February 22, 2020
|
George Steinbrenner - Lutz, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avrel Jean SR Plant 58.49 10
2 Nia Randell FR Hillsborough 58.97 8
3 Justyce Murphy SO Hillsborough 59.44 6
4 Claire Rain JR Plant 59.45 5
5 Hailey Marston SO Braden River 59.72 4
6 Riniya Johnson SR Auburndale 1:00.27 3
7 Maya Bridgeford SO Lakewood Ranch 1:00.78 2
8 Bella Butler FR Bell Creek 1:00.91 1
9 Marissa Smith FR Braden River 1:02.35 -
10 Akisha Fleuridor FR Dunbar 1:02.71 -
11 Kadence Collora FR East Lake 1:03.90 -
12 Nichole Harris JR Forest 1:03.97 -
13 Jumiracle Crumbly JR Dunbar 1:04.32 -
14 Lauren Bates SR Land O'Lakes 1:04.60 -
15 Mary Flook SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:05.31 -
16 Emmalise Feliciano SO Zephyrhills 1:05.81 -
17 Jamie Bolduc FR Braden River 1:06.72 -
18 Daria Joshway FR Auburndale 1:06.72 -
19 BRIANNA COOK JR Hillsborough 1:06.79 -
20 Madison Marshall SR Boca Ciega 1:06.83 -
21 Makenzie Dean FR Forest 1:07.52 -
22 Hannah Roche JR Riverview 1:07.53 -
23 Christal Rolack SO Robinson 1:07.53 -
24 Quewana Morris Junior Middleton 1:07.60 -
25 Victoria Oliver SR Wiregrass Ranch 1:08.01 -
26 Afiya Thompson JR Wiregrass Ranch 1:08.09 -
27 Jade Pickett FR Zephyrhills 1:08.16 -
28 Arianna Reliford SO Auburndale 1:08.34 -
29 Sabrina Clermont SO Dunbar 1:08.43 -
30 Ashlyn Deutscher FR Forest 1:08.60 -
31 Camilla Sablan SO Lakewood Ranch 1:09.58 -
32 Kailah Gosa SR Tampa Bay Tech 1:09.70 -
33 Deayzia Bradford JR Boca Ciega 1:10.11 -
34 Mikayla Mckenzie FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:10.53 -
35 Jocilynn Howes   Largo 1:10.55 -
36 Chettie Victorvil FR Dunbar 1:11.67 -
37 Brooke McGreevy JR Braden River 1:11.87 -
38 Jessica Erwin FR Mitchell 1:12.06 -
39 Jillian York FR Largo 1:12.14 -
40 Zaria Coleman FR Plant City 1:12.66 -
41 Emily Redmon SR Mitchell 1:12.80 -
42 Emely Jaime JR Sickles 1:13.01 -
43 Janiyah Jones   Largo 1:13.11 -
44 Gabriela Millan FR Largo 1:13.64 -
45 Jacqueline Maher JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:13.76 -
46 Viviana Pascal FR Dunbar 1:13.91 -
47 Megan Griggs FR Forest 1:14.01 -
48 Savannah Houghtalin   Pasco 1:14.06 -
49 Adia D'Piazza FR Mitchell 1:14.54 -
50 Johanna Castro FR Riverview 1:14.64 -
51 Adrianna Colman JR Zephyrhills 1:15.30 -
52 Ella Novarro SO Braden River 1:15.36 -
53 Makenna Howell FR Alonso 1:16.83 -
54 Angel Pierre FR Auburndale 1:17.88 -
55 Alexis Mustacchio FR Sunlake 1:18.51 -
56 Tytiunna Neal JR Forest 1:18.51 -
57 Lauren Buggs SO Sickles 1:20.58 -
58 Jasmine Reaves SR Plant City 1:25.24 -
  Roxanna Guerrero FR Dunbar DNF   
  Madeline Espina-Luke SO Mulberry DNS   
  Khashaunti Hall JR Dunbar DNS   
  Teneah Richards SO Freedom (Tampa) DNS   
  Addison Metcalf JR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Laci Brown FR Boca Ciega DNS   
  Raihan Al-aalaoui 6 Bell Creek DNS   
  Jymea Walker SR Forest DNS   
  Roccio Cordon JR Riverview DNS   
  Vanessa Duclos SO Winter Haven DNS   
  Kya Person SR Robinson DNS   
  Kenya Jamerson JR Winter Haven DNS   
  Paris Hart FR Winter Haven DNS   
  Sadie Smith   Largo DNS   
  Ca 'Miele Handford SR Winter Haven DNS   
  Lana Patituce FR Zephyrhills DNS   
  Maryam Khalil SO Wiregrass Ranch DNS   
  Dahlia Williams SO Wiregrass Ranch DNS   
  Mansi Lorenzen SR Riverview DNS   
  Maggie Russel FR Riverview DNS   
  Mariah Brown-Tullis SO Winter Haven DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
48 Savannah Houghtalin   Pasco 1:14.06 -
52 Ella Novarro SO Braden River 1:15.36 -
54 Angel Pierre FR Auburndale 1:17.88 -
55 Alexis Mustacchio FR Sunlake 1:18.51 -
57 Lauren Buggs SO Sickles 1:20.58 -
  Teneah Richards SO Freedom (Tampa) DNS   
  Mansi Lorenzen SR Riverview DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Arianna Reliford SO Auburndale 1:08.34 -
38 Jessica Erwin FR Mitchell 1:12.06 -
42 Emely Jaime JR Sickles 1:13.01 -
53 Makenna Howell FR Alonso 1:16.83 -
  Addison Metcalf JR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Roccio Cordon JR Riverview DNS   
  Maggie Russel FR Riverview DNS   
  Lana Patituce FR Zephyrhills DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jamie Bolduc FR Braden River 1:06.72 -
32 Kailah Gosa SR Tampa Bay Tech 1:09.70 -
34 Mikayla Mckenzie FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:10.53 -
45 Jacqueline Maher JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:13.76 -
49 Adia D'Piazza FR Mitchell 1:14.54 -
50 Johanna Castro FR Riverview 1:14.64 -
  Mariah Brown-Tullis SO Winter Haven DNS   
  Laci Brown FR Boca Ciega DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Jade Pickett FR Zephyrhills 1:08.16 -
30 Ashlyn Deutscher FR Forest 1:08.60 -
35 Jocilynn Howes   Largo 1:10.55 -
36 Chettie Victorvil FR Dunbar 1:11.67 -
37 Brooke McGreevy JR Braden River 1:11.87 -
41 Emily Redmon SR Mitchell 1:12.80 -
  Raihan Al-aalaoui 6 Bell Creek DNS   
  Kya Person SR Robinson DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Mary Flook SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 1:05.31 -
21 Makenzie Dean FR Forest 1:07.52 -
33 Deayzia Bradford JR Boca Ciega 1:10.11 -
47 Megan Griggs FR Forest 1:14.01 -
51 Adrianna Colman JR Zephyrhills 1:15.30 -
58 Jasmine Reaves SR Plant City 1:25.24 -
  Madeline Espina-Luke SO Mulberry DNS   
  Vanessa Duclos SO Winter Haven DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Emmalise Feliciano SO Zephyrhills 1:05.81 -
19 BRIANNA COOK JR Hillsborough 1:06.79 -
22 Hannah Roche JR Riverview 1:07.53 -
26 Afiya Thompson JR Wiregrass Ranch 1:08.09 -
39 Jillian York FR Largo 1:12.14 -
44 Gabriela Millan FR Largo 1:13.64 -
  Kenya Jamerson JR Winter Haven DNS   
  Jymea Walker SR Forest DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Marissa Smith FR Braden River 1:02.35 -
23 Christal Rolack SO Robinson 1:07.53 -
25 Victoria Oliver SR Wiregrass Ranch 1:08.01 -
40 Zaria Coleman FR Plant City 1:12.66 -
56 Tytiunna Neal JR Forest 1:18.51 -
  Maryam Khalil SO Wiregrass Ranch DNS   
  Ca 'Miele Handford SR Winter Haven DNS   
  Paris Hart FR Winter Haven DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Maya Bridgeford SO Lakewood Ranch 1:00.78 2
12 Nichole Harris JR Forest 1:03.97 -
18 Daria Joshway FR Auburndale 1:06.72 -
29 Sabrina Clermont SO Dunbar 1:08.43 -
31 Camilla Sablan SO Lakewood Ranch 1:09.58 -
43 Janiyah Jones   Largo 1:13.11 -
  Roxanna Guerrero FR Dunbar DNF   
  Dahlia Williams SO Wiregrass Ranch DNS   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Akisha Fleuridor FR Dunbar 1:02.71 -
11 Kadence Collora FR East Lake 1:03.90 -
13 Jumiracle Crumbly JR Dunbar 1:04.32 -
14 Lauren Bates SR Land O'Lakes 1:04.60 -
20 Madison Marshall SR Boca Ciega 1:06.83 -
46 Viviana Pascal FR Dunbar 1:13.91 -
  Khashaunti Hall JR Dunbar DNS   
  Sadie Smith   Largo DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avrel Jean SR Plant 58.49 10
2 Nia Randell FR Hillsborough 58.97 8
3 Justyce Murphy SO Hillsborough 59.44 6
4 Claire Rain JR Plant 59.45 5
5 Hailey Marston SO Braden River 59.72 4
6 Riniya Johnson SR Auburndale 1:00.27 3
8 Bella Butler FR Bell Creek 1:00.91 1
24 Quewana Morris Junior Middleton 1:07.60 -