March 7, 2020
|
DeLand - DeLand, FL

Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters)

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1 Lake Brantley A Dominique Vielot, Andrew Harris, Michael Harris, Chadrick Richards 1:37.32 10
2 Atlantic (PO) A Maximus Campbell, Nathaniel Davis, Jeffrey Robinson, Aaron Walton 1:38.07 8
3 Forest A Azari Singleton, Josh Allen, Jeffrey Cooper, Ashton Deriso 1:40.24 6
4 University (OC) A Brett Baker, Sebastian Bracamonte, Calrico Crichton, Ronin Davis 1:41.97 5
5 South Lake A Elijah Nafield, Codi McNeal, Damaris Robinson, Lee Hodge 1:43.91 4
6 Lake Weir A Javaris Etiene, Tajhe McFarland, Gavin Locke, Jamel Bailey 1:44.09 3
7 Atlantic (PO)
(B>)
B Richard Ballard, Zamari Davis, Torrey Gaines, Amarion Washington 1:44.61 2
8 Pine Ridge A Gavin Simmons, Alexander Waugh, Ian Davis, Marcos Yagual 1:48.63 1
9 Lake Weir
(B>)
B Gary Hayes, Earnest Flythe, Amarion Dudley, Kendon Oneal 1:50.66 -
10 Mainland
(B>)
B Tyrese Walker, Lemondre Joe, Wayne Matthews, Samuel McKenzie 1:50.86 -
11 Hagerty A Dylan Clem, Cole Schilling, Ron Henson, Justin L'Heureux 1:51.28 -
12 Spruce Creek A Braedon Braun, Chris Taggart, Nicholas Vojtisek, Gavin Hindson 1:56.52 -
13 Seabreeze A Isaac Oliver, Crawford Olsen, Kim Heller, GeQuan Thompson 1:56.89 -
14 Father Lopez A Chris Sepe, Nicholas Mateo, Ryland Brady, Nicholas Slayne 2:08.97 -
  Mainland A Gregory Mango, Shilamar Carter, Saleem Garner, Quenton Davis DQ   
  Belleview A Santiago Bonilla, Brian Frias, Zachary Parker, Wolfgang Savich DNS   
  DeLand A Travion Dixon, Andrew Mayes, Timar Rogers, Bentaveyon Knox DNS   
  Lake Mary Prep A Ben Barth, Tyler Cashe, Rocco Petrazio, Jonah Johnson DNS   
  Seminole (Sanford) A Jimmy Horn, Lavonne Hunter, Edward Manning, Joshua Stephens DNS   
Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Lake Brantley Vielot, Harris, Harris, Richards 1:37.32 10
3 Forest Singleton, Allen, Cooper, Deriso 1:40.24 6
6 Lake Weir Etiene, McFarland, Locke, Bailey 1:44.09 3
7 Atlantic (PO)
(B>)
Ballard, Davis, Gaines, Washington 1:44.61 2
9 Lake Weir
(B>)
Hayes, Flythe, Dudley, Oneal 1:50.66 -
11 Hagerty Clem, Schilling, Henson, L'Heureux 1:51.28 -
  Belleview Bonilla, Frias, Parker, Savich DNS   
  DeLand Dixon, Mayes, Rogers, Knox DNS   
Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
2 Atlantic (PO) Campbell, Davis, Robinson, Walton 1:38.07 8
4 University (OC) Baker, Bracamonte, Crichton, Davis 1:41.97 5
5 South Lake Nafield, McNeal, Robinson, Hodge 1:43.91 4
10 Mainland
(B>)
Walker, Joe, Matthews, McKenzie 1:50.86 -
12 Spruce Creek Braun, Taggart, Vojtisek, Hindson 1:56.52 -
14 Father Lopez Sepe, Mateo, Brady, Slayne 2:08.97 -
  Seminole (Sanford) Horn, Hunter, Manning, Stephens DNS   
  Lake Mary Prep Barth, Cashe, Petrazio, Johnson DNS   
Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
8 Pine Ridge Simmons, Waugh, Davis, Yagual 1:48.63 1
13 Seabreeze Oliver, Olsen, Heller, Thompson 1:56.89 -
  Mainland Mango, Carter, Garner, Davis DQ