March 6, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Kevar Williams JR DeLand 10.60 10 1.0
2 Chadrick Richards SR Lake Brantley 10.74 8 1.0
3 jacari kennedy SR Jones 10.75 6 1.0
4 Amari Turner SO Seminole (Sanford) 10.99 5 1.0
5 Andrew Harris SO Lake Brantley 11.00 4 0.7
6 Ryan Campbell JR Timber Creek 11.11 3 0.7
7 Xzavier Love SR Seminole (Sanford) 11.22 2 0.7
8 John Cooper lll JR Ocoee 11.25 1 1.0
9 Michael Harris SO Lake Brantley 11.26 - 0.7
10 Qua-Wayne Harris SR DeLand 11.28 - 0.9
11 robert Whipple SR West Port 11.31 - 1.0
12 Jeremiah Cadet JR Ocoee 11.36 - 0.7
13 Marseille Taylor SR Seminole (Sanford) 11.40 - 0.9
14 Lavonne Hunter SR Seminole (Sanford) 11.44 - 0.9
15 Isaiah Oquendo JR Harmony 11.52 - 0.9
16 Marquius Jones SR Lake Mary 11.52 - 1.2
17 Dominique Vielot SR Lake Brantley 11.52 - 1.2
18 Michael Bondzie SR Lyman 11.53 - -0.3
19 Tramari Smith SR Ocoee 11.57 - 1.0
20 Sterle Scott SR Lake Mary 11.64 - -0.3
21 Gabriel Jones JR Lake Brantley 11.70 - 0.9
22 Corey Harris SO Lake Wales 11.71 - 1.2
23 Justin Stephens SO Seminole (Sanford) 11.74 - 1.2
24 Antwone Felix JR Hagerty 11.74 - -0.3
25 Michael Soto, Jr. SO DeLand 11.77 - 0.7
26 Jamil Cunningham FR DeLand 11.81 - 0.4
27 Damaris Williams JR Seminole (Sanford) 11.83 - 1.2
28 Calrico Crichton SR University (OC) 11.83 - 1.2
29 Joshua Burley SR Lake Wales 11.86 - 0.7
30 Jy Barnes JR West Port 11.86 - 0.9
31 Ryan Farwig JR Hagerty 11.95 - -0.3
32 delmontre pryor SR Jones 11.96 - 0.9
33 Shane Exilhomme SO Timber Creek 11.98 - -0.3
34 Chevaris Moore JR Lake Wales 12.00 - 0.3
35 Bishop Jacob FR Lyman 12.00 - 0.8
36 Watson Cherancy JR Harmony 12.01 - 0.3
37 mykell frazier SR Jones 12.02 - 0.7
38 Nathan Gatchell JR Lake Mary 12.07 - 0.4
39 Michael Garan SR Hagerty 12.11 - 0.3
40 Jace Vail FR Hagerty 12.12 - 0.8
41 Jaden Febus JR Harmony 12.12 - 0.8
42 Mikle Solano SR Colonial 12.25 - 2.0
43 Joy Camacho JR Lake Wales 12.26 - 0.3
44 Jay Alilin SR Geneva School 12.27 - 0.4
45 Marcus Tillery FR Lake Brantley 12.32 - 0.1
46 Gavin Alvarez JR Lake Mary 12.33 - -0.3
47 William Denton JR Lake Wales 12.34 - 0.4
48 Yaniel Rosario SR Harmony 12.35 - 0.8
49 Alexander Natel-Carmona JR Timber Creek 12.36 - 0.4
50 kyle moore SO Jones 12.43 - 1.2
51 Dayshawn Elliott JR Colonial 12.47 - 1.2
52 Jeremy Frederick SR Hagerty 12.48 - 0.3
53 Daniel Santos SR Harmony 12.54 - 2.0
54 Valens St. Germain SR Geneva School 12.61 - 0.4
55 Horn Nick SO Lyman 12.63 - 1.1
56 Pedro Flaquer FR Timber Creek 12.67 - 2.0
57 Steven Murphy FR Timber Creek 12.68 - 2.0
58 Campbell Hendrix FR Geneva School 12.68 - 1.1
59 Brady Palmer SR Lyman 12.69 - 0.8
60 Erwin Eberhardt SO Hagerty 12.80 - 0.4
61 Josiah Nieves SR Lake Mary 12.86 - 0.8
62 Jai-el Dix SO Colonial 12.88 - 0.1
63 Elijah Figueroa FR Timber Creek 12.95 - 2.0
64 Jayden Pleasant SO Lake Wales 12.99 - 0.3
65 Demarius Joseph JR University (OC) 13.04 - 0.1
66 Charles White SO Geneva School 13.40 - 0.1
67 James Reid SO Geneva School 13.40 - 1.1
68 Gabriel Boykin FR Colonial 14.80 - 0.1
69 Englade Troy FR Lyman 16.09 - 2.0
  Noble Thomas JR University (OC) DNS    -
  Javon Ross FR DeLand DNS    -
  Ordonte Miller SR West Port DNS    -
  Allen Reed SO DeLand DNS    -
  Alexis Marrero Ayala SR University (OC) DNS    -
  Adam Garcia SR University (OC) DNS    -
  Marc Varada FR Colonial DNS    -
  Jordan Hodges SR Colonial DNS    -
  Colton Boomer JR Lake Mary DNS    -
  Nehemiah Kennard FR Ocoee DNS    -
  Zoren Tobe SR Ocoee DNS    -
  Alphonso Williams JR Lyman DNS    -
  Nathaniel Alilin 8 Geneva School DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams JR DeLand 10.60 10
2 Chadrick Richards SR Lake Brantley 10.74 8
3 jacari kennedy SR Jones 10.75 6
4 Amari Turner SO Seminole (Sanford) 10.99 5
8 John Cooper lll JR Ocoee 11.25 1
11 robert Whipple SR West Port 11.31 -
19 Tramari Smith SR Ocoee 11.57 -
  Ordonte Miller SR West Port DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Andrew Harris SO Lake Brantley 11.00 4
6 Ryan Campbell JR Timber Creek 11.11 3
7 Xzavier Love SR Seminole (Sanford) 11.22 2
9 Michael Harris SO Lake Brantley 11.26 -
12 Jeremiah Cadet JR Ocoee 11.36 -
25 Michael Soto, Jr. SO DeLand 11.77 -
29 Joshua Burley SR Lake Wales 11.86 -
37 mykell frazier SR Jones 12.02 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Qua-Wayne Harris SR DeLand 11.28 -
13 Marseille Taylor SR Seminole (Sanford) 11.40 -
14 Lavonne Hunter SR Seminole (Sanford) 11.44 -
15 Isaiah Oquendo JR Harmony 11.52 -
21 Gabriel Jones JR Lake Brantley 11.70 -
30 Jy Barnes JR West Port 11.86 -
32 delmontre pryor SR Jones 11.96 -
  Zoren Tobe SR Ocoee DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Marquius Jones SR Lake Mary 11.52 -
17 Dominique Vielot SR Lake Brantley 11.52 -
22 Corey Harris SO Lake Wales 11.71 -
23 Justin Stephens SO Seminole (Sanford) 11.74 -
27 Damaris Williams JR Seminole (Sanford) 11.83 -
28 Calrico Crichton SR University (OC) 11.83 -
50 kyle moore SO Jones 12.43 -
51 Dayshawn Elliott JR Colonial 12.47 -
Boys' 100 Meters Section 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Michael Bondzie SR Lyman 11.53 -
20 Sterle Scott SR Lake Mary 11.64 -
24 Antwone Felix JR Hagerty 11.74 -
31 Ryan Farwig JR Hagerty 11.95 -
33 Shane Exilhomme SO Timber Creek 11.98 -
46 Gavin Alvarez JR Lake Mary 12.33 -
  Adam Garcia SR University (OC) DNS   
  Colton Boomer JR Lake Mary DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Chevaris Moore JR Lake Wales 12.00 -
36 Watson Cherancy JR Harmony 12.01 -
39 Michael Garan SR Hagerty 12.11 -
43 Joy Camacho JR Lake Wales 12.26 -
52 Jeremy Frederick SR Hagerty 12.48 -
64 Jayden Pleasant SO Lake Wales 12.99 -
  Alexis Marrero Ayala SR University (OC) DNS   
  Jordan Hodges SR Colonial DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Jamil Cunningham FR DeLand 11.81 -
38 Nathan Gatchell JR Lake Mary 12.07 -
44 Jay Alilin SR Geneva School 12.27 -
47 William Denton JR Lake Wales 12.34 -
49 Alexander Natel-Carmona JR Timber Creek 12.36 -
54 Valens St. Germain SR Geneva School 12.61 -
60 Erwin Eberhardt SO Hagerty 12.80 -
  Noble Thomas JR University (OC) DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Bishop Jacob FR Lyman 12.00 -
40 Jace Vail FR Hagerty 12.12 -
41 Jaden Febus JR Harmony 12.12 -
48 Yaniel Rosario SR Harmony 12.35 -
59 Brady Palmer SR Lyman 12.69 -
61 Josiah Nieves SR Lake Mary 12.86 -
  Marc Varada FR Colonial DNS   
  Nehemiah Kennard FR Ocoee DNS   
Boys' 100 Meters Section 9
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Marcus Tillery FR Lake Brantley 12.32 -
62 Jai-el Dix SO Colonial 12.88 -
65 Demarius Joseph JR University (OC) 13.04 -
66 Charles White SO Geneva School 13.40 -
68 Gabriel Boykin FR Colonial 14.80 -
  Nathaniel Alilin 8 Geneva School DNS   
  Javon Ross FR DeLand DNS   
  Allen Reed SO DeLand DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
42 Mikle Solano SR Colonial 12.25 -
53 Daniel Santos SR Harmony 12.54 -
56 Pedro Flaquer FR Timber Creek 12.67 -
57 Steven Murphy FR Timber Creek 12.68 -
63 Elijah Figueroa FR Timber Creek 12.95 -
69 Englade Troy FR Lyman 16.09 -
  Alphonso Williams JR Lyman DNS   
Boys' 100 Meters Section 11
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
55 Horn Nick SO Lyman 12.63 -
58 Campbell Hendrix FR Geneva School 12.68 -
67 James Reid SO Geneva School 13.40 -