March 12, 2021
|
North Port - North Port, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Tyler Wadsworth JR Port Charlotte 4:16.26 4:29.74 10
2 Zachary Rathburn SR North Port 4:15.73 4:32.05 8
3 Ethan Tank SR Southwest Florida Christian 4:27.65 4:33.11 6
4 Dylan Stone SR Riverview (Sarasota) 4:48.07 4:34.35 5
5 Tristan McWilliam JR Out-of-Door 3:28.58 4:34.44 4
6 Gavin Laielli SR Lakewood Ranch 5:13.97 4:35.41 3
7 Joseph Smith SR North Port 3:57.36 4:35.99 2
8 Riccardo Testini JR Riverview (Sarasota) 4:27.89 4:36.17 1
9 Brendan Roper SO Riverview (Sarasota) 5:47.85 4:38.28 -
10 Nathaniel Goetz JR Sarasota 4:46.84 4:38.48 -
11 Chandler Mault SR Port Charlotte 5:54.72 4:46.06 -
12 Zachary Jones SR Sarasota 5:07.28 4:47.17 -
13 Ivan Marin-Padilla JR Dunbar 6:08.75 4:50.35 -
14 Stig Soderberg FR Out-of-Door 5:55.47 4:56.22 -
15 Devin Jones FR Miami Northwestern 3:34.34 4:57.69 -
16 Jacob Perry JR Lemon Bay 4:31.38 4:58.21 -
17 Kevin Vazquez SR Dunbar 4:25.61 4:58.43 -
18 Lucas McGovern SO Oasis 4:02.87 4:59.83 -
19 Luis Carlos SR Palmetto 4:51.43 5:00.44 -
20 Joshua Sykes SO Oasis 6:19.48 5:01.17 -
21 Jonathan Klepper SR Palmetto 6:05.08 5:04.23 -
22 Blake Wolters FR Southwest Florida Christian 3:33.02 5:04.31 -
23 Olmar Bartolon FR Dunbar 4:03.46 5:04.32 -
24 Mark Kodberg JR North Port 5:53.79 5:04.99 -
25 Alec Bue SO Booker 5:52.12 5:06.19 -
26 Lucian Bathgate SR Venice 5:55.58 5:06.53 -
27 Cresensio Santana SR Palmetto 5:01.96 5:11.29 -
28 Brennan Hedderman SR Lemon Bay 6:35.61 5:11.50 -
29 Jeremy Summers SR Canterbury (FM) 5:32.27 5:13.46 -
30 Adrian Strunk JR Parrish 4:56.20 5:15.10 -
31 Owen Eakle SO Out-of-Door 5:26.42 5:16.91 -
32 Michael Gaffney SR Venice 5:14.54 5:20.95 -
33 Nicolas Gomez-Silva FR Canterbury (FM) 4:35.32 5:23.90 -
34 Christamas Wood JR Hardee 6:37.58 5:25.88 -
35 Andrew Rodriquez JR Venice 6:41.07 5:28.74 -
36 Brandon Van Buren FR Lemon Bay 6:55.13 5:32.10 -
37 Ben Spain FR Bell Creek 7:09.05 5:32.59 -
38 Tyson Chumbley JR Port Charlotte 7:12.18 5:35.02 -
39 Austin Shute SR Canterbury (FM) 5:52.22 5:35.44 -
40 Sean Clark SR Manatee 5:52.64 5:35.84 -
41 Jacob Rothenbach FR Sarasota 5:31.44 5:38.20 -
42 Bruce Boche-Loaiza JR Manatee 7:10.05 5:41.31 -
43 Jack Spain FR Bell Creek 4:03.84 5:43.43 -
44 Israel Zickafoose FR Bell Creek 7:00.62 5:44.77 -
45 Tyler Faucette SO Southwest Florida Christian 6:49.98 5:56.50 -
46 Justin Funderberg FR Hardee 6:09.77 5:59.00 -
47 Mark Limbaugh JR Parrish 4:41.95 6:06.17 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Brennan Hedderman SR Lemon Bay 5:11.50 6:16.92 4:09.20 6:41.84 3:56.74 5:42.65 4:40.35 -
33 Nicolas Gomez-Silva FR Canterbury (FM) 5:23.90 6:31.92 6:44.88 5:04.47 4:35.32 4:48.27 5:59.53 -
35 Andrew Rodriquez JR Venice 5:28.74 4:16.42 4:16.42 4:06.56 5:12.31 5:18.88 6:57.50 -
36 Brandon Van Buren FR Lemon Bay 5:32.10 6:08.64 6:15.28 5:25.46 3:55.80 4:22.36 5:12.18 -
37 Ben Spain FR Bell Creek 5:32.59 6:42.44 4:16.10 6:22.48 4:29.40 5:02.66 4:26.08 -
38 Tyson Chumbley JR Port Charlotte 5:35.02 5:18.27 5:45.07 5:41.72 6:05.18 4:21.32 5:18.27 -
40 Sean Clark SR Manatee 5:35.84 5:22.41 6:46.37 5:55.99 5:22.41 5:15.69 5:22.41 -
41 Jacob Rothenbach FR Sarasota 5:38.20 6:49.23 6:28.93 4:06.89 5:48.35 6:28.93 4:23.80 -
42 Bruce Boche-Loaiza JR Manatee 5:41.31 6:56.40 5:27.66 5:14.01 4:22.81 4:36.47 5:10.60 -
43 Jack Spain FR Bell Creek 5:43.43 4:55.35 5:19.39 6:38.38 7:23.03 6:04.04 4:55.35 -
44 Israel Zickafoose FR Bell Creek 5:44.77 4:49.61 7:07.52 6:26.15 5:44.77 5:55.12 5:03.40 -
45 Tyler Faucette SO Southwest Florida Christian 5:56.50 5:13.72 6:00.07 7:14.93 7:18.50 5:56.50 5:03.03 -
46 Justin Funderberg FR Hardee 5:59.00 6:09.77 5:19.51 4:54.38 4:29.25 7:28.75 5:19.51 -
47 Mark Limbaugh JR Parrish 6:06.17 5:44.20 6:46.45 6:50.11 6:53.78 4:52.94 6:13.50 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Chandler Mault SR Port Charlotte 5:28.97 4:48.92 5:57.58 4:14.60 4:46.06 -
15 Devin Jones FR Miami Northwestern 4:39.83 5:39.37 4:45.79 4:42.81 4:57.69 -
16 Jacob Perry JR Lemon Bay 4:16.46 5:19.09 5:57.86 4:31.38 4:58.21 -
18 Lucas McGovern SO Oasis 3:47.87 3:50.87 5:11.83 3:38.88 4:59.83 -
19 Luis Carlos SR Palmetto 5:24.48 5:24.48 5:33.49 4:00.36 5:00.44 -
20 Joshua Sykes SO Oasis 6:19.48 3:42.87 3:45.88 5:22.26 5:01.17 -
22 Blake Wolters FR Southwest Florida Christian 4:03.45 4:09.54 4:36.93 5:10.40 5:04.31 -
25 Alec Bue SO Booker 3:52.71 6:04.37 3:43.52 4:44.76 5:06.19 -
26 Lucian Bathgate SR Venice 4:11.36 6:26.23 5:55.58 4:45.08 5:06.53 -
29 Jeremy Summers SR Canterbury (FM) 3:51.96 6:06.75 6:28.69 5:07.19 5:13.46 -
30 Adrian Strunk JR Parrish 4:08.93 3:59.48 4:15.24 4:15.24 5:15.10 -
31 Owen Eakle SO Out-of-Door 4:00.86 5:54.94 4:54.73 4:48.39 5:16.91 -
32 Michael Gaffney SR Venice 6:47.61 6:15.52 4:55.28 4:48.86 5:20.95 -
34 Christamas Wood JR Hardee 5:32.40 6:44.10 3:48.12 4:33.74 5:25.88 -
39 Austin Shute SR Canterbury (FM) 4:45.13 5:35.44 4:58.55 4:25.00 5:35.44 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyler Wadsworth JR Port Charlotte 3:16.91 4:29.74 5:39.88 5:20.99 4:21.65 10
2 Zachary Rathburn SR North Port 5:29.18 4:32.05 3:18.60 4:40.22 5:07.42 8
3 Ethan Tank SR Southwest Florida Christian 4:35.85 4:33.11 5:00.43 4:00.34 3:54.88 6
4 Dylan Stone SR Riverview (Sarasota) 5:29.22 4:34.35 4:04.18 3:44.97 4:01.43 5
5 Tristan McWilliam JR Out-of-Door 4:42.68 4:34.44 4:34.44 3:34.07 5:51.29 4
6 Gavin Laielli SR Lakewood Ranch 4:32.66 4:35.41 3:48.59 4:43.68 3:32.07 3
7 Joseph Smith SR North Port 3:32.52 4:35.99 4:22.19 3:46.32 3:13.20 2
8 Riccardo Testini JR Riverview (Sarasota) 4:11.32 4:36.17 5:25.88 4:41.70 4:03.03 1
9 Brendan Roper SO Riverview (Sarasota) 3:50.98 4:38.28 3:59.32 4:24.37 4:54.98 -
10 Nathaniel Goetz JR Sarasota 5:39.75 4:38.48 3:28.86 3:28.86 3:23.29 -
12 Zachary Jones SR Sarasota 3:21.02 4:47.17 5:15.89 6:07.58 4:52.92 -
13 Ivan Marin-Padilla JR Dunbar 3:52.28 4:50.35 3:37.77 5:36.81 5:13.58 -
14 Stig Soderberg FR Out-of-Door 4:14.75 4:56.22 3:56.98 4:08.83 3:27.36 -
17 Kevin Vazquez SR Dunbar 5:16.34 4:58.43 4:07.70 4:13.67 6:21.99 -
21 Jonathan Klepper SR Palmetto 3:51.22 5:04.23 3:32.97 4:21.64 3:42.09 -
23 Olmar Bartolon FR Dunbar 4:46.06 5:04.32 6:02.14 6:14.32 4:00.42 -
24 Mark Kodberg JR North Port 4:25.35 5:04.99 6:21.24 6:33.44 5:38.54 -
27 Cresensio Santana SR Palmetto 4:43.28 5:11.29 4:09.04 6:10.44 4:52.62 -