April 9, 2021
|
Orange Park - Orange Park, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nathan Bailes SR Buchholz 3:33.94 3:26.20 4:17.75 5:04.15 3:10.74 10
2 Kameron Wallizada SR Fleming Island 4:58.27 4:18.32 4:26.31 3:17.07 4:44.96 8
3 Brennan Popik SR Bartram Trail 3:47.45 5:34.48 4:27.58 3:26.04 5:07.72 6
4 Jalani White SR Bartram Trail 4:17.99 3:10.81 4:28.74 3:51.12 4:04.56 5
5 Bela Schein SR St. Augustine 5:25.34 4:36.13 4:33.39 4:06.06 4:27.93 4
6 Aaron Feldner JR Bartram Trail 4:55.72 3:14.41 4:33.81 3:41.79 5:01.20 3
7 Jayden Scherer SR Fleming Island 5:02.35 4:34.86 4:34.86 3:45.39 3:26.15 2
8 John Keester IV FR Fleming Island 4:40.78 4:10.50 4:35.27 4:02.24 4:29.77 1
9 James Snipes JR Ridgeview (OP) 4:59.26 3:47.22 4:37.09 5:46.37 5:57.45 -
10 Sam Myers SO Nease 4:06.16 5:10.49 4:39.72 3:40.98 5:58.05 -
11 Sean Gilliam JR Flagler Palm Coast 6:02.21 4:05.28 4:45.20 6:05.06 6:10.76 -
12 Dominik Frietze SR Ridgeview (OP) 4:49.83 3:43.83 4:46.96 3:58.18 5:01.31 -
13 Michael Lyon SR Fleming Island 4:57.11 5:29.15 4:51.28 3:58.85 3:58.85 -
14 Frederick Lloyd SR Nease 5:12.59 6:17.46 4:54.89 6:11.57 5:53.87 -
15 Zach Spooner SO Matanzas 5:03.94 4:34.43 4:55.08 4:10.82 5:12.79 -
16 Peyton Woodward SO Flagler Palm Coast 3:54.36 3:36.56 4:56.65 5:02.59 5:55.98 -
17 Adonay Almanzaenriquez SR St. Augustine 3:28.45 4:01.21 4:57.78 4:30.98 5:51.38 -
18 Themio Ducatel SO Clay 4:16.90 6:19.38 4:58.72 4:10.93 5:34.57 -
19 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 4:26.33 4:14.36 4:59.24 4:17.35 6:02.08 -
20 Jeffrey Cernese SO St. Augustine 3:30.00 6:26.99 4:59.99 4:27.00 4:18.00 -
21 Carlton Waiguru SR Clay 6:32.51 4:07.59 5:01.93 6:02.32 3:52.49 -
22 Garret Hacking SO St. Augustine 4:19.70 4:07.62 5:01.97 5:04.99 3:52.52 -
23 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 4:14.34 6:10.78 5:06.43 6:29.17 5:03.37 -
24 Christian Norfolk FR Matanzas 4:23.75 4:08.41 5:06.68 4:14.55 4:57.48 -
25 Nickolas hyatt SO Matanzas 5:03.57 4:04.71 5:09.76 5:03.57 5:43.84 -
26 Logan Brown FR Trinity Christian (Jax) 6:03.06 5:28.92 5:10.30 6:12.36 3:55.83 -
27 Andrew Hatten SO Matanzas 5:51.13 6:19.09 5:10.73 4:24.12 5:54.24 -
28 Logan Moore SO Middleburg 6:43.62 5:53.56 5:12.88 5:16.01 4:04.05 -
29 Ayden Harper SR Middleburg 5:13.41 5:16.55 5:13.41 5:25.95 6:34.90 -
30 William Etheridge SO Clay 4:14.29 4:17.43 5:13.93 6:44.97 6:38.70 -
31 Aldrin Pelayo JR Oakleaf 3:48.02 4:54.53 5:16.69 5:57.86 5:38.86 -
32 William Martin SR Ridgeview (OP) 6:32.15 3:43.18 5:18.82 6:51.28 6:28.96 -
33 Noe Benitez JR Orange Park 4:13.43 5:30.42 5:20.79 6:12.12 4:39.09 -
34 Jon Brauman SO Palatka 4:01.13 5:37.58 5:21.50 6:00.08 5:05.43 -
35 Jonathon Mess SO Ridgeview (OP) 3:48.45 5:08.88 5:21.75 4:56.01 6:32.54 -
36 Ethan Donahoo FR Middleburg 6:49.55 5:25.71 5:22.48 4:24.44 6:49.55 -
37 Jaylen Wharton SR Orange Park 5:52.58 4:52.14 5:35.79 5:42.51 6:32.88 -
38 Christian Mayfield SO Orange Park 6:31.32 5:33.97 5:37.34 5:03.61 6:14.45 -
39 Caleb Olen 8 Trinity Christian (Jax) 6:25.52 6:49.19 5:38.17 7:19.63 6:39.04 -
40 James Bellamy SR Palatka 4:03.54 5:17.96 5:38.25 6:42.52 5:58.55 -
41 Tyler Price FR Interlachen 5:51.18 5:09.46 5:47.70 6:22.47 5:51.18 -
42 Garrett Seyler JR Palatka 4:50.32 4:53.82 5:49.78 4:29.33 6:28.26 -
43 Jaden Robertson SR Trinity Christian (Jax) 5:22.85 6:37.36 5:54.78 5:15.76 6:58.64 -
44 Adam Olalde JR Interlachen 6:59.55 4:24.03 6:01.68 6:52.32 5:18.28 -
45 Jose Rodriguez SR Middleburg 6:31.71 5:33.68 6:02.69 4:13.89 7:18.86 -
46 Gehrig Van De Water SO Orange Park 6:55.84 5:46.54 6:04.77 4:59.12 5:31.94 -
47 Collin Cramer 8 Trinity Christian (Jax) 5:58.18 6:56.66 6:05.49 4:37.78 4:48.74 -
48 Finn Kent 6 St. Johns Country Day 5:40.72 7:26.72 6:18.57 5:21.79 7:41.86 -
49 Teague Dunagan 6 St. Johns Country Day 5:33.37 4:51.70 6:18.83 5:44.74 4:25.19 -
50 Arlo Kistner 6 St. Johns Country Day 6:20.60 4:41.65 6:20.60 5:38.74 4:30.23 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Nathan Bailes SR Buchholz 3:00.43 4:17.75 10
2 Kameron Wallizada SR Fleming Island 4:02.35 4:26.31 8
3 Brennan Popik SR Bartram Trail 3:12.66 4:27.58 6
4 Jalani White SR Bartram Trail 5:35.93 4:28.74 5
5 Bela Schein SR St. Augustine 4:22.46 4:33.39 4
6 Aaron Feldner JR Bartram Trail 3:14.41 4:33.81 3
7 Jayden Scherer SR Fleming Island 3:34.39 4:34.86 2
8 John Keester IV FR Fleming Island 3:37.47 4:35.27 1
9 James Snipes JR Ridgeview (OP) 5:02.03 4:37.09 -
10 Sam Myers SO Nease 5:13.29 4:39.72 -
11 Sean Gilliam JR Flagler Palm Coast 5:27.98 4:45.20 -
12 Dominik Frietze SR Ridgeview (OP) 3:52.44 4:46.96 -
13 Michael Lyon SR Fleming Island 4:19.24 4:51.28 -
14 Frederick Lloyd SR Nease 6:02.72 4:54.89 -
22 Garret Hacking SO St. Augustine 6:11.43 5:01.97 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Zach Spooner SO Matanzas 5:03.94 5:27.54 4:55.08 6:00.00 5:30.49 4:37.38 -
16 Peyton Woodward SO Flagler Palm Coast 4:32.92 4:09.19 4:56.65 4:35.89 3:48.42 3:45.46 -
17 Adonay Almanzaenriquez SR St. Augustine 5:18.63 5:21.61 4:57.78 4:48.85 6:15.21 5:06.72 -
18 Themio Ducatel SO Clay 4:07.94 5:16.65 4:58.72 6:10.42 5:40.54 5:55.48 -
19 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 5:35.15 4:50.27 4:59.24 4:47.27 6:26.02 5:47.12 -
20 Jeffrey Cernese SO St. Augustine 5:35.99 6:14.99 4:59.99 4:50.99 5:50.99 6:14.99 -
21 Carlton Waiguru SR Clay 4:46.84 6:02.32 5:01.93 4:10.61 5:04.95 3:46.45 -
23 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 6:16.91 4:17.41 5:06.43 5:46.27 4:11.28 5:46.27 -
25 Nickolas hyatt SO Matanzas 5:06.67 5:50.03 5:09.76 5:31.45 4:10.91 3:49.23 -
28 Logan Moore SO Middleburg 5:31.66 3:54.66 5:12.88 6:34.23 5:44.17 5:56.69 -
30 William Etheridge SO Clay 5:17.07 4:55.10 5:13.93 5:51.61 3:49.17 4:45.68 -
33 Noe Benitez JR Orange Park 4:00.60 6:28.16 5:20.79 6:57.03 4:07.01 5:56.08 -
35 Jonathon Mess SO Ridgeview (OP) 4:43.14 4:39.93 5:21.75 6:58.28 3:51.66 4:07.75 -
40 James Bellamy SR Palatka 6:39.14 4:06.93 5:38.25 4:27.22 4:54.28 4:57.66 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Christian Norfolk FR Matanzas 3:46.95 4:02.28 6:08.02 4:02.28 5:52.69 5:06.68 -
26 Logan Brown FR Trinity Christian (Jax) 5:59.95 5:53.75 4:42.38 6:03.06 5:59.95 5:10.30 -
27 Andrew Hatten SO Matanzas 6:15.99 3:49.94 5:10.73 5:57.34 3:46.84 5:10.73 -
29 Ayden Harper SR Middleburg 4:48.34 3:45.66 4:23.27 4:26.40 3:42.53 5:13.41 -
31 Aldrin Pelayo JR Oakleaf 6:32.70 6:45.37 4:38.69 4:22.86 5:26.19 5:16.69 -
32 William Martin SR Ridgeview (OP) 5:09.26 4:53.32 3:59.12 5:47.52 4:21.44 5:18.82 -
34 Jon Brauman SO Palatka 4:30.06 5:47.22 6:51.52 4:30.06 6:22.59 5:21.50 -
36 Ethan Donahoo FR Middleburg 6:04.41 6:20.53 4:56.69 4:05.09 5:09.58 5:22.48 -
37 Jaylen Wharton SR Orange Park 5:52.58 4:01.77 6:12.73 4:58.86 4:48.78 5:35.79 -
38 Christian Mayfield SO Orange Park 6:54.93 4:40.00 6:41.44 6:38.07 4:40.00 5:37.34 -
39 Caleb Olen 8 Trinity Christian (Jax) 6:42.43 3:56.72 4:17.01 4:00.10 4:50.83 5:38.17 -
41 Tyler Price FR Interlachen 7:25.06 5:44.23 6:12.04 4:45.12 5:54.66 5:47.70 -
42 Garrett Seyler JR Palatka 7:06.74 6:00.28 6:10.77 6:56.24 6:03.78 5:49.78 -
43 Jaden Robertson SR Trinity Christian (Jax) 4:22.54 6:26.71 5:12.21 4:26.09 5:12.21 5:54.78 -
44 Adam Olalde JR Interlachen 5:14.67 6:34.24 6:23.38 4:45.73 7:50.19 6:01.68 -
45 Jose Rodriguez SR Middleburg 6:35.34 5:26.43 7:44.25 7:00.72 5:33.68 6:02.69 -
46 Gehrig Van De Water SO Orange Park 4:15.34 5:42.89 4:15.34 5:17.35 6:41.25 6:04.77 -
47 Collin Cramer 8 Trinity Christian (Jax) 4:52.40 7:22.25 7:29.56 5:43.56 5:10.67 6:05.49 -
48 Finn Kent 6 St. Johns Country Day 7:22.93 7:11.57 4:25.00 7:45.65 5:21.79 6:18.57 -
49 Teague Dunagan 6 St. Johns Country Day 8:04.91 7:00.51 5:18.22 5:14.43 5:40.95 6:18.83 -
50 Arlo Kistner 6 St. Johns Country Day 7:21.50 7:29.11 7:48.14 4:45.45 5:50.16 6:20.60 -