March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Orlando Cicilioni JR Sarasota 9:44.55 10
2 David Manning SR Trinity Prep 9:44.60 8
3 Liam Pirie SR Windermere 9:47.17 6
4 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 10:16.98 5
5 Andrew Guerrero JR George Jenkins 10:26.31 4
6 Nathaniel Goetz SO Sarasota 10:27.94 3
7 Jesus Clemente SR Lake Nona 10:30.85 2
8 Alex Jubran SO Bishop Kenny 10:33.99 1
9 Cody Coyle JR Trinity Prep 10:48.56 -
10 Grant Buehrmann FR University (Orlando) 10:48.85 -
11 Lucas Dvorak SO Olympia 10:49.57 -
12 Dain Braun SO Villages 10:51.86 -
13 Kyle Samrajit SR University (Orlando) 10:53.12 -
14 Jose Mendoza SR Winter Park 10:54.46 -
15 Brandon Baum SR Ocoee 10:54.98 -
16 Andrew Chambers JR George Jenkins 10:55.68 -
17 Glord Kyle Garces FR East River 11:01.97 -
18 Joey Javurek SR Bishop Kenny 11:10.59 -
19 Daniel Rocha JR Freedom (Orlando) 11:13.53 -
20 Jack Campbell JR Oviedo 11:15.55 -
21 Mason Pullum JR Boone 11:28.28 -
22 Steven Ramos JR Freedom (Orlando) 11:35.27 -
23 Zane Benham Junior Edgewater 11:36.35 -
24 Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven 11:38.49 -
25 Owen Fletcher SR Lake Nona 11:41.67 -
26 Ethan Urichko SO Master's Academy (Oviedo) 11:44.27 -
27 Andrew Miller Junior Olympia 11:44.98 -
28 James Ko SR George Jenkins 11:45.69 -
29 Gabriel Fenton SO Winter Park 11:51.95 -
30 Bradley Davies JR Tavares 12:01.65 -
31 Connor Barnard SO Freedom (Orlando) 12:04.63 -
32 Kenan Collignon SR Tavares 12:10.69 -
33 Joshua Pack JR Lake Nona 12:12.26 -
34 Noah Provencher JR Windermere Prep 12:25.42 -
35 Owen Taylor JR Oviedo 12:25.95 -
36 Anthony Nieves SO Ocoee 12:42.80 -
37 Samual Kindred SO Ocoee 12:44.58 -
38 Wolf Blaise SO Winter Haven 13:06.24 -
  Charles Schmitt JR Winter Park DQ   
  Noah Musselwhite FR Apopka DQ   
  Cody Beavers JR Winter Haven DQ   
  Noah Ellenback SR Windermere DQ   
  Jack Krantz JR Boone DQ   
  Michael Teal JR Bishop Kenny DQ   
  Jacob Akinwotu SR Olympia DNS   
  Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek DNS   
  Brandon Albers SO First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Orlando Cicilioni JR Sarasota 9:44.55 10
2 David Manning SR Trinity Prep 9:44.60 8
3 Liam Pirie SR Windermere 9:47.17 6
4 Nicolas Afanador SR University (Orlando) 10:16.98 5
5 Andrew Guerrero JR George Jenkins 10:26.31 4
6 Nathaniel Goetz SO Sarasota 10:27.94 3
8 Alex Jubran SO Bishop Kenny 10:33.99 1
9 Cody Coyle JR Trinity Prep 10:48.56 -
10 Grant Buehrmann FR University (Orlando) 10:48.85 -
12 Dain Braun SO Villages 10:51.86 -
13 Kyle Samrajit SR University (Orlando) 10:53.12 -
14 Jose Mendoza SR Winter Park 10:54.46 -
15 Brandon Baum SR Ocoee 10:54.98 -
16 Andrew Chambers JR George Jenkins 10:55.68 -
17 Glord Kyle Garces FR East River 11:01.97 -
18 Joey Javurek SR Bishop Kenny 11:10.59 -
27 Andrew Miller Junior Olympia 11:44.98 -
  Michael Teal JR Bishop Kenny DQ   
  Charles Schmitt JR Winter Park DQ   
  Noah Musselwhite FR Apopka DQ   
  Jack Krantz JR Boone DQ   
  Noah Ellenback SR Windermere DQ   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jesus Clemente SR Lake Nona 10:30.85 2
11 Lucas Dvorak SO Olympia 10:49.57 -
19 Daniel Rocha JR Freedom (Orlando) 11:13.53 -
20 Jack Campbell JR Oviedo 11:15.55 -
21 Mason Pullum JR Boone 11:28.28 -
22 Steven Ramos JR Freedom (Orlando) 11:35.27 -
23 Zane Benham Junior Edgewater 11:36.35 -
24 Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven 11:38.49 -
25 Owen Fletcher SR Lake Nona 11:41.67 -
26 Ethan Urichko SO Master's Academy (Oviedo) 11:44.27 -
28 James Ko SR George Jenkins 11:45.69 -
29 Gabriel Fenton SO Winter Park 11:51.95 -
30 Bradley Davies JR Tavares 12:01.65 -
31 Connor Barnard SO Freedom (Orlando) 12:04.63 -
32 Kenan Collignon SR Tavares 12:10.69 -
33 Joshua Pack JR Lake Nona 12:12.26 -
34 Noah Provencher JR Windermere Prep 12:25.42 -
35 Owen Taylor JR Oviedo 12:25.95 -
36 Anthony Nieves SO Ocoee 12:42.80 -
37 Samual Kindred SO Ocoee 12:44.58 -
38 Wolf Blaise SO Winter Haven 13:06.24 -
  Cody Beavers JR Winter Haven DQ   
  Yadriel Torres Mercado FR Cypress Creek DNS   
  Jacob Akinwotu SR Olympia DNS   
  Brandon Albers SO First Academy (Orlando) DNS