February 20, 2021
|
IMG Academy
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nichole Harris SR Forest 2:49.72 2:22.62
2 Marissa Kempf SR Sarasota 1:42.67 2:26.66
3 Ella Menke SO Sarasota 2:54.55 2:26.68
4 Hailey Marston JR Lakewood Ranch 2:30.41 2:27.46
5 Ada Thomsen FR Barron Collier 1:51.60 2:32.87
6 Nicole Zani   Gulf Coast 3:08.42 2:33.18
7 Christina Enoiu SR IMG Academy 2:11.23 2:34.38
8 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:35.31 2:35.31
9 Lia Ganley JR IMG Academy 3:20.90 2:35.73
10 Ariana Majano JR Lakewood Ranch 2:58.22 2:36.33
11 Dahlia Mankovich FR Sarasota 2:26.53 2:37.55
12 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 3:14.12 2:37.82
13 Morgan Delaney   Gulf Coast 2:37.64 2:39.23
14 Rilee Morrison FR Barron Collier 3:07.79 2:40.50
15 Ann-Campbell Brown FR Barron Collier 3:10.31 2:41.28
16 Maria De Clercq SR Lely 2:29.31 2:44.07
17 Tamlyn Leatt SO Lakewood Ranch 2:50.71 2:44.14
18 Gabriella Macedo SR Celebration 2:43.68 2:45.33
19 Autumn Kloth JR Lake Wales 2:00.21 2:46.95
20 Alexandra Ditheridge SR Lely 2:58.69 2:47.00
21 Jessica Brown SO Tampa Bay HEAT 2:58.81 2:47.11
22 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 2:20.97 2:47.82
23 Willow Speiser SR Celebration 2:46.35 2:51.49
24 Coralei Deriso SO Forest 3:27.97 2:51.87
25 Marissa Eckel SO Osceola (Seminole) 3:08.90 2:53.30
26 Emma Bowman JR Forest 3:02.22 2:58.64
27 Camile Barrios JR Celebration 3:45.32 3:00.25
28 Arianna Shaun FR Tampa Bay HEAT 2:55.61 3:01.04
29 Peighton Wadsworth SO Port Charlotte 2:33.93 3:01.09
30 Emily Solis SR Lely 2:35.97 3:01.36
31 Kendall D'Aprile JR Port Charlotte 3:38.99 3:07.17
32 Anna Wilson FR Forest 3:13.95 3:12.03
33 Kerionna Wiley SO Lake Wales 3:48.63 3:12.12
34 Lara Saxon FR Tampa Bay HEAT 3:09.46 3:51.05
35 Gianna Brewster SO Tampa Bay HEAT 4:22.77 3:52.54
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
20 Alexandra Ditheridge SR Lely 3:28.75 2:47.00 1:58.57 3:08.71
23 Willow Speiser SR Celebration 2:53.21 2:51.49 2:41.20 3:12.07
26 Emma Bowman JR Forest 2:26.49 2:58.64 2:46.14 2:51.50
27 Camile Barrios JR Celebration 3:18.28 3:00.25 2:31.41 2:47.64
28 Arianna Shaun FR Tampa Bay HEAT 2:12.16 3:01.04 2:23.03 2:42.94
29 Peighton Wadsworth SO Port Charlotte 3:30.07 3:01.09 3:13.77 3:13.77
30 Emily Solis SR Lely 3:26.75 3:01.36 3:52.14 3:28.57
31 Kendall D'Aprile JR Port Charlotte 2:18.51 3:07.17 3:16.53 3:14.66
32 Anna Wilson FR Forest 3:06.27 3:12.03 3:31.24 2:16.35
33 Kerionna Wiley SO Lake Wales 2:47.15 3:12.12 3:19.81 4:07.84
34 Lara Saxon FR Tampa Bay HEAT 4:58.06 3:51.05 4:23.40 3:14.09
35 Gianna Brewster SO Tampa Bay HEAT 3:19.99 3:52.54 4:20.45 2:59.06
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Ada Thomsen FR Barron Collier 2:34.40 2:32.87
7 Christina Enoiu SR IMG Academy 1:48.07 2:34.38
10 Ariana Majano JR Lakewood Ranch 2:17.57 2:36.33
11 Dahlia Mankovich FR Sarasota 2:24.95 2:37.55
12 Kennedy Downey SO Osceola (Seminole) 1:52.06 2:37.82
13 Morgan Delaney   Gulf Coast 2:44.01 2:39.23
15 Ann-Campbell Brown FR Barron Collier 2:57.41 2:41.28
17 Tamlyn Leatt SO Lakewood Ranch 3:02.20 2:44.14
18 Gabriella Macedo SR Celebration 2:18.88 2:45.33
21 Jessica Brown SO Tampa Bay HEAT 3:13.85 2:47.11
25 Marissa Eckel SO Osceola (Seminole) 3:12.37 2:53.30
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Nichole Harris SR Forest 2:22.62 2:52.57 2:58.28
2 Marissa Kempf SR Sarasota 2:26.66 2:12.00 2:56.00
3 Ella Menke SO Sarasota 2:26.68 1:58.81 2:48.69
4 Hailey Marston JR Lakewood Ranch 2:27.46 2:42.21 2:08.29
6 Nicole Zani   Gulf Coast 2:33.18 2:57.69 3:17.61
8 Abigail Clements SO Osceola (Seminole) 2:35.31 2:35.31 2:27.55
9 Lia Ganley JR IMG Academy 2:35.73 2:51.31 1:56.80
14 Rilee Morrison FR Barron Collier 2:40.50 2:18.03 2:00.38
16 Maria De Clercq SR Lely 2:44.07 2:39.15 2:57.20
19 Autumn Kloth JR Lake Wales 2:46.95 2:45.28 2:51.96
22 Avery Latto SO Osceola (Seminole) 2:47.82 3:16.35 2:02.51
24 Coralei Deriso SO Forest 2:51.87 2:39.84 2:48.44