March 11, 2021
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Admiral Farragut Kelis Sims, Tytiana Wilson, Lauryn Burgess, Tekoyia Cheedy 4:12.77 4:12.77 3:45.51 5:17.20 4:17.73 4:07.81 3:05.86 10
2 Berkeley Prep Carolina Barcenas, Layla Fleming, Aubrie MacLaren, Carsyn Martz 3:07.22 4:33.24 3:17.34 3:45.17 4:05.41 4:13.00 3:32.52 8
3 Osceola (Seminole) Angeleena Waaland, Delaney Hillman, Abigail Clements, Ciera Marion 5:10.83 4:06.61 3:04.96 5:26.24 4:42.57 4:16.88 3:56.33 6
4 Northside Christian Jasmine Hernandez, Annika Lameyer, Lia Quinn, Anna Richason 3:16.98 4:07.56 5:00.80 5:08.78 4:12.88 4:26.19 5:43.39 5
5 Clearwater Central Catholic Emma Fernald, Kasey Singer, Sofie Dericks, Marissa Weber 3:38.38 5:35.55 4:34.30 4:10.34 5:08.92 4:26.31 4:42.29 4
6 Calvary Christian (Clr) Sophie Haag, Halle Romerhaus, Sammie Van Nortwick, Arion Newby 5:10.70 5:48.52 5:51.23 4:51.79 3:41.54 4:30.17 3:52.35 3
7 Seminole Angelina Haywood, Katheryn Miller, Katherine Repka, Abigail Ralph 5:18.06 3:38.49 4:36.57 3:38.49 3:13.60 4:36.57 5:23.59 2
8 Carrollwood Alexa Gross, Aanchal Nair, Lisyeny Hernandez, Kaylee Sibelle 5:35.55 5:41.14 4:53.61 3:57.68 4:11.66 4:39.62 4:14.46 1
9 St. Stephens Episcopal Janie Chatham, Stacie Burgess, Catherine Lamprecth, Scout Erby 5:59.36 3:38.99 3:27.76 4:54.79 4:18.29 4:40.75 5:11.64 -
10 St. Petersburg Sara Abusurd, Savannah Nelson, Mia Newsom, Makenna Myrick 3:35.66 5:51.55 3:56.34 6:12.23 4:05.20 4:55.42 5:36.78 -
11 Countryside Elise Wright, Haley Hall, Samantha Shackton, Adreana Rodriquez 6:12.58 4:40.96 5:32.88 5:51.20 4:31.80 5:05.39 5:57.31 -
12 Seffner Christian Daphne Acevedo, River Mitchell, Mia Moore, Emma Showalter 4:22.17 4:00.06 5:56.93 4:50.60 5:03.23 5:15.86 6:47.46 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
8 Carrollwood Gross, Nair, Hernandez, Sibelle 5:46.73 3:35.31 5:38.34 4:39.62 1
9 St. Stephens Episcopal Chatham, Burgess, Lamprecth, Erby 3:24.95 3:19.34 5:39.71 4:40.75 -
10 St. Petersburg Abusurd, Nelson, Newsom, Myrick 4:19.97 6:18.14 6:03.37 4:55.42 -
11 Countryside Wright, Hall, Shackton, Rodriquez 5:14.56 5:51.20 6:15.63 5:05.39 -
12 Seffner Christian Acevedo, Mitchell, Moore, Showalter 5:53.77 4:03.22 5:44.29 5:15.86 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Admiral Farragut Sims, Wilson, Burgess, Cheedy 3:52.95 4:32.60 4:07.81 3:40.55 5:17.20 10
2 Berkeley Prep Barcenas, Fleming, MacLaren, Martz 5:06.13 5:18.78 4:13.00 5:18.78 4:56.01 8
3 Osceola (Seminole) Waaland, Hillman, Clements, Marion 3:46.06 5:31.38 4:16.88 3:04.96 3:28.08 6
4 Northside Christian Hernandez, Lameyer, Quinn, Richason 5:40.73 4:52.81 4:26.19 5:14.11 5:43.39 5
5 Clearwater Central Catholic Fernald, Singer, Dericks, Weber 5:46.21 5:32.89 4:26.31 5:19.58 5:32.89 4
6 Calvary Christian (Clr) Haag, Romerhaus, Van Nortwick, Newby 3:41.54 5:10.70 4:30.17 5:35.01 5:32.31 3
7 Seminole Haywood, Miller, Repka, Ralph 5:45.72 3:32.96 4:36.57 4:53.17 3:13.60 2