February 27, 2021
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Martinez SR Lennard 4:33.90 10
2 Tristan McWilliam JR Out-of-Door 4:36.90 8
3 Alberto Teijelo SR Venice 4:39.50 6
4 Gavin Laielli SR Lakewood Ranch 4:40.00 5
5 Ogler Bartolon SR Dunbar 4:45.30 4
6 Noah Mohammedelamien JR Manatee 4:45.40 3
7 Dylan Stone SR Riverview (Sarasota) 4:47.50 1.5
7 Zachary Rathburn SR North Port 4:47.50 1.5
9 Riccardo Testini JR Riverview (Sarasota) 4:49.00 -
10 Ryan Summers SR Newsome 4:49.80 -
11 Kevin Vazquez SR Dunbar 4:52.20 -
11 Dylan Howard JR Braden River 4:52.20 -
13 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 4:55.60 -
14 Ivan Marin-Padilla JR Dunbar 4:55.70 -
15 David Solanke JR Wharton 4:56.60 -
16 David Sanchez SR Newsome 5:00.40 -
17 Thomas Blem SR Lemon Bay 5:03.60 -
18 Matthew Finck JR Lemon Bay 5:05.10 -
19 Nyrei Mendez SR Newsome 5:06.80 -
20 Alec Bue SO Booker 5:09.10 -
21 David Galeano JR Lennard 5:09.40 -
22 Gage Hassler SO Cardinal Mooney 5:09.54 -
23 Mark Kodberg JR North Port 5:11.06 -
24 Kauhner Mault JR Port Charlotte 5:11.30 -
25 Owen Catlett SR Lakewood Ranch 5:11.60 -
26 Owen Eakle SO Out-of-Door 5:13.22 -
27 Joshua Sykes SO Oasis 5:13.49 -
28 Evan Crane SO North Port 5:13.70 -
29 Lucas McGovern SO Oasis 5:13.97 -
30 Anthony Young FR East Lake 5:16.69 -
31 Zach LeClair SR Lemon Bay 5:16.81 -
32 Rafal Moscicki SO Sarasota 5:16.92 -
33 Lucian Bathgate SR Venice 5:17.60 -
34 Bret Brown SO Wharton 5:18.23 -
35 Declan Fiorucci FR Out-of-Door 5:19.08 -
36 Mason Haake FR East Lake 5:20.26 -
37 Jenson Lowdermilk JR Wharton 5:20.55 -
38 Colton Sims JR Riverview (Sarasota) 5:21.60 -
39 Santiago Guevara SO Braden River 5:25.05 -
40 Darius Harrison JR Lennard 5:32.98 -
41 Joseph Sassano SR Cardinal Mooney 5:33.62 -
42 Ben Sampey JR Braden River 5:35.54 -
43 Evan Guzman JR Booker 5:38.74 -
44 Bruce Boche-Loaiza JR Manatee 5:48.08 -
45 Tyson Chumbley JR Port Charlotte 5:48.94 -
46 Logan Mazza JR Booker 6:04.84 -
47 Trenten Brown JR Oasis 6:07.88 -
48 Liam Donovan JR Cardinal Mooney 6:22.25 -
49 Michael Frazzini SO Bradenton Christian 6:42.64 -
50 Ben Potocki FR Bradenton Christian 6:56.21 -
  Nicholas Rich JR Sarasota DNF   
  Chandler Mault SR Port Charlotte DNS   
  Ethan Cunard 8 Bradenton Christian DNS   
  Arthur Safiulin SR East Lake DNS   
  Brian Williams JR Venice DNS   
  William Hartvigsen SO Sarasota DNS   
  Sean Clark SR Manatee DNS   
  Dylan Underwood JR Lakewood Ranch DNS   
  William Stone JR Osceola (Seminole) DNS   
  Ian McManus JR Osceola (Seminole) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 David Sanchez SR Newsome 5:00.40 -
27 Joshua Sykes SO Oasis 5:13.49 -
29 Lucas McGovern SO Oasis 5:13.97 -
33 Lucian Bathgate SR Venice 5:17.60 -
41 Joseph Sassano SR Cardinal Mooney 5:33.62 -
43 Evan Guzman JR Booker 5:38.74 -
44 Bruce Boche-Loaiza JR Manatee 5:48.08 -
45 Tyson Chumbley JR Port Charlotte 5:48.94 -
46 Logan Mazza JR Booker 6:04.84 -
47 Trenten Brown JR Oasis 6:07.88 -
48 Liam Donovan JR Cardinal Mooney 6:22.25 -
49 Michael Frazzini SO Bradenton Christian 6:42.64 -
50 Ben Potocki FR Bradenton Christian 6:56.21 -
  Ethan Cunard 8 Bradenton Christian DNS   
  Sean Clark SR Manatee DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Gage Hassler SO Cardinal Mooney 5:09.54 -
23 Mark Kodberg JR North Port 5:11.06 -
26 Owen Eakle SO Out-of-Door 5:13.22 -
30 Anthony Young FR East Lake 5:16.69 -
31 Zach LeClair SR Lemon Bay 5:16.81 -
32 Rafal Moscicki SO Sarasota 5:16.92 -
34 Bret Brown SO Wharton 5:18.23 -
35 Declan Fiorucci FR Out-of-Door 5:19.08 -
36 Mason Haake FR East Lake 5:20.26 -
37 Jenson Lowdermilk JR Wharton 5:20.55 -
39 Santiago Guevara SO Braden River 5:25.05 -
40 Darius Harrison JR Lennard 5:32.98 -
42 Ben Sampey JR Braden River 5:35.54 -
  Arthur Safiulin SR East Lake DNS   
  Dylan Underwood JR Lakewood Ranch DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ryan Summers SR Newsome 4:49.80 -
11 Dylan Howard JR Braden River 4:52.20 -
13 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 4:55.60 -
15 David Solanke JR Wharton 4:56.60 -
17 Thomas Blem SR Lemon Bay 5:03.60 -
18 Matthew Finck JR Lemon Bay 5:05.10 -
19 Nyrei Mendez SR Newsome 5:06.80 -
20 Alec Bue SO Booker 5:09.10 -
21 David Galeano JR Lennard 5:09.40 -
24 Kauhner Mault JR Port Charlotte 5:11.30 -
25 Owen Catlett SR Lakewood Ranch 5:11.60 -
28 Evan Crane SO North Port 5:13.70 -
38 Colton Sims JR Riverview (Sarasota) 5:21.60 -
  Chandler Mault SR Port Charlotte DNS   
  Ian McManus JR Osceola (Seminole) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Martinez SR Lennard 4:33.90 10
2 Tristan McWilliam JR Out-of-Door 4:36.90 8
3 Alberto Teijelo SR Venice 4:39.50 6
4 Gavin Laielli SR Lakewood Ranch 4:40.00 5
5 Ogler Bartolon SR Dunbar 4:45.30 4
6 Noah Mohammedelamien JR Manatee 4:45.40 3
7 Dylan Stone SR Riverview (Sarasota) 4:47.50 1.5
7 Zachary Rathburn SR North Port 4:47.50 1.5
9 Riccardo Testini JR Riverview (Sarasota) 4:49.00 -
11 Kevin Vazquez SR Dunbar 4:52.20 -
14 Ivan Marin-Padilla JR Dunbar 4:55.70 -
  Nicholas Rich JR Sarasota DNF   
  William Hartvigsen SO Sarasota DNS   
  Brian Williams JR Venice DNS   
  William Stone JR Osceola (Seminole) DNS