah Provencher SR Windermere Prep 5:09.26 -
16 Dylan Royal SO Windermere 5:09.49 -
17 Marshall Rebar SR Lake Highland Prep 5:11.50 -
18 Cooper Shaban FR Montverde Academy 5:13.26 -
19 Andrew Stricklin 8 Trinity Prep 5:13.34 -
20 Charles Holden JR Windermere Prep 5:13.78 -
21 Matthew Carmany JR Lake Highland Prep 5:14.89 -
22 Sam Mariash SR Lake Highland Prep 5:18.40 -
23 Caden Clifton FR Trinity Prep 5:23.83 -
24 Jackson Parker JR Montverde Academy 5:25.53 -
25 Stephen Davis FR First Academy (Orlando) 5:25.55 -
26 Matthew Ahl JR Trinity Prep 5:25.62 -
27 Xavier Williams JR Montverde Academy 5:27.90 -
28 Philip Yong FR Lake Highland Prep 5:28.51 -
29 Jack Bottalico JR Windermere 5:30.03 -
30 Sai Naru JR Windermere 5:34.03 -
31 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 5:48.43 -
32 Thurston Da Vitoria Lobo SO Trinity Prep 5:57.34 -
33 Mark Marsh SO First Academy (Orlando) 6:02.60 -
34 Charlie Clendenin SO First Academy (Orlando) 6:18.26 -
  Lucas Coan 8 Montverde Academy NT   
  Conner Riley JR First Academy (Orlando) DNS   
  Dylan Hugill FR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Anay Shah SO Lake Highland Prep 5:03.67 -
16 Dylan Royal SO Windermere 5:09.49 -
17 Marshall Rebar SR Lake Highland Prep 5:11.50 -
20 Charles Holden JR Windermere Prep 5:13.78 -
21 Matthew Carmany JR Lake Highland Prep 5:14.89 -
22 Sam Mariash SR Lake Highland Prep 5:18.40 -
23 Caden Clifton FR Trinity Prep 5:23.83 -
25 Stephen Davis FR First Academy (Orlando) 5:25.55 -
27 Xavier Williams JR Montverde Academy 5:27.90 -
28 Philip Yong FR Lake Highland Prep 5:28.51 -
29 Jack Bottalico JR Windermere 5:30.03 -
30 Sai Naru JR Windermere 5:34.03 -
31 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 5:48.43 -
32 Thurston Da Vitoria Lobo SO Trinity Prep 5:57.34 -
33 Mark Marsh SO First Academy (Orlando) 6:02.60 -
34 Charlie Clendenin SO First Academy (Orlando) 6:18.26 -
  Conner Riley JR First Academy (Orlando) DNS   
  Dylan Hugill FR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter JR Trinity Prep 4:30.55 10
2 Marcus Lisman SR Bishop Moore 4:37.35 8
3 Isaac Lightman SR Lake Highland Prep 4:39.13 6
4 Seth Augustynowski   Father Lopez 4:39.77 5
5 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 4:44.53 4
6 Colton Cardwell SO Montverde Academy 4:46.97 3
7 Haile Buck JR Windermere 4:49.93 2
8 Arthur Cavalcanti FR Windermere 4:52.91 1
9 Noah Parks SO Bishop Moore 4:53.71 -
10 Quinn Niemann SO Bishop Moore 4:58.11 -
11 Kent Wada JR Windermere 5:00.65 -
13 Jeffrey Hill SR Trinity Prep 5:04.67 -
14 Nicolas Nesmith JR Montverde Academy 5:06.09 -
15 Noah Provencher SR Windermere Prep 5:09.26 -
18 Cooper Shaban FR Montverde Academy 5:13.26 -
19 Andrew Stricklin 8 Trinity Prep 5:13.34 -
24 Jackson Parker JR Montverde Academy 5:25.53 -
26 Matthew Ahl JR Trinity Prep 5:25.62 -
  Lucas Coan 8 Montverde Academy NT