March 5, 2021
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haley Thornton SO Palm Harbor University 4:55.36 10
2 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 5:35.75 8
3 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 5:37.52 6
4 Avery Latto FR Osceola (Seminole) 5:41.46 5
5 Anna McDermott JR Berkeley Prep 5:44.51 4
6 Julia Mularoni FR Admiral Farragut 5:51.38 3
7 Heidi Hausinger SO Berkeley Prep 5:54.22 2
8 Taylor Ladd SO Osceola (Seminole) 5:54.86 1
9 Heloise Pinto FR Osceola (Seminole) 5:55.92 -
10 Elle Mehltretter FR Osceola (Seminole) 5:56.72 -
11 Jasmine Hernandez JR Northside Christian 6:01.11 -
12 Angelina Haywood JR Seminole 6:01.46 -
13 Sophia Bruce SO Boca Ciega 6:01.63 -
14 Angela Li JR Palm Harbor University 6:05.52 -
15 Emma Polinsky SR Boca Ciega 6:07.13 -
16 Hannah Latif FR Berkeley Prep 6:08.37 -
17 Taylor Mularoni 7 Admiral Farragut 6:13.34 -
18 Kaila Smith SO North Port 6:18.77 -
19 Marlee Evans FR East Lake 6:20.46 -
20 Marissa Eckel FR Osceola (Seminole) 6:20.76 -
21 Natalie Kelley SO Berkeley Prep 6:20.77 -
22 Abby Forillo SR Admiral Farragut 6:22.27 -
23 Sophia Preston 7 Admiral Farragut 6:25.93 -
24 Julia Pierce JR Boca Ciega 6:29.27 -
25 Erin Joyner SR Seminole 6:34.66 -
26 Mae Denson FR St. Petersburg 6:40.65 -
27 Elle Toscani SO East Lake 6:43.87 -
28 Emily Richardson FR Berkeley Prep 6:45.80 -
29 Kylie Houck FR Osceola (Seminole) 6:46.50 -
30 Beatriz De Melo JR North Port 6:48.66 -
31 Laney DeLong SO Osceola (Seminole) 6:52.18 -
32 Trinity Hernandez FR Northside Christian 6:52.51 -
33 Asia Blaszak SR North Port 6:54.18 -
34 Ariana Warner SR Boca Ciega 7:00.44 -
35 Olivia Davidson SO East Lake 7:02.21 -
36 Linsdey Reuther FR East Lake 7:02.47 -
37 Samantha Shackton JR Countryside 7:02.85 -
38 India Nichols FR Osceola (Seminole) 7:21.94 -
39 Ryan Fair FR Osceola (Seminole) 7:24.86 -
40 Christina Tanico JR East Lake 7:25.15 -
41 Jolie Lind FR Boca Ciega 7:32.91 -
42 Kathryn Evans FR Gibbs 7:34.31 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Haley Thornton SO Palm Harbor University 4:55.36 10
2 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 5:35.75 8
3 Julia Tripp SO Osceola (Seminole) 5:37.52 6
4 Avery Latto FR Osceola (Seminole) 5:41.46 5
5 Anna McDermott JR Berkeley Prep 5:44.51 4
6 Julia Mularoni FR Admiral Farragut 5:51.38 3
7 Heidi Hausinger SO Berkeley Prep 5:54.22 2
8 Taylor Ladd SO Osceola (Seminole) 5:54.86 1
9 Heloise Pinto FR Osceola (Seminole) 5:55.92 -
10 Elle Mehltretter FR Osceola (Seminole) 5:56.72 -
11 Jasmine Hernandez JR Northside Christian 6:01.11 -
12 Angelina Haywood JR Seminole 6:01.46 -
13 Sophia Bruce SO Boca Ciega 6:01.63 -
14 Angela Li JR Palm Harbor University 6:05.52 -
15 Emma Polinsky SR Boca Ciega 6:07.13 -
16 Hannah Latif FR Berkeley Prep 6:08.37 -
17 Taylor Mularoni 7 Admiral Farragut 6:13.34 -
18 Kaila Smith SO North Port 6:18.77 -
21 Natalie Kelley SO Berkeley Prep 6:20.77 -
25 Erin Joyner SR Seminole 6:34.66 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Marlee Evans FR East Lake 6:20.46 -
20 Marissa Eckel FR Osceola (Seminole) 6:20.76 -
22 Abby Forillo SR Admiral Farragut 6:22.27 -
23 Sophia Preston 7 Admiral Farragut 6:25.93 -
24 Julia Pierce JR Boca Ciega 6:29.27 -
27 Elle Toscani SO East Lake 6:43.87 -
28 Emily Richardson FR Berkeley Prep 6:45.80 -
31 Laney DeLong SO Osceola (Seminole) 6:52.18 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Mae Denson FR St. Petersburg 6:40.65 -
29 Kylie Houck FR Osceola (Seminole) 6:46.50 -
30 Beatriz De Melo JR North Port 6:48.66 -
32 Trinity Hernandez FR Northside Christian 6:52.51 -
33 Asia Blaszak SR North Port 6:54.18 -
34 Ariana Warner SR Boca Ciega 7:00.44 -
35 Olivia Davidson SO East Lake 7:02.21 -
36 Linsdey Reuther FR East Lake 7:02.47 -
37 Samantha Shackton JR Countryside 7:02.85 -
38 India Nichols FR Osceola (Seminole) 7:21.94 -
39 Ryan Fair FR Osceola (Seminole) 7:24.86 -
40 Christina Tanico JR East Lake 7:25.15 -
41 Jolie Lind FR Boca Ciega 7:32.91 -
42 Kathryn Evans FR Gibbs 7:34.31 -