March 10, 2020
|
King's Academy - West Palm Beach, FL
|
Timing: Servant Spirit Timing Services

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ian Noble JR St. Andrew's 4:28.49 10
2 Cameron Dunn SR King's Academy 4:30.88 8
3 Damien Carlsson SO St. Andrew's 4:36.23 6
4 Payton Caja JR Highlands Christian 4:37.88 5
5 Colton Lawson FR King's Academy 4:49.80 4
6 Thomas Ashley SO Dreyfoos 4:50.37 3
7 Justin Haine JR King's Academy 4:51.39 2
8 Reese Gallagher FR Dreyfoos 4:51.60 1
9 Christopher Hobbs FR King's Academy 4:52.57 -
10 Noah McCray SR Clewiston 4:54.45 -
11 Joshua Shields JR South Florida HEAT 4:55.80 -
12 Kenneth Gomez SO South Florida HEAT 4:59.03 -
13 Matthew Hinds FR American Heritage (DB) 5:03.71 -
14 Lukas Diaz SO South Florida HEAT 5:12.57 -
15 Sammy Galarza JR Atlantic Christian 5:15.47 -
16 Sebastian Gerber JR Somerset Canyons 5:15.83 -
17 Alberto Trevino SR Clewiston 5:16.24 -
18 Alex Snow SR Berean Christian 5:19.40 -
19 Jack Collins SR Dreyfoos 5:23.75 -
20 Ryan Hendi SO Benjamin School 5:25.07 -
21 Joshua Bayer SO Highlands Christian 5:26.06 -
22 Minh Triet Do JR Highlands Christian 5:28.49 -
23 Joshua Moore FR Atlantic Christian 5:29.30 -
24 Stone Wilshire SO Benjamin School 5:30.88 -
25 Jose Cabrera JR Glades Day 5:31.42 -
26 Jack Leach SR John Carroll 5:31.49 -
27 Joshua Salmeron SO Clewiston 5:32.06 -
28 Anthony Bell SO South Florida HEAT 5:33.72 -
29 Ben Gao   Dreyfoos 5:35.19 -
30 Kevin Paredes SR Somerset Canyons 5:42.10 -
31 Bryce Chorney JR Somerset Canyons 5:42.21 -
32 Xavier Croke FR St. John Paul II 5:44.03 -
33 Christian Frisbie SO Morningside 5:46.05 -
34 Heriberto Lopez SR Clewiston 5:47.15 -
35 Mason Kelly SO Berean Christian 5:51.86 -
36 Taylor Johnson FR Somerset Canyons 5:56.31 -
37 Christian Goldman JR St. John Paul II 6:04.74 -
38 Trey Gray SO Morningside 6:08.30 -
39 Luke Villa SO John Carroll 6:16.14 -
40 Bradley Butzberger SO Berean Christian 6:16.28 -
41 Jacob Wells FR Berean Christian 6:17.22 -
42 Vladimir Gunichev SO Atlantic Christian 6:25.34 -
43 Albert Adams FR Boca Raton Christian 7:17.57 -
44 Mitchell Duke SO Lake Worth Christian 8:07.24 -
45 David Rhea 6 Boca Raton Christian 8:10.25 -
  Victor DaSilva JR American Heritage (DB) DNS   
  Carl Jaeger SR American Heritage (DB) DNS   
  Javonate Jackson FR Village Academy DNS   
  Stefan Lupu FR St. Andrew's DNS   
  Dean Deligiannis SO St. Andrew's DNS   
  Connor Cook JR John Carroll DNS   
  Joshua Rounds SR Highlands Christian DNS   
  Erik Ruszkowski SO St. John Paul II DNS   
  Jordan Berkwich SO American Heritage (DB) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Alberto Trevino SR Clewiston 5:16.24 -
33 Christian Frisbie SO Morningside 5:46.05 -
34 Heriberto Lopez SR Clewiston 5:47.15 -
36 Taylor Johnson FR Somerset Canyons 5:56.31 -
37 Christian Goldman JR St. John Paul II 6:04.74 -
38 Trey Gray SO Morningside 6:08.30 -
39 Luke Villa SO John Carroll 6:16.14 -
40 Bradley Butzberger SO Berean Christian 6:16.28 -
42 Vladimir Gunichev SO Atlantic Christian 6:25.34 -
43 Albert Adams FR Boca Raton Christian 7:17.57 -
44 Mitchell Duke SO Lake Worth Christian 8:07.24 -
45 David Rhea 6 Boca Raton Christian 8:10.25 -
  Erik Ruszkowski SO St. John Paul II DNS   
  Connor Cook JR John Carroll DNS   
  Javonate Jackson FR Village Academy DNS   
  Stefan Lupu FR St. Andrew's DNS   
  Carl Jaeger SR American Heritage (DB) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Sebastian Gerber JR Somerset Canyons 5:15.83 -
18 Alex Snow SR Berean Christian 5:19.40 -
19 Jack Collins SR Dreyfoos 5:23.75 -
20 Ryan Hendi SO Benjamin School 5:25.07 -
21 Joshua Bayer SO Highlands Christian 5:26.06 -
22 Minh Triet Do JR Highlands Christian 5:28.49 -
23 Joshua Moore FR Atlantic Christian 5:29.30 -
25 Jose Cabrera JR Glades Day 5:31.42 -
26 Jack Leach SR John Carroll 5:31.49 -
27 Joshua Salmeron SO Clewiston 5:32.06 -
28 Anthony Bell SO South Florida HEAT 5:33.72 -
29 Ben Gao   Dreyfoos 5:35.19 -
30 Kevin Paredes SR Somerset Canyons 5:42.10 -
31 Bryce Chorney JR Somerset Canyons 5:42.21 -
32 Xavier Croke FR St. John Paul II 5:44.03 -
35 Mason Kelly SO Berean Christian 5:51.86 -
41 Jacob Wells FR Berean Christian 6:17.22 -
  Jordan Berkwich SO American Heritage (DB) DNS   
  Victor DaSilva JR American Heritage (DB) DNS   
  Joshua Rounds SR Highlands Christian DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ian Noble JR St. Andrew's 4:28.49 10
2 Cameron Dunn SR King's Academy 4:30.88 8
3 Damien Carlsson SO St. Andrew's 4:36.23 6
4 Payton Caja JR Highlands Christian 4:37.88 5
5 Colton Lawson FR King's Academy 4:49.80 4
6 Thomas Ashley SO Dreyfoos 4:50.37 3
7 Justin Haine JR King's Academy 4:51.39 2
8 Reese Gallagher FR Dreyfoos 4:51.60 1
9 Christopher Hobbs FR King's Academy 4:52.57 -
10 Noah McCray SR Clewiston 4:54.45 -
11 Joshua Shields JR South Florida HEAT 4:55.80 -
12 Kenneth Gomez SO South Florida HEAT 4:59.03 -
13 Matthew Hinds FR American Heritage (DB) 5:03.71 -
14 Lukas Diaz SO South Florida HEAT 5:12.57 -
15 Sammy Galarza JR Atlantic Christian 5:15.47 -
24 Stone Wilshire SO Benjamin School 5:30.88 -
  Dean Deligiannis SO St. Andrew's DNS