February 26, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alinah Sarratt FR Holy Trinity 46.20 1:01.60 48.05 1:16.39 1:12.69 10
2 Tamara Buckmaster SR Rockledge 1:03.31 1:05.26 1:16.36 1:12.44 1:09.18 8
3 Kentra Francois JR Heritage 1:15.54 1:05.68 1:22.76 47.29 1:19.48 6
4 Sapphire Williams JR Cocoa 1:12.84 1:06.21 1:05.55 1:10.19 1:15.48 5
5 Yolanda Aybar SR Melbourne Central Catholic 1:12.28 1:06.92 51.53 1:26.33 1:11.61 4
6 Natalie Allen FR Eau Gallie 57.09 1:07.96 1:09.32 1:20.20 1:09.32 3
7 Isabella Ebaugh-Santos SR Titusville 1:17.14 1:08.26 55.29 1:20.55 54.61 2
8 Abigail Tomberlin FR Edgewood 1:27.68 1:08.50 56.86 1:00.28 1:09.87 1
9 Eden Noel FR Pineapple Cove (Palm Bay) 1:01.91 1:08.78 1:08.78 1:16.35 57.09 -
10 Jasmine McCray FR Astronaut 1:24.63 1:08.80 1:03.99 58.48 50.23 -
11 Jessica Pitt JR Heritage 1:02.05 1:08.94 1:25.49 1:29.63 56.53 -
12 Rebecca Garcia SR Bayside 52.77 1:09.43 1:03.19 1:22.63 1:19.15 -
13 Willow Speiser SR Celebration 56.44 1:09.67 1:27.09 49.47 1:26.39 -
14 Ava Dessauer JR Edgewood 1:13.98 1:09.79 1:24.45 1:06.30 55.14 -
15 Elysia Nemes 8 West Shore 58.90 1:10.12 1:19.94 1:12.93 58.90 -
16 Kalei McPherson FR Bayside 51.27 1:10.23 1:15.85 1:01.10 1:04.62 -
17 Arielle Mastrapa JR Circle Christian 1:03.44 1:10.48 1:06.96 57.09 1:12.60 -
18 Gretchen Lane SR Melbourne Central Catholic 51.22 1:11.13 57.62 1:14.69 1:11.85 -
19 Ariah Beckford FR Cocoa 1:19.71 1:11.81 1:19.00 1:19.00 1:31.92 -
20 Maggie Harp JR Cocoa 53.18 1:11.86 1:06.12 53.90 55.34 -
21 Gianna Kistner SO Circle Christian 59.68 1:11.90 1:19.09 1:02.56 1:24.13 -
22 Skye Koehler SO West Shore 1:21.01 1:12.33 1:22.46 1:13.06 1:23.18 -
23 Caroline Spivey JR Circle Christian 1:26.96 1:12.46 1:08.12 1:15.36 1:15.36 -
24 Carrie Dimoush FR Viera 1:23.13 1:12.92 53.24 1:23.86 1:34.07 -
25 Charleea Santiago SO Melbourne 1:03.56 1:13.05 55.52 1:17.44 1:33.51 -
26 Stacy Norman JR Cocoa Beach 1:00.21 1:13.42 1:34.72 58.01 1:31.78 -
27 Margaret Shunnarah 8 Cocoa Beach 1:18.90 1:13.73 58.99 59.73 1:07.10 -
28 Madden Lorraine   Satellite 1:33.81 1:13.86 1:19.77 1:19.03 1:23.47 -
29 Shovonne Harp 8 Cocoa 1:34.61 1:13.91 1:28.70 1:33.87 53.96 -
30 Andrea Mueller JR Edgewood 1:22.29 1:15.49 1:26.82 1:02.66 1:11.72 -
31 Anna Dlugasch 8 Holy Trinity 1:05.43 1:16.08 1:06.19 1:29.02 1:35.86 -
32 Pamela Maurin FR Viera 1:07.73 1:16.10 1:26.76 1:26.76 54.80 -
33 Keryelit Lopez SO Titusville 1:00.75 1:17.88 1:35.02 1:28.79 59.97 -
34 Elaine Reynolds FR Satellite 1:17.19 1:17.97 1:38.25 1:18.75 1:28.11 -
35 Desiree Sanz SR West Shore 1:35.19 1:18.02 1:25.05 1:10.22 1:23.49 -
36 Maria Escalante SR Melbourne 1:27.83 1:21.32 1:09.13 1:24.58 1:10.75 -
37 Loyda Perez SO Odyssey Charter 1:35.59 1:21.70 59.65 1:44.58 1:14.35 -
38 Brooke Hoese JR Melbourne Central Catholic 1:21.39 1:23.05 1:19.73 1:23.88 1:00.63 -
39 Violet Dobbs FR Titusville 1:38.95 1:23.85 1:10.44 1:01.21 1:16.31 -
40 Lana Ekhaguere JR Cocoa Beach 1:28.27 1:27.39 1:47.49 1:17.78 1:09.92 -
41 Sydney Bogard SO Odyssey Charter 1:39.89 1:27.62 1:53.91 1:17.11 1:10.10 -
  Jordan Skipper FR Titusville NT NT NT NT NT   
  Ana Garcia JR Edgewood NT NT NT NT NT   
  Nischa King SO Rockledge DNF DNF DNF DNF DNF   
  J'Deja Evans JR Bayside DNS DNS DNS DNS DNS   
  Shanai Banks JR Rockledge DNS DNS DNS DNS DNS   
  Madison DiSomma SO Pineapple Cove (Palm Bay) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabrielle Flores FR Bayside DNS DNS DNS DNS DNS   
  Victoria Lee 8 Holy Trinity DNS DNS DNS DNS DNS   
  Abigail Kennedy FR Circle Christian DNS DNS DNS DNS DNS   
  Saniyah Latore SO Heritage DNS DNS DNS DNS DNS   
  Abigail Baxter SR Heritage DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mahek Niwas FR Melbourne DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jermiah Leak JR Astronaut DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alayna Cunningham SR Melbourne DNS DNS DNS DNS DNS   
  Rachel Pittman JR Viera DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aubri Dubie 8 Cocoa Beach DNS DNS DNS DNS DNS   
  Reagan Henry JR Melbourne Central Catholic DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jessie Rebeix SR Florida Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emma Langely JR Rockledge DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Alinah Sarratt FR Holy Trinity 1:10.23 1:01.60 46.20 1:01.60 10
2 Tamara Buckmaster SR Rockledge 47.64 1:05.26 52.21 1:07.22 8
5 Yolanda Aybar SR Melbourne Central Catholic 52.20 1:06.92 48.86 58.89 4
20 Maggie Harp JR Cocoa 58.93 1:11.86 1:01.80 1:10.43 -
37 Loyda Perez SO Odyssey Charter 1:30.69 1:21.70 1:10.27 1:10.27 -
41 Sydney Bogard SO Odyssey Charter 1:16.23 1:27.62 1:09.22 1:39.89 -
  J'Deja Evans JR Bayside DNS DNS DNS DNS   
  Shanai Banks JR Rockledge DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Kentra Francois JR Heritage 1:05.68 54.52 1:22.10 1:07.65 1:12.25 1:25.39 1:18.16 6
4 Sapphire Williams JR Cocoa 1:06.21 56.28 57.61 50.32 1:06.88 46.35 1:03.57 5
7 Isabella Ebaugh-Santos SR Titusville 1:08.26 1:04.17 1:28.06 1:23.96 1:02.12 1:15.77 51.20 2
11 Jessica Pitt JR Heritage 1:08.94 1:05.50 1:17.22 52.40 1:15.15 1:22.73 51.02 -
29 Shovonne Harp 8 Cocoa 1:13.91 1:16.13 1:36.09 1:30.17 1:02.83 1:20.57 53.22 -
  Saniyah Latore SO Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Abigail Baxter SR Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Reagan Henry JR Melbourne Central Catholic DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Natalie Allen FR Eau Gallie 47.58 59.13 1:07.96 1:27.67 1:09.32 1:28.35 1:23.59 3
9 Eden Noel FR Pineapple Cove (Palm Bay) 56.40 57.09 1:08.78 48.15 1:08.78 1:04.66 1:12.91 -
10 Jasmine McCray FR Astronaut 1:11.56 49.54 1:08.80 1:22.56 1:03.30 1:19.81 1:06.05 -
14 Ava Dessauer JR Edgewood 1:00.72 1:09.10 1:09.79 1:11.89 1:25.15 55.14 59.33 -
15 Elysia Nemes 8 West Shore 1:13.63 49.09 1:10.12 1:19.94 1:12.93 59.61 1:15.73 -
19 Ariah Beckford FR Cocoa 53.86 1:21.87 1:11.81 1:21.87 50.99 1:31.20 52.43 -
24 Carrie Dimoush FR Viera 59.80 1:22.40 1:12.92 1:26.05 1:00.53 1:31.88 1:15.11 -
  Jermiah Leak JR Astronaut DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Rebecca Garcia SR Bayside 53.47 1:12.21 1:09.43 -
13 Willow Speiser SR Celebration 1:13.16 1:04.80 1:09.67 -
32 Pamela Maurin FR Viera 1:17.63 53.27 1:16.10 -
33 Keryelit Lopez SO Titusville 1:11.65 1:10.87 1:17.88 -
39 Violet Dobbs FR Titusville 1:26.37 1:12.11 1:23.85 -
  Ana Garcia JR Edgewood NT NT NT   
  Jordan Skipper FR Titusville NT NT NT   
  Nischa King SO Rockledge DNF DNF DNF   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Abigail Tomberlin FR Edgewood 1:08.50 1
16 Kalei McPherson FR Bayside 1:10.23 -
21 Gianna Kistner SO Circle Christian 1:11.90 -
22 Skye Koehler SO West Shore 1:12.33 -
30 Andrea Mueller JR Edgewood 1:15.49 -
38 Brooke Hoese JR Melbourne Central Catholic 1:23.05 -
  Gabrielle Flores FR Bayside DNS   
  Rachel Pittman JR Viera DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Arielle Mastrapa JR Circle Christian 1:10.48 53.57 52.16 1:29.51 1:16.83 1:02.03 1:10.48 -
18 Gretchen Lane SR Melbourne Central Catholic 1:11.13 1:18.25 1:11.13 1:04.73 1:18.96 51.93 1:12.56 -
23 Caroline Spivey JR Circle Christian 1:12.46 1:27.68 1:21.16 1:20.43 58.70 59.42 54.35 -
25 Charleea Santiago SO Melbourne 1:13.05 55.52 1:26.20 56.25 1:14.52 1:18.90 1:04.29 -
31 Anna Dlugasch 8 Holy Trinity 1:16.08 1:32.06 59.35 1:03.15 1:22.93 1:07.72 1:19.13 -
  Jessie Rebeix SR Florida Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emma Langely JR Rockledge DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Madison DiSomma SO Pineapple Cove (Palm Bay) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Stacy Norman JR Cocoa Beach 1:13.42 -
28 Madden Lorraine   Satellite 1:13.86 -
35 Desiree Sanz SR West Shore 1:18.02 -
40 Lana Ekhaguere JR Cocoa Beach 1:27.39 -
  Victoria Lee 8 Holy Trinity DNS   
  Mahek Niwas FR Melbourne DNS   
  Alayna Cunningham SR Melbourne DNS   
  Abigail Kennedy FR Circle Christian DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Margaret Shunnarah 8 Cocoa Beach 1:32.90 53.09 1:13.73 1:05.62 56.04 -
34 Elaine Reynolds FR Satellite 1:28.11 1:00.82 1:17.97 1:08.62 1:15.63 -
36 Maria Escalante SR Melbourne 56.93 1:35.96 1:21.32 1:16.44 1:09.13 -
  Aubri Dubie 8 Cocoa Beach DNS DNS DNS DNS DNS