February 26, 2021
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Caden Kwiatkowski SR Fernandina Beach 7:17.98 7:47.18 10:30.69 9:43.97 10
2 Anton Matchev JR Buchholz 9:33.61 12:07.36 11:14.14 9:51.35 8
3 Thomas Grabow JR St. Francis 7:21.79 10:44.77 7:33.73 9:57.01 6
4 Sam Myers SO Nease 11:27.32 11:33.35 12:03.50 10:02.91 5
5 Colin Lytle SR Ponte Vedra 9:26.84 13:03.93 9:32.87 10:03.02 4
6 Adrian Figueroa SR Nease 7:11.66 10:44.45 9:49.73 10:07.97 3
7 Royce Eggert SO University (OC) 10:38.61 9:25.63 7:30.07 10:08.20 2
8 Seth Augustnowski SR Father Lopez 8:37.51 7:48.80 8:31.42 10:08.83 1
9 Aiden Champagne SR Nease 10:59.98 9:02.79 10:22.97 10:16.80 -
10 Samuel Swartz SR Ponte Vedra 10:24.68 11:33.40 10:12.19 10:24.68 -
11 Peter Hopfe JR First Baptist (Bunnell) 8:47.84 13:30.61 12:02.64 10:28.38 -
12 Mason Kawaja SO Buchholz 9:27.64 11:46.40 13:27.31 10:30.71 -
13 Finnur Christianson SR Ponte Vedra 10:56.26 11:15.37 11:59.97 10:37.14 -
14 Wrigley Longstreet JR Buchholz 10:44.50 12:39.35 7:45.82 10:38.11 -
15 Victor Farfan JR St. Joseph 13:09.89 9:31.54 10:29.34 10:42.18 -
16 Brant Mountain SR Buchholz 12:15.02 10:04.93 9:06.39 10:50.46 -
17 John Bazel JR New Smyrna Beach 13:45.20 13:58.30 13:12.46 10:54.92 -
18 Langston Scott JR Spruce Creek 10:49.71 14:00.03 10:10.34 10:56.27 -
19 Caleb Roberts SR DeLand 8:35.87 7:48.97 10:36.46 11:09.95 -
20 Hunter Wilson SR DeLand 8:44.53 10:18.68 13:47.14 11:12.47 -
21 Elijah Morrow JR DeLand 9:59.00 13:30.01 10:05.81 11:20.68 -
22 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 10:53.49 14:38.12 10:39.87 11:20.71 -
23 Chase Van Ginkel JR Fleming Island 9:23.66 8:35.55 13:10.50 11:27.39 -
24 Hayden Schoster FR St. Francis 11:55.43 12:16.07 9:17.21 11:27.91 -
25 Thomas McDonnell FR New Smyrna Beach 10:00.37 9:03.86 13:11.07 11:46.31 -
26 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 10:15.41 9:04.67 12:01.51 11:47.36 -
27 Patrick McDonnell FR New Smyrna Beach 9:12.06 11:13.95 11:35.46 11:56.96 -
28 Charles Cousins FR Spruce Creek 11:26.65 13:15.07 13:43.98 12:02.79 -
29 Cameron Driggers SO Flagler Palm Coast 10:00.20 15:32.84 11:34.21 12:03.13 -
30 Jonah Zhuo FR Fleming Island 15:19.94 14:43.72 10:37.44 12:04.36 -
31 Christian Norfolk FR Matanzas 10:35.59 8:31.40 14:29.37 12:10.56 -
32 Taiyo Chamberlain JR New Smyrna Beach 12:17.59 11:33.34 10:19.58 12:17.59 -
33 Owen Slack SO Fleming Island 9:50.77 8:51.70 8:44.31 12:18.46 -
34 Kevin Johnson SR DeLand 12:19.70 13:27.63 9:03.45 12:34.79 -
35 Michael Musalo FR St. Francis 14:06.29 12:50.73 10:42.27 12:35.61 -
36 Saylor Bosko FR St. Francis 9:24.68 9:09.41 12:12.55 12:43.07 -
37 Logan Tribou SO Fernandina Beach 11:40.72 10:23.72 14:22.43 12:50.02 -
38 Evan Willams FR Flagler Palm Coast 12:16.10 9:56.63 10:43.12 12:54.84 -
39 Ryan Gayton FR Spruce Creek 15:22.10 14:35.61 10:35.40 12:54.87 -
40 Logan Santamarina FR Father Lopez 10:01.19 11:34.88 11:03.65 13:00.76 -
41 Brady van der burgt SO Father Lopez 12:07.44 16:25.56 15:38.63 13:02.19 -
42 Will Gianini FR Spruce Creek 15:57.17 15:25.78 14:54.40 13:04.56 -
43 Ethan Aromanda FR Flagler Palm Coast 11:16.90 11:16.90 11:40.51 13:07.09 -
44 Kelsey Yarish SO Father Lopez 14:26.10 12:48.97 16:11.33 13:29.44 -
45 Andrew Wheeler SO Flagler Palm Coast 16:20.87 16:45.39 14:42.79 13:37.39 -
46 Ryan Castiglia SR St. Joseph 11:50.06 16:12.10 13:23.04 14:05.30 -
47 Matthew Olsen FR Flagler Palm Coast 12:56.70 15:13.26 13:13.77 14:13.51 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Victor Farfan JR St. Joseph 8:59.44 10:42.18 -
21 Elijah Morrow JR DeLand 14:10.85 11:20.68 -
23 Chase Van Ginkel JR Fleming Island 12:22.39 11:27.39 -
24 Hayden Schoster FR St. Francis 13:11.10 11:27.91 -
25 Thomas McDonnell FR New Smyrna Beach 14:57.02 11:46.31 -
27 Patrick McDonnell FR New Smyrna Beach 14:56.20 11:56.96 -
28 Charles Cousins FR Spruce Creek 9:52.69 12:02.79 -
30 Jonah Zhuo FR Fleming Island 13:02.31 12:04.36 -
31 Christian Norfolk FR Matanzas 14:58.59 12:10.56 -
32 Taiyo Chamberlain JR New Smyrna Beach 11:33.34 12:17.59 -
33 Owen Slack SO Fleming Island 14:09.23 12:18.46 -
34 Kevin Johnson SR DeLand 13:27.63 12:34.79 -
35 Michael Musalo FR St. Francis 10:49.83 12:35.61 -
36 Saylor Bosko FR St. Francis 12:58.34 12:43.07 -
37 Logan Tribou SO Fernandina Beach 15:31.73 12:50.02 -
38 Evan Willams FR Flagler Palm Coast 11:29.61 12:54.84 -
39 Ryan Gayton FR Spruce Creek 10:04.40 12:54.87 -
40 Logan Santamarina FR Father Lopez 15:21.30 13:00.76 -
41 Brady van der burgt SO Father Lopez 16:09.92 13:02.19 -
42 Will Gianini FR Spruce Creek 11:14.73 13:04.56 -
43 Ethan Aromanda FR Flagler Palm Coast 14:25.80 13:07.09 -
44 Kelsey Yarish SO Father Lopez 15:14.67 13:29.44 -
45 Andrew Wheeler SO Flagler Palm Coast 17:18.09 13:37.39 -
46 Ryan Castiglia SR St. Joseph 12:40.77 14:05.30 -
47 Matthew Olsen FR Flagler Palm Coast 16:04.47 14:13.51 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Caden Kwiatkowski SR Fernandina Beach 7:41.34 11:40.77 7:17.98 8:04.70 12:04.13 9:43.97 7:58.86 10
2 Anton Matchev JR Buchholz 7:53.08 11:43.71 9:51.35 8:04.91 10:15.01 9:51.35 7:59.00 8
3 Thomas Grabow JR St. Francis 11:32.54 8:39.40 10:26.86 7:57.61 11:14.63 9:57.01 10:02.98 6
4 Sam Myers SO Nease 10:51.15 10:08.94 12:09.53 12:39.67 7:14.10 10:02.91 9:56.88 5
5 Colin Lytle SR Ponte Vedra 10:45.24 7:38.30 11:39.51 7:08.15 12:51.87 10:03.02 9:38.90 4
6 Adrian Figueroa SR Nease 10:50.53 10:26.21 8:48.94 10:07.97 9:19.34 10:07.97 7:23.82 3
7 Royce Eggert SO University (OC) 11:57.68 11:33.35 12:28.09 8:30.89 11:45.52 10:08.20 11:57.68 2
8 Seth Augustnowski SR Father Lopez 11:09.72 12:53.22 11:03.63 10:02.75 7:54.89 10:08.83 9:26.22 1
9 Aiden Champagne SR Nease 11:24.65 12:07.83 7:54.94 8:07.28 9:58.30 10:16.80 10:04.47 -
10 Samuel Swartz SR Ponte Vedra 10:12.19 12:42.11 9:59.70 12:04.63 13:32.09 10:24.68 10:18.44 -
11 Peter Hopfe JR First Baptist (Bunnell) 10:28.38 8:54.13 13:18.05 8:54.13 9:50.68 10:28.38 12:08.92 -
12 Mason Kawaja SO Buchholz 13:14.70 11:59.01 9:59.18 9:27.64 9:33.95 10:30.71 11:21.17 -
13 Finnur Christianson SR Ponte Vedra 13:35.54 13:22.80 11:40.86 8:10.60 12:44.57 10:37.14 8:10.60 -
14 Wrigley Longstreet JR Buchholz 11:35.54 8:17.73 8:30.49 9:08.78 11:16.40 10:38.11 7:33.06 -
16 Brant Mountain SR Buchholz 9:19.40 12:34.54 9:12.90 11:42.50 10:24.45 10:50.46 8:59.89 -
17 John Bazel JR New Smyrna Beach 8:11.19 8:37.39 10:02.53 10:28.73 13:19.01 10:54.92 7:45.00 -
18 Langston Scott JR Spruce Creek 9:44.08 12:28.15 11:15.96 8:45.02 7:52.52 10:56.27 8:31.89 -
19 Caleb Roberts SR DeLand 11:09.95 12:57.15 12:37.05 12:37.05 13:10.55 11:09.95 9:29.46 -
20 Hunter Wilson SR DeLand 9:51.78 14:20.77 9:11.43 13:00.07 8:04.18 11:12.47 8:57.98 -
22 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 13:57.28 12:28.79 12:35.59 13:36.86 12:08.36 11:20.71 14:24.51 -
26 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 14:58.35 14:58.35 9:18.82 8:36.38 11:04.92 11:47.36 10:43.70 -
29 Cameron Driggers SO Flagler Palm Coast 11:19.75 14:13.30 9:52.97 15:40.07 10:43.59 12:03.13 10:50.82 -