March 27, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Baldauf SR West Orange 4:31.02 10
2 Haile Buck JR Windermere 4:32.37 8
3 Julian Pomales JR Tohopekaliga 4:37.09 6
4 Daniel Reinecke JR Heritage 4:40.33 5
5 Lash Bradshaw JR Lake Minneola 4:41.24 4
6 Joel McConnell SO Dr. Phillips 4:41.85 3
7 Adam Berriz SR Dr. Phillips 4:42.67 2
8 Derek Romich JR Winter Park 4:42.72 1
9 Aiden Sico JR Timber Creek 4:44.36 -
10 Stephen Romer SR Harmony 4:48.24 -
11 Sebastian Edwards SR Celebration 4:49.70 -
12 Caleb Abbott SO Winter Park 4:49.94 -
13 Colton Cardwell SO Montverde Academy 4:50.75 -
14 Seth Day SR Heritage 4:53.35 -
15 Riley Burrup JR Viera 4:53.65 -
16 Nicolas Alvarado JR West Orange 4:55.57 -
17 Arthur Cavalcanti FR Windermere 4:56.08 -
18 Kent Wada JR Windermere 4:57.93 -
19 Nolan Wood SO Winter Park 4:58.96 -
20 Caleb Melendez SR East Ridge 5:00.50 -
21 Nicolas Nesmith JR Montverde Academy 5:01.86 -
22 Lexander Santiago FR Newsome 5:04.06 -
23 Erik Wasendorf FR Dr. Phillips 5:04.82 -
24 Michael Eiken SR Celebration 5:04.93 -
25 Christian Koppe SO West Orange 5:06.40 -
26 Chase Riley SO Melbourne 5:08.73 -
27 Noah Gauthier JR Timber Creek 5:09.14 -
28 Anthony Rodriguez JR Timber Creek 5:10.44 -
29 Trent Riley FR Melbourne 5:10.51 -
30 Braydon Anthony JR Olympia 5:10.77 -
31 Issak Taylor SO Olympia 5:12.74 -
32 Wesley Knoblock SO Melbourne 5:12.88 -
33 Trevor Connatser SO Newsome 5:13.24 -
34 Max Eiken JR Celebration 5:16.22 -
35 Hubert Pilichowski SO Strawberry Crest 5:18.94 -
36 Kai West FR Apopka 5:19.97 -
37 Jassiah Glass SO Gateway (Kissimmee) 5:22.80 -
38 Jared Lopez FR Tohopekaliga 5:24.14 -
39 Jarod Fuentes JR Lake Minneola 5:24.77 -
40 Skylar Waechter SR Harmony 5:26.73 -
41 Josue Brito SO Tohopekaliga 5:26.82 -
42 Jeffrey Gotham SR Lake Minneola 5:28.16 -
43 Brandon Crawford SR Heritage 5:31.90 -
44 Brucelee Tao JR Auburndale 5:34.76 -
45 Jayson Ramirez SR City of Life Christian 5:36.63 -
46 Keegan Dandrow JR Newsome 5:45.05 -
47 Jason Lee FR Viera 5:49.85 -
48 Markus Mazurowski SO Colonial 5:50.29 -
49 Maddux Null FR Gateway (Kissimmee) 5:57.10 -
50 Eduardo Rojas JR Colonial 6:01.22 -
51 Jovanni Matos SO Gateway (Kissimmee) 6:05.43 -
52 Blake Adkins JR Strawberry Crest 6:09.93 -
53 Zaid Barrera SR Colonial 6:13.91 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Erik Wasendorf FR Dr. Phillips 5:04.82 -
28 Anthony Rodriguez JR Timber Creek 5:10.44 -
35 Hubert Pilichowski SO Strawberry Crest 5:18.94 -
36 Kai West FR Apopka 5:19.97 -
38 Jared Lopez FR Tohopekaliga 5:24.14 -
41 Josue Brito SO Tohopekaliga 5:26.82 -
42 Jeffrey Gotham SR Lake Minneola 5:28.16 -
44 Brucelee Tao JR Auburndale 5:34.76 -
47 Jason Lee FR Viera 5:49.85 -
48 Markus Mazurowski SO Colonial 5:50.29 -
49 Maddux Null FR Gateway (Kissimmee) 5:57.10 -
50 Eduardo Rojas JR Colonial 6:01.22 -
51 Jovanni Matos SO Gateway (Kissimmee) 6:05.43 -
52 Blake Adkins JR Strawberry Crest 6:09.93 -
53 Zaid Barrera SR Colonial 6:13.91 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Seth Day SR Heritage 4:53.35 -
15 Riley Burrup JR Viera 4:53.65 -
16 Nicolas Alvarado JR West Orange 4:55.57 -
18 Kent Wada JR Windermere 4:57.93 -
21 Nicolas Nesmith JR Montverde Academy 5:01.86 -
22 Lexander Santiago FR Newsome 5:04.06 -
25 Christian Koppe SO West Orange 5:06.40 -
27 Noah Gauthier JR Timber Creek 5:09.14 -
29 Trent Riley FR Melbourne 5:10.51 -
30 Braydon Anthony JR Olympia 5:10.77 -
31 Issak Taylor SO Olympia 5:12.74 -
32 Wesley Knoblock SO Melbourne 5:12.88 -
33 Trevor Connatser SO Newsome 5:13.24 -
34 Max Eiken JR Celebration 5:16.22 -
37 Jassiah Glass SO Gateway (Kissimmee) 5:22.80 -
39 Jarod Fuentes JR Lake Minneola 5:24.77 -
40 Skylar Waechter SR Harmony 5:26.73 -
45 Jayson Ramirez SR City of Life Christian 5:36.63 -
46 Keegan Dandrow JR Newsome 5:45.05 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Baldauf SR West Orange 4:31.02 10
2 Haile Buck JR Windermere 4:32.37 8
3 Julian Pomales JR Tohopekaliga 4:37.09 6
4 Daniel Reinecke JR Heritage 4:40.33 5
5 Lash Bradshaw JR Lake Minneola 4:41.24 4
6 Joel McConnell SO Dr. Phillips 4:41.85 3
7 Adam Berriz SR Dr. Phillips 4:42.67 2
8 Derek Romich JR Winter Park 4:42.72 1
9 Aiden Sico JR Timber Creek 4:44.36 -
10 Stephen Romer SR Harmony 4:48.24 -
11 Sebastian Edwards SR Celebration 4:49.70 -
12 Caleb Abbott SO Winter Park 4:49.94 -
13 Colton Cardwell SO Montverde Academy 4:50.75 -
17 Arthur Cavalcanti FR Windermere 4:56.08 -
19 Nolan Wood SO Winter Park 4:58.96 -
20 Caleb Melendez SR East Ridge 5:00.50 -
24 Michael Eiken SR Celebration 5:04.93 -
26 Chase Riley SO Melbourne 5:08.73 -
43 Brandon Crawford SR Heritage 5:31.90 -