February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 10.67 10
2 Arian Smith SR Lakeland 10.79 8
3 Brandon Odom Walker SR Tampa Bay Tech 11.15 6
4 Austin Cowans SR George Jenkins 11.18 5
5 Christopher Phillips JR Boca Ciega 11.26 4
6 Michael Flores SR George Jenkins 11.26 3
7 Jadyn Girard SO Jesuit (Tampa) 11.48 2
8 Jaden Tippit SR Tampa Bay Tech 11.49 1
9 Derrick Andrews Powley SR Tampa Bay Tech 11.54 -
10 Daunte Harris SR Tampa Bay Tech 11.55 -
11 Roger Motley III JR Dunbar 11.55 -
11 Deondre Randall   Largo 11.55 -
13 Jadarius Green-McKnight SR Dunbar 11.58 -
14 Timothy Jackson SO Zephyrhills 11.59 -
15 Montrael Bennett JR Plant City 11.59 -
16 Josh Thomas JR Braden River 11.60 -
17 Zion Williams SR Zephyrhills 11.61 -
18 Atum Baisden SR Riverview 11.61 -
19 Greg Thomas JR Dunbar 11.63 -
20 Jariyah Sawyer SO Plant City 11.65 -
21 Kaleb Moorer SR George Steinbrenner 11.67 -
22 Jeremiah Hudson JR George Jenkins 11.69 -
23 Christian Jones SR Jesuit (Tampa) 11.70 -
24 Malichi Lowery   Auburndale 11.72 -
25 Kenneth Jackson SR Dunbar 11.76 -
26 Elijah Wolf JR East Lake 11.80 -
27 Alexis Emmanuel SO Dunbar 11.85 -
28 Trimaine Patterson SR George Jenkins 11.88 -
29 Jacob Lehning   Auburndale 11.89 -
30 Shyheim Stokes Senior Auburndale 11.92 -
31 Ian Jolly SO Plant City 11.94 -
32 Romello Jones JR Plant City 11.95 -
33 Troy Holmes Junior Largo 11.96 -
34 Joshua Doan FR George Steinbrenner 11.96 -
35 Jaden Rudolph SR George Jenkins 11.98 -
36 Colby Smith SR Alonso 11.99 -
37 Robert Curry SR Alonso 12.00 -
38 Jaylin Thomas SO Zephyrhills 12.01 -
39 Deandre Keys SO Lakeland 12.02 -
40 Jaquez Peacock JR Middleton 12.07 -
41 Elijah Mayfield JR Sunlake 12.09 -
42 Edward Hiestand FR Robinson 12.09 -
43 Maclean Whitworth SR George Steinbrenner 12.11 -
44 Jeffrey Cooper JR Forest 12.20 -
45 Rahshad McClanahan JR Mitchell 12.21 -
46 Devin Deluna JR George Steinbrenner 12.22 -
47 Tre'Daraian Gallimore SR Zephyrhills 12.22 -
48 Daquan Williams JR Mulberry 12.27 -
49 Jayden Otero FR Land O'Lakes 12.29 -
50 Colby Easterlin JR Sickles 12.31 -
51 Azari Singleton SR Forest 12.31 -
52 Anthony Daher SR Sunlake 12.36 -
53 Arnav Khadkatkar   Middleton 12.38 -
54 Alex Dunn SR Sunlake 12.38 -
55 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.40 -
56 Kaleb Girard SR George Jenkins 12.45 -
57 Andre Gilbert FR Jesuit (Tampa) 12.49 -
58 Mike Barber JR Zephyrhills 12.50 -
59 Tykee Wallace SR George Jenkins 12.51 -
60 Reggie Kellum JR Lakeland 12.89 -
61 Theophilus Anderson SR Mulberry 12.98 -
62 Kaleb Williams JR Plant City 13.46 -
63 Derek Agard SO Mulberry 14.94 -
  Jarvis Jones SR Dunbar FS   
  Jebby Desronvil JR Dunbar FS   
  Albert Nunez SR Dunbar FS   
  Chase Walker SO Plant DNS   
  Dontrell Clerkley SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Jalen Redding SR Freedom (Tampa) DNS   
  Jamaal Brown FR Winter Haven DNS   
  Deondrick McCutcheon SO Dunbar DNS   
  Khaishef Edwards Senior Largo DNS   
  Dawson Traffanstedt JR Plant City DNS   
  Tyrone Oneal SR Forest DNS   
  Keontae Brown SR Hillsborough DNS   
  Nasir Bowers SO George Jenkins DNS   
  Demarion Hopkins JR Hillsborough DNS   
  Yadiel Mercano 6 SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 100 Meters Section 1
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Jeffrey Cooper JR Forest 12.20 -
50 Colby Easterlin JR Sickles 12.31 -
54 Alex Dunn SR Sunlake 12.38 -
57 Andre Gilbert FR Jesuit (Tampa) 12.49 -
58 Mike Barber JR Zephyrhills 12.50 -
  Chase Walker SO Plant DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
46 Devin Deluna JR George Steinbrenner 12.22 -
47 Tre'Daraian Gallimore SR Zephyrhills 12.22 -
53 Arnav Khadkatkar   Middleton 12.38 -
56 Kaleb Girard SR George Jenkins 12.45 -
59 Tykee Wallace SR George Jenkins 12.51 -
61 Theophilus Anderson SR Mulberry 12.98 -
62 Kaleb Williams JR Plant City 13.46 -
63 Derek Agard SO Mulberry 14.94 -
Boys' 100 Meters Section 3
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Jacob Lehning   Auburndale 11.89 -
35 Jaden Rudolph SR George Jenkins 11.98 -
37 Robert Curry SR Alonso 12.00 -
39 Deandre Keys SO Lakeland 12.02 -
43 Maclean Whitworth SR George Steinbrenner 12.11 -
55 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.40 -
  Jalen Redding SR Freedom (Tampa) DNS   
  Nasir Bowers SO George Jenkins DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Daunte Harris SR Tampa Bay Tech 11.55 -
23 Christian Jones SR Jesuit (Tampa) 11.70 -
34 Joshua Doan FR George Steinbrenner 11.96 -
38 Jaylin Thomas SO Zephyrhills 12.01 -
45 Rahshad McClanahan JR Mitchell 12.21 -
49 Jayden Otero FR Land O'Lakes 12.29 -
52 Anthony Daher SR Sunlake 12.36 -
  Deondrick McCutcheon SO Dunbar DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Atum Baisden SR Riverview 11.61 -
22 Jeremiah Hudson JR George Jenkins 11.69 -
33 Troy Holmes Junior Largo 11.96 -
36 Colby Smith SR Alonso 11.99 -
40 Jaquez Peacock JR Middleton 12.07 -
41 Elijah Mayfield JR Sunlake 12.09 -
48 Daquan Williams JR Mulberry 12.27 -
  Dontrell Clerkley SO Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
Boys' 100 Meters Section 6
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jaden Tippit SR Tampa Bay Tech 11.49 1
11 Deondre Randall   Largo 11.55 -
26 Elijah Wolf JR East Lake 11.80 -
42 Edward Hiestand FR Robinson 12.09 -
60 Reggie Kellum JR Lakeland 12.89 -
  Dawson Traffanstedt JR Plant City DNS   
  Jamaal Brown FR Winter Haven DNS   
  Keontae Brown SR Hillsborough DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Timothy Jackson SO Zephyrhills 11.59 -
16 Josh Thomas JR Braden River 11.60 -
17 Zion Williams SR Zephyrhills 11.61 -
24 Malichi Lowery   Auburndale 11.72 -
27 Alexis Emmanuel SO Dunbar 11.85 -
28 Trimaine Patterson SR George Jenkins 11.88 -
30 Shyheim Stokes Senior Auburndale 11.92 -
  Yadiel Mercano 6 SLAM (Tampa) DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jadyn Girard SO Jesuit (Tampa) 11.48 2
15 Montrael Bennett JR Plant City 11.59 -
20 Jariyah Sawyer SO Plant City 11.65 -
21 Kaleb Moorer SR George Steinbrenner 11.67 -
25 Kenneth Jackson SR Dunbar 11.76 -
32 Romello Jones JR Plant City 11.95 -
  Albert Nunez SR Dunbar FS   
  Demarion Hopkins JR Hillsborough DNS   
Boys' 100 Meters Section 9
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Austin Cowans SR George Jenkins 11.18 5
6 Michael Flores SR George Jenkins 11.26 3
9 Derrick Andrews Powley SR Tampa Bay Tech 11.54 -
11 Roger Motley III JR Dunbar 11.55 -
13 Jadarius Green-McKnight SR Dunbar 11.58 -
19 Greg Thomas JR Dunbar 11.63 -
31 Ian Jolly SO Plant City 11.94 -
51 Azari Singleton SR Forest 12.31 -
Boys' 100 Meters Section 10
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Erriyon Knighton SO Hillsborough 10.67 10
2 Arian Smith SR Lakeland 10.79 8
3 Brandon Odom Walker SR Tampa Bay Tech 11.15 6
5 Christopher Phillips JR Boca Ciega 11.26 4
  Jebby Desronvil JR Dunbar FS   
  Jarvis Jones SR Dunbar FS   
  Khaishef Edwards Senior Largo DNS   
  Tyrone Oneal SR Forest DNS