February 27, 2021
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 5:06.05 10
2 Andrea Ballestero JR Osceola (Seminole) 5:11.77 8
3 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 5:13.51 6
4 Aurora Melzer JR Lakewood Ranch 5:21.15 5
5 Megan Wells JR Newsome 5:25.36 4
6 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 5:25.50 3
7 Alexandria Frye JR Wharton 5:26.21 2
8 Grace Marston JR Lakewood Ranch 5:34.25 1
9 Rachel Jarrett SR Cardinal Mooney 5:37.69 -
10 Anika Shah JR Newsome 5:48.28 -
11 Katelyn Ziarnicki JR Lemon Bay 5:48.98 -
12 Maeve Ingham FR Lakewood Ranch 5:50.20 -
13 Katrina Machado FR Port Charlotte 5:51.79 -
14 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 5:51.94 -
15 Tyler Sabadin SO Venice 5:52.04 -
16 Jenna Rosado SO Oasis 5:56.80 -
17 Rona Marzban FR East Lake 5:57.33 -
18 Caroline Reilly SR Riverview (Sarasota) 6:00.34 -
19 Cecilia Dieffenthaller JR East Lake 6:01.71 -
20 Georgia Flint JR Riverview (Sarasota) 6:03.27 -
21 Annalise Grimmer SR Sarasota 6:03.52 -
22 ANABELLA HERNANDEZ SO Hillsborough 6:07.24 -
23 Cynthia Medina FR Braden River 6:10.16 -
24 Mia Ciampi SO Manatee 6:10.67 -
25 Charlotte Carley SO Lemon Bay 6:12.07 -
26 Ella Emmrich SO Manatee 6:13.08 -
27 Sabrina Fenolio SO Sarasota 6:15.05 -
28 Rylee Volk SO Venice 6:16.15 -
29 Lilah Bowers SR Manatee 6:16.84 -
30 Grace Daughtrey SO George Steinbrenner 6:16.95 -
31 Jaclynn Mars SO Oasis 6:19.92 -
32 Tori Belcher SO Sarasota 6:20.39 -
33 Mila Snyder SO North Port 6:22.38 -
34 Hallie Monserez JR Cardinal Mooney 6:28.77 -
35 Peighton Wadsworth SO Port Charlotte 6:31.32 -
36 Olivia Wilson SO Lennard 6:33.45 -
37 Julianna Hayes FR George Steinbrenner 6:33.95 -
38 Emerson Adams FR Lemon Bay 6:33.98 -
39 Jane Keith SO Lennard 6:34.13 -
40 Giuliana Barrios JR Wharton 6:36.03 -
41 Abigail Ramirez FR North Port 6:42.78 -
42 Isabella Busi SR Braden River 6:43.14 -
43 Anne Myburgh JR Venice 6:45.26 -
44 Hailee Boyce FR Port Charlotte 6:48.55 -
45 Christina Mroczkowski SO Cardinal Mooney 6:53.76 -
46 Asia Blaszak SR North Port 7:04.10 -
47 Hailey Ammons JR Lennard 7:04.66 -
48 Katherine Woodrow-Frister JR Oasis 7:16.93 -
49 Briana Courtney SO Wharton 7:18.38 -
50 Kassidy Alflen SO Braden River 7:21.12 -
  Audrey Tucker SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Avery Clover 8 Bradenton Christian DNS   
  Cara Krugmann SR IMG Academy DNS   
  Eve Siff-Scherr FR IMG Academy DNS   
  Aida Castelli SO Hillsborough DNS   
  ADRIANNA MARTINEZ FR Hillsborough DNS   
  Macy Kermode 6 Bradenton Christian DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Jaclynn Mars SO Oasis 6:19.92 -
33 Mila Snyder SO North Port 6:22.38 -
41 Abigail Ramirez FR North Port 6:42.78 -
44 Hailee Boyce FR Port Charlotte 6:48.55 -
45 Christina Mroczkowski SO Cardinal Mooney 6:53.76 -
47 Hailey Ammons JR Lennard 7:04.66 -
48 Katherine Woodrow-Frister JR Oasis 7:16.93 -
49 Briana Courtney SO Wharton 7:18.38 -
50 Kassidy Alflen SO Braden River 7:21.12 -
  ADRIANNA MARTINEZ FR Hillsborough DNS   
  Avery Clover 8 Bradenton Christian DNS   
  Macy Kermode 6 Bradenton Christian DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 ANABELLA HERNANDEZ SO Hillsborough 6:07.24 -
24 Mia Ciampi SO Manatee 6:10.67 -
25 Charlotte Carley SO Lemon Bay 6:12.07 -
26 Ella Emmrich SO Manatee 6:13.08 -
27 Sabrina Fenolio SO Sarasota 6:15.05 -
28 Rylee Volk SO Venice 6:16.15 -
29 Lilah Bowers SR Manatee 6:16.84 -
30 Grace Daughtrey SO George Steinbrenner 6:16.95 -
35 Peighton Wadsworth SO Port Charlotte 6:31.32 -
36 Olivia Wilson SO Lennard 6:33.45 -
37 Julianna Hayes FR George Steinbrenner 6:33.95 -
38 Emerson Adams FR Lemon Bay 6:33.98 -
40 Giuliana Barrios JR Wharton 6:36.03 -
42 Isabella Busi SR Braden River 6:43.14 -
46 Asia Blaszak SR North Port 7:04.10 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Anika Shah JR Newsome 5:48.28 -
14 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 5:51.94 -
16 Jenna Rosado SO Oasis 5:56.80 -
17 Rona Marzban FR East Lake 5:57.33 -
18 Caroline Reilly SR Riverview (Sarasota) 6:00.34 -
19 Cecilia Dieffenthaller JR East Lake 6:01.71 -
20 Georgia Flint JR Riverview (Sarasota) 6:03.27 -
21 Annalise Grimmer SR Sarasota 6:03.52 -
32 Tori Belcher SO Sarasota 6:20.39 -
34 Hallie Monserez JR Cardinal Mooney 6:28.77 -
39 Jane Keith SO Lennard 6:34.13 -
43 Anne Myburgh JR Venice 6:45.26 -
  Audrey Tucker SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Aida Castelli SO Hillsborough DNS   
  Cara Krugmann SR IMG Academy DNS   
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 5:06.05 10
2 Andrea Ballestero JR Osceola (Seminole) 5:11.77 8
3 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 5:13.51 6
4 Aurora Melzer JR Lakewood Ranch 5:21.15 5
5 Megan Wells JR Newsome 5:25.36 4
6 Delaney Hillman SR Osceola (Seminole) 5:25.50 3
7 Alexandria Frye JR Wharton 5:26.21 2
8 Grace Marston JR Lakewood Ranch 5:34.25 1
9 Rachel Jarrett SR Cardinal Mooney 5:37.69 -
11 Katelyn Ziarnicki JR Lemon Bay 5:48.98 -
12 Maeve Ingham FR Lakewood Ranch 5:50.20 -
13 Katrina Machado FR Port Charlotte 5:51.79 -
15 Tyler Sabadin SO Venice 5:52.04 -
23 Cynthia Medina FR Braden River 6:10.16 -
  Eve Siff-Scherr FR IMG Academy DNS