March 6, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tramari Smith SR Ocoee 49.04 10
2 Xavier Anderson SR West Port 50.35 8
3 Jonathan Race SR Lyman 51.04 6
4 Tyrique Lewis SO Seminole (Sanford) 51.07 5
5 Ethan Varnedore JR Timber Creek 51.38 4
6 Andrew Harris SO Lake Brantley 51.55 3
7 Brandon Noble SO West Port 51.72 2
8 John Cooper lll JR Ocoee 52.30 1
9 Christopher White SO Ocoee 52.33 -
10 Jalen Blake SO Winter Springs 52.66 -
11 Chasen Kelly FR Seminole (Sanford) 53.06 -
12 Nazsir Givens FR Seminole (Sanford) 53.10 -
13 Samuel Pritchard JR Lake Mary 53.29 -
14 Calvino Crichton SR University (OC) 53.50 -
15 Arden Myrie JR DeLand 53.79 -
16 Bryce Sanchez SO Harmony 54.58 -
17 Sebastian Bracamonte JR University (OC) 54.87 -
18 William Howard JR Jones 54.95 -
19 Timar Rogers SR DeLand 54.95 -
20 Kenneth Iyamu SR West Port 55.18 -
21 Aaron Hernandez SR University (OC) 55.28 -
22 Erwin Eberhardt SO Hagerty 55.65 -
23 Solomon Williams FR Timber Creek 55.66 -
24 Ramon Donnelly SO Harmony 55.69 -
25 Aviance Williams JR Jones 55.83 -
26 Conner Flaherty FR Harmony 55.87 -
27 Martin White SR Geneva School 55.87 -
28 Joy Camacho JR Lake Wales 56.07 -
29 Elijah Joyce SR Timber Creek 56.31 -
30 Campbell Hendrix FR Geneva School 56.83 -
31 Jacob Sukut SO Colonial 57.08 -
32 Rashaad Hyndman SR Lake Mary 57.38 -
33 William Denton JR Lake Wales 58.03 -
34 Robert Langs FR Lake Wales 58.18 -
35 Marcus Tillery FR Lake Brantley 58.21 -
36 Chase Caron JR Lake Mary 58.74 -
37 Englade Troy FR Lyman 59.71 -
38 Mathew Saville JR Lyman 1:00.35 -
39 Jimarrion Jackson SR Lake Brantley 1:00.42 -
40 Matthew Dearolph SR Hagerty 1:01.04 -
41 Athos Sattler SR Hagerty 1:01.19 -
42 Killian Reyes SO Colonial 1:02.30 -
43 Oliver Clark SO Geneva School 1:07.24 -
  Noel Andino SR Colonial DNS   
  Kevar Williams JR DeLand DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tramari Smith SR Ocoee 49.04 10
2 Xavier Anderson SR West Port 50.35 8
3 Jonathan Race SR Lyman 51.04 6
7 Brandon Noble SO West Port 51.72 2
8 John Cooper lll JR Ocoee 52.30 1
9 Christopher White SO Ocoee 52.33 -
25 Aviance Williams JR Jones 55.83 -
  Kevar Williams JR DeLand DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Tyrique Lewis SO Seminole (Sanford) 51.07 5
5 Ethan Varnedore JR Timber Creek 51.38 4
6 Andrew Harris SO Lake Brantley 51.55 3
10 Jalen Blake SO Winter Springs 52.66 -
13 Samuel Pritchard JR Lake Mary 53.29 -
15 Arden Myrie JR DeLand 53.79 -
18 William Howard JR Jones 54.95 -
  Noel Andino SR Colonial DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Chasen Kelly FR Seminole (Sanford) 53.06 -
12 Nazsir Givens FR Seminole (Sanford) 53.10 -
14 Calvino Crichton SR University (OC) 53.50 -
16 Bryce Sanchez SO Harmony 54.58 -
19 Timar Rogers SR DeLand 54.95 -
22 Erwin Eberhardt SO Hagerty 55.65 -
24 Ramon Donnelly SO Harmony 55.69 -
34 Robert Langs FR Lake Wales 58.18 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Sebastian Bracamonte JR University (OC) 54.87 -
21 Aaron Hernandez SR University (OC) 55.28 -
23 Solomon Williams FR Timber Creek 55.66 -
26 Conner Flaherty FR Harmony 55.87 -
27 Martin White SR Geneva School 55.87 -
29 Elijah Joyce SR Timber Creek 56.31 -
32 Rashaad Hyndman SR Lake Mary 57.38 -
42 Killian Reyes SO Colonial 1:02.30 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Campbell Hendrix FR Geneva School 56.83 -
35 Marcus Tillery FR Lake Brantley 58.21 -
36 Chase Caron JR Lake Mary 58.74 -
37 Englade Troy FR Lyman 59.71 -
38 Mathew Saville JR Lyman 1:00.35 -
39 Jimarrion Jackson SR Lake Brantley 1:00.42 -
40 Matthew Dearolph SR Hagerty 1:01.04 -
41 Athos Sattler SR Hagerty 1:01.19 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Kenneth Iyamu SR West Port 55.18 -
28 Joy Camacho JR Lake Wales 56.07 -
31 Jacob Sukut SO Colonial 57.08 -
33 William Denton JR Lake Wales 58.03 -
43 Oliver Clark SO Geneva School 1:07.24 -