March 6, 2021
|
Holy Trinity - Melbourne, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lukas Diaz JR South Florida HEAT 2:01.20 10
2 Josh Gillis SR Master's Academy (Oviedo) 2:01.45 8
3 Michael Toppi JR Viera 2:02.97 6
4 Robbie Naberhaus JR Viera 2:05.16 5
5 Kai McAlister SR Rockledge 2:05.77 4
6 Bertram Pratt SR Rockledge 2:06.48 3
7 Andrew Mahorner   Satellite 2:06.89 2
8 Alex Skaggs JR West Shore 2:07.10 1
9 Ian Kalra Junior Unattached 2:08.85 -
10 Ty Johnson SR Holy Trinity 2:09.43 -
11 Daniel Reinecke JR Heritage 2:10.16 -
12 Cooper Cheng JR West Shore 2:10.75 -
13 Keyshawn Williams FR Heritage 2:10.78 -
14 Carson Waggoner SO Satellite 2:10.92 -
15 Dylan Glynn   Satellite 2:11.62 -
16 Aidan Carroll SO Viera 2:11.98 -
17 Cristian Calderon SO Rockledge 2:13.62 -
18 Alex Hilmes JR West Shore 2:15.43 -
19 Josiah Price SO Rockledge 2:17.86 -
20 Gabe Bossenberry   Satellite 2:18.18 -
21 Tristan Trax SR Vero Beach 2:18.38 -
22 Peter Deluke JR Vero Beach 2:19.54 -
23 Jonah Woodbine SR Master's Academy (Oviedo) 2:19.80 -
24 Andrew Watkins JR Bayside 2:20.63 -
25 Garrett Tinker FR Holy Trinity 2:21.99 -
26 Trenton Gorey Senior Brevard HEAT 2:24.39 -
27 Gavin Oppelt FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:25.84 -
27 Sage Morrow FR Vero Beach 2:25.84 -
29 Adam Deforest SO Viera 2:27.26 -
30 Tyler Ptague SO Cocoa 2:29.52 -
31 Michael Fernandez FR Master's Academy (Oviedo) 2:34.93 -
32 Thatcher Jones 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:35.08 -
33 Brett Boss JR West Shore 2:37.82 -
34 Jake Taylor 7 South Florida HEAT 2:38.57 -
35 Luke Villa JR John Carroll 2:43.53 -
36 Zack Saville 8 South Florida HEAT 2:44.20 -
37 Payton Dipietro FR Sebastian River 2:44.95 -
38 Michael Gernie SO John Carroll 2:46.22 -
39 Travis Davis JR Space Coast 2:47.06 -
40 Micah Chegwin SO Master's Academy (Oviedo) 2:50.80 -
41 Erick Lopez SO John Carroll 2:51.09 -
42 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:59.88 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Gavin Oppelt FR Pineapple Cove (Palm Bay) 2:25.84 -
27 Sage Morrow FR Vero Beach 2:25.84 -
29 Adam Deforest SO Viera 2:27.26 -
31 Michael Fernandez FR Master's Academy (Oviedo) 2:34.93 -
32 Thatcher Jones 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:35.08 -
33 Brett Boss JR West Shore 2:37.82 -
34 Jake Taylor 7 South Florida HEAT 2:38.57 -
35 Luke Villa JR John Carroll 2:43.53 -
37 Payton Dipietro FR Sebastian River 2:44.95 -
38 Michael Gernie SO John Carroll 2:46.22 -
39 Travis Davis JR Space Coast 2:47.06 -
40 Micah Chegwin SO Master's Academy (Oviedo) 2:50.80 -
41 Erick Lopez SO John Carroll 2:51.09 -
42 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:59.88 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Keyshawn Williams FR Heritage 2:10.78 -
16 Aidan Carroll SO Viera 2:11.98 -
17 Cristian Calderon SO Rockledge 2:13.62 -
18 Alex Hilmes JR West Shore 2:15.43 -
19 Josiah Price SO Rockledge 2:17.86 -
20 Gabe Bossenberry   Satellite 2:18.18 -
21 Tristan Trax SR Vero Beach 2:18.38 -
22 Peter Deluke JR Vero Beach 2:19.54 -
24 Andrew Watkins JR Bayside 2:20.63 -
25 Garrett Tinker FR Holy Trinity 2:21.99 -
26 Trenton Gorey Senior Brevard HEAT 2:24.39 -
30 Tyler Ptague SO Cocoa 2:29.52 -
36 Zack Saville 8 South Florida HEAT 2:44.20 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lukas Diaz JR South Florida HEAT 2:01.20 10
2 Josh Gillis SR Master's Academy (Oviedo) 2:01.45 8
3 Michael Toppi JR Viera 2:02.97 6
4 Robbie Naberhaus JR Viera 2:05.16 5
5 Kai McAlister SR Rockledge 2:05.77 4
6 Bertram Pratt SR Rockledge 2:06.48 3
7 Andrew Mahorner   Satellite 2:06.89 2
8 Alex Skaggs JR West Shore 2:07.10 1
9 Ian Kalra Junior Unattached 2:08.85 -
10 Ty Johnson SR Holy Trinity 2:09.43 -
11 Daniel Reinecke JR Heritage 2:10.16 -
12 Cooper Cheng JR West Shore 2:10.75 -
14 Carson Waggoner SO Satellite 2:10.92 -
15 Dylan Glynn   Satellite 2:11.62 -
23 Jonah Woodbine SR Master's Academy (Oviedo) 2:19.80 -